Neděle, 04. června 2023
leku

Proudí k nám víc léků než před covidem, říká David Kolář

1
„Ze všech výpadků léků, které jsou na českém trhu, přibližně pětina, 20 %, připadá na farmaceutické společnosti sdružené v Asociaci inovativního farmaceutického průmyslu,“ říká v podcastu výkonný ředitel AIFP David Kolář.
Martin_Pecina

Vymývání mozků nám škodí vůbec nejvíc, říká Martin Pecina

5
Zprvu měl být podcast FinTag.cz s bývalým ministrem vnitra a místopředsedou vlády Martinem Pecinou o dění v České poště. Nakonec v něm Martin Pecina ale mluví i o byznysu s ropou, válce na Ukrajině i české demokracii po 34 letech od převratu.
Alec_Murray

USA čeká recese, říká portfolio manažer Alec Murray

0
„Americká ekonomika jde velice dobře, a to je ten problém, protože stěžuje práci FED v boji s inflací,“ říká v podcastu FinTag.cz vedoucí portfoliových manažerů společnosti Amundi v USA sídlící v Bostonu Alec Murray.
VZP

Ukrajinští běženci odvedli na zdravotní pojištění 1,1 mld. Kč, říká šéf VZP

1
V ČR pracující ukrajinští běženci, jež jsou pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR [VZP ČR], loni odvedli na zdravotním pojištění 1,1 miliardy korun. Náklady na zdravotní péči všech ukrajinských běženců u VZP ČR pak dosáhly 2,1 miliardy korun.
leky

Léky nejsou čipy: Výrobci musejí tvořit zásoby

0
„Ten příběh, kdy vyrobím, vydám, vyrobím a vydám, aniž by se cokoli kdekoli zadrhlo, skončil. Svět začíná fungovat jinak. A bohužel ne lépe, ale hůře,“ říká na adresu fungování trhu s léky náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. 
stropy_cen_energii

Vládní stropy cen energií jsou vysoko, ale smysl mají

2
České firmy vítají vládní opatření na zvládání drahých energií, ale vadí jim až příliš vysoko nastavené stropy cen energií. Podle ředitele Sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy ČR Bohuslava Čížka ale i vysoké stropy dávají smysl.
krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost. Spíš bych ji snížil, říká Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ uvedl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením [NRZP ČR] Václav Krása pro server ZdraveZpravy.cz.
Partners_banka

Nová Partners Banka sází výhradně na cloud a mobil

1
Nová Partners Banka má za sebou dva roky příprav i licenčního řízení u České národní banky. „Není vina centrální banky, že nám ten schvalovací proces trvá tak dlouho,“ říká v podcastu FinTag.cz lídr přípravného týmu banky Marek Ditz.
i&i Bio

Nabízíme až 30% zhodnocení, říká šéf i&i Bio Jaromír Zahrádka

1
„Průměrné zhodnocení našeho fondu je 20 až 30 procent. Investice směřujeme hlavně do vývoje nových léčiv, zbytek do diagnostiky,“ říká v podcastu FinTag.cz Jaromír Zahrádka, ředitel fondu i&i Biotech, do kterého dává peníze i Evropský investiční fond.
Irena_Jandikova

Platební kartu nepouštějte z ruky, říká Irena Jandíková

0
Podle šéfky retailového bankovnictví Max banky Ireny Jandíkové lidé z hlediska bankovních služeb nyní řeší dvě základní věci. Která z bank jim nejvíce zhodnotí peníze na účtech a pak i bezpečnost bezhotovostních plateb.
podpojisteni

Podpojištění u nemovitostí přibývá, varují pojišťovny

0
Podpojištěných nemovitostí přibývá. Může za to inflace i liknavý přístup majitelů domů a bytů. „Ukázalo se, že jen třetina smluv je nastavena na správnou výši,“ říká k podpojištění v podcastu FinTag.cz ředitel ČAP Jan Matoušek.

Vláda nám boj s inflací neulehčuje, říká Marek Mora z ČNB

2
Marek Mora a Tomáš Holub jsou dva členové bankovní rady České národní banky, kteří jako jediní v sedmičlenné radě hlasují pro zvýšení základních úrokových sazeb. V podcastu FinTag.cz Marek Mora říká, proč je důležité sazby dál zvýšit.
banky

Banky žádné nadměrné zisky nemají, tvrdí bankéř Marek Ditz

0
„Generálně chápu důvody pro uvalení windfall tax na banky, ale banky žádný nádměrný zisk nemají,“ říká v podcastu FinTag.cz někdejší člen představenstva ČSOB a šéf týmu nově chystané banky Partners Marek Ditz.
Miroslav_Kalousek

Jakou máme populaci, takové máme politiky, říká Miroslav Kalousek

17
Řešení zadlužování Česka spočívá v odvaze politiků říci lidem, že někdo z nich víc zaplatí a někdo z nich míň dostane, říká exministr financí Miroslav Kalousek [TOP 09]. Problém podle něj je, který politik jim to řekne a i skutečně provede.
Rene_Henc

Doplatky za léky zatěžují seniory často zbytečně

3
„Doplatky za léky na předpis šplhají do vyšších stovek korun za balení. „Existují ale i alternativy se stejně účinnou látkou a doplatkem i o 50 procent nižším,“ říká v podcastu FinTag.cz.cz analytik René Henc.
Jaroslav_Hanak

Ukrajincům jsme nesmírně pomohli, říká Jaroslav Hanák

3
„Ukrajincům jsme nesmírně pomohli,“ říká prezident SP ČR Jaroslav Hanák ve vztahu k podílu na obnově Ukrajiny. Zároveň se i ptá, která země bude jedničkou, jež se na obnově Ukrajiny bude hlavně podílet.
nemomax

Fond Nemomax prospívá developerům i investorům

0
Správce fondu Nemomax společnost AVANT nyní otevírá další fond zaměřený na investice do rezidenčního bydlení. Proč a co nabízí, říká v podcastu FinTag.cz místopředseda představenstva a investiční ředitel společnosti AVANT Petr Krátký.
ze_Syrie

Today, tomorrow I go to Germany, říká Salah ze Sýrie

0
„Walking to Germany… No money, no train, bus or taxi,“ dodává pro FinTag.cz lámavou angličtinou mladý Syřan, který s dalšími mladými Syřany tráví na pražském hlavním nádraží již několikátý den.
v_cesku

Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého

3
„Žít na dávkách není v Česku nic super zajímavého, protože jsou nízké. Co je ale extrémně drahé, jsou plošná podpůrná opatření,“ říká v podcastu FinTag.cz profesor CERGE EI a poradce premiéra a člen NERV Daniel Münich.
zdravotnictvi

Zdravotnictví teď může podržet každé portfolio

0
„Koncentraci kapitálu v sektoru zdravotnictví očekávám v horizontu jednoho až dvou let,“ říká v podcastu FinTag.cz analytik XTB Štěpán Hájek. Podle něj právě zdravotnictví může teď "podržet každé portfolio".
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »