bydleni

Irsko má novou voličskou skupinu. Jsou to lidé bez bydlení

0
Když byla Keile Sheridan Odenzanová mladá, volby ji nezajímaly. „Nemyslela jsem si, že by mi k něčemu byly,“ říká čtyřiadvacetiletá kosmetička z přímořského irského města Waterford. Roky žila na ulici, vlastní bydlení má až nyní. 
migrantu

Západní státy se chtějí migrantů zbavit za každou cenu, říká poslanec SPD

6
„Výsledkem hlavních závazných částí migrační legislativy bude přesun těch nechtěných migrantů ze západu a jihu Evropské unie do střední a východní části Evropské unie," říká v rozhovoru pro FinTag poslanec SPD Radovan Vích.
umela_inteligence

Umělá inteligence zvedá produktivitu firem, které ji využívají

0
Umělá inteligence [AI] zvedá firmám produktivitu. Uvádí to průzkum poradenské společnosti PwC. Jiný průzkum, tentokrát tuzemského Svazu průmyslu a dopravy ČR, ukázal, že v Česku AI ale používá sotva polovina firem.
vodu

Francouzsko-švýcarská válka o vodu v Rhoně je na obzoru

0
Na západním břehu Ženevského jezera, kde vody Rhony vytékají úzkým korytem ze Ženevského jezera, narazí návštěvník na malou přehradu. Na ní je vytesaný do kamene kiks francouzské diplomacie.
o_Ukrajine

Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme

6
„Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme,“ říká hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer v rozhovoru diskuzní platformy Alter Eko, jíž je FinTag mediálním partnerem.
Evropa

Evropa jde do boje. Bez Číny či Ruska ale zbraně vyrábí jen obtížně

2
Když přijde řeč na suroviny pro výrobu střelného prachu, zástupci zbrojovek v EU znervózní. Evropa je totiž v dodávkách nitrocelulózy, jež se pro výrobu střelného prachu využívá, z velké části závislá na Číně. A v jiných oblastech i na Rusku.
vyjimku

Žádnou výjimku z přijímání migrantů nemáme, říká europoslanec Zdechovský

4
„Žádnou výjimku nemáme. Můžeme o ni požádat a pravděpodobně ji kvůli velkému počtu Ukrajinců na našem území dostaneme. Je to ale dočasné,“ říká v rozhovoru pro FinTag europoslanec Tomáš Zdechovský [KDU-ČSL].  

Bulharsko kvůli inflaci opět odkládá vstup do eurozóny

1
Bulharsko zřejmě znovu odloží vstup do eurozóny. Problém má zejména s inflací, ale i s některými právními předpisy. Země původně chtěla jednotnou evropskou měnu přijmout již loni prvního ledna. Stejně jako to udělalo Chorvatsko.
radar

Francouzský radar proti dronům by chtěli všichni

0
Asi 50 kilometrů jižně od Paříže stojí ve městě Limours továrna, která vyrábí aktuálně nejžádanější francouzský vojenský artikl. Jde o průzkumný radar vzdušného prostoru Ground Master – GM 400 Alpha. Píše o něm bruselský list Politico.
Novo_Nordisk

Jednostranná závislost je nebezpečná. Příklad je i Novo Nordisk

0
Dánský farmaceutický konglomerát Novo Nordisk patří mezi nejhodnotnější evropské firmy. Cena jeho akcií se za poslední roky více než ztrojnásobila. Někteří však vyjadřují obavy, zda firma nehraje v ekonomice až příliš velkou roli. 
migracni_pakt

Migrační pakt vítají v Řecku, odmítají v Maďarsku. Jak hlasovali Češi?

0
Europoslanci včera [10.4.] na jednom z posledních zasedání v aktuálním složení schválili evropský migrační pakt, takzvaný migrační balíček. Jak hlasovali zástupci českých politických stran?
STAN

Funkci v EK chce Nerudová za STAN i Piráti. Už teď se hádají

2
Návrh kandidáta či kandidátky na eurokomisaře náleží koalici Pirátů se Starosty a nezávislými. Taková byla dohoda při sestavování vlády Petra Fialy po sněmovních volbách v roce 2021. Potvrdila to mluvčí vlády Lucie Ješátková.
LNG

Rusko posiluje vývoz LNG do Evropy přes stanici Portovaja

0
Ruská plynárenská společnost Gazprom vypravila první zásilku zkapalněného zemního plynu [LNG] z nakládkového místa Portovaja na pobřeží Baltského moře do Španělska. Na vývoz ruského LNG do Evropy se nevztahují západní sankce. 
Zdechovsky

Scholz je slabý. Otěže přebírá Macron, říká europoslanec Zdechovský

2
,,Emmanuel Macron je tím hlavním, kdo přebírá otěže v Evropě. Kancléř Scholz není silným lídrem,” říká v rozhovoru pro FinTag europoslanec Tomáš Zdechovský [KDU-ČSL] na téma evropské podpory Ukrajiny v jejím boji s Ruskem.
zen

Směrnice EU více žen do vedení českých firem nejspíš nepřivede

0
70 procent českých firem s ročním obratem přes miliardu korun nemá ve vedení ženu. Uvádí to analýzy společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Zvýšit zastoupení žen ve vedení českých firem má směrnice EU. Ta ale nejspíš nic nezmění.
euro

Mít euro je jen další malý krok, říká asset manažer John O’Toole

2
„Vždy, když odstraníte rozdílové náklady a jste součástí něčeho většího, přinese to mnoho výhod,“ odpovídá v rozhovoru pro FinTag asset manažer společnosti Amundi John O’Toole na otázku, zda má Česko přijmout, nebo nepřijmout euro.
male_modularni_reaktory

Malé modulární reaktory jsou nadějné. Zajímá to ale politiky EU?

0
Starosta rumunského města Sotanga Constantin Stroe vyrůstal v panelovém domě. Z okna hleděl dlouhé roky na 40hektarový areál místní tepelné elektrárny. To už je ale minulostí. Constantin Stroe nyní vzývá malé modulární reaktory.
migracni_pakt

Migrační pakt EU není pro Česko dobrý, říká lidovec Bartošek

2
Téma migračního paktu EU budí značný ohlas. Poslanec KDU-ČSL a místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Bartošek v rozhovoru pro FinTag říká: „Od počátku upozorňujeme na to, že migrační pakt není pro naši zemi dobrý.“
clearingoveho_centra

City of London uspěla v boji o pozici clearingového centra

0
Bezmála osm let vzalo, než našli unijní politici s kolegy ze Spojeného království dohodu o tom, které finanční operace po brexitu zůstanou v Británii. Boj se vedl zejména o to, zda si City of London udrží pozici evropského clearingového centra.
dotace

Dotace v praxi. Stát rozdává stovky milionů firmám na kreativce

0
Národní plán obnovy vznikl jako reakce Evropské unie na pandemii covidu-19 a obnovu ekonomiky. Peníze z něj směřují do podpory zdravotní a sociální péče. Jsou tu ale i další programy. Jeden z nich nabízí firmám dotace na práci kreativců. 
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »