Fondem roku je Amundi Funds US Pioneer Fund

1325
Amundi_Funds
Foto: Redakce FinTag.cz

V kategorii podílových fondů letošního ročníku finanční soutěže Zlatá Koruna zvítězil fond Amundi Funds US Pioneer Fund. A v kategorii Zelená koruna se na třetím místě umístil fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future.

Letos se konal již 20. ročník soutěže Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003. Skupina Amundi si odnáší první místo v kategorii Podílové fondy a to s fondem Amundi Funds US Pioneer Fund. Třetí místo pak v kategorii Zelená koruna, kde zabodoval fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future.

Fond Amundi Funds US Pioneer Fund

Fond Amundi Funds US Pioneer Fund, který zvítězil v kategorii podílových fondů, investuje převážně do široké škály akcií společností, které sídlí nebo vykonávají většinu své činnosti v USA. Jde o legendární akciový fond, jehož vznik se datuje do roku 1928. Základní filozofie fondu se za celou dobu jeho historie nezměnila. Manažer fondu na trhu vyhledává akcie amerických firem, které jsou neprávem přehlíženy a jsou tak nabízeny se slevou vzhledem ke své skutečné vnitřní hodnotě. Základem je hluboká analýza firmy, nejen daného odvětví či regionu. Cílem fondu je generovat růst investice při rozumné míře rizika.

Fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future

Vzhledem k rostoucímu trendu podporujícímu udržitelné chování společností a také udržitelné investování představila soutěž také kategorii Zelená koruna. Do té se hlásily všechny produkty, které naplňují charakter a podstatu finanční služby podporující udržitelnost [produkty pro fyzické osoby] nebo ESG [produkty pro podnikatele].

Amundi se v této kategorii umístilo na třetím místě s fondem Amundi Multi-Asset Sustainable Future. Tento fond kombinuje jak dluhopisy, tak akcie s důrazem na nízké kolísání investice. Výběr investic staví na důkladné analýze nejen finančních ukazatelů, ale i přísných kritérií ESG, tedy hodnocení dopadů na životní prostředí, společenských dopadů a dopadů z hlediska řízení společnosti.

Hodnocení produktů přijatých do soutěže provádí nezávislá odborná porota, Finanční akademie, složená z finančních odborníků, analytiků a ekonomických publicistů.

Adman´s Choice

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here