John_O'Toole

Vznikla nám tu technologická ekonomika, říká John O’Toole

0
„I když jsme teprve na začátku tohoto vývoje, podle mě jsme už vstoupili do fáze technologické ekonomiky,“ říká v podcastu FinTag asset manažer společnosti Amundi John O‘Toole. A nejen to, Česku doporučuje euro.
rozpoctu

Úsporný balíček přinese státu zhruba 150 miliard korun navíc

2
Náměstek ministra financí Marek Mora v podcastu FinTag říká, že vládní úsporný balíček přinese státnímu rozpočtu 150 miliard korun navíc. A loňský růst příjmů do rozpočtu o 290 miliard korun označil za poměrně výrazný. 
poradce_premiera

Vláda má fakticky dobré výsledky, říká poradce premiéra Fialy

11
„Pan premiér je určitě nejsilnější část celé té vlády, takže s ním se mi spolupracuje výborně. Je to sečtělý, inteligentní, rozvážný člověk,“ říká v podcastu FinTag ekonomický poradce premiéra Petra Fialy Štěpán Křeček.  
Alfonz_Mucha

Mucha je skutečná SuperStar! A proto jsme koupili jeho díla

2
„Alfons Mucha byl všestranný umělec, jenž měl navíc tu schopnost, že své umění dokázal přetavit v něco, co se dalo komerčně použít,“ říká v podcastu FinTag člen investiční komise Portu Gallery a ředitel společnosti Mittrade Michal Čejka.
Jan_Rafaj

Jan Rafaj: Němci daně firmám snižují, my jim je zvyšujeme

4
„Stagnující ekonomika v Německu se docela jistě promítá i do výkonu české ekonomiky. To, co mě naplňuje optimismem, je ale reakce německé vlády,“ říká v podcastu FinTag prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj.
Dr_Max

Dr. Max otevřel v Ostravě plně omnichannelovou lékárnu

1
„Naše nová lékárna v Ostravě je výjimečná jak pro síť Dr. Max, tak pro celé lékárenství,“ říká v podcastu o nově otevřené lékárně v ostravském retail parku Futurum ředitel lékárenské sítě Dr. Max Jan Žák.
Zdenka_Vostrovska

Z vládního balíčku jsme v NERVu, říká Zdenka Vostrovská z VOXu

1
„Jsme takzvaně v NERVu, že se ještě nemůžeme opřít o sbírku zákonů změn, které přinese konsolidační balíček,“ říká v podcastu FinTag zakladatelka firmy VOX Zdenka Vostrovská a dodává: „Do všech našich hard skills kurzů se totiž balíček propíše.“
USA

Firma, která uspěje v USA, má všude otevřené dveře

1
„Představte si trh s 350 miliony klientů, kteří jsou vysoce nároční. A mají tendenci, jak to říci, ke konzumní společnosti,“ představuje českým firmám trh v USA první tajemník a vedoucí ekonomické sekce Velvyslanectví ČR ve Washingtonu Jan Hladík. 
Jiri_Rusnok

Jiří Rusnok tipuje nový cenový normál v příštím roce

2
„I to může být, že inflace v příštím roce klesne na ta dvě procenta. Ale je otázka, zda se tam udrží a jak dlouho. Půjde o to, kde se usadí ten nový normál. A zda nebude vyšší, než jsme byli zvyklí,“ říká pro FinTag.cz exguvernér ČNB Jiří Rusnok.
leku

Proudí k nám víc léků než před covidem, říká David Kolář

2
„Ze všech výpadků léků, které jsou na českém trhu, přibližně pětina, 20 %, připadá na farmaceutické společnosti sdružené v Asociaci inovativního farmaceutického průmyslu,“ říká v podcastu výkonný ředitel AIFP David Kolář.
Martin_Pecina

Vymývání mozků nám škodí vůbec nejvíc, říká Martin Pecina

7
Zprvu měl být podcast FinTag.cz s bývalým ministrem vnitra a místopředsedou vlády Martinem Pecinou o dění v České poště. Nakonec v něm Martin Pecina ale mluví i o byznysu s ropou, válce na Ukrajině i české demokracii po 34 letech od převratu.
Alec_Murray

USA čeká recese, říká portfolio manažer Alec Murray

0
„Americká ekonomika jde velice dobře, a to je ten problém, protože stěžuje práci FED v boji s inflací,“ říká v podcastu FinTag.cz vedoucí portfoliových manažerů společnosti Amundi v USA sídlící v Bostonu Alec Murray.
VZP

Ukrajinští běženci odvedli na zdravotní pojištění 1,1 mld. Kč, říká šéf VZP

1
V ČR pracující ukrajinští běženci, jež jsou pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR [VZP ČR], loni odvedli na zdravotním pojištění 1,1 miliardy korun. Náklady na zdravotní péči všech ukrajinských běženců u VZP ČR pak dosáhly 2,1 miliardy korun.
leky

Léky nejsou čipy: Výrobci musejí tvořit zásoby

0
„Ten příběh, kdy vyrobím, vydám, vyrobím a vydám, aniž by se cokoli kdekoli zadrhlo, skončil. Svět začíná fungovat jinak. A bohužel ne lépe, ale hůře,“ říká na adresu fungování trhu s léky náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. 
stropy_cen_energii

Vládní stropy cen energií jsou vysoko, ale smysl mají

2
České firmy vítají vládní opatření na zvládání drahých energií, ale vadí jim až příliš vysoko nastavené stropy cen energií. Podle ředitele Sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy ČR Bohuslava Čížka ale i vysoké stropy dávají smysl.
krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost. Spíš bych ji snížil, říká Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ uvedl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením [NRZP ČR] Václav Krása pro server ZdraveZpravy.cz.
Partners_banka

Nová Partners Banka sází výhradně na cloud a mobil

1
Nová Partners Banka má za sebou dva roky příprav i licenčního řízení u České národní banky. „Není vina centrální banky, že nám ten schvalovací proces trvá tak dlouho,“ říká v podcastu FinTag.cz lídr přípravného týmu banky Marek Ditz.
i&i Bio

Nabízíme až 30% zhodnocení, říká šéf i&i Bio Jaromír Zahrádka

1
„Průměrné zhodnocení našeho fondu je 20 až 30 procent. Investice směřujeme hlavně do vývoje nových léčiv, zbytek do diagnostiky,“ říká v podcastu FinTag.cz Jaromír Zahrádka, ředitel fondu i&i Biotech, do kterého dává peníze i Evropský investiční fond.
Irena_Jandikova

Platební kartu nepouštějte z ruky, říká Irena Jandíková

0
Podle šéfky retailového bankovnictví Max banky Ireny Jandíkové lidé z hlediska bankovních služeb nyní řeší dvě základní věci. Která z bank jim nejvíce zhodnotí peníze na účtech a pak i bezpečnost bezhotovostních plateb.
podpojisteni

Podpojištění u nemovitostí přibývá, varují pojišťovny

0
Podpojištěných nemovitostí přibývá. Může za to inflace i liknavý přístup majitelů domů a bytů. „Ukázalo se, že jen třetina smluv je nastavena na správnou výši,“ říká k podpojištění v podcastu FinTag.cz ředitel ČAP Jan Matoušek.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »