Čtvrtek, 29. září 2022
vlada

Vláda schválila rozpočet 2023 s deficitem 295 miliard

0
Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Největší změnou proti původnímu návrhu, který počítal s deficitem 270 miliard, jsou výdaje na zastropování cen elektřiny a plynu.
duvera_v_ekonomiku

Důvěra v ekonomiku opět klesla u lidí i podniků

0
Důvěra v ekonomiku v září klesla jak u domácností, tak firem. Indikátor důvěry podnikatelů propadl v září o čtyři bazické body u spotřebitelů o 4,4 bazického bodu. Nachází se tak nejníže od roku 2003. 
firem

80 % firem nemá na příští rok zafixované ceny energií

0
„My máme ceny energií zafixovány na příští rok,“ uvedla pro FinTag.cz Soňa Porubská z představenstva Zentiva Global. Jak ale vyplývá z průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR většina tuzemských firem takové štěstí nemá.
banky

Banky nechtějí mimořádnou daň. Státu nabídly peníze

0
České banky nechtějí platit daň z neočekávaných příjmů, proto státu nabídly finance na podporu ekonomiky. Přicházejí s konkrétními návrhy i v oblastech, kde se státu peněz dlouhodobě nedostává. Jako je například podpora bydlení.
americky

Americký FED nezklamal očekávání a zvýšil úroky

0
Americký FED včera [21.9.] zvedl základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu do úrovně 3,00 až 3,25 procenta. Zároveň uvedl, že ve zvyšování sazeb bude, vyžádá-li si to situace, pokračovat.
Nemecku

Výrobní inflace v Německu šokovala ekonomy

0
Výrobní ceny v Německu v srpnu meziročně stouply o rekordních 45,8 procenta. V meziměsíčním srovnání se výrobní ceny v srpnu zvýšily o 7,9 procenta. Což je také rekordní hodnota.
vlada

Vláda jedná neprofesionálně, připustil poradce Síkely

1
„Vláda postupuje strašně neprofesionálně,“ uvedl ve věci zavedení daně z neočekávaných příjmů na polostátní ČEZ viceprezident Hospodářské komory ČR a poradce ministra průmyslu a obchodu Tomáš Prouza. 
ceny

Ceny klesnou nejspíš příští rok, tvrdí ekonom ČSOB

1
„Co se týče zdražování, tak za rok bychom na tom mohli být lépe. Ceny u mnoha položek by mohly být nižší, než jsou teď,“ říká ve video debatě AlterEko hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka.
energiim

Věřím, že průmysl kvůli energiím vypínat nebudeme

0
„Věřím a spoléhám na to, že se vyhneme scénáři hromadného vypínání průmyslu. I když krachů firem kvůli energiím přibude,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz na téma energetické krize hlavní analytik XTB Jiří Tyleček.
v_cesku

Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého

2
„Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého, protože jsou nízké. Co je ale extrémně drahé, jsou plošná podpůrná opatření,“ říká v podcastu FinTag.cz profesor CERGE EI a poradce premiéra a člen NERV Daniel Münich.
vyrobni_inflace

V srpnu v Česku ubrala na tempu i výrobní inflace

0
Po srpnovém poklesu inflace spotřebitelských cen polevily v tempu zdražování i ceny v primárním okruhu. Vůbec poprvé od loňského prosince meziměsíčně klesly ceny průmyslových výrobců. Vyplývá to z dat ČSÚ
vysoke_skoly

Vysoké školy se bouří proti seškrtanému rozpočtu 2023

3
Rada vysokých škol varovala před negativními důsledky podfinancování vysokých škol na vývoj hospodářství. Argumentuje výdaji pro vysoké školy v návrhu státního rozpočtu 2023. Výhrady k rozpočtu mají i ekonomové.
docasny_ramec

Tak dlouho vláda dočasný rámec odmítala, až ho přijala

0
Vláda představila hrubé obrysy pomoci firmám s vysokými cenami energií. Ve dvou programech jim nabídne dotace za cca 60 miliard korun. Dotace nabídnou dva podpůrné programy. V obou případech pomůže EU.
krvavou

Akcie i zlato včera prošly další krvavou lázní

0
Inflace v USA v srpnu klesla z červencových 8,5 % na 8,3 %. Za poklesem stojí levnější pohonné hmoty a ojetá auta. Aktuální údaje přesto včera vyvolaly s ohledem na další kroky FEDu krvavou lázeň na finančních trzích.
jen

Spoléhat na Ukrajince je snadné, ale jen to nestačí

1
Český pracovní trh zůstává i přes pokles ekonomiky nepružný. Nezaměstnanost v Česku je nejnižší v EU a firmy napříč obory nemají pracovníky. Vláda otevřela pracovní trh lidem z Ukrajiny, podle personalistů jen to ale nestačí.
vlada

Vláda zastropovala ceny energií pro domácnosti i stát

0
Vláda stanovila maximální cenu pro maloodběratele u silové elektřiny na šest korun včetně daně z přidané hodnoty za jednu kilowatthodinu [kWh], u plynu na tři koruny za kWh.

Daň z neočekávaných příjmů má první odpůrce

4
Ministr financí Zbyněk Stanjura v pořadu České televize Otázky Václava Moravce potvrdil, že chce vláda zavést daň z neočekávaných příjmů. Tak lehké to ale nebude. Proti už se staví první firmy. Argumentují nespravedlností daně.
inflace_v_srpnu

Inflace v srpnu ubrala na 17,2 %. Zlevnil benzin i nafta

0
Spotřebitelské ceny rostly i v srpnu. Meziměsíčně stouply o 0,4 procenta. Inflace v srpnu dosáhla 17,2 procenta. To je o 0,3 procentního bodu méně než v červenci. Inflace v Česku tak poprvé klesla od května 2021.
mimoradnych_zisku

Itálie s daní z mimořádných zisků neuspěla. Tak ji zvýší

0
Firmy v Itálii neplatí novou vládní daň z mimořádných zisků. Argumentují, že zákon určuje výpočet mimořádného zisku z odvodů daně z přidané hodnoty [DPH], nikoliv z opravdových zisků.

Dánsko opustilo politiku záporných úrokových sazeb

0
Dánsko zažívá nejvyšší inflaci od roku 1983. Ta v červenci podle evropského statistického úřadu činila 9,6 procenta. Dánská centrální banka ale přistoupila k razantnějšímu zvýšení úrokových sazeb až nyní.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »