Pátek, 27. ledna 2023
leku

Reexport léků opět kvete. SÚKL a lékárníci jsou ve při

0
Nízké ceny léků na předpis v Česku jsou lákadlem pro jejich vývoz do zahraničí, kde za ně překupníci dostanou násobně vyšší ceny. Státní ústav pro kontrolu léčiv aktuálně potvrdil ztrátu přes 130 tisíc balení léků z oficiální distribuční sítě.
Ukrajincu

V Česku je 636 282 Ukrajinců. A každý týden jich přibývá

46
Na konci loňského roku evidovala česká policie 636 282 Ukrajinců s legálním pobytem. Předloni to bylo zhruba 200 000 ukrajinských občanů. Informaci potvrdil policejní prezident Martin Vondrášek a šéf cizinecké policie Milan Majer.
v_Cine

Lidé v Číně byli šťastní, když padla proticovidová opatření

0
„Lidé v Číně, když se dozvěděli, že dojde k rozvolnění proticovidových opatření, byli nadšení. Čekali na to velmi dlouhou dobu. Byli šťastní,“ říká ve videodebatě Alter Eko konzultantka společnosti Alternativ Perspectives Aifeng Lu.
s_kravou

V Polsku ukázali muže s krávou. Jdou k soudu

0
Soud ve Varšavě nařídil prokuratuře, aby zahájila vyšetřování v souvislosti s tiskovou konferencí ze září 2021, na níž během vrcholící migrační krize ministři silových resortů ukázali snímky muže při sexu s krávou.
humanitarni

Vláda oseká humanitární dávku pro práceschopné Ukrajince

10
Česká republika v loňském roce vyplatila ukrajinským uprchlíkům na humanitární dávce 8,7 miliardy korun. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky [KDU-ČSL] náklady státu na humanitární dávku klesají. A prý ještě klesnou.
Oxfam

Oxfam: Covid i válku korporace zneužily pro zvyšování cen

1
Nůžky mezi chudými a bohatými se rozevírají. Velké korporace využily covid a válku na Ukrajině ke zvednutí cen. V analytické zprávě zveřejněné před začátkem Světového ekonomického fóra v Davosu to uvádí organizace Oxfam.
Svetove_ekonomicke_forum

V Davosu dnes startuje Světové ekonomické fórum

0
Ve švýcarském horském středisku Davos dnes [16.1.] začíná Světové ekonomické fórum. Jde o 53. ročník. Fóra, které potrvá do 20. ledna, se letos neúčastní kvůli válce na Ukrajině ruská delegace.
Cesko

Čína chce po cestujících z Česka PCR test, Česko nechce nic

0
Od neděle 8.1. budou cestující z Česka do Číny předkládat negativní PCR test na koronavirus ne stařší 48 hodin. O nové podmínce infromovalo čínské velvyslanectví v Praze. Opatření se týká i letů s přestupem. Česko od cestujících z Číny nechce nic.
baterii

ČEZ a ČEPS testují fotovoltaické dobíječky doplněné o baterii

0
Ve Vestci u Prahy testují ČEZ a ČEPS tři dobíjecí stanice pro elektromobily doplněné o střešní fotovoltaiku a hlavně pak baterii Hitachi Energy. Ta slouží mimo jiné jako podpůrný zdroj energie, když fotovoltaika nejede.
Chorvatsko

Chorvatsko má euro a je v Schengenu. Pocítí to i Češi

59
Chorvatsko od 1. ledna 2023 vstoupilo do schengenského prostoru. Díky tomu se i cesty Čechů do oblíbené prázdninové destinace obejdou bez hraničních kontrol. Současně Chorvatsko zavádí euro, které nahradí používané kuny.
v_Kosovu

Napětí mezi Srby a Albánci v Kosovu znovu sílí

0
Kosovo dnes [28.12.] uzavřelo hlavní hraniční přechod Merdare se Srbskem. Tamější úřady o tom rozhodly poté, co u přechodu demonstrovalo několik desítek lidí na podporu Srbů žijících v Kosovu. Informovala o tom agentura Reuters.
Lichva

Lichva a lichváři převálcovali slovo Boží už za alžbětinců

4
Emeritní profesor anglické literatury Martin Hilský ve své knize „Shakespearova Anglie Portrét doby" popisuje, jak lichva a půjčky na úrok v renesanční době zvítězily nad slovem Božím.
zimy

Teplé zimy prospívají krysám, holubům i komárům

0
Teplé zimy a Vánoce na blátě se staly v posledních letech normou. To ovlivňuje populace zvířat na venkově i ve městech. Evropská města proto řeší zdravotní rizika v důsledku přemnožených krys, holubů, ale třeba i komárů.
Shakespeare

Vánoce Williama Shakespeara: Po temnotě doufám ve světlo

0
Emeritní profesor anglické literatury na Filozofické fakultě UK a JU ČB Martin Hilský přeložil za svůj život kompletní dílo Williama Shakespeara. Loni vydal úspěšnou knihu "Shakespearova Anglie Portrét doby". V ní mapuje život lidí Shakespearovy doby.
uprchlikum

52 % Slováků se staví negativně vůči uprchlíkům z Ukrajiny

2
Většina Slováků má negativní postoj vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Vyplynulo to z průzkumu tamější nevládní organizace Globsec. Podle zástupců organizace to má více důvodů. Jedním z nich je „neschopná“ slovenská vláda.
CT

ČT má příjem přes sedm miliard. Přesto osekává vlastní tvorbu

17
Českou televizi [ČT] čeká od roku 2024 omezování výroby, vysílání a propouštění zaměstnanců. To ale jen v případě, že se do té doby nezvýší koncesionářský poplatek. Nyní činí 135 korun na měsíc. Usnesla se na tom Rada ČT.

Katar: Kdo je víc než VIP? Přece VVIP! A není to málo?

0
Červený koberec a hedvábím vymezený prostor. To je vstup pro vyvolené na fotbalový stadion Al Bayt. Zatímco se obyčejní fanoušci tlačí před vchody, VIP hosty vítají exotické postavy oblečené do antilopí kůže se zlatými pokrývkami hlavy.
FIFA

Politico: FIFA prodala fotbal za peníze. A spolu s ním i fanoušky

4
Mezinárodní federace fotbalových asociací zarytě trvala na svém rozhodnutí z roku 2010 o organizaci mistrovství právě Katarem. A to přesto, že Katar je bez fotbalové tradice a disponuje snad nejhorším klimatem, který si hráči mohou přát.
barcelona

Barcelona zdaní kurýrní služby. Jsou neekologické

1
Barcelona od příštího roku uvalí speciální daň na provozovatele rozvážkových a kurýrních služeb. Tamější politici argumentují ekologickými dopady těchto služeb. A chtějí i narovnat podmínky pro kamenné obchody.
bytove_nouzi

Výsledek bytové politiky státu: 270 tisíc lidí v bytové nouzi

4
Bez střechy nad hlavou v Česku žije 12 tisíc lidí. V azylových domech přebývá téměř 6 tisíc lidí a na ubytovnách přes 12 400 lidí. Výjimkou mezi nimi nejsou ani děti a senioři starší 65 let, kterých v nich přibývá. V bytové nouzi v Česku žije přes 270 tisíc lidí.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »