pavel_hnat

Pojďme si věřit v té komunikaci, říká prorektor VŠE Hnát

0
„Komunikace v byznysu už není jen o prodejích, ale o zákazníkovi. A zákazníkem může být i stát. I s ním se domlouvejme přímo. Ne přes lobbisty a peníze pro média,“ říká v debatě Alter Eko prorektor Vysoké školy ekonomické Pavel Hnát.
povidani_o_trzich

Povídání o trzích: Nákupy Jardy Brychty a prodeje Warrena Buffetta

0
Poslední týdny zveřejňují velké společnosti své hospodářské výsledky. Největší pozornost jako vždy přitahují technologické firmy. A tak není divu, že se na ně zaměřili i analytici XTB v nejnovějším dílu série Povídání o trzích.
vysledkova_sezona

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám

0
Před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou zprávy, které přinesla výsledková sezóna, obzvláště zajímavé.
XTB

XTB mění hru: Dluhopisy, Social investice i nové vzdělávací kurzy!

0
Společnost XTB, která nabízí investiční a obchodní platformu xStation, pracuje na redesignu webových stránek i pokračuje ve vývoji nových produktů. Více ale už v rozhovoru s jejím obchodním ředitelem Vladimírem Holovkou. 
spoluvlastnictvi_majetku

EqSA: Jaká jsou úskalí spoluvlastnictví nemovitostí?

0
Jaká jsou úskalí spoluvlastnictví nemovitostí? Nejen tím se ve své analýze zabývá poradkyně oceňování nemovitostí Kateřina Kotrčová. FinTag nabízí pohled z praxe na soudní spory o vypořádání spoluvlastnictví k nemovitým věcem.
Tomas_Vranka

Tomáš Vranka investuje do bitcoinových ETF

0
Akciové trhy již několik měsíců pokračují v růstu a mnohé indexy dokonce zvýšily svá předchozí maxima. Ve světě stále panuje obecně pozitivní nálada a z ekonomik nepřicházejí skoro žádné špatné zprávy. Co na to Tomáš Vranka?
XTB

Financial Times zařadil XTB mezi nejrychleji rostoucí společnosti

0
Polská globální fintechová společnost XTB se silným zastoupením v Česku se v žebříčku časopisu Financial Times umístila mezi nejrychleji se rozvíjející firmy v Evropě. Poskytovatel přístupu na finanční trhy vznikl již v roce 2002.
BCPP

BCPP: Loni firmy vyplatily akcionářům 140 miliard v dividendách

0
Pražská burza cenných papírů [BCPP] nabízí zajímavé investiční příležitostí zejména dividendovým investorům. Analytik XTB Tomáš Cverna na téma BCPP zpracoval aktuální analytický report Hlavní tituly Pražské burzy.
#Vitezneportfolio

#VítěznéPortfolio radí, jak proplout neklidnými tržními vodami

0
Jak v kontextu nového ekonomicko-politického uspořádání světa a investičních [mega]trendů vyladit portfolio nejen na letošek? To je téma diskuzí globálního stratéga Romana Chlupatého s investičními experty v cyklu #VítěznéPortfolio.
YouTube

Bitcoin i další kryptoměny rozebere XTB na YouTube už tento čtvrtek

0
Jen za poslední rok cena bitcoinu vzrostla o více než 140 procent. A mnozí se ptají, zda je toto růstové tempo udržitelné. Na tuto ale i další otázky odpoví v živém vysílání na YouTube v tématu kovaní hosté společnosti XTB. 
akcie

Jaké akcie dávají smysl? Řešili to experti #Vítěznéhoportfolia

0
Dávají stále smysl investice do akcií velkých technologických firem ve Spojených státech? Kde jinde než mezi tzv. large caps a na Wall Street dnes hledat atraktivní příležitosti. A čím méně tradičním portfolio okořenit?
uroky

XTB zvyšuje úroky na eurových, dolarových i korunových účtech

0
Společnost XTB vznikla přibližně před dvaceti lety v Polsku a zpočátku fungovala především jako broker pro kontrakty CFD. V průběhu let však svoji nabídku rozšířila o mnoho nových produktů. Jedním z nich jsou i úroky na účtech klientů.
zemniho_plynu

Čeká nás konečně obrat na zemním plynu?

0
Cena zemního plynu na burzách klesla od léta 2022 o více než 80 procent. Meziročně ztratil zemní plyn 35 procent na ceně. Za tímto historickým propadem stojí hned několik faktorů.

XTB Online trading konference 2024 startuje už 23. března

0
Na konci března se uskuteční tradiční XTB Online trading konference. Zaměří se na téma aktivního obchodování. Pokud se o trading zajímáte nebo se o tomto odvětví chcete dozvědět více, pak si tuto akci nenechte ujít!
klinovec

Skiareál Klínovec hlásí sníh i lyžování skoro bez front

0
Navzdory zprávám vykreslující zimní sezónu na českých horách jako ukončenou, se v Skiareálu Klínovec stále lyžuje na všech hlavních sjezdovkách.  Skiareál Klínovec je největší lyžařský areál v Krušných horách.
bitcoinove_ETF

Bitcoinové ETF jsou nyní dostupné i českým investorům!

0
Bitcoin z lokálních cenových minim kolem 16 000 USD, kterých dosáhl na konci roku 2022, nyní vzrostl více než o 200 procent.  Teď se obchoduje za přibližně 52 000 USD. A nově jsou tu i bitcoinové ETF.
JB-Fond.com

JB-Fond.com recenze: Vaše brána k informovanému investování

0
V dnešní době digitalizace a rychlého vývoje finančních trhů je klíčové, aby investoři měli platformu, která je spolehlivá a přístupná, ale i odpovídá a reaguje na jejich nejčastější otázky s transparentností a odborností.
Warren_Buffett

Warren Buffett nic nekupuje. Čeká snad propady trhů?

0
Jaké změny provedl v portfoliu své firmy Warren Buffett? Berkshire Hathaway odprodala 1,1 procenta akcií společnosti Apple. Podíl v Apple společnost počítá víc než na polovinu celkové hodnoty svého portfolia ve výši téměř 175 miliard dolarů.
alpha_Associates

Amundi s Alpha Associates společně zacílí na institucionální klienty

0
Investiční společnost Amundi podepsala dohodu o akvizici Alpha Associates [AA]. AA nabízejí investiční řešení pro privátní trhy s multi-manager řešením. O akvizici informovala Amundi prostřednictvím tiskové zprávy.
kakaa

Nový komoditní král? Cena kakaa rekordně roste

0
Poslední měsíce byly pro zemědělské plodiny obdobím nevídaného růstu. Mnohé za poslední rok přidaly i více než o 100 procent. A třeba futures u kakaa překonaly i růst některých velkých technologických společností.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »