Středa, 22. března 2023
inflace

Za mě ta inflace není zdaleka překonána a zkrocena

0
„Za mě ta inflace není zdaleka překonána a zkrocena,“ říká zakladatelka Verdi Capital Kateřina Zychová. Podle ní jsou finanční trhy ve vleku makroekonomických ukazatelů. Předními tématy zůstávají inflace a politika centrálních bank.  
ropy

Ceny ropy klesají. Zejména kvůli ochabnutí ekonomik Západu

0
Ceny ropy v posledních dnech klesají a obchodníci omezují expozice. Obávají se, že náhlá bankovní krize, kterou odstartoval krach dvou amerických bank, způsobí nižší poptávku po ropě a palivových produktech.
Credit_Suisse

Akcie Credit Suisse od potvrzení nové půjčky posílily

1
Akcie banky Credit Suisse, které v reakci na pád tří amerických bank od začátku týdne klesaly, stouply o 30 %. Stalo se tak poté, co banka potvrdila, že si půjčí od švýcarské centrální banky SNB až 54 miliard dolarů [cca 1,22 bil Kč].
tomas_danhel

Co je doma, to se počítá, říká na adresu burz Tomáš Daňhel

1
„Nevím, proč bych měl zkoušet nějaké předlužené ´techy´, abych rychle vydělal, dohnal inflaci. A abych nakonec stejně skončil tak, že žádný zisk mít nebudu,“ říká ve videodebatě ABCD investora relationship manager Saxo Bank Tomáš Daňhel.
bankovni

Bankovní krizi Amerika vyřešila rychle a efektivně

2
Prudký pokles akciových trhů, který způsobil pád tří amerických bank, skončil stejně rychle, jako začal. Většina bankovních titulů včera [14.3.] rostla a umazala pondělní ztráty. O zažehnání bankovní krize se zasloužily zejména americké úřady, FED a vláda.
Alec_Murray

USA čeká recese, říká portfolio manažer Alec Murray

0
„Americká ekonomika jde velice dobře, a to je ten problém, protože stěžuje práci FED v boji s inflací,“ říká v podcastu FinTag.cz vedoucí portfoliových manažerů společnosti Amundi v USA sídlící v Bostonu Alec Murray.
trader

Pozor na informační přesycení, varuje trader Zýma

0
„Pozor na informační přesycení. To často vede k tomu, že obchodník ztratí pozornost od hlavní myšlenky svého obchodu a začne reagovat emotivně na informace různého typu,” říká v rozhovoru pro FinTag.cz zkušený trader Petr Zýma.
bank

Trhy se šíří panika kvůli pádu amerických bank

0
V USA padla Silicon Valley Bank [SVB] a následují ji další banky, jako je Signature Bank. I když americký FED včetně prezidenta Joe Bidena uklidňují veřejnost, že o peníze nepřijde, na vzniklou situaci reagují trhy pádem cen akcií bank.
tradery

XTB pořádá konferenci pro začínající i zkušené tradery

1
Vzdělávací aktivity investiční platformy XTB nepolevují. Již 25. března pořádá XTB online konferenci pro zkušené i začínající tradery na finančních trzích. Přenos tradiční Online trading konference 2023 začíná ve 13:00 hodin.
koruny

Analytici XTB ve videu rozebrali aktuální posilování koruny

0
Kurz koruny v poslední době soustavně posiluje. Překonává i přední světové měny, mezi které patří euro nebo americký dolar. Koruna tak překvapuje velkou část tuzemských a světových analytiků. Může její posilování ale dál pokračovat?
eura

Nevidím žádný důvod, proč si koruny za eura nevyměnit

6
Koruna posílila tento týden už i na úroveň 23,35 CZK/EUR. Podle hlavního ekonoma skupiny Partners Martina Mašáta tak neexistuje žádný důvod, aby si lidé už teď neměnili koruny za eura na dovolenou. Pokud je tedy, jak dodává, výhodně neúročí.
zlata

Jak investovat do zlata v roce 2023. Cihlu, CFD nebo ETF?

0
Zlato patří spolu s nemovitostmi v Česku k oblíbeným investičním nástrojům. Jeho cena od začátku února ale propadla o sedm procent. Jedná se o dobrý čas k nákupu, nebo se vyplatí ještě počkat? A jakými způsoby lze do zlata investovat?
kurz_koruny

Kurz koruny dál posiluje. I dnes je pod 23,50 za euro

0
Kurz koruny včera [28.2.] posílil až na 23,47 za euro. Na obdobné úrovni se obchoduje i nyní. Koruna tak poprvé od roku 2008 prolomila hranici 24,50 za euro. Za aktuálním posílením koruny stojí podle ekonomů silnější euro vůči dolaru.
proti_covidu

Zisk Moderny klesl o 70 %. Vakcíny proti covidu už netáhnou

0
Zisk americké Moderny se v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 70 procent na 1,5 miliardy USD [cca 33,5 mld. Kč]. Jedním z důvodů je slabý prodej vakcín proti covidu-19. Nižší zisky hlásí i společnost Pfizer.
Amundi

Amundi otevírá nový fond do evropských dluhopisů

0
Skupina Amundi nabízí v Česku nový fond CPR Invest B&W European Strategic Autonomy 2028. Fond investuje do dluhopisů firem, jejichž cílem je evropská soběstačnost. Očekávané zhodnocení Amundi ČR uvádí ve výši 31,6 % za pět let.
wood

Wood & Co. otevírá nový realitní fond pro drobné investory

0
Finanční skupina Wood & Company nabízí drobným investorům nový nemovitostní fond Wood & Co. Realitní – otevřený podílový fond. Minimální investice je 100 korun. Skupina cílí na výnos sedm až devět procent p. a.
dluhopisy

Chorvatsko nabízí dluhopisy lidem, v Česku je ticho po pěšině

1
Chorvatská vláda vyzvala občany, aby se podíleli na financování státního dluhu. A přitom si i přivydělali. V Česku Ministerstvo financí ČR naposledy vydalo státní Dluhopisy Republiky pro drobné investory na začátku roku 2022.
AI

Válka o AI: Vyhraje Google nebo Microsoft?

0
Příchod vyhledávače ChatGPT založeném na umělé inteligenci [AI] v posledních týdnech otřásl světem. Mnozí v AI vidí počátek nové technologické revoluce a technologické společnosti tak začaly souboj o tento sektor.
Jan_Sykora

Menstruační kalhotky je krásný projekt, říká Jan Sýkora

0
„Jak člověk stárne, tak má čím dál více rád investice s příběhem. Nejde jen o to, něco někam pasivně zainvestovat, ale svou investicí i prospět dobré věci,“ říká ve videodebatě C[r]ash Talk partner a spoluzakladatel Wood & Company Jan Sýkora.
CEZ

Stát si ČEZ vezme, ukazuje trh. Dopad na burzu ale bude fatální

18
Život akcionáře skupiny ČEZ se stává čím dál pestřejší. Vývoj akcií neovlivňují ani tak hospodářské výsledky podniku jako prohlášení a plány vlády. Začalo to oznámením o mimořádném zdanění ČEZ a pokračuje plány na vytěsnění drobných akcionářů. 
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »