Čtvrtek, 06. října 2022
Elon_Musk

Musk nabídl řešení pro Ukrajinu a dostal za vyučenou

1
Vlnu pobouření vyvolal na Ukrajině "mírový plán", který představil americký podnikatel Elon Musk. Kyjev by se podle něj měl vzdát Krymu a přijmout skutečnost, že válku s Ruskem pravděpodobně nevyhraje.
Amerika

Amerika darovala Česku přes 2,65 miliardy korun

5
Amerika schválila vojenskou podporu pro Česko ve výši 106 milionů dolarů [cca 2,652 mld. Kč]. Peníze Česko použije na kompenzace dodávek vojenského materiálu na Ukrajinu a modernizaci české armády.
azbest

EK snížila limity pro azbest. Pocítí to stavební firmy

1
Povolený limit pro azbest na pracovišti navrhla EK snížit z 0,1 na 0,01 vlákna na centimetr krychlový. Opatření má před azbestem chránit hlavně řemeslníky pracující na starších stavbách, jež karcinogen obsahují.
ze_Syrie

Today, tomorrow I go to Germany, říká Salah ze Sýrie

0
„Walking to Germany… No money, no train, bus or taxi,“ dodává pro FinTag.cz lámavou angličtinou mladý Syřan, který s dalšími mladými Syřany tráví na pražském hlavním nádraží již několikátý den.
World_Bank

Šéfovi World Bank hrozí vyhazov. Nejsem vědec, řekl

0
Šéf Světové banky David Malpass minulé úterý jasně neřekl, že klimatické změny způsobuje spalování fosilních paliv. Teď mu hrozí ztráta funkce. A to přesto, že minulý pátek už se k tématu vyslovil zcela jasně.
cipy

Němci řeší buď továrnu na čipy, nebo Green Deal

4
Americký výrobce polovodičů, firma Intel, bude investovat v Magdeburku 17 miliard dolarů [cca 427 mld. Kč]. Výsledkem bude již v roce 2027 továrna na výrobu polovodičů. Problém ale je, kde pro ni vzít energii.
vlada

Vláda jedná neprofesionálně, připustil poradce Síkely

1
„Vláda postupuje strašně neprofesionálně,“ uvedl ve věci zavedení daně z neočekávaných příjmů na polostátní ČEZ viceprezident Hospodářské komory ČR a poradce ministra průmyslu a obchodu Tomáš Prouza. 
projektu

Klášterec nad Ohří uspěl v soutěži obecních projektů

0
Komunálním projektem roku 2022 se stalo Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří. Zvítězilo v soutěži, do které se přihlásilo 88 obecních projektů z celé země. V klání obecních projektů uspěl i Dům dětí a mládeže v Ústí nad Orlicí.
Singer

Potřebujeme začít zase pracovat, nabídl jako řešení krize Singer

0
„Já si myslím, že potřebujeme začít znovu pracovat,“ uvedl na výroční konferenci Sdružení pro zahraniční investice – AFI hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
migrace

Migrace z Afriky i Blízkého východu do EU sílí

0
Bez zavedení stálých německých kontrol na hranici s Českem nezastavíme proud migrantů, který nyní touto cestou míří do Německa. Uvedl to šéf německých policejních odborů Heiko Teggatz.
sberatele

Dřív lidé měnili i byty, říká šéf veletrhu Sběratel

0
„Sběratel se má vždy na co těšit, protože někde na něj čeká něco, co mu ještě chybí ve sbírce,“ říká Jindřich Jirásek, šéf veletrhu Sběratel, jehož 25. ročník se uskuteční 9. a 10. září na pražském výstavišti v Letňanech.
ostrava

Ostrava se vyprazdňuje. Potvrzují to i statistici

0
Z Ostravy odchází stále více lidí. Potvrzují to aktuální data ČSÚ o změnách počtu obyvatel v českých městech a obcích. Ostrava podle šetření loni přišla o vůbec nejvíce obyvatel ze všech českých měst.
ukrajinskych

Část ukrajinských uprchlíků i s dětmi skončila v SRN

0
Nejenom Česko a Polsko, ale i země, jako je Německo nebo Francie, oslovily uprchlíky z Ukrajiny s nabídkou azylu a uplatnění na trhu práce. Ukazují na to počty ukrajinských dětí, které v nich začnou chodit do škol.
z_Albanie

Nápor uprchlíků z Albánie sílí v Německu i Británii

1
Nejčastěji deportovanými migranty z Německa jsou lidé ze Severní Makedonie a Albánie. Potíže s albánskými migranty řeší i Británie. Cizinci do ní míří na člunech přes Lamanšský průliv.
zamrazilova

Děláme stejné chyby jako za covidu, tvrdí Zamrazilová

6
„My jsme se ještě ani nevypořádali s tím, co se tady dělo za covidu, ale opět jsme už v úplně tom samém,“ uvedla v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová.
spotove_ceny

Smlouvy na spotové ceny za energie jde i vypovědět

0
Zálohy na energie domácnostem zvyšují i smlouvy na spotové ceny, o jejichž sjednání s dodavatelem mnohé z nich ani nevědí. Obchodník zákazníkovi změní smluvní podmínky a převede ho na jiný produkt. Překvapí až vyúčtování záloh.
v_tokamaku

Fyzici testovali kolapsy energie v tokamaku

0
Vědci Ústavu fyziky plazmatu [ÚFP] AV ČR a mezinárodního projektu ITER zahájili výzkum, jehož cílem je výroba čisté a téměř nevyčerpatelné energie v tokamaku. Tokamak je zařízení, v němž vědci simulují a zkoumají termojadernou fúzi.
v_Estonsku

Vítejte v inflačním pekle – v Estonsku

1
Na centrálním tržišti v Tallinu kupující při pohledu na ceny ovoce a zeleniny jen nevěřícně kroutí hlavou. Ve stánku s potravinami se žena podívá na ceny, otočí se a odejde. A prodavač krčí rameny.
CNB

ČNB bude nyní intervenovat, co to půjde

2
„ČNB – navzdory mediálnímu šoku z dlouho neviděných úrovní sazeb – udržuje silně expanzivní a tedy proinflační měnovou politiku,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz hlavní ekonom skupiny Partners Martin Mašát.
hnojiva

OSN varuje před hladomory. Důvodem jsou hnojiva

0
Ceny hnojiv se utrhly ze řetězu. Organizace spojených národů varuje, že situace postihne nejchudší země světa. Ty si hnojiva totiž nevyrobí a bez nich své obyvatele nenakrmí. 
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »