Úterý, 31. ledna 2023
SRN

HDP SRN loni vzrostl o 1,8 %. Firmám ale dál zdraží energie

0
Ekonomika Německa loni rostla o 1,8 procenta. Letos ale firmy v SRN pocítí zvýšené ceny energií. Podle aktuální studie Allianz Trade za ně zaplatí asi o 40 procent více než v roce 2021. Dražší energie podle studie pocítí všechny evropský firmy.
penale

Úřady letos odpustí penále u sociálního pojištění i daní

0
Od července do listopadu 2023 nabídnou úřady vyrovnání dluhů na sociálním pojištění bez penále a exekuce. Pokud dlužník v „milostivé době“ splatí jistinu, úřad mu odpustí postihy. Obdobně se dají splatit daňové nedoplatky.
obchodnici

Někteří obchodníci zdražují víc, než rostou náklady

1
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula [KDU-ČSL] je přesvědčen o tom, že obchodníci v některých případech zdražují mnohem více, než odpovídá reálnému zvýšení jejich nákladů. Uvedl to pro FinTag.cz ve věci aktuálních sporů o cenu cukru.
rating

Maďarsku zdražuje dluh. S&P mu ponížila rating

0
Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings zhoršila známku úvěrové spolehlivosti Maďarska o jeden stupeň na úroveň BBB-. Výhled změnila z negativního na stabilní. Signalizovala tak, že v dohledné době hodnocení měnit nebude.
FinTag

FinTag: Přehled článků od 23.1. do 29.1. 2023

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího z ekonomiky, politiky a financí, je tady týdenní přehled článků na FinTag.
Pavla

Jaroslav Hanák vyzval Pavla k podpoře sociálního smíru i spolupráci

0
Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR [SP ČR] Jaroslav Hanák včera večer [28.1.] poblahopřál Petru Pavlovi ke zvolení prezidentem republiky. A vyzval ho k podpoře sociálního smíru ve společnosti, ale i účasti na zahraničních cestách SP ČR.
Petr_Pavel

Petr Pavel: Jestli nezblbnu ve funkci? Nezblbnu!

1
Generál ve výslužbě Petr Pavel se stane novým prezidentem po Miloši Zemanovi. Ve druhém kole prezidentské volby dnes [28.1.] porazil předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. „Nevnímám to tak, že by tady byli poražení a vítězní voliči,“ řekl.
Prumerny_starobni_duchod

Průměrný starobní důchod v Česku: 19 438 korun

1
Průměrný starobní důchod v lednu po valorizaci a přidání výchovného činí 19 438 korun. Proti prosinci vzrostl o 1 377 korun. Díky bonusu 500 korun za vychované dítě si víc polepšily ženy. Uvedla to Česká správa sociálního zabezpečení.
Statni_dluhopisy

Státní dluhopisy nesou, ale i podporují „organizovaný zločin“

0
Inflace rychle klesne, ale potrvá podstatně déle, než si mnozí myslí. Zajímavé investiční příležitosti tak přinášejí „zlevněné“ akcie, ale i státní dluhopisy. I když investování do nich se dá vyložit i jako podpora „organizovanému zločinu.“
spolecny_dluh_EU

Němci odmítli společný dluh EU na podporu průmyslu

7
Německé ministerstvo financí důrazně odmítlo nový společný dluh EU. Krok, který podporuje Francie a další jihoevropské země či předseda Evropské rady Charles Michel, není podle Berlína potřebný a vyslal by trhům špatný signál.
penzijni

Petrovská vede obchod KB Penzijní společnosti. Do NN míří Schwarz

0
Novou členkou představenstva a ředitelkou pro obchod a marketing KB Penzijní společnosti se stala Jana Petrovská. A letos v dubnu se stane novým generálním ředitelem NN penzijní společnosti a NN životní pojišťovny Yoram Schwarz.
Ekonomika_USA

Ekonomika USA dosáhla ve 4. čtvrtletí solidního růstu

1
Ekonomika USA ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla v přepočtu na celý rok o 2,9 procenta. Analytici očekávali růst 2,3 až 2,6 procenta. Oproti třetímu čtvrtletí tempo růstu amerického hrubého domácího produktu ale kleslo o 0,3 procenta [3,2 %].
financi

Ministerstvo financí: V recesi jsme už teď. Zaměstnanost se udrží

0
Propad české ekonomiky o 0,5 procenta předpokládá pro letošní rok Ministerstvo financí ČR. Průměrnou inflaci za celý rok odhaduje ve výši 10,4 procenta. Nezaměstnanost pro letošek pak tipuje na průměrných 3,2 procenta.
Abra_Gen

Systém Abra Gen nově automatizuje i obchodní komunikaci

0
Firmy, které užívají informační systém ABRA Gen, nyní mohou automatizovat i obchodní komunikaci se svými dodavateli a odběrateli. Umožňuje to nový EDI modul, který Abra Software vyvinula s firmou Grit.
velke_firmy

Vláda schválila stropy energií pro velké firmy

0
Vláda včera [25.1.] schválila pravidla podpor pro velké firmy zasažené vysokými cenami energií. Vztáhne na ně stejný cenový strop jako na domácnosti a malé a střední firmy. Potvrdil to ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela [za STAN].
umela_inteligence

Umělá inteligence je trend. Jak do ní investovat

0
Je vám název DeepL nebo ChatGPT povědomý? Tyto technologické vynálezy, které v posledních měsících získaly na obrovské popularitě, nejsou nic jiného než AI [Artificial Intelligence] neboli umělá inteligence.
leku

Reexport léků opět kvete. SÚKL a lékárníci jsou ve při

0
Nízké ceny léků na předpis v Česku jsou lákadlem pro jejich vývoz do zahraničí, kde za ně překupníci dostanou násobně vyšší ceny. Státní ústav pro kontrolu léčiv aktuálně potvrdil ztrátu přes 130 tisíc balení léků z oficiální distribuční sítě.
predcasny_duchod

O předčasný důchod si loni požádalo 120 tisíc lidí

0
O předčasný důchod loni požádalo 120 tisíc lidí. Zhruba 40 tisíc z nich si ho už nechalo vyplácet. Ostatní si výplatu zatím odložili. Běžně do předčasné penze ročně chodí kolem 30 000 lidí.
ANO

ANO, Babiš hraje o víc než jen o funkci prezidenta

22
Poslancům včera [24.1.] „padla“ dřív, než počítali. Jednání Sněmovny ukončilo hnutí ANO poté, kdy se šéfka jeho poslaneckého klubu Alena Schillerová nedomohla omluvy od ministryně obrany Jany Černochové [ODS] za to, že členy hnutí označila za „otroky“.
online_drazby

Online dražby státem zabaveného majetku se stávají férovější

0
Online dražby majetku, který finanční úřady zabavily daňovým dlužníkům, se od letoška stávají férovější. Dražby už nekončí v přesně stanovený čas. Při příhozu v posledních pěti minutách se konec dražby posouvá o dalších pět minut.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »