Čtvrtek, 01. června 2023
frakcni_akcie

Frakční akcie jsou novinka, jež nabízí investice docela každému

0
Jako hlavní bariéry investování na vlastní pěst zájemci o něj nejčastěji zdůrazňují nedostatečné znalosti a kapitál potřebný k vybudování solidního portfolia. Řešením druhého problému jsou takzvané frakční akcie.
market_maker

Je váš broker market maker? Buďte rádi!

0
Pojem market maker se v investiční a tradingové sféře skloňuje od té doby, kdy retailoví investoři a obchodníci začali být na finančních trzích aktivní. Co ale přesně pojem market maker znamená? A je tvůrce trhu riziko?
trading

Trading není gambling, ale chce i výdrž, říká obchodník

0
Ve valné většině se počet ztrátových obchodníků CFD pohybuje mezi 75 a 85 procenty, uvádějí brokeři. Je úspěšný trading opravdu jenom mýtus nebo za vysokou neúspěšností stojí něco jiného?
inflace

Inflace ukrajuje z vašich peněz. Kam je před ní schovat?

0
Spotřebitelská inflace je nepřítelem peněz, kvůli kterému ztrácí na hodnotě. Co ale dělat, pokud vám v práci třeba dali odměny a rádi byste jejich hodnotu uchovali či ideálně ji i postupně navýšili? Řešení nabízí i promyšlené a dlouhodobé investice.
Double_speed_rizikovy

Nový fond Double Speed nabízí investice s pákou

2
Finanční skupina Partners otevřela nový akciový fond Double Speed rizikový. Nabízí unikátní investiční strategii s cílem dvojnásobného zhodnocení oproti hlavním akciovým trhům. Partners hovoří o dlouhodobém výnosu kolem 15 % ročně.
XTB

XTB nabízí Povídání o tradingu i Analytické fórum

0
Společnost XTB, která nabízí trading a dlouhodobé investice na své vlastní platformě xStation, systematicky nabízí vzdělávání klientům i jen zájemcům o finanční trhy. Jde o videokurzy, konference, analytická fóra a další.
smartphone

Jak si koupit cenově dostupný a kvalitní smartphone

0
Chytré telefony se staly nepostradatelnou součástí našich životů a dnes je má téměř každý. Protože se ale nabízí tolik možností telefonů od drahých až po levné, bývá obtížné vybrat cenově dostupný smartphone, který by vyhovoval našim potřebám.
sezonnost

Sezónnost finančních trhů: Opomíjená strategie s vysokou úspěšností

0
Sezónnost hraje na finančních trzích významnou roli. Většina investorů a traderů ale na ni buď úplně zapomíná, nebo plně nevyužívá jejího potenciálu. Přitom se jedná o velmi jednoduchou strategii s vysokou mírou úspěšnosti.
frakcni_akcie

XTB nově nabízí frakční akcie. Rozšiřuje možnosti investorů

0
Jako hlavní bariéry investování na vlastní pěst zájemci o něj nejčastěji zdůrazňují dva faktory. Prvním jsou znalosti a druhým je kapitál potřebný k vybudování solidního portfolia. Řešením druhého problému jsou takzvané frakční akcie.
trading

Investování vs. trading? Jaká je cesta tradera

0
Dlouhodobé investice do akcií a ETF nabírají na popularitě, nicméně trading, druhá hlavní disciplína na finančních trzích, zůstává většinou veřejností stále opomíjena. Analytici XTB přibližují základní rozdíl v těchto dvou investičních přístupech.
Merity

Skupina Partners spustila nový realitní fond Merity

0
Skupina Partners otevřela nový fond kvalifikovaných investorů Merity. Ten investuje do developerských projektů s vysokým potenciálem výnosu. Soustředí se na region střední a východní Evropy, ale nevylučuje investice v západních zemích.
kryptomeny

Kryptoměny Bitcoin i Ethereum rychle rostou

0
Bitcoin i Ethereum, dvě největší kryptoměny současnosti, za poslední měsíce zdvojnásobily svou cenu. Kryptoměny tak víceméně kopírují současný růst na akciových trzích. Bude jejich růst pokračovat, nebo znovu přijde jejich pád?
XTB

7x o tom, jaké mýty provází investování s XTB

1
Brokerská společnost XTB působí na českém trhu přes 15 let. Za tak dlouholeté působení se především na internetu objevilo mnoho nepřesností. Broker proto připravil vysvětlení sedmi nejčastějších mýtů, které kolují na síti.
rustove_akcie

Jaké růstové akcie mají potenciál? A mají ho už?

0
Růstové akcie za poslední rok vykázaly obrovské cenové výkyvy. Po krvavém roku 2022 se v mnoha případech trend ale pomalu obrací. Co vlastně růstové akcie znamenají? Jak se liší od těch hodnotových a které z nich mají potenciál růstu?
Kamil_Holanek

Obchod v pojišťovně Simplea povede Kamil Holánek

0
Do životní pojišťovny Simplea přichází od dubna na pozici obchodního ředitele Kamil Holánek. Na starosti bude mít řízení distribučních sítí v Česku a na Slovensku. Před příchodem do Simplea působil v pojišťovně Uniqa.
firemni

Firemní software šetří čas i peníze. Trend je cloud a analytika

0
Úzce zaměřené firemní účetní programy v poslední době neúprosně vytlačují šikovnější firemní systémy, které zvládnou mnohem víc. Zájem o ně neustále roste. A dokazuje to i úspěch českého výrobce ABRA Software.
Foto: FinTag.cz

Analytici probrali akcie ČEZ, Erste, Coltu i Kofoly

0
Analytici XTB Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Tomáš Cverna v aktuálním vydání pořadu Povídání o trzích rozebrali dění na Pražské burze cenných papírů [PBCP]. Zaměřili se především na akcie ČEZu, ale i bank, Coltu a Kofoly.
prague_photo_show

Dubnový Prague Photo Show nabídne praktické workshopy

0
Druhý ročník fotografického festivalu Prague Photo Show 2023 se uskuteční 16. dubna v pražském Divadle Rokoko. Na festivalu představí svou práci například Jan Šibík, Tereza z Davle, Petr Jan Juračka, Jana Kupčáková či Miloš Nejezchleb.
brokera

Pokud máte spolehlivého brokera, můžete klidně spát

0
Podle obchodního ředitele brokerské společnosti XTB Vladimíra Holovky po pádu některých bank začaly mezi lidmi kolovat už i obavy z krachů brokerských firem. Jak ale říká, kdo si vybral spolehlivého brokera, může klidně spát.
trader

Pozor na informační přesycení, varuje trader Zýma

0
„Pozor na informační přesycení. To často vede k tomu, že obchodník ztratí pozornost od hlavní myšlenky svého obchodu a začne reagovat emotivně na informace různého typu,” říká v rozhovoru pro FinTag.cz zkušený trader Petr Zýma.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »