Balticconnector

Balticconnector poškodila čínská loď. Kotvu vlekla 180 kilometrů

1
Vyšetřování poškození plynovodu Balticconnector pod Baltickým mořem pokračuje. Finský ministr pro evropské záležitosti Anders Adlercreutz uvedl, že nevěří, že k poškození plynovodu došlo omylem a bez vědomí Pekingu.
Cinane

Číňané vyvážejí peníze v kufrech plných zlata. Ale i jinak

0
Číňané z obav z ekonomické a politické budoucnosti své země posílají peníze do zahraničí. Zámožní lidé už letos ze země přesunuli stovky miliard dolarů. Využívají situace, kdy se Čína znovu po pandemii covidu-19 otevřela světu.
sebevrazd

Jsou to i dostupné zbraně, které zvedají počty sebevražd v USA

1
V USA loni spáchalo sebevraždu bezmála 50 000 lidí. To je nejvíce za posledních 80 let. „Hlavní hybnou silou je rostoucí dostupnost zbraní,“ tvrdí Jill Harkavy-Friedmanová z Americké nadace pro prevenci sebevražd.
Kissinger

Zemřel úspěšný, ale i kontroverzní americký diplomat Kissinger

2
Ve věku sto let zemřel americký diplomat Henry Alfred Kissinger. O jeho smrti informovala Kissingerova poradenská firma Kissinger Associates Inc. Podle ní Kissinger zemřel ve středu [29.11.] ve svém domě v Connecticutu.
Ukrajiny

Vojáci Ukrajiny i jejich ženy a děti jsou vyčerpaní, píše Reuters

2
Vojenský mobilizační program Ukrajiny je státní tajemství. Služba v ukrajinské armádě není časově omezená. Odvody do armády provází korupce a násilí. Rodiny ukrajinských vojáků proti této politice protestují. Uvádí to agentura Reuters.  
kalendare

Výroba kalendáře 6x jinak

0
Nástěnné i týdenní kalendáře patří mezi oblíbené klasiky. Pokud se ale chcete odlišit, pusťte se do originálnější tvorby. Máme pro vás 6 tipů, jak kalendářem zaujmout zákazníky. Ať už pracujete v kultuře, nebo prodáváte reality.
majitelu

Informacím o počtu majitelů ojetin se v Česku nedá věřit

1
Jaké nešvary panují na tuzemském trhu s ojetinami? Zatajování havárií, stáčení tachometrů i falšování země původu patří podle Cebia mezi časté klamy. Je tu ale i jeden nový, jímž jsou nepravdivé informace o počtu předchozích majitelů vozu.
v_Nemecku

V Německu se ozývají hlasy žádající předčasné volby

0
Bavorský premiér Markus Söder vyzval k uspořádání předčasných parlamentních voleb v Německu. Podle něj vláda sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze přivedla zemi do krize, kterou ani neřeší.

Premiér Fiala odmítl jak stávku škol, tak i stávku odborů

4
Dveře zhruba 70 procent škol v Česku zůstaly dnes zavřené. Učitelé stávkují za větší peníze pro školství. A dnes stávkují i zástupci odborů, ti protestují hlavně proti podobě vládního konsolidačního balíčku a důchodové reformy.
lekari

Reforma zdravotnictví začíná u vyšších platů, vysvětlují lékaři

1
Zdravotnictví se dá podle mluvčího České lékařské komory [ČLK] Michala Sojky reformovat jen přes navýšení tabulkových platů, aby nebyli lékaři v nemocnicích závislí na přesčasech. To podle něj nastartuje změny v systému. A jde o podmínku k odvolání protestu.
svoz_odpadu

Vyšší DPH za svoz odpadu zdraží popelnice. Ne ale všude a všem

1
Zatímco některé obce a města promítnou růst DPH na svoz odpadu z 15 na 21 % do zdražení či zhoršení dostupnosti služby občanům, tak jiné se snaží svým občanům i ulevit. Třeba zavedením čipů na popelnice, které počítají vývozy.
vodikovodu

Německo a Británie jednají o vodíkovodu pod Severním mořem

3
Německo požádalo Británii, aby zvážila výstavbu 400 mil [644 km] dlouhého vodíkovodu na dně Severního moře. Vodík dodávaný tímto potrubím pomůže britskému a evropskému průmyslu zbavit se závislosti na fosilních palivech.
elektromobilu

Elektromobily v Česku netáhnou. Prodeje ale klesají napříč trhy

2
Zatímco v Evropské unii činí podíl elektromobilů na prodejích nových vozů 13,2 procenta, tak v Česku je to pouhých 2,7 procenta. Vyplývá to z aktuálních statistik serveru Čistá doprava a České leasingové a finanční asociace.
bydleni

Švýcaři se za nájemní bydlení nestydí. Vlastní bydlení je drahé

1
Reportér The New York Times Thomas Fuller zkoumal švýcarský trh s bydlením. A zjistil, že v době, kdy mnoho mladých lidí v Evropě i USA nemá na nákup vlastního bydlení, tak ve Švýcarsku o něm mnozí ani neuvažují.
Tetris

Hrajete Tetris? Do Prahy míří jejich autor Alexej Pažitnov

0
Vynálezce hry Tetris Alexej Pažitnov, který žije od roku 1991 ve Spojených státech, dorazí do Prahy. Pažitnov vystoupí na akci Game Developers Session Prague. Ta se koná 8. a 9. prosince v pražském kongresovém centru.
AI

Je čím dál více žádoucí, aby lidé mysleli kriticky, říká expert na AI

0
„Riziko je, že někteří lidé prostě ´vypnou mozek´ a neposunou se na místa, kde člověk je a bude vždy lepší než AI, umělá inteligence,“ říká v rozhovoru pro FinTag ředitel české technologické společnosti SentiSquare Tomáš Brychcín.
urady

Úřady práce nabízí nezaměstnaným poradenství za 373 mil. Kč

0
I přes dlouhodobě nízkou nezaměstnanost v Česku, kdy navíc počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání na úřadech práce, rozdělí Úřad práce ČR [ÚP ČR] přes 373 mil. Kč na zvýšení zaměstnanosti v Česku.
emise

Emise i brání slunečnímu záření a tak zpomalují oteplování

1
Omezit oteplování planety na 1,5 °C je stále těžší, ukazují nové výpočty. Podle nich emise planetu nejen oteplují, ale i ochlazují. Uvádí to článek New York Times Window for meeting key climate goal is even narrower than thought.

Zemřel politik, miliardář a kníže Karel Schwarzenberg

9
Ve věku 85 let v sobotu [11.11.] zemřel bývalý předseda Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva, bývalý český ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 kníže ze Schwarzenbergu Karel Schwarzenberg.
traumat

Američané školí v Česku Ukrajince zvládání válečných traumat

1
Na české půdě se tento týden uskutečnil pětidenní kurz zvládání válečných traumat. Několik amerických psychologů v něm školilo pětadvacet ukrajinských zdravotníků, kteří pomůžou vojákům na Ukrajině.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »