Pondělí, 28. listopadu 2022
konference_XTB

Střádaly drtí inflace, investory volatilita. Více řekne konference XTB

0
Situace z hlediska uchování hodnoty peněz není vůbec jednoduchá. Ty, kteří neinvestují, trestá vysoká inflace. A ty, kteří investují, zase vysoká volatilita na trzích. Jak se v tom vyznat, poradí velká online investiční konference XTB.
petr_zabza

Co bude dál, nevím, říká Petr Žabža z Air Bank

8
Akciové trhy v říjnu rostly. Na otázku, zda to značí blýskání se na lepší časy, vedoucí investic Air Bank Petr Žabža říká: „Nejčestnější odpověď je, já nevím.“ Důvody pro další pokles i růst jsou podle něj vyrovnané.
FTX

Krach FTX otřásl kryptotrhem. Jak předejít problémům

0
Kryptoměnový trh zásáhla naprosto zásadní událost. Druhá největší kryptoburza FTX se stala insolventní. Burzu si oblíbili jak dlouhodobí investoři [hodleři], tak hlavně tradeři. Aby ne, když slogan FTX zněl "Created by traders for traders".
investice_do_akcii

Investice do akcií – opravdu rozumný způsob investování v současné době a osobní zkušenosti z reálného...

1
Nebudu tu omílat starou frázi, že spořicí účet je velmi nevýhodný, a že vám nepokryje ani inflaci. To už v dnešní době ví i méně finančně gramotní lidé. Půjdu rovnou k věci. Kdo ovládne akciový trh, může vydělat slušné peníze.
Disney

Tomáš Vranka: Disney je dole, ale jede víc než dobře

0
Analytik XTB Tomáš Vranka do svého modelového portfolia v říjnu přikoupil akcie společnosti Walt Disney. K nákupu ho přiměly nízké ceny akcií i perspektivní výhled společnosti. Ve své analýze shrnuje i říjnový vývoj na finančních trzích.
inflace

Živě: Jak dopadne dnešní inflace v USA? Co přinese?

0
Míra inflace ve Spojených státech v září opět klesla. Snížila se o desetinu procentního bodu na 8,2 procenta. Říjnovou hodnotu inflace v USA dnes [10.11.] oznámí americké ministerstvo práce. XTB k tomu chystá na YouTube žívé vysílání s analytiky.
CEZ

ČEZ zvýšil provozní zisk ve 3. čtvrtletí o 88 procent

1
Ve 3. čtvrtletí dosáhl provozní zisk před odpisy skupiny ČEZ 30 miliard korun. Čistý zisk činil 18,7 miliardy korun. ČEZ navýšil celoroční výhled EBITDA na úroveň 115 až 125 miliard. Očištěný celoroční čistý zisk očekává mezi 65 až 75 miliardami korun.
FED

FED zvedl úroky a naznačil zpomalení jejich zvyšování

1
Americká centrální banka podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Základní sazba se dostala do rozpětí 3,75 až 4,00 procenta, tedy na nejvyšší úroveň za téměř 15 let.
technologicke

Technologické akcie s výjimkou Apple nepotěšily

0
V minulém týdnu reportovaly čtvrtletní hospodářské výsledky přední technologické společnosti. Konkrétně jde o firmy Alphabet, Microsoft, Meta, Apple a Amazon.
Evropska_centralni_banka

Evropská centrální banka pokračuje ve zvyšování sazeb

0
Evropská centrální banka na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o dalších 0,75 procentního bodu. Posunula ji tak na dvě procenta.
plynu

Hodinové spotové ceny plynu spadly včera pod nulu

10
Spotová cena evropského zemního plynu s fyzickým doručením klesla do záporných hodnot. V EU je více plynu, než dokáže EU zpracovat.
indexy

Indexy jsou v pohybu. Stojí za to je krátkodobě obchodovat?

0
V posledních týdnech a měsících pozorujeme na indexech vysokou volatilitu. S tím, jak se několikaprocentní denní pohyby stávají častější, vyvstává otázka, jak volatilní indexy využít ve svůj prospěch?
Snobr

Čeká nás tuhá zima. A nejen ta letošní, říká Michal Šnobr

1
„Jakmile začnu hrát krátkodobé investice, většinou nedopadnu dobře,“ říká v debatě ABCD investora odborník na energetiku a poradce J&T Banky Michal Šnobr. K energetice říká, že nás čeká tuhá zima. A nejen letos.  
fond

Partners nabízí nový fond s 6,5% zhodnocením ročně

0
Partners investiční společnost otevřela nový konzervativní fond Partners Rezerva. Fond podílníkům nabízí zhodnocení krátkodobé, likvidní rezervy s výnosem okolo šesti procent per annum.
Amundi

Amundi má nový fond do dluhopisů amerických firem

0
Skupina Amundi uvedla na český trh nový fond Amundi Fund Solutions Buy and Watch US High Yield Opportunities. Ten investuje do amerických firemních dluhopisů. Veřejný úpis potrvá do konce října.
Vladimir_Holovka

Apple stáhl ruské obchodní platformy MT4 i MT5

0
Apple odstranil ze svého obchodu s aplikacemi mobilní verzi legendární obchodní platformy MetaTrader 4 [MT4]. Spolu s MT4 stáhl i MT5. Podle obchodního ředitele XTB Vladimíra Holovky i za tím může být válka na Ukrajině.
Semotan

Michal Semotan: Predikovat dno bych si nedovolil

0
O tom, co se děje na trzích, v ABCD investora hovoří portfolio manažer J&T Banky Michal Semotan. „V dnešní době predikovat dno, bych si nedovolil,“ říká k aktuálním propadům na burzách.
dluhopisy

ČD vydaly ESG dluhopisy v objemu přes 12 mld. Kč

0
České dráhy realizovaly úspěšnou emisi dluhopisů v hodnotě 500 milionů eur se splatností pět let a pevným úrokem 5,625 procenta. Poprvé v historii národního dopravce jde o takzvané zelené bondy.
nemomax

Fond Nemomax prospívá developerům i investorům

0
Správce fondu Nemomax společnost AVANT nyní otevírá další fond zaměřený na investice do rezidenčního bydlení. Proč a co nabízí, říká v podcastu FinTag.cz místopředseda představenstva a investiční ředitel společnosti AVANT Petr Krátký.
dividendove_akcie

Dividendové akcie nabývají na významu víc a víc

0
S pokračujícími propady na burzách si stále více investorů klade otázku, jak ochránit hodnotu investovaných peněz. Někteří je už převádějí na spořicí účty, jiní investování nevzdávají a poptávají dividendové akcie.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »