Jitka_Panek_Jurkova

Jitka Pánek Jurková nově povede Česká centra v zahraničí

1
Generální ředitelkou Českých center je nově Jitka Pánek Jurková. Ta od roku 2017 do letošního ledna vedla České centrum v Bruselu. Síť Českých center tvoří 26 zahraničních poboček určených k propagaci ČR.
Ukrajiny

Vojáci Ukrajiny i jejich ženy a děti jsou vyčerpaní, píše Reuters

1
Vojenský mobilizační program Ukrajiny je státní tajemství. Služba v ukrajinské armádě není časově omezená. Odvody do armády provází korupce a násilí. Rodiny ukrajinských vojáků proti této politice protestují. Uvádí to agentura Reuters.  
energie

Roste výše nedoplatků za energie, uvádí dodavatelé energií

1
Dlužníků, kteří neplatí za energie, oproti minulosti i přes výrazně vyšší ceny nepřibývá. Avšak roste suma nedoplatků v ročních vyúčtováních. Stoupá tak počet domácností, které se dostávají na hranici svých výdajových možností.
EGAP

Státní EGAP utlumuje aktivity v Rusku a posiluje je na Ukrajině

1
Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost [EGAP] pojistila od ledna do konce října vývoz českých firem za 47,3 miliardy korun. To je nejvíc za posledních devět let. V nárůstu se podle vedení EGAP promítá vysoká míra rizika.
kalendare

Výroba kalendáře 6x jinak

0
Nástěnné i týdenní kalendáře patří mezi oblíbené klasiky. Pokud se ale chcete odlišit, pusťte se do originálnější tvorby. Máme pro vás 6 tipů, jak kalendářem zaujmout zákazníky. Ať už pracujete v kultuře, nebo prodáváte reality.
majitelu

Informacím o počtu majitelů ojetin se v Česku nedá věřit

1
Jaké nešvary panují na tuzemském trhu s ojetinami? Zatajování havárií, stáčení tachometrů i falšování země původu patří podle Cebia mezi časté klamy. Je tu ale i jeden nový, jímž jsou nepravdivé informace o počtu předchozích majitelů vozu.
letiště

Poláci zřejmě odpískají plán na výstavbu nového letiště

1
Minulá polská vláda Práva a spravedlnost [PiS] usilovala o stavbu nového letiště většího než londýnský Heathrow. Nová vláda Donalda Tuska [Platforma Obywatelska] se k projektu zřejmě ale obrátí zády.
konference

Online investiční konference 2023 řešila inflaci, recesi, AI i ČEZ

0
Minulou sobotu [25.11.] se uskutečnil další ročník Online investiční konference XTB. Konferenci otevřel makroekonomický panel, v němž společně diskutovali Dominik Stroukal, Ronald Ižip a moderátor Jan Berka.  
v_Nemecku

V Německu se ozývají hlasy žádající předčasné volby

0
Bavorský premiér Markus Söder vyzval k uspořádání předčasných parlamentních voleb v Německu. Podle něj vláda sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze přivedla zemi do krize, kterou ani neřeší.

Premiér Fiala odmítl jak stávku škol, tak i stávku odborů

4
Dveře zhruba 70 procent škol v Česku zůstaly dnes zavřené. Učitelé stávkují za větší peníze pro školství. A dnes stávkují i zástupci odborů, ti protestují hlavně proti podobě vládního konsolidačního balíčku a důchodové reformy.
v_Britanii

To, co vláda v Británii vydělala na inflaci, vrátí lidem i firmám

1
Britská ekonomika stagnovala, letos ve 3. čtvrtletí vykázala mezičtvrtletní nulový růst hrubého domácího produktu. V Británii ale chtějí ekonomiku opět nastartovat, a tak tamější vláda ohlásila daňové škrty.
lekari

Reforma zdravotnictví začíná u vyšších platů, vysvětlují lékaři

1
Zdravotnictví se dá podle mluvčího České lékařské komory [ČLK] Michala Sojky reformovat jen přes navýšení tabulkových platů, aby nebyli lékaři v nemocnicích závislí na přesčasech. To podle něj nastartuje změny v systému. A jde o podmínku k odvolání protestu.
FinTag

FinTag: Přehled článků od 20.11. do 26.11. 2023

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího z ekonomiky, politiky, byznysu a financí, je tady týdenní přehled článků na serveru FinTag.
ropu

Slováci stejně jako Maďaři chtějí dál ruskou ropu

3
Sankce Evropské unie se nemohou podle Bratislavy stát příčinou nedostatku ropy na Slovensku. Proto Slováci požadují prodloužení výjimky z unijního zákazu na dovoz ropy z Ruska pomocí tankerů. Již dříve o to zažádalo Maďarsko.
Urok

Na vkladních výherních knížkách spořitelna dává 0% úrok

1
Práce finančních poradců se skládá ze dvou částí. První je práce s finančními produkty, druhá práce s lidmi. Hlavně ta druhá jim mnohdy přinese překvapení. Třeba, když zjistí, že jejich klienti drží peníze na produktu, kde je 0% úrok.
nemecke

Destatis potvrdil 0,4% pokles německé ekonomiky ve 3. čtvrtletí

0
Hrubý domácí produkt Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům snížil o 0,1 procenta. V meziročním srovnání pak podle cenově a kalendářně očištěných údajů výkon německé ekonomiky klesl o 0,4 procenta.
svoz_odpadu

Vyšší DPH za svoz odpadu zdraží popelnice. Ne ale všude a všem

1
Zatímco některé obce a města promítnou růst DPH na svoz odpadu z 15 na 21 % do zdražení či zhoršení dostupnosti služby občanům, tak jiné se snaží svým občanům i ulevit. Třeba zavedením čipů na popelnice, které počítají vývozy.
vodikovodu

Německo a Británie jednají o vodíkovodu pod Severním mořem

3
Německo požádalo Británii, aby zvážila výstavbu 400 mil [644 km] dlouhého vodíkovodu na dně Severního moře. Vodík dodávaný tímto potrubím pomůže britskému a evropskému průmyslu zbavit se závislosti na fosilních palivech.
Amundi

Riziko inflace zažehnáno není, varují analytici Amundi

0
Zpomalení vyspělých ekonomik a možná hospodářská recese v USA. Inflace nad inflačními cíli centrálních bank po celý rok a důraz na hodnotové akcie a dluhopisy. Tak by se dal shrnout globální investiční výhled pro příští rok společnosti Amundi.
prispevek

Stát obere o státní příspěvek minimálně čtvrt milionu penzistů

26
Stát nejen zruší spořicím důchodcům státní příspěvek, ale vezme jim i ty, co už mají. Na situaci, kterou v oblasti penzijního spoření mění pravidla, upozorňuje Asociace penzijních společností ČR.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »