Ivan_Hodac

My přece nemáme zájem se pustit s Číňany do křížku, říká Ivan Hodáč

1
„Auto bude v budoucnosti mnohem víc služba než jen auto, jak ho vnímáme my,“ říká v debatě diskuzní platformy Alter Eko, jejíž je FinTag mediálním partnerem, zakladatel Aspen Institute Central Europe a automotive expert Ivan Hodáč.
ekonomika_USA

Ekonomika USA je v recesi, tvrdí Američané. Na vině je zdražování

1
Přestože ekonomika USA zejména loni solidně rostla, 56 procent Američanů v aktuálním průzkumu uvedlo, že země zažívá ekonomickou recesi. Tu sice USA mnozí analytici předpovídají, jejich předpovědi se ale neplní.
vodu

Francouzsko-švýcarská válka o vodu v Rhoně je na obzoru

0
Na západním břehu Ženevského jezera, kde vody Rhony vytékají úzkým korytem ze Ženevského jezera, narazí návštěvník na malou přehradu. Na ní je vytesaný do kamene kiks francouzské diplomacie.
seniory

Šlapající ekonomika řeší finance pro seniory. V Americe samozřejmě

0
Hrozící kolaps financování sociálního a zdravotního pojištění v USA se díky zlepšování americké ekonomiky odkládá. Na seniory, nemocné a zdravotně postižené americká ekonomika zatím vydělat dokáže.
Michal_Zuna

Michal Zuna: Pod rouškou boje za správnou věc se často rodí totalita

1
„Jsme v podobné situaci jako před oběma světovými válkami. Tu první odstartoval atentát. Té druhé předcházelo vytváření nenávisti vůči skupině obyvatel,“ říká pro FinTag místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Zuna.
Linet

Tržby Linet Group rostly o šest procent, zisk byl 1,4 mld. Kč

0
Tuzemský výrobce lůžek Linet Group vykázal za obchodní rok 2023/2024 tržby za téměř devět miliard korun. Meziročně vzrostly o šest procent. Společnost dosáhla zisku před započtením úroků, daní a odpisů [EBITDA] ve výši 1,4 miliardy korun.
deti

Michal Goetz: Jde přece o české děti! Zajímá to premiéra?

1
„Je nezbytné, aby na podporu dětské psychiatrie vznikl dotační program z národních peněz. A mně přijde úplně neuvěřitelné, že slyšíme, že to není v podstatě možné. Jde přece o české děti," říká ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz.
o_Ukrajine

Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme

6
„Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme,“ říká hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer v rozhovoru diskuzní platformy Alter Eko, jíž je FinTag mediálním partnerem.
gruzinska

Analýza: Gruzínská vláda se bojí, aby nedopadla jako Ukrajina

3
Gruzínská společnost se štěpí na parlamentem schvalovaném zákonu o zahraničním vlivu. Jen o něj ale nejde. Gruzínská vláda hovoří o riziku "ukrajinizace" Gruzie.
nemocenske_pojisteni

Nemocenské pojištění je v plusu díky novému odvodu pro zaměstnance

0
Systém nemocenského pojištění skončil letos v prvním čtvrtletí v přebytku 230 milionů korun. To díky nově zavedenému odvodu pro zaměstnance. Ročně nemocenské pojištění hospodaří s částkou přes 40 miliard korun.
z_nemecka

65 procent ojetin z Německa na českém trhu je po havárii

1
Každé páté ojeté auto prodávané v České republice pochází z Německa. Ačkoliv mají auta z této země velkou důvěru u českých zákazníků, 65 procent z nich je po jedné škodní události nebo po havárii.
delta_air_lines

Delta Air Lines opět zahájila jediné přímé spojení do USA z Prahy

0
Společnost Delta Air Lines po zimní přestávce znovu zahájila v minulém týdnu provoz pravidelné linky z Prahy do New Yorku. Lety nabízí do 6. října. Cena letenky vyjde na 13 až 14 tisíc korun.
matka

Modlím se, aby byl konec blízko, říká matka, jež se obětovala synovi

40
„Jsem věřící a chci syna dochovat doma. Modlím se, aby konec byl brzo, abych vše zvládla i jako matka ho doprovázet k smrti," říká Renata Prunnerová, která doma pečuje o svého těžce nemocného syna Pavla. 
pavel_hnat

Pojďme si věřit v té komunikaci, říká prorektor VŠE Hnát

0
„Komunikace v byznysu už není jen o prodejích, ale o zákazníkovi. A zákazníkem může být i stát. I s ním se domlouvejme přímo. Ne přes lobbisty a peníze pro média,“ říká v debatě Alter Eko prorektor Vysoké školy ekonomické Pavel Hnát.
Cina

Vyspělé země chtějí Green Deal. Čína tak rabuje v těch nejchudších

5
Tlumočnici Aj Čchingovou probudil uprostřed noci hlasitý křik protestujících lidí. Pracovnice čínské těžební společnosti viděla hořící pneumatiky blokující vjezd na staveniště. K události došlo v severní Argentině, kde Čína těží lithium.
stranam

Od roku 1995 vyplatil stát politickým stranám 17 miliard korun

1
Loni dostalo nejsilnější tuzemské politické hnutí ANO ze státního rozpočtu 140 030 000 korun. Předloni to bylo 139 663 334 korun a o rok dříve 290 244 000 korun. ANO tak za poslední tři roky od státu vyinkasovalo přes půl miliardy korun.
rakovinou

Pomoc lidem s rakovinou je na špatné úrovni, upozorňují onkopacienti

0
Finanční potíže dopadají na onkologické pacienty často tvrdě. A sociální pomoc pacientům s rakovinou je velice slabá. V rozhovoru pro FinTag to uvedly Michaela Tůmová z Hlasu onkologických pacientů a Šárka Slavíková ze pacientské organizace Amelie
Rusko

Rusko vystavuje ukořistěné zbraně z Ukrajiny. Na ty české lepí české vlajky

19
Stejně jako Ukrajinci vystavují a ukazují zničenou ruskou vojenskou techniku, ukazují Rusové ukořistěnou a zničenou techniku Ukrajinců. Aktuálně ji Rusko vystavuje v centru Moskvy, kde Rusové stejně jako my včera slavili svátek práce.
mRNA

Britská GSK chce po Pfizer/BioNTech peníze za mRNA technologii

0
Britský farmaceutický gigant GlaxoSmithKline zažaloval u amerického federálního soudu v Delaware společnosti Pfizer a BioNTech. Viní je z porušení jeho patentů u technologie mRNA, jíž využily obě společnosti pro vakcínu proti covidu Comirnaty.
majetek

Rusy rádi nemáme, ale sebrat jim majetek? To řeší v Británii i v EU

0
Sliby, že ruská aktiva a majetek Rusů Evropa použije na podporu Ukrajiny proti Rusku, zůstávají zatím nenaplněny. Má to své důvody. Zmrazení či zabavení ruských aktiv řeší i v Británii, kde je Rusů a ruského majetku víc než dost.  
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »