bydleni

SFPI začne opět nabízet zvýhodněné úvěry na bydlení

0
Po několika letech, kdy SFPI neměl peníze na to, aby pokračoval v poskytovaní zvýhodněných úvěrů na bydlení, letos v září opět nabídne peníze zájemcům o tyto úvěry. Vláda odkazuje na stránky Vlastní bydlení, ty ale neexistují.
elektriny

Lidé by se měli připravit. Ceny elektřiny a plynu dál stoupají

3
Cena elektřiny na energetické burze roste od února. Nyní se pohybuje na úrovni sto euro [cca 2 500 Kč] za MWh, zdražuje i plyn. A jak říká pro FinTag analytik XTB Jiří Tyleček, nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat obratu trendu.
o_duchod

Lidé posílají žádosti o důchod datovou schránkou. A to dělají chybu

0
Žádost o důchod se neodesílá do datové schránky České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ]. Pro elektronická podání slouží jen ePortál ČSSZ a přihlášení se do datovky je jednou z možností ověření totožnosti žadatele o penzi.
dan_z_nemovitosti

Nově platí daň z nemovitostí víc lidí. Daňaři uvádí, kteří to jsou

1
Přiznání k dani z nemovitých věcí se na jednu nemovitost podává jen jednou, a to v lednu. Daň je pak ve většině případů splatná do konce května. Výzva k zaplacení daně přichází složenkou nebo datovou schránkou.
uveru

Objem nesplacených spotřebních úvěrů stoupl o deset procent

1
Objem nesplácených úvěrů českými domácnostmi v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 6,2 procenta na 29,94 miliardy korun. Většinou jde o nesplácené úvěry na spotřebu, jejichž objem meziročně narostl o desetinu.
prumerna_hypoteka

Průměrná hypotéka na 15 let vychází na více než 27 000 měsíčně

0
Za bezmála 22 miliard korun poskytly letos v dubnu banky a stavební spořitelny hypoteční úvěry. Spolu s tím se ale dostala na rekordní výši i částka průměrné hypotéky. Aktuálně překonala částku 3,6 mil. Kč.

Za televizi a rozhlas budou lidé nově platit nejspíš 2 460 korun

57
Ministerstvo kultury navrhlo zvýšit koncesionářský poplatek České televizi o 15 korun na 150 korun měsíčně. Za rozhlas mají lidé platit 55 korun měsíčně. V jeho případě by poplatek stoupl o deset korun.
nedoplatku

Lepší výběr daní se nekoná. Objem nedoplatků stoupl na 110,4 mld. Kč

0
Objem daňových nedoplatků loni vzrostl meziročně o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Uvedla to vláda v návrhu státního závěrečného účtu.
socialni_sluzby

Sociální služby zdraží společně se zvýšením příspěvku na péči

2
Hodinově vykazované sociální služby od července zdraží. Za hodinu pečovatelské služby, osobní asistence, odlehčovací služby a další pomoci vzrostou limity až o 15 korun. O desetikorunu podraží donáška oběda, nákupu či vyprání a vyžehlení.
matka

Modlím se, aby byl konec blízko, říká matka, jež se obětovala synovi

40
„Jsem věřící a chci syna dochovat doma. Modlím se, aby konec byl brzo, abych vše zvládla i jako matka ho doprovázet k smrti," říká Renata Prunnerová, která doma pečuje o svého těžce nemocného syna Pavla. 
osetrovne_zivnostnici

I živnostníci a dohodáři dostanou od příštího roku ošetřovné

0
Od příštího roku by mohli dávku ošetřovné dostat i nemocensky pojištění živnostníci a lidé zaměstnaní na dohody o provedení práce či pracovní činnosti. A všechny dávky nemocenského pojištění by se vyřizovaly elektronicky.
zajisteni_zivnostniku

Zajištění živnostníků při nemoci a úrazu selhává. Může za to stát

0
Na zajištění živnostníků při nemoci a úrazu stát zapomíná. Zatímco zaměstnanci si nemocenské platí povinně a plní se jim od 1. dne neschopnosti, živnostníci ho platí dobrovolné. A k plnění se dostanou až 15. den a jen, pokud ho platí 3 měsíce.
digitalni_uctenka

Přijde digitální účtenka. MPO navrhlo konec papírových účtenek

9
Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje konec klasických papírových účtenek. Nahradit je má digitální účtenka. Ta by měla přijít do praxe již v příštím roce.
rakovinou

Pomoc lidem s rakovinou je na špatné úrovni, upozorňují onkopacienti

0
Finanční potíže dopadají na onkologické pacienty často tvrdě. A sociální pomoc pacientům s rakovinou je velice slabá. V rozhovoru pro FinTag to uvedly Michaela Tůmová z Hlasu onkologických pacientů a Šárka Slavíková ze pacientské organizace Amelie
predpisy

Lidé i firmy dostávají předpisy k dani z nemovitosti. Zvýšení je enormní

27
Minulý týden začaly finanční úřady rozesílat majitelům nemovitostí předpisy k platbě daně z nemovitých věcí pro letošní rok. A jde o další ránu do rozpočtů domácností ze strany státu i samotných municipalit v letošním roce.
Jurecka

Ministr Jurečka, který má pět dětí, navrhuje vyšší slevu dítě

1
Přimět mladé generace k tomu, aby měly dítě, ideálně děti, chtějí lidovci vyšší slevou na dítě až o 14 400 korun ročně. Dále navrhnou vyšší sociální pojištění pro bezdětné starší 35 let. Proti už se ozývají hlasy z vládní koalice.
Liberec

Na Liberec dopadl konsolidační balíček. A tak zvedá daně firmám

1
Zvýšit daň z nemovitosti chce Liberec pro firmy a obchody v místech se zvýšenou dopravní zátěží. Získat by tím měla radnice zhruba 75 milionů korun navíc. Letos očekává příjem z daně z nemovitosti kolem 244 milionů korun.
kryptomenami

Vláda schválila tvrdší dohled nad obchodem s kryptoměnami

0
Vláda včera [17.4.] schválila zákon o digitálních financích, který nastavuje regulaci trhu s kryptoměnami a dává pravomoc dohlížet nad ním České národní bance. Informovalo o tom Ministerstvo financí ČR.

Nabídka fixací hypoték delších než pět let prakticky vymizela

0
„Nabídka fixací delších než pět let prakticky vymizela. Buď je banky přestaly úplně nabízet, nebo ekonomicky pro zájemce o hypotéku nedávají smysl,“ říká pro FinTag o aktuální situaci na hypotečním trhu obchodní ředitel Partners Jan Brejl.
hypoteky

ECB nepřekvapila, dolar posílil a pokles úroků u hypoték už brzdí

0
Evropská centrální banka na svém zasedání [11.4.] úroky nezměnila. Mezitím Amerika ale překvapila růstem inflace a dolar posílil vůči euru. V Česku inflace zůstala na 2% hodnotě a došlo k dalšímu poklesu úroků u hypoték. Ten ale brzdí.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »