Čtvrtek, 01. června 2023
dluhovy_strop

Republikáni schválili pozastavení dluhového stropu v USA

0
Sněmovna reprezentantů schválila zákon, jímž pozastavuje platnost dluhového stropu USA do ledna 2025. Zákon nyní putuje ke schválení do Senátu. Kreditní krize v USA, jež hrozila přelitím do celého světa, je nejspíš zažehnána.
Hospodarska_komora

Hospodářská komora si do čela zvolila místopředsedu ODS

2
Vládní úsporný balíček je katastrofa, řekl Martin Pecina na 35. sněmu Hospodářské komory ČR a prohrál volbu do jejího čela. Vladimíra Dlouhého vystřídá po devíti letech ve funkci místopředseda ODS a poradce premiéra Fialy Zdeněk Zajíček.
rodiny

Vládní balíček: Průměrné rodiny zaplatí na daních nejvíc

0
Vládní konsolidační balíček, jehož cílem je snížit deficit veřejných financí, se dotkne většiny obyvatel České republiky. Nejvíce ale zasáhne rodiny s průměrnými příjmy a dětmi. Vyplývá to ze studie auditorské společnosti BDO.
DPS

Stát omezí předčasné důchody. Řešení je předdůchod v DPS

1
Ubývá lidí, kteří si v doplňkovém penzijním spoření [DPS] sjednávají měsíční splátky do 300 korun. Vyplývá to z Indexu penzijního spoření Partners za letošní první čtvrtletí. Ukazatel shrnuje data 9 000 nově uzavřených smluv.
PPF

Odchod z Ruska ponížil o polovinu zisk skupiny PPF

0
Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur [cca 3,3 mld. Kč]. Oproti předchozímu roku je to pokles o 48,9 procenta. Důvod je odchod PPF z ruského trhu.
mest_a_obci

Řekni, které dotace seškrtáš, žádá po vládě Svaz měst a obcí

0
Podle Svazu měst a obcí vládní takzvaný konsolidační balíček ohrozí ekonomiku už jen tím, že jim sníží příjmy. Města a obce zároveň ostře žádají, aby vláda zveřejnila, které národní dotace konkrétně seškrtá.
ceska_ekonomika

Česká ekonomika byla v 1. čtvrtletí na nule. Nerostla ani o 0,1 %

0
Česká ekonomika podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu [ČSÚ] v 1. čtvrtletí nerostla, jak původně uváděl ČSÚ, ale stagnovala. Může za to zejména pokles spotřeby domácností a nižší stav zásob.
OSVC

Ekonomové a sociologové odmítají návrh změn u OSVČ

0
Vládní balíček s navrhovaným zvýšením odvodů u živnostníků neomezí motivaci k takzvanému švarcsystému. Zvýhodnění OSVČ s vysokým příjmem a nízkými náklady či rozdíly v zátěži živnostníků a zaměstnanců neodstraní.
Pikora

Vláda Petra Fialy jsou hasiči bez ladu a skladu, píše Pikora   

7
K nedělní [28.5.] debatě ekonomů v pořadu Otázky Václava Moravce se vyjádřil ekonom investiční skupiny CFG Vladimír Pikora. K tématu, proč je v Česku draho a ekonomika neroste, přidal další užitečné postřehy.
minimalni

Polsko opět zvedne minimální mzdu. Česko se k tomu nechystá

0
Polsko i v příštím roce kvůli vysoké inflaci dvakrát zvýší minimální mzdu. Potvrdila to ministryně rodiny, práce a sociální politiky Marlena Malagová [PiS]. Česko, kde je minimální mzda nižší než v Polsku, se k obdobnému kroku nechystá.
ANO

V ANO maká asi jen Babiš. Hnutí samo o sobě je tragédie

4
Zatímco všechny parlamentní strany a hnutí mají zájem na obměně své členské základny, hnutí ANO ukazuje jen aroganci s ignorancí. Vyplývá to z jeho neschopnosti komunikovat.
frakcni_akcie

Frakční akcie jsou novinka, jež nabízí investice docela každému

0
Jako hlavní bariéry investování na vlastní pěst zájemci o něj nejčastěji zdůrazňují nedostatečné znalosti a kapitál potřebný k vybudování solidního portfolia. Řešením druhého problému jsou takzvané frakční akcie.
stavebni_sporeni

Zájem o stavební spoření klesá. Důvod jsou vládní změny

0
Vláda ve svém úsporném balíčku počítá s ponížením státního příspěvku u stavebního spoření ze dvou tisíc ročně na tisícovku ročně. Dále zruší osvobození výnosů ze spoření od daně z příjmů. Výsledkem je už teď pokles zájmu o stavební spoření.
FinTag

FinTag.cz: Přehled článků od 22.5. do 28.5. 2023

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího z ekonomiky, politiky, byznysu a financí, je tady týdenní přehled článků na FinTag.cz.
Svejnar

Jan Švejnar: Vláda i ČNB selhala. Česká ekonomika stagnuje

15
„Česká vláda nebyla schopná zajistit, aby inflace klesla dost prudce. A neudělala nic, aby podpořila růst hrubého domácího produktu [HDP]. Když vám klesá HDP, roste vám dluh,“ uvedl v Otázkách Václava Moravce profesor Jan Švejnar.
ano

Pět dnů připomínek na vládní úspory je málo, zlobí se ANO

0
Vládní balík úsporných opatření čeká pětidenní připomínkovací řízení. S tak krátkou dobou ale nesouhlasí opoziční hnutí ANO. Do prvního čtení ve Sněmovně půjde balík v červnu. Jednání zasáhnou letní prázdniny, ujišťuje již nyní opozice.
zdravotnictvi

Změny u dohodářů vážně zasáhnou zdravotnictví i sociální služby

6
Novela zákoníku práce měnící podmínky práce u pracovních dohod vážně ohrožuje chod zdravotnictví i sociálních služeb. Právě na dohodářích totiž často stojí služby pohotovostí, hospiců i pečovatelských služeb. Úpravu žádá evropská směrnice.
fotovoltaiky

ČEZ radí, jak si vybrat kvalitního dodavatele fotovoltaiky

0
Solární panely dobývají střechy českých domků. Instalační firmy nestíhají. Olej do ohně přilévá stát, který dotacemi na solární panely podporuje i nízkopříjmové domácnosti. Peníze se točí a boom fotovoltaiky táhne mnoho podvodníků.
USA

USA rostly v 1. čtvrtletí o 1,3 %. Eurózoně hrozí stagnace i pokles

0
Zatímco HDP eurozóny nejspíš čeká revize výkonu za letošní 1. čtvrtletí směrem dolů, statistici revidovali výkon ekonomiky USA směrem nahoru. Důvod pro úpravu vývoje ekonomiky v eurozóně jsou horší zpřesněné výsledky ekonomiky Německa.
inpost

PPF koupila od Adventu podíl v polské společnosti InPost

0
Skupina PPF se dohodla na koupi 15% podílu v polské společnosti InPost. Ta provozuje evropskou síť samoobslužných výdejních boxů a logistická centra pro e-commerce. Akciový podíl PPF prodal americký investiční fond Advent International.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »