Čtvrtek, 09. února 2023
krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost. Spíš bych ji snížil, říká Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ uvedl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením [NRZP ČR] Václav Krása pro server ZdraveZpravy.cz.
Partners_banka

Nová Partners Banka sází výhradně na cloud a mobil

1
Nová Partners Banka má za sebou dva roky příprav i licenčního řízení u České národní banky. „Není vina centrální banky, že nám ten schvalovací proces trvá tak dlouho,“ říká v podcastu FinTag.cz lídr přípravného týmu banky Marek Ditz.
i&i Bio

Nabízíme až 30% zhodnocení, říká šéf i&i Bio Jaromír Zahrádka

1
„Průměrné zhodnocení našeho fondu je 20 až 30 procent. Investice směřujeme hlavně do vývoje nových léčiv, zbytek do diagnostiky,“ říká v podcastu FinTag.cz Jaromír Zahrádka, ředitel fondu i&i Biotech, do kterého dává peníze i Evropský investiční fond.
Irena_Jandikova

Platební kartu nepouštějte z ruky, říká Irena Jandíková

0
Podle šéfky retailového bankovnictví Max banky Ireny Jandíkové lidé z hlediska bankovních služeb nyní řeší dvě základní věci. Která z bank jim nejvíce zhodnotí peníze na účtech a pak i bezpečnost bezhotovostních plateb.
podpojisteni

Podpojištění u nemovitostí přibývá, varují pojišťovny

0
Podpojištěných nemovitostí přibývá. Může za to inflace i liknavý přístup majitelů domů a bytů. „Ukázalo se, že jen třetina smluv je nastavena na správnou výši,“ říká k podpojištění v podcastu FinTag.cz ředitel ČAP Jan Matoušek.

Vláda nám boj s inflací neulehčuje, říká Marek Mora z ČNB

2
Marek Mora a Tomáš Holub jsou dva členové bankovní rady České národní banky, kteří jako jediní v sedmičlenné radě hlasují pro zvýšení základních úrokových sazeb. V podcastu FinTag.cz Marek Mora říká, proč je důležité sazby dál zvýšit.
banky

Banky žádné nadměrné zisky nemají, tvrdí bankéř Marek Ditz

0
„Generálně chápu důvody pro uvalení windfall tax na banky, ale banky žádný nádměrný zisk nemají,“ říká v podcastu FinTag.cz někdejší člen představenstva ČSOB a šéf týmu nově chystané banky Partners Marek Ditz.
Miroslav_Kalousek

Jakou máme populaci, takové máme politiky, říká Miroslav Kalousek

17
Řešení zadlužování Česka spočívá v odvaze politiků říci lidem, že někdo z nich víc zaplatí a někdo z nich míň dostane, říká exministr financí Miroslav Kalousek [TOP 09]. Problém podle něj je, který politik jim to řekne a i skutečně provede.
Rene_Henc

Doplatky za léky zatěžují seniory často zbytečně

3
„Doplatky za léky na předpis šplhají do vyšších stovek korun za balení. „Existují ale i alternativy se stejně účinnou látkou a doplatkem i o 50 procent nižším,“ říká v podcastu FinTag.cz.cz analytik René Henc.
Jaroslav_Hanak

Ukrajincům jsme nesmírně pomohli, říká Jaroslav Hanák

3
„Ukrajincům jsme nesmírně pomohli,“ říká prezident SP ČR Jaroslav Hanák ve vztahu k podílu na obnově Ukrajiny. Zároveň se i ptá, která země bude jedničkou, jež se na obnově Ukrajiny bude hlavně podílet.
nemomax

Fond Nemomax prospívá developerům i investorům

0
Správce fondu Nemomax společnost AVANT nyní otevírá další fond zaměřený na investice do rezidenčního bydlení. Proč a co nabízí, říká v podcastu FinTag.cz místopředseda představenstva a investiční ředitel společnosti AVANT Petr Krátký.
ze_Syrie

Today, tomorrow I go to Germany, říká Salah ze Sýrie

0
„Walking to Germany… No money, no train, bus or taxi,“ dodává pro FinTag.cz lámavou angličtinou mladý Syřan, který s dalšími mladými Syřany tráví na pražském hlavním nádraží již několikátý den.
v_cesku

Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého

3
„Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého, protože jsou nízké. Co je ale extrémně drahé, jsou plošná podpůrná opatření,“ říká v podcastu FinTag.cz profesor CERGE EI a poradce premiéra a člen NERV Daniel Münich.
zdravotnictvi

Zdravotnictví teď může podržet každé portfolio

0
„Koncentraci kapitálu v sektoru zdravotnictví očekávám v horizontu jednoho až dvou let,“ říká v podcastu FinTag.cz analytik XTB Štěpán Hájek. Podle něj právě zdravotnictví může teď "podržet každé portfolio".

Oběd za 180 či 200 Kč bude normální, říká Tomáš Popp

3
„Nedokáži říct přesnou částku, kam až ceny obědů v restauracích vystoupají, podle mě se lidé ale budou normálně stravovat za 180, 200 korun,“ říká v podcastu FinTag.cz manažer Asociace kuchařů a cukrářů Tomáš Popp.
Meddi

Latinská Amerika boomuje, říká šéf Meddi Jiří Pecina

1
„Češi mají v Latinské Americe dobré jméno. Atmosféra tam připomíná dobu na začátku 90. let u nás. Každý tam chce něco dokázat,“ říká v podcastu FinTag.cz šéf Meddi hub Jiří Pecina.
Petr_Simcak

Časy bezcenných peněz jsou pryč, říká Petr Šimčák

2
„Vítám, že jsme přišli na to, že nulovými úroky a tištěním peněz prosperita nevzniká. Že opět bude důležitá cena peněz, produktivita práce, zodpovědnost a rozumné projekty,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitel investic Amundi ČR Petr Šimčák.
valorizace_penzí

Jurečka: Valorizace penzí nedovoluje přidat všem stejně

38
„Mimořádná valorizace penzí nedovoluje dát všem stejně," říká v podcastu FinTag.cz ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Vyjadřuje se i k jednání s odbory o zvýšení platů lidem ve veřejné sféře.  
kupka

Dopravní stavby utlumovat nechci, říká ministr dopravy Kupka

0
„Hledáme způsoby, aby investiční činnost běžela i v příštím roce v nezměněném tempu,“ říká ve věci budování důležitých dopravních staveb v podcastu FinTag.cz ministr dopravy Martin Kupka [ODS]. Peníze státu ale chybějí už letos.
urok

Úrok 4,61 procenta dáváme každému už na běžném účtu

1
„Inflaci a zdražování dnes řeší každá rodina. My se lidem snažíme pomoci, jak to jen jde, a proto nabízíme atraktivní úrok už na běžném účtu,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitelka retailového bankovnictví Expobank Irena Jandíková.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »