Top-Down_analyza

Top-Down analýza je základ. Jak ji ale správně provést?

0
Většina investorů a obchodníků hledá způsoby, jak by zlepšila svou profitabilitu. Jednou z možností může být i Top-Down analýza. Jak správně identifikovat trend i vstupní a výstupní pozice z obchodů?
v_USA

V USA brzdí inflace i spotřeba. Kdy FED sníží úroky, ale jasno není

0
Inflace v USA v dubnu meziročně zpomalila na 3,4 procenta z březnového tempa 3,5 procenta. Klesající trend podporuje očekávání finančních trhů o tom, že FED nejspíš již v září či listopadu sníží úrokové sazby.
Warren_Buffett

Amerika nejspíš už brzy zvedne daně, věští Warren Buffett

0
V Omaze se opět konalo setkání akcionářů Berkshire Hathaway. Všichni čekali, s čím přijde její zakladatel Warren Buffett. Ten mluvil o tom, co dělat s penězi, když v USA nejspíš již brzy dojde ke zvýšení daní.
DIP

Amundi spouští dlouhodobý investiční produkt DIP

0
Společnost Amundi rozšiřuje svou nabídku na českém trhu o nový dlouhodobý investiční produkt – DIP. Prostřednictvím DIPu lidé získají při splnění daných podmínek úlevu na daních v řádu tisíců korun ročně.
koruna

Michálek: V Londýně či New Yorku je koruna Mickey Mouse money

1
„Když se podívají portfolioví manažeři v Londýně, v New Yorku na příležitosti, tak pro ně jsou měny, jako švédská, dánská či česká koruna, vlastně Mickey Mouse money. A nejsou zajímavé,“ říká v debatě #VítěznéPorfolio Tomas Michálek.
kakao

Cena ropy klesá, kakao je na svém a cena kávy roste

0
Většina investorů a obchodníků se nyní soustředila hlavně na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně zajímavé věci se dějí i komoditním trhu. Konkrétně jde o ropu, kakao i kávu. Více v analýze analytika XTB Tomáše Vranky.
akcie

Tesla má potíže, ale její akcie rostou. Meta jede, ale její akcie klesají

0
Minulý týden zveřejnily hospodářské výsledky velké globální společnosti, do nichž investují investoři po celém světě. Co nám řekly výsledky o zdraví těchto firem a jak na ně reagovaly jejich akcie? Více v textu analytika XTB Tomáše Vranky.
tesly

Výsledky Tesly ukázaly katastrofu. Pomoci jí mají nová levná auta

2
Automobilka Tesla oznámila výrobu levnějších aut. Půjde nejspíš i o takzvaný Model 2 Tesly za zhruba 25 000 USD [cca 590 000 Kč]. Automobilka to uvedla ve zprávě akcionářům spolu s informací o 55% propadu zisku letos v 1. čtvrtletí.
FEDu

Slavné vítězství FEDu nad inflací se odkládá. Jak to ovlivní akcie

0
Ještě na začátku letoška se zdálo, že v boji s inflací slavně zvítězíme. A nejen to. Mělo se za to, že americká ekonomika zůstane silná i navzdory vysokým sazbám FEDu. Události posledních týdnů ale ukazují, že z toho nejspíš nic nebude pravda.
klimatu

Dluhopisy jsou jistota. Trend je AI i kroky v oblasti klimatu

0
V příštích deseti letech by mohlo dojít k vyššímu růstu a nižší inflaci, to díky zvýšené produktivitě v důsledku umělé inteligence [AI]. Zpoždění přijímaných kroků v oblasti klimatu vede naopak k vyšším ekonomickým nákladům. 
cenu

Kovanda: Půlení bitcoinu nemá zásadní vliv na cenu kryptoměny

0
Napětí po útocích Íránu a Izraele zhoustlo, výsledky firem se jeví rozporuplně a zprávy o inflaci naznačují, že boj s ní ještě neskončil. Je tu i halving a jeho dopady na cenu bitcoinu. Dění na trzích komentují členové Vítězného portfolia a hosté.
puleni_bitcoinu

Půlení bitcoinu už jede! Jak zareaguje cena

0
Bitcoin halving už jede [19.4. až 20.4.]. Horská dráha na kryptoměnovém trhu tak pokračuje. A začíná to jako vždy při půlení bitcoinu. Po jeho raketovém růstu v posledních měsících přišel první velký propad. Co bude dál?
halving

Halving: Růst ceny bitcoinu můžeme očekávat i tentokrát

0
Kryptoměnový svět a desetitisíce investorů upínají zrak k okamžiku, kdy dojde na takzvaný halving, tedy „půlení“ nejznámější virtuální měny bitcoin. To by mělo nastat koncem tohoto týdne. Co vlastně halving je a proč je tak důležitý?
J&J

J&J kupuje v přepočtu za 300 miliard korun Shockwave Medical

0
Americký farmaceutický koncern Johnson & Johnson [J&J] se dohodl na koupi společnosti Shockwave Medical. Hodnota transakce je 13,1 miliardy dolarů [cca 306 mld. Kč]. A společnost Bayer zaplatí méně na odškodném v kauze RoundUp.
investor

Rozumný investor: Nekupujete akcie, kupujete byznysy!

0
Investoři jsou svým způsobem jedna velká rodina. Patří do ní investor, který investuje pasivně, ale i takový, který investuje aktivně a s vášní. A pak jsou tu investoři, z nichž se rekrutují ti, kteří se o své zkušenosti dělí s ostatními.
spori

Na penzi si v Česku spoří 6 z 10 lidí. Nespoří si ti nejchudší

0
Na penzi si spoří v penzijních fondech se státním příspěvkem šest z deseti Čechů. Naopak v průměru více než čtyři z deseti Čechů si na penzi nespoří. A to jsou hlavně ti, kteří dostanou v penzi nejnižší důchod.
ropy

Rusko omezilo těžbu ropy. Nafta i benzin zdražují

2
Ceny benzinu a nafty v Česku stouply druhý týden za sebou. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Zdražování cen pohonných hmot bude pokračovat. Jedním z hlavních důvodů je v minulých měsících Ruskem avizovaný útlum těžby ropy.
kakaa

Tuna kakaa stojí 235 tisíc korun. Konec světa se ale i tak neblíží

0
Ceny kakaa v posledních měsících plní stránky nejen ekonomických médií. Katastrofické scénáře o vymizení kakaa z trhu a extrémním zdražení čokolády straší děti i jejich rodiče. Obavy ale nejsou podle odborníků namístě.
burzy

Anketa: Trh pražské burzy START propadl za dva měsíce o 10 %

0
Burzy v USA i v Evropě optimismus investorů neopouští, ale analytici už i varují před rizikem korekce vzhledem k délce a síle akciové rally. Aktuální vyhlídky na trzích komentují členové expertního týmu projektu Vítězné portfolio a hosté.
luxusnich_hodinek

Investice do luxusních hodinek slibují zisk i potěšení

0
Poptávka po luxusních investičních hodinkách roste. Ceny luxusních hodinek se počítají ve statisících, milionech, desítkách i stovkách milionů korun. A už se  prodaly i hodinky za více než miliardu korun.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »