Neděle, 01. října 2023
Fico

Robert Fico vyhrál volby na Slovensku. A nejspíš i sestaví vládu

2
Sobotní parlamentní volby na Slovensku suverénně vyhrála strana Roberta Fica Směr-sociální demokracie. Od voličů získala přes 23 procent hlasů a zřejmě sestaví vládu. Volební účast přesáhla 68 procent.
vlada

Černochová nakoupí F-35 a Síkela plynovody, schválila vláda

7
Vláda schválila [27.9.] návrh zákona o státním rozpočtu 2024 se schodkem ve výši 252 miliard korun. Odsouhlasila také nákup bojových letounů F-35 a plynovodů.
Michal_Simecka

Buď Fico, nebo Šimečka. Slováci volí už tuto sobotu

2
Před sobotními parlamentními volbami na Slovensku výzkumu přisuzují vítězství proevropskému hnutí Progresivní Slovensko, které vede Michal Šimečka, i straně Směr-sociální demokracie expremiéra Roberta Fica.

To nejhorší máme za sebou, řekl FinTag premiér Petr Fiala

6
„Máme za sebou všichni velice obtížné roky... Není se co divit, že lidé jsou unavení,“ uvedl pro FinTag premiér Petr Fiala, podle kterého daň z nemovitosti příští rok stoupne jen o pár stokorun.
Polsko

Poláci obvinili Ukrajince z morálního a právního nátlaku

9
Slovenská prezidentka Čaputová hájí rozhodnutí Slovenska prodloužit embargo na dovoz ukrajinského obilí. Podle ní Ukrajinci musí pochopit, že i Slovensko má své vlastní národní zájmy. Poláci Ukrajince obvinili z morálního a právního nátlaku.
davek

Zneužívání dávek je v ČR marginální, řekl nový šéf úřadů práce

11
Nedávno jmenovaný ředitel Úřadu práce ČR [ÚP ČR] Daniel Krištof se ve funkci zaměří na digitalizaci sociálních dávek i samotných úřadů práce tak, aby ubylo administrativy. Zároveň uvedl, že zneužívání dávek je v ČR marginální problém.
Si

Propad čínské ekonomiky testuje postavení Si Ťin-phinga

1
Čínský prezident Si se snaží udržet čínskou ekonomiku na vzestupné trajektorii, zbavit ji závislosti na realitním trhu a kouřících továrních komínech. Měly by ji hnát inovace a spotřeba lidí. Ale to by se musel vzdát touhy vše ovládat.
obrany

Příběh o Gripenech zdarma je lež, tvrdí ministerstvo obrany

5
Ministerstvo obrany zveřejnilo materiál, jímž odmítá informace o tom, že by Česku Švédské království nabídlo k dalšímu uživání letouny Gripen zdarma. To v minulých dnech několikrát uvedl například předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
poslanci

Poslanci sociálního výboru se přeli o agendu pracovních agentur

2
Opoziční poslanci se ostře ohradili proti návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí [MPSV] přesunout agendu pracovních agentur z Úřadu práce ČR [ÚP ČR] pod ministerstvo. A postrádají omezení doby agenturního pracovníka u jedné firmy.
Lipavsky

Ministr Lipavský nenechal na Rusku nit suchou

5
Projev na téma česká zahraniční politika o délce deseti normostran přednesl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na letošní každoroční poradě vedoucích českých zastupitelských úřadů v zahraničí.
Trump

Trump navrhuje 10% cla na dovozy. Čína by na tom asi vydělala

1
I přes hrozící soudní spory svolal bývalý prezident USA Donald Trump své ekonomické poradce, aby vytyčil svoji hospodářskou taktiku do nadcházejících prezidentských voleb. S poradci poobědval a probral ekonomický plán své předvolební kampaně.
Klaus

Žijeme tu mezi malými dětmi, řekl Klaus na Země živitelce

17
Exprezident Václav Klaus letos nedostal oficiální pozvánku na Země živitelku. Přesto se v Českých Budějovicích ukázal a vyjádřil se nejen k českému zemědělství.
chudoba

Uprchlické rodiny v Německu zmáhá dětská chudoba

2
Uprchlické rodiny v Německu zmáhá dětská chudoba. Téma chudých dětí rezonuje i ve vládní koalici. Zatímco Zelení usilují o více peněz pro chudé děti, svobodní demokraté chtějí jejich rodiče podpořit při vstupu na trh práce.
Lula

Brazilský prezident Lula tlačí na jednotnou měnu zemí BRICS

3
Smyslem bloku BRICS není soutěž s ostatními skupinami států, třeba s uskupením vyspělých ekonomik G7 a USA, řekl na summitu skupiny v jihoafrickém Johannesburgu brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva.
srbske

Němci se stahují z Republiky srbské. Nahradí je Maďaři

0
Maďarsko investuje v Republice srbské 118 milionů eur [cca 2,8 mld. Kč]. Většina půjde do infrastrukturních projektů, z nichž se tento měsíc stáhlo Německo na protest proti směřování tohoto autonomního celku v Bosně a Hercegovině.
kolace

Kalousek se nemýlil, cpou se koláči a lidem sypou drobky

96
Kouzlo nechtěného vyvolává výrok Miroslava Kalouska [TOP 09], který v roce 2020 pro FinTag.cz uvedl, že „hrozí změna systému, kdy se stát stane kořistí několika mála úzkých skupin, které se budou cpát koláči, ale lidem budou sypat drobky“.
navrat

Vláda připravuje zvláštní program pro návrat Ukrajinců

3
Česko připraví speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků na Ukrajinu. Poskytlo by jim při něm pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda. Vyčlení na ni peníze a pak projekt spustí.
Zeman

Nemyslete si, že je zdražování za námi, řekl exprezident Zeman

13
„Pokud se domníváte, že u nás inflace klesá, tak jste vystavena statistickému podvodu. […] Překvapilo mě, že vládní ekonomové, dokonce poradci premiéra, navrhují řešit problém tak, že bychom měli za levnějšími potravinami jezdit do Polska,“ řekl v televizi CNN Prima News exprezident Miloš Zeman.
Rakousko

Rakousko dál odebírá ruský plyn. A dál ho i odebírat chce

57
Je to už 17 měsíců, kdy ruská vojska vtrhla na Ukrajinu a mnohé evropské země se s překvapivou rychlostí zbavily závislosti na levném ruském zemním plynu. Najdou se ale i výjimky. Mezi ně patří nejen Maďarsko, ale i Rakousko.

Putin hraje roli užitečného idiota, nic víc, píší NYT

12
Profesor mezinárodních vztahů na Johns Hopkins School of Advanced International Studies Sergej Radčenko se v americkém listu The New York Times podíval na vztahy Číny a ostatních zemí. V NYT říká, že opravdová přátelství Číňané neznají.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »