filmy

Nejlepší filmy o financích? Je to Sázka na nejistotu i Peníze těch tupců

1
Letní prázdniny jsou v plném proudu a někteří mají více volného času než jindy. Analytik XTB Tomáš Vranka pro FinTag zpracoval pět tipů na filmy z finančního prostředí. Právě ty by měl podle něj vidět každý investor a trader.
Amundi

Amundi: Očekáváme další rostoucí konfrontaci mezi USA a Čínou

0
Geopolitická rizika porostou spolu s faktory jako protekcionismus, sankce, cla, exportní kontroly a obchodní války. Uvádí to aktuální investiční výhled společnosti Amundi. Klíčové podle něj bude i to, jak dopadnou prezidentské volby v USA.
USA

Inflace v USA zpomalila na 3 %. Zlevňují paliva, zdražují potraviny

0
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech letos v červnu zpomalilo na tři procenta z květnových 3,3 procenta. V tiskové zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. V USA dál zlevňují hlavně pohonné hmoty.
akcie

Přehlížené akcie: Nike, UnitedHealth, Stellantis a VICI Properties

0
FinTag se ptal analytiků, které akciové tituly jsou podle jejich názoru nyní přehlížené, ale i tak stojí za pozornost. Kupodivu mezi jejich tipy není jediný technologický titul. Naopak jmenují Nike, UnitedHealth, Stellantis a VICI Properties.
Fiala

Petr Fiala v Brně a okolí investuje. A investuje i do domů pro seniory

5
Seznam Zprávy [SZ] se v článku "Premiér Fiala nakoupil dluhopisy za dva miliony. Měl na to poradce" podívaly na majetková přiznání politiků. A přinesly zajímavá zjištění. Třeba to, že premiér Petr Fiala investuje do soukromých domů pro seniory.
pilulka_lekarny

Na pohledávky si Pilulka Lékárny půjčí 80 mil. Kč od TCF Capital

0
Společnost Pilulka Lékárny získá úvěr až 80 milionů korun ze skupiny TCF Capital Tomáše Čupra, který stojí za dovážkovou službou s potravinami Rohlík. Součástí dohody je opce na získání kontrolního podílu ve společnosti Pilulka Lékárny.
pololeti

Makroekonomická situace zůstává rozporuplná i na konci pololetí

0
Prvních šest měsíců roku 2024 je za námi. Co se dělo na finančních trzích probrali analytici Tomáš Cverna a Marek Nemky. Řeč byla o makroekonomii, akciích, komoditách i kryptoměnách. Co konkrétně zaznělo, shrnuje analytik XTB Tomáš Vranka.
zlato

Analýza: Překoná zlato historická maxima?

0
Zlato prožívá v posledních měsících opravdu volatilní období. Aktuálně se jeho cena pohybuje nad úrovní 2 000 amerických dolarů [cca 46 800 Kč]. A je tak čtyři až pět procent pod historickými maximy z minulého měsíce.
Koruna

Česká národní banka trhla rekord: Koruna se dostala nad 25 za euro

0
Koruna včera prolomila hranici 25 korun za euro. Důvod je další razantní snížení základních úrokových sazeb Českou národní bankou [ČNB]. Ta včera překvapila, když základní sazbu dál snížila o dalšího půl procentního bodu na 4,75 procenta.
inflace

Inflace je a bude jako na houpačce, ale koruna nejspíš posílí

0
„Inflace je a bude tak trochu jako na houpačce... Nyní může klesat, aby v závěru roku opět vzrostla,“ říká v rozhovoru pro FinTag hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek. V rozhovoru ale hovoří hlavně o dalším vývoji kurzu koruny.
KKCG

Komárkova KKCG nabízí dluhopisy s kuponem 7,75 p.a.

0
Česká národní banka schválila prospekt dluhopisového programu společnosti KKCG Financing ze skupiny KKCG Karla Komárka juniora. Ta tak vydá zajištěné dluhopisy v objemu pět miliard korun, ale i s možností navýšení na deset miliard.
Nvidia

Král je mrtev, ať žije král! Nvidia přeskočila Apple

0
Posledních pět let se v čele žebříčku o největší americkou společnost z hlediska tržní kapitalizace střídal Microsoft a Apple. Big tech má ale nyní nového krále. Je jím Nvidia! Jak se výrobce čipů na toto místo dostal? A má ještě potenciál růstu?
investicni_forum

Světové investiční fórum: Dění na Ukrajině určí budoucnost demokracie

1
Před pár dny [13.6. až 14.6.] skončilo v Paříži Světové investiční fórum, které pořádala investiční společnost Amundi. Spolu s ekonomy a obchodníky na něm vystoupili i politici. A byla mezi nimi i bývalá finská premiérka Sanna Marinová.
sezonnost

Sezónnost není svatý grál. Cena vždy může jít i proti trendu

0
Nad významem a využitím sezónnosti se na FinTag zamýšlí obchodní ředitel společnosti XTB a trader Vladimír Holovka. Podle něj sezónnost v obchodování a investování patří mezi faktory, jimž mají obchodníci a investoři věnovat pozornost.
prispevky

Od 1.7. se mění příspěvky na penzijko. Kdo a kolik dostane a za kolik

0
Změny, které provedla vláda Petra Fialy [ODS] v penzijním připojištění a doplňkovém penzijním spoření, dál vstupují v platnost. Některé platí již od ledna, další přijdou od července. A ty se týkají hlavně státního příspěvku.
Tesla

Big Tech firmy pohledem analytika. Nvidie jede, ale jede ještě Tesla?

0
Technologické společnosti jako Nvidia nebo Tesla a další mění svět kolem nás, ale i se staly "první volbou" mezi akciovými investory. Na to, zda je to správně, hledá odpovědi v textu na FinTag analytik společnosti XTB Tomáš Vranka.
Indie

Indie má stále nakročeno být třetí největší světovou ekonomikou

0
Ekonomika Indie přidává každý rok zhruba deset procent růstu. Země má navíc stabilní politické vedení, což se potvrdilo i nyní, kdy Naréndra Módí vyhrál již potřetí v řadě parlamentní volby. A Módí razí hospodářsky soběstačnou Indii.
vkladu

Kdo chce vyšší příspěvek v penzijku, nemá na změnu vkladu už moc času

0
Od července se mění částky pro získání státního příspěvku k penzijnímu spoření. Minimální měsíční úložka s příspěvkem činí od 1. července 500 korun a nejvyšší 1 700 korun. Změnu vkladu musí lidé své penzijní společnosti předem oznámit.
zprava

Trading: Zpráva americké CFTC ukazuje sentiment na trhu s futures

0
Ti, kteří na trzích dlouhodobě obchodují, zprávu americké agentury Commodity Futures Trading Commission s názvem Commitment of Traders [CoT report] asi znají. Zpráva by ale měla zajímat všechny se zájmem o úspěšný trading.
trzich

Anketa: Korekce na trzích je pryč, ale potíž s inflací nadále trvá

0
Po krátké korekci se hlavní indexy vrací na maxima. Inflace nejen v USA, ale i v EU, zdá se, neřekla poslední slovo. A blíží se prezidentské volby v USA. Jaká očekávání panují na trzích, přibližují experti projektu #VítěznéPortfolio.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »