zadluzeni

Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP

1
Zadlužení Evropské unie se v letošním prvním čtvrtletí přestalo snižovat. Naopak stouplo na 82 procent hrubého domácího produktu [HDP], to z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí.
cinska_centralni_banka

Čínská centrální banka snížila sazby. Reaguje na zpomalující ekonomiku

0
Čínská centrální banka [The People's Bank of China – PBC] dnes [22.7.] snížila sedmidenní reverzní repo sazbu o desetinu procentního bodu na 1,70 procenta. Snaží se tak podpořit hospodářský růst, který v posledních čtvrtletích zvolňuje.
farma

V Česku nejsou jen automobilky, upozorňují stát farma firmy

0
Česká asociace farmaceutických firem vstoupila do Svazu průmyslu a dopravy ČR. To je největší zaměstnavatelský svaz v Česku. ČAFF zároveň navázal spolupráci s platformou pro farma firmy LifeSciences 4.0.
dluh

Český státní dluh stoupl o 96,2 miliardy korun na 3,207 bil. Kč

1
Český státní dluh v letošním 1. pololetí vzrostl o 96,2 miliardy korun na 3,207 bilionu korun. V samotném druhém čtvrtletí se snížil o 13,8 miliardy korun. Uvádí to čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu, kterou zveřejnilo ministerstvo financí.
zemedelcu

Ceny zemědělců klesají, v obchodech to ale vidět není

0
Červnová data Českého statistického úřadu [ČSÚ] o cenách v prvovýrobě přinesla další pokles cen zemědělců, které klesají již čtrnáct měsíců za sebou. Podle analytiků to znamená, že by dál neměly růst ceny potravin.
dukovany

Dukovany dostaví korejská KHNP. Objevují se první spory a pochyby

5
Vláda Petra Fialy [ODS] dnes [17.7.] rozhodla, že v Jaderné elektrárně Dukovany postaví dva nové jaderné bloky korejská společnost KHNP. Podle opozice ale neřekla, z čeho výstavbu zaplatí. Výběr zpochybnil i americký Westinghouse.
Amundi

Amundi: Očekáváme další rostoucí konfrontaci mezi USA a Čínou

0
Geopolitická rizika porostou spolu s faktory jako protekcionismus, sankce, cla, exportní kontroly a obchodní války. Uvádí to aktuální investiční výhled společnosti Amundi. Klíčové podle něj bude i to, jak dopadnou prezidentské volby v USA.
na_Ukrajinu

Fiala: Export na Ukrajinu je o čtvrtinu vyšší než před válkou

3
Český vývoz na Ukrajinu roste. „I to ukazuje, že naše spolupráce funguje a to, že je výhodná pro obě země,“ řekl dnes premiér Fiala na česko-ukrajinském setkání v Praze, kde se i podepsala dohoda o dalším prohloubení spolupráce mezi oběma státy.
VOP_CZ

Vojenské státní podniky jsou v zisku. Výjimka je ztrátový VOP CZ

0
Celkem pět státních vojenských podniků spadá pod Ministerstvo obrany ČR [MO ČR]. S výjimkou Vojenských lesů a statků působí ve zbrojním průmyslu. Loni vykázaly tyto podniky zisk, to až na dlouhodobě problémový podnik VOP CZ.
cinska_ekonomika

Čínská ekonomika přidala ve druhém čtvrtletí 4,7 procenta

0
Čínská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 4,7 procenta. V prvním čtvrtletí rostla ve srovnání s předchozím rokem o 5,3 procenta. Ukazují to údaje čínského statistického úřadu, které citují světové agentury.
USA

Inflace v USA zpomalila na 3 %. Zlevňují paliva, zdražují potraviny

0
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech letos v červnu zpomalilo na tři procenta z květnových 3,3 procenta. V tiskové zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. V USA dál zlevňují hlavně pohonné hmoty.
LISA

Lisa Cooková z FEDu varuje před recesí. A vrací se i do minulosti

0
I když se centrálním bankám podařilo zkrotit inflaci, opatření často provázela recese. Uvedla to členka Rady guvernérů amerického FEDu Lisa D. Cooková na konferenci Australian Conference of Economists 2024.
Inflace_v_cervnu

Inflace v červnu: Ceny služeb zdražují, co to jen jde

0
Inflace v červnu klesla z květnové hodnoty 2,6 procenta na dvě procenta. Spotřebitelské ceny se meziměsíčně snížily o 0,3 procenta. Uvedl to Český statistický úřad. Podle něj zlevnila doprava, potraviny a nealkoholické nápoje.
ERU

ERÚ má o 5 995 % vyšší příjmy, ale vláda i tak zvýší poplatky...

10
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela [STAN] předložil vládě návrh nařízení na zvýšení poplatků Energetickému regulačnímu úřadu [ERÚ]. Pokud vláda návrh schválí jako nařízení, poplatky ERÚ stoupnou již od července.
prumysl

Po spotřebě domácností letos v květnu propadl i český průmysl

0
Průmyslová produkce v květnu meziročně reálně klesla o 3,2 %. Meziměsíčně byla nižší o 2,2 %. To samé stavební produkce, která v květnu meziročně klesla o 6,8 % a meziměsíčně oslabila o 5,1 %. Uvedl to Český statistický úřad.
Ceske_narodni

Boj s inflací nekončí, aktuálně řekli v České národní bance

0
Viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová a členka bankovní rady Karina Kubelková hlasovaly na posledním měnovém zasedání pro snížení úrokových sazeb o 0,25 p. b. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro 0,50 p. b. 
trzby

Spotřeba domácností neroste. A to je problém pro všechny

5
Maloobchodní tržby bez prodejů aut v květnu v reálném vyjádření meziměsíčně klesly o 0,1 % po dubnovém růstu o 0,1 %. Meziročně maloobchod v květnu bez prodejů aut po očištění o rozdílný vliv pracovních dnů zpomalil z 5,7 % na 4,4 %.
stat

Stát letos na pojistném vybral o 9 % víc a na daních o 7,7...

0
Stát inkasuje vyšší příjmy nejen na pojistných odvodech, které v letošním prvním pololetí vzrostly o devět procent [+30,4 mld. Kč], na čemž se podílelo i zavedení nemocenského pojištění zaměstnanců, ale i na přímých daních.
dluh

Stejně jako roste státní dluh, roste i vládní dluh

0
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí skončilo v prvním čtvrtletí letošního roku v deficitu odpovídajícímu úrovni 3,2 procenta hrubého domácího produktu [HDP]. Dluh sektoru vládních institucí dosáhl 43,4 procenta HDP.
stavebni

MMR: Stavební řízení v Česku vstoupilo do 21. století

0
Od včerejška funguje nový portál stavebníka pro veřejnost a Informační systém stavebního řízení pro úředníky. Ještě před tím stavební úřady zažívaly nápor žádosti. Ministerstvo pro místní rozvoj tvrdí, že se start nového systému povedl.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »