Čtvrtek, 06. října 2022
ze_Syrie

Today, tomorrow I go to Germany, říká Salah ze Sýrie

0
„Walking to Germany… No money, no train, bus or taxi,“ dodává pro FinTag.cz lámavou angličtinou mladý Syřan, který s dalšími mladými Syřany tráví na pražském hlavním nádraží již několikátý den.
v_cesku

Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého

2
„Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého, protože jsou nízké. Co je ale extrémně drahé, jsou plošná podpůrná opatření,“ říká v podcastu FinTag.cz profesor CERGE EI a poradce premiéra a člen NERV Daniel Münich.
zdravotnictvi

Zdravotnictví teď může podržet každé portfolio

0
„Koncentraci kapitálu v sektoru zdravotnictví očekávám v horizontu jednoho až dvou let,“ říká v podcastu FinTag.cz analytik XTB Štěpán Hájek. Podle něj právě zdravotnictví může teď "podržet každé portfolio".

Oběd za 180 či 200 Kč bude normální, říká Tomáš Popp

3
„Nedokáži říct přesnou částku, kam až ceny obědů v restauracích vystoupají, podle mě se lidé ale budou normálně stravovat za 180, 200 korun,“ říká v podcastu FinTag.cz manažer Asociace kuchařů a cukrářů Tomáš Popp.
Meddi

Latinská Amerika boomuje, říká šéf Meddi Jiří Pecina

1
„Češi mají v Latinské Americe dobré jméno. Atmosféra tam připomíná dobu na začátku 90. let u nás. Každý tam chce něco dokázat,“ říká v podcastu FinTag.cz šéf Meddi hub Jiří Pecina.
Petr_Simcak

Časy bezcenných peněz jsou pryč, říká Petr Šimčák

2
„Vítám, že jsme přišli na to, že nulovými úroky a tištěním peněz prosperita nevzniká. Že opět bude důležitá cena peněz, produktivita práce, zodpovědnost a rozumné projekty,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitel investic Amundi ČR Petr Šimčák.
valorizace_penzí

Jurečka: Valorizace penzí nedovoluje přidat všem stejně

37
„Mimořádná valorizace penzí nedovoluje dát všem stejně," říká v podcastu FinTag.cz ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Vyjadřuje se i k jednání s odbory o zvýšení platů lidem ve veřejné sféře.  
kupka

Dopravní stavby utlumovat nechci, říká ministr dopravy Kupka

0
„Hledáme způsoby, aby investiční činnost běžela i v příštím roce v nezměněném tempu,“ říká ve věci budování důležitých dopravních staveb v podcastu FinTag.cz ministr dopravy Martin Kupka [ODS]. Peníze státu ale chybějí už letos.
urok

Úrok 4,61 procenta dáváme každému už na běžném účtu

1
„Inflaci a zdražování dnes řeší každá rodina. My se lidem snažíme pomoci, jak to jen jde, a proto nabízíme atraktivní úrok už na běžném účtu,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitelka retailového bankovnictví Expobank Irena Jandíková.
dluhu

Deset miliard dluhu Česko ročně vyjde na 500 až 600 milionů

1
Náklady na státní dluh už teď rostou každý měsíc o miliardu korun. A v příštích letech porostou každý rok minimálně o deset miliard, jak říká v podcastu FinTag.cz ředitel odboru řízení státního dluhu ministerstva financí Petr Pavelek.

Dál žijeme na dluh, říká Jan Pavel z Národní rozpočtové rady

0
Národní rozpočtová rada spočítala, že takzvaně pro stát pracuje 930 tisíc lidí. Člen NRR prof. Jan Pavel říká, že to problém není, problém ale je, že Česko hospodaří stále na dluh.
ruska

V případě útoku Ruska přijde mobilizace, říká vojenský stratég

73
Na hypotetickou otázku, co by se dělo, pokud by armáda Ruska napadla Polsko, Slovensko či jinou zemi EU nebo Severoatlantické aliance, odpovídá v podcastu FinTag.cz Zdeněk Petráš z Univerzity obrany v Brně.
Leasing_na_pocitace_a_mobily

Leasing na počítače a mobily šetří cash-flow firmám i OSVČ

0
„Operativní leasing na počítače a mobily si u nás cestu k lidem teprve hledá, v Německu či USA už ale jde o docela zaběhnutou věc,“ říká v podcastu FinTag.cz CEO J&T Leasing Vlastimil Nešetřil.
jitka_hejdukova

Ukrajinky volí hlavně zkrácené úvazky, říká Jitka Hejduková

0
„Počet zaměstnaných uprchlíků z Ukrajiny v posledních týdnech rychle roste,“ říká v podcastu FinTag.cz poradkyně generální ředitelky pro pracovněprávní vztahy Svazu průmyslu a dopravy ČR Jitka Hejduková.
realitni_fond

Amundi představila nový realitní fond. Investuje napříč EU

0
Skupina Amundi představila nový nemovitostní fond Realti. A jak říká v podcastu FinTag.cz ředitel divize nemovitostních fondů Amundi Françoise de la Villeon, fond Realti je výjimečný tím, že investuje napříč celou Evropskou unií.
Vladimir_Holovka

Budeme rádi, když efekt inflace zmírníme, říká Vladimír Holovka

0
„Volatilita a nejistota tu s námi bude asi delší dobu, protože centrální banky a státy oproti minulosti nyní nemohou kvůli inflaci dotovat ekonomiku," říká v podcastu FinTag.cz obchodní ředitel XTB Vladimír Holovka.
valky

Jdeme do fáze opotřebovávací války, říká vojenský stratég

1
„Na Ukrajině nyní vstupujeme do fáze opotřebovávací války,“ říká v podcastu FinTag.cz Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně.
Petr_Dufek

Z rostoucí inflace těží hlavně stát, říká ekonom Petr Dufek

3
Z vysoké inflace těží hlavně státní rozpočet. A zdražování zdaleka není u konce. K vysokým cenám energií se přidají podstatně vyšší ceny potravin. Nejen to říká v podcastu FinTag.cz hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek.
ukrajinske

Ukrajinci se vrátí domů, říká šéf ukrajinské obchodní komory

10
„Budoucnost Ukrajiny vidím pozitivně, Ruska už méně,“ říká v podcastu FinTag.cz prezident Ukrajinské obchodní a průmyslové komory Gennadyi Chyzhykov.
EIB

Ukrajinu podporujeme přímo, říká viceprezidentka EIB Pavlova

1
Evropská investiční banka loni investovala v Česku necelých 30 miliard korun. Aktuálně řeší dopady války na Ukrajině i nastavení nového programu dostupnosti vlastního bydlení v Česku. 
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »