ropu

Slováci stejně jako Maďaři chtějí dál ruskou ropu

3
Sankce Evropské unie se nemohou podle Bratislavy stát příčinou nedostatku ropy na Slovensku. Proto Slováci požadují prodloužení výjimky z unijního zákazu na dovoz ropy z Ruska pomocí tankerů. Již dříve o to zažádalo Maďarsko.
Ukrajine

EU poslala další peníze Ukrajině. Ta sečetla válečné škody

3
EU poslala Ukrajině další 1,5 miliardy eur [cca 37 mld. Kč] na zajištění provozu státu a jeho fungování. Podle Kyjevské školy ekonomické dosáhly k letošnímu 1. září přímé škody způsobené ruskou invazí 151,2 miliardy dolarů [cca 3,4 bil Kč].
statni

Komise prodloužila státní podporu firmám kvůli energiím

1
EK prodlouží platnost jednodušších pravidel pro udělování státní podpory firmám. Opatření se týká zejména těch firem, které čerpají státní podporu kvůli vysokým cenám energií. Podpora průmyslu se v Německu nyní komplikuje.
urady

Úřady práce nabízí nezaměstnaným poradenství za 373 mil. Kč

0
I přes dlouhodobě nízkou nezaměstnanost v Česku, kdy navíc počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání na úřadech práce, rozdělí Úřad práce ČR [ÚP ČR] přes 373 mil. Kč na zvýšení zaměstnanosti v Česku.
jednani

Jednání EU o obchodních podmínkách s Austrálií váznou

1
„Nic moc,“ komentoval australský ministr obchodu Don Farrell [ALP] situaci po skončeném jednání o vzájemném obchodu s Evropskou unií. Bylo to již druhé setkání za poslední čtyři měsíce. Situace si všímá The New York Times.
ruske_penize

Zmrazené ruské peníze v EU nedají politikům spát

4
Evropští vůdci schválili bezprecedentní plán na využití zisku ze zmrazených ruských státních aktiv ve prospěch Ukrajiny. Vyzvali Evropskou komisi, aby k tomu připravila právní podklad. Ruské peníze chtějí na rekonstrukci Ukrajiny.
strategicke_autonomie

EU se připravuje na nejhorší. Chystá plán strategické autonomie

25
Evropská unie vyvíjí plán takzvané otevřené strategické autonomie. Cílí na to, aby přežila a prosperovala ve stále nejistějším světě. Jinými slovy jde o multilaterální spolupráci tam, kde je to možné a zůstat autonomní tam, kde musíme.
fondu_EU

Poláci se po volbách znovu hlásí o miliardy eur z fondů EU

1
Polsko učiní vše, aby odblokovalo peníze z fondů Evropské unie. Právě jejich vyplácení v minulosti pozastavila Evropská komise kvůli sporům s Polskem o právní stát. Situace se ale mění s výsledkem polských voleb.
americka

Americká monstra zabíjejí na evropských silnicích

44
Nebezpečné a znečišťující obří americké pickupy se kvůli mezerám v legislativě Evropské unie stále častěji objevují na evropských silnicích. A ohrožují všechny okolo. Alespoň to píše bruselský list Politico.

Prodej příchutí zahřívaného tabáku skončí už v pondělí

1
Zítra [23.10.] začne v Česku platit zákaz prodeje zahřívaného tabáku s příchutěmi, jak vyžaduje směrnice EU. Již nyní jsou příchutě zakázané u klasických cigaret, nově to bude platit i pro zahřívané tabákové výrobky.
PSD_3

Europoslanci jednají o PSD 3, téma jsou i platby v hotovosti

0
Evropští poslanci chystají aktualizaci směrnice a nařízení o platebních službách PSD 3. Velká diskuze se očekává kolem práva provozovatelů restaurací na platby v hotovosti, na které si zákazníci často stěžují i v České republice.
elektrinou

Unijní ministři schválili změny na trhu s elektřinou

2
Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku schválili na včerejším [17.10.] jednání v Lucemburku úpravu pravidel trhu s elektřinou. Mezi ně patří například regulace cen elektřiny pro domácnosti a malé a střední podniky.  
euro

Emisní limity výfukových plynů nejspíš nestoupnou. Zůstane EURO 6

2
Návrh nové emisní normy EURO 7 bude nakonec mírnější, než původně navrhovala Evropská komise. Shodli se na tom ministři unijních států na včerejším [25.9.] zasedání Rady pro konkurenceschopnost v Bruselu.
EK

Šéfka EK: Trh práce, inflace a konkurence, to jsou hlavní bolesti EU

2
Předsedkyně Evropské komise [EK] Ursula von der Leyenová v letošním projevu o stavu Unie definovala před europoslanci tři hrozby pro ekonomiku EU. Šéfka EK v něm potvrdila, že budoucnost EU spočívá v přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku.
lukoil

Ruský Lukoil v Bulharsku asi skončí. Vyženou ho sankce EU

2
Největší ruská soukromá ropná společnost Lukoil nejspíš docela skončí v Bulharsku. Hrozí jí, že Bulharsko přijde o výjimku ze sankcí EU na dovoz ruské ropy. Jde o paradox. K hlavním odběratelům ruské ropy z Bulharska totiž patří Ukrajina.
EU

EU je pod tlakem žadatelů o azyl. Největší zájem mají o SRN

3
Počet žadatelů o azyl se v první polovině letošního roku v Evropské unii, Norsku a Švýcarsku meziročně zvýšil o 28 procent na zhruba 519 tisíc. Uvedla to Agentura Evropské unie pro otázky azylu.
zasobniky

Zásobníky plynu v Evropě jsou na 90 %. Ostrouhal Putin?

7
Evropská unie splnila svůj cíl o tři měsíce dříve. Již nyní unijní země naplnily zásobníky zemního plynu v průměru na více než 90 procent. To však neznamená, že plyn bude levnější. Naopak ceny zemního plynu, ale i elektřiny dál rostou.
NRB

NRB je partnerem EK. Pomůže to jejím záručním programům

0
Národní rozvojová banka [NRB] se stala takzvaným prováděcím partnerem pro unijní programy spravované Evropskou komisí [EK]. Partnerství NRB a EK mimo jiné nabízí lepší přístup k úvěrům pro české malé a střední podniky.
Ukrajince

Česko hostí 32,5 Ukrajince na tisíc obyvatel. Průměr EU je 9,1

18
V Česku připadá 32,2 Ukrajince s dočasnou ochranou na 1000 obyvatel. To je nejvíc ze zemí EU. Celkem jich k 30. červnu v ČR podle Eurostatu pobývalo 350 tisíc. Podle ministra vnitra Víta Rakušana jsou lidé z Ukrajiny Česku přínosem.
obili

Vývoz obilí z Ukrajiny se stává složitějším i dražším

3
Evropská unie po krachu Černomořské obilní iniciativy hledá nové vývozní trasy pro obilí z Ukrajiny. Ukazuje se ale, že se jedná o logisticky i velmi drahé zadání. Tématu se věnuje bruselský list Politico.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »