Čtvrtek, 06. října 2022
ceny

Vláda zastropovala ceny energií. Platit mají i v roce 2023

1
Vláda svým dnešním nařízením [5.10.] stanovila maximální ceny elektřiny a plynu. Cenový strop pro domácnosti a firmy připojené na nízké napětí a veřejné služby bude platit bez ohledu na spotřebu.
kancelarskych

Josef Stanko: Nájemné kancelářských budov stoupá

0
„Nájemné kancelářských budov stoupá," říká v rozhovoru pro FinTag.cz Josef Stanko, analytik společnosti Colliers, která se specializuje na realitní služby a správu investic. Důvodem nejsou pouze a jen energie. 
obrany

Ministerstvo obrany poptalo cenu F-35 Lightning II

1
Ministerstvo obrany předalo zástupcům USA dopis s žádostí o nabídku ve věci pořízení 24 letounů F-35 Lightning II. Předání dopisu je pro americkou stranu nutným předpokladem pro další vyjednávání.
dividendove_akcie

Dividendové akcie nabývají na významu víc a víc

0
S pokračujícími propady na burzách si stále více investorů klade otázku, jak ochránit hodnotu investovaných peněz. Někteří je už převádějí na spořicí účty, jiní investování nevzdávají a poptávají dividendové akcie.
jednotna_nabijecka

Jednotná nabíječka v EU se stala realitou

1
Unie sjednotila USB porty pro nabíjení elektronických zařízení. Do konce roku 2024 přejdou smartphony, tablety, herní konzole i fotoaparáty prodávané na trhu EU na nabíjecí port USB-C. Za dva roky bude jednotná nabíječka i na notebooky.
brownfieldy

O dotace na brownfieldy u MPO zažádalo 35 obcí

0
Do programu Ministerstva průmyslu a obchodu na dotace na brownfieldy se přihlásilo 35 projektů. Při alokaci dotační výzvy ve výši 500 milionů korun to vychází na cca 14 milionů korun na projekt.
Elon_Musk

Musk nabídl řešení pro Ukrajinu a dostal za vyučenou

1
Vlnu pobouření vyvolal na Ukrajině "mírový plán", který představil americký podnikatel Elon Musk. Kyjev by se podle něj měl vzdát Krymu a přijmout skutečnost, že válku s Ruskem pravděpodobně nevyhraje.
COI

ČOI povede Jan Štěpánek, SÚRAO Lukáš Vondrovic

0
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela jmenoval nového šéfa České obchodní inspekce. Jmenoval i nového ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů. Oba noví ředitelé nastoupili 1. října.
partners

Nová CFO ve skupině Partners je Daniela Hynštová

0
Do finanční skupiny Partners na pozici Group Financial Officer [CFO] nastoupila Daniela Hynštová. Odpovědnost nese za finance, finanční reporting, daně, rozpočty a audity.
statniho

Deficit státního rozpočtu jen v září stoupl o 40 miliard

0
Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci září deficitem ve výši 270,9 miliardy korun. Saldo se v průběhu září zhoršilo o 39,7 miliardy korun. Vyplývá to z dat Ministerstva financí ČR.
Senatni_volby_2022

Přehledně: Senátní volby ve druhém kole vyhrála ODS

0
Vítězem letošních senátních voleb se stala ODS, získala osm mandátů z 27. Šest křesel vybojovala KDU-ČSL a tři TOP 09. Za opoziční ANO uspěli ve volbách tři kandidáti. SPD ani letos nezískalo jediné místo v Senátu.
Penta

Penta Real Estate získala miliardu od Komerční banky

0
Komerční banka uzavřela s Pentou Real Estate smlouvu o úvěru na financování dostavby hotelu na křižovatce ulic Hybernská-U Bulhara na Praze 1. Smlouva zní na 38,5 milionu eur [cca 946 mil. Kč].

Vládní dluh roste. Aktuálně činí 2,828 bilionu korun

0
Vládní dluh ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o 310,2 miliardy korun na 2 827,7 miliardy korun. Uvedl to Český statistický úřad.
Amerika

Amerika darovala Česku přes 2,65 miliardy korun

5
Amerika schválila vojenskou podporu pro Česko ve výši 106 milionů dolarů [cca 2,652 mld. Kč]. Peníze Česko použije na kompenzace dodávek vojenského materiálu na Ukrajinu a modernizaci české armády.
o_vyznamne_trzni_sile

Zákon o významné tržní síle doznal zásadních změn

1
Sněmovna ve třetím čtení schválila novelu zákona o významné tržní síle. Ta rozšiřuje kontrolu nekalých obchodních praktik na více subjektů v maloobchodě. A to i ty s obratem nad 51 milionů korun ročně.
FinTag

FinTag: Přehled článků od 26.9. do 2.10. 2022

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího z ekonomiky, politiky, byznysu a financí, je tady týdenní přehled příspěvků na FinTag.cz.
Ceska

Dluh Česka je 2,63 bilionu. Cizinci drží přes 27 procent

1
Zahraniční investoři drží 27,1 procenta českých státních dluhopisů. Od konce loňského roku podíl vzrostl o 0,6 procentního bodu. Celkové zadlužení Česka už přesáhlo 2,6 bilionu korun.
azbest

EK snížila limity pro azbest. Pocítí to stavební firmy

1
Povolený limit pro azbest na pracovišti navrhla EK snížit z 0,1 na 0,01 vlákna na centimetr krychlový. Opatření má před azbestem chránit hlavně řemeslníky pracující na starších stavbách, jež karcinogen obsahují.
podpory

Výdaje MPSV na penze, dávky i pomoc strmě rostou

0
Český sociální systém nebezpečně mohutní. Ještě letos si žádá hlavně na pokrytí sociálních podpor dalších sedm miliard korun. V rozpočtu na rok 2023 má resort dostat oproti letošku o 115,3 miliardy navíc, bezmála 900 miliard korun.
Roman_Knap

Roman Knap v ČP zůstává. Vnitro nemá výběrové řízení

0
Českou poštu povede i po 30. září letos v červnu odvolaný generální ředitel Roman Knap. Ministerstvo vnitra [MV ČR] dosud nevypsalo nové výběrové řízení. Chystá se na to příští týden.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »