Neděle, 04. června 2023
magistratu

Úředníci pražského magistrátu si v centru otevřeli další jesle

0
Úředníci pražského magistrátu si slavnostně otevřeli další dětskou skupinu pro děti zaměstnanců magistrátu s umístěním potomka od jednoho roku věku. Jde o další z benefitů pro ně a jejich rodiny. Ostatní „neúředníci“ mají smůlu.
vodiku

Elektrolyzér v Napajedlech vyrobil první kilogramy vodíku

0
První kilogramy vodíku vyrobila energetická skupiny Solar Global ve vlastním elektrolyzéru v Napajedlech ve Zlínském kraji. Nyní dokončuje střešní fotovoltaickou elektrárnu, která obstará elektřinu pro provoz elektrolyzéru.
Pikora

Vláda Petra Fialy jsou hasiči bez ladu a skladu, píše Pikora   

7
K nedělní [28.5.] debatě ekonomů v pořadu Otázky Václava Moravce se vyjádřil ekonom investiční skupiny CFG Vladimír Pikora. K tématu, proč je v Česku draho a ekonomika neroste, přidal další užitečné postřehy.
ANO

V ANO maká asi jen Babiš. Hnutí samo o sobě je tragédie

4
Zatímco všechny parlamentní strany a hnutí mají zájem na obměně své členské základny, hnutí ANO ukazuje jen aroganci s ignorancí. Vyplývá to z jeho neschopnosti komunikovat.
zdravotnictvi

Změny u dohodářů vážně zasáhnou zdravotnictví i sociální služby

8
Novela zákoníku práce měnící podmínky práce u pracovních dohod vážně ohrožuje chod zdravotnictví i sociálních služeb. Právě na dohodářích totiž často stojí služby pohotovostí, hospiců i pečovatelských služeb. Úpravu žádá evropská směrnice.
HK_CR

HK ČR si zvolí nového prezidenta. Buď Pecinu, nebo Zajíčka

0
Někdejší předseda ÚOHS a ministr vnitra Martin Pecina a místopředseda ODS Zdeněk Zajíček kandidují na nového prezidenta Hospodářské komory ČR [HK ČR]. Současný prezident HK ČR Vladimír Dlouhý se rozhodl nekandidovat.
uhelne_elektrarny

Uhelné elektrárny skončí za pár let. Co bude pak, se neví

1
Uhelné elektrárny v Česku, které se podílí na celkové produkci elektřiny ze 40 procent, doslouží do pěti let. Plnohodnotnou náhradou za ně může být jen zemní plyn. Shodli se účastníci 5. ročníku Ekonomického fóra v Kostelci nad Orlicí.
narodni

Po vládě lže lidem už i Národní rozpočtová rada

2
Takzvaný ozdravný balíček mění výši daně z přidané hodnoty [DPH] i u léků. A i když většina léků prokazatelně přejde z 10% do 12% sazby DPH, zástupci vlády tvrdí, že léky zlevní. Bohužel se k nim nově přidal člen Národní rozpočtové rady Petr Musil.
plnou_predcasnou_penzi

Stát určí další profese s nárokem na plnou předčasnou penzi

0
Náročné profese s nárokem na plnou předčasnou penzi vymezí odborná zdravotně-sociální komise podle zdravotní zátěže, jako je hluk, prach či vibrace. Změny mají být součástí důchodové reformy a platit od roku 2025.
se_psem

Létat se psem není nemožné. Něco to ale stojí a má to svá pravidla

0
Pro mnoho lidí už je dnes běžné strávit letní dovolenou v zahraničí se svým psím parťákem. Překážkou v tom není ani cesta letadlem se...
bachmut

O co jde v boji o Bachmut. O vítězství mluví obě strany

1
Boje o ukrajinské město Bachmut jsou stejně vyčerpávající jako zpravodajství o nich. Ukrajinci vytlačují nepřítele, zatímco čelí těžkému bombardování, informovala dlouho média. Město ale nyní dobyla Wagnerova armáda.
OTB

Maďarsko žádá výmaz OTP ze seznamu sponzorů ruské války

0
Maďarsko odsouhlasí 500 mil. eur [cca 11,8 mld. Kč] na pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje [EPF] až poté, kdy Kyjev vyřadí maďarskou banku OTP ze seznamu sponzorů ruské války. Přístup Maďarska kritizoval prezident Petr Pavel.
Polsko

Polsko boomuje jako žádná jiná země v EU, píší v Británii

20
„Polsko je na dobré cestě stát se supervelmocí střední Evropy,“ píše komentátor Daniel Johnson v britském listu The Telegraph. Tipuje, že Poláci budou již brzy bohatší než Britové.
narodnich

Stanjura: Roční objem národních dotací je půl bilionu korun

2
Ročně se v ČR v národních dotacích protočí zhruba půl bilionu korun. V nedělním pořadu CNN Prima News Partie to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura [ODS]. Kvůli úsporám vláda rozhodla o seškrtání národních dotací za 54,4 mld. korun.
vysluhy

Vojáky, celníky a policisty obchází strach, že přijdou o výsluhy

226
„Na výsluhy vojáků se sahat nebude,“ prohlásila po ideové konferenci ODS ministryně obrany Jana Černochová. Za výsluhy vojáků, policistů, celníků a hasičů stát ročně vydá přes 12,5 miliardy korun. Výsluhy jsou navíc osvobozeny od daně z příjmů.
Ukrajine

Němci si přejí jednání o ukončení války na Ukrajině

1
55 procent Němců si přeje, aby Kyjev začal s Moskvou vyjednávat o ukončení konfliktu. Osmadvacet procent lidí je naopak proti zahájení mírových rozhovorů. Většina Němců si nepřeje, aby Ukrajina vstoupila do NATO.
Ajay_Banga

Nový šéf Světové banky Banga navštívil Bidena

0
„Těším se na podporu svého nominanta v jeho úsilí o transformaci Světové banky, abychom potlačili chudobu a řešili globální problémy včetně  klimatu,“ uvedl prezident Joe Biden poté, kdy ho navštívil nový šéf Světové banky Ajay Banga.
obili

Ukrajinské obilí rozložilo unijní trh, píše The New York Times

1
Uplynul už více než rok od okupace Ukrajiny a překvapivě silná a jednotná podpora evropských zemí se drolí. Netýká se to ani tak vojenské podpory, jako takzvaných koridorů, jimiž vyváží Ukrajina obílí a další zemědělské produkty.
ukrajine

Na protézu končetiny čeká na Ukrajině přes 15 tisíc vojáků a civilistů

1
Ve zdravotní pomoci Ukrajině se Česko zaměří na vybavení ordinací tamních ambulancí, léčbu popálenin, traumat a plastickou chirurgii. Na protézu po amputaci končetiny v zemi čeká přes 15 tisíc vojáků a civilistů.
Cechu

Komentář: Sebevědomí Čechů netkví v aroganci. Nebo ano?

1
Jedno z českých přísloví říká – prázdný sud nejvíce duní, případně zní. Protože na FinTag.cz administrujeme komentáře Čechů, vidíme, jak si stojí ve vedení diskuze, obecně ve vztahu k ostatním lidem.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »