domacnosti

27 % domácností obtížně vychází se svými příjmy. 52 % nic neuspoří

2
Důvěra v ekonomiku v květnu klesla jak u domácností, tak u podnikatelů. Navíc roste počet podnikatelů, kteří očekávají další zdražování. V květnu přibylo i domácností, které jen obtížně vycházejí se svými příjmy. 
Tensor_Ventures

Tensor Ventures Co-investment Fund zahájí činnost již letos

0
První investiční fond rizikového kapitálu financovaný z Národního plánu obnovy bude spravovat investiční společnost Tensor Ventures. Tu vybral Evropský investiční fond. Fond zahájí činnost v druhé půlce letošního roku.
nvidia

Zisk výrobce čipů pro AI Nvidia stoupl o 629 %. A to při 57%...

0
Tento týden oznámila hospodářské výsledky americká společnost Nvidia. Ta je nejznámějším světovým výrobcem herních grafických karet. Tento segment však již několik nehraje prim. Prim naopak hraje segment umělé inteligence.
dan_z_nemovitosti

Nově platí daň z nemovitostí víc lidí. Daňaři uvádí, kteří to jsou

0
Přiznání k dani z nemovitých věcí se na jednu nemovitost podává jen jednou, a to v lednu. Daň je pak ve většině případů splatná do konce května. Výzva k zaplacení daně přichází složenkou nebo datovou schránkou.
ekonomika_USA

Ekonomika USA je v recesi, tvrdí Američané. Na vině je zdražování

0
Přestože ekonomika USA zejména loni solidně rostla, 56 procent Američanů v aktuálním průzkumu uvedlo, že země zažívá ekonomickou recesi. Tu sice USA mnozí analytici předpovídají, jejich předpovědi se ale neplní.
Dr._Max

Lékárny Dr. Max loni vydělaly 1,29 miliardy korun

1
Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun. Její čistý zisk tak meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu lékárnám vzrostly také tržby. Ty dosáhly obratu 27,4 miliardy korun.
automobilky

Automobilky hlásí rekordní výrobu. Toyota ji zvýšila dokonce o 60 %

0
Automobilky v ČR vyrobily v letošních prvních čtyřech měsících 531 355 vozidel. To je meziročně o 14,4 procenta více. A jde o historický rekord, protože nikdy dříve se u nás nevyrobilo od ledna do dubna více než půl milionu vozidel.
stavebni_produkce

Česká stavební produkce v březnu propadla nejvíc v EU

1
Česká stavební produkce v březnu vykázala nejvýraznější meziměsíční propad z 18 měřených členských států Evropské unie. Za Českem s poklesem 7,8 procenta se umístilo v těsném závěsu Slovensko a Slovinsko.
uveru

Objem nesplacených spotřebních úvěrů stoupl o deset procent

1
Objem nesplácených úvěrů českými domácnostmi v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 6,2 procenta na 29,94 miliardy korun. Většinou jde o nesplácené úvěry na spotřebu, jejichž objem meziročně narostl o desetinu.
migrantu

Západní státy se chtějí migrantů zbavit za každou cenu, říká poslanec SPD

6
„Výsledkem hlavních závazných částí migrační legislativy bude přesun těch nechtěných migrantů ze západu a jihu Evropské unie do střední a východní části Evropské unie," říká v rozhovoru pro FinTag poslanec SPD Radovan Vích.
umela_inteligence

Umělá inteligence zvedá produktivitu firem, které ji využívají

0
Umělá inteligence [AI] zvedá firmám produktivitu. Uvádí to průzkum poradenské společnosti PwC. Jiný průzkum, tentokrát tuzemského Svazu průmyslu a dopravy ČR, ukázal, že v Česku AI ale používá sotva polovina firem.
vondra

Komentář: Alexandr Vondra z ODS je … se vším všudy

56
Koalice Spolu zahájila ostrou volební kampaň do Evropského parlamentu. Na tiskové konferenci vystoupili zástupci ODS, TOP 09 a lidovců. Avšak jeden z nich vynikl nejvíc, byl to lídr kandidátky Spolu Saša Vondra.
vodu

Francouzsko-švýcarská válka o vodu v Rhoně je na obzoru

0
Na západním břehu Ženevského jezera, kde vody Rhony vytékají úzkým korytem ze Ženevského jezera, narazí návštěvník na malou přehradu. Na ní je vytesaný do kamene kiks francouzské diplomacie.
Ceska

Prosperita Česka: Do domů v něm nezatéká, ale jinak mu zas ujel vlak

0
Česko podle Indexu prosperity a finančního zdraví loni mezi státy EU kleslo ze 13. na 15. místo. Nejvíce si pohoršilo v ekonomice, to zejména kvůli vysoké inflaci.
seniory

Šlapající ekonomika řeší finance pro seniory. V Americe samozřejmě

0
Hrozící kolaps financování sociálního a zdravotního pojištění v USA se díky zlepšování americké ekonomiky odkládá. Na seniory, nemocné a zdravotně postižené americká ekonomika zatím vydělat dokáže.
Michal_Zuna

Michal Zuna: Pod rouškou boje za správnou věc se často rodí totalita

1
„Jsme v podobné situaci jako před oběma světovými válkami. Tu první odstartoval atentát. Té druhé předcházelo vytváření nenávisti vůči skupině obyvatel,“ říká pro FinTag místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Zuna.
Linet

Tržby Linet Group rostly o šest procent, zisk byl 1,4 mld. Kč

0
Tuzemský výrobce lůžek Linet Group vykázal za obchodní rok 2023/2024 tržby za téměř devět miliard korun. Meziročně vzrostly o šest procent. Společnost dosáhla zisku před započtením úroků, daní a odpisů [EBITDA] ve výši 1,4 miliardy korun.
deti

Michal Goetz: Jde přece o české děti! Zajímá to premiéra?

1
„Je nezbytné, aby na podporu dětské psychiatrie vznikl dotační program z národních peněz. A mně přijde úplně neuvěřitelné, že slyšíme, že to není v podstatě možné. Jde přece o české děti," říká ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz.
o_Ukrajine

Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme

6
„Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme,“ říká hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer v rozhovoru diskuzní platformy Alter Eko, jíž je FinTag mediálním partnerem.
ukrajiny

Zadlužení Ukrajiny se blíží 100 % hrubého domácího produktu

1
Mezinárodní měnový fond zahájí v nadcházejících týdnech novou misi na Ukrajině. Během ní zkontroluje plnění podmínek celkového úvěrového programu na Ukrajině.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »