migracni_pakt

Migrační pakt vítají v Řecku, odmítají v Maďarsku. Jak hlasovali Češi?

0
Europoslanci včera [10.4.] na jednom z posledních zasedání v aktuálním složení schválili evropský migrační pakt, takzvaný migrační balíček. Jak hlasovali zástupci českých politických stran?
Modi

Analýza: V Indii chce dílnu světa. Dostane Módí třetí mandát?

0
Indie se připravuje na měsíc a půl trvající volby. Favoritem je dosavadní premiér Naréndra Módí, který zemi nabízí ekonomickou vizi, ale zároveň ho i mnozí kritizují za příklon k nacionalismu a oslabování demokracie.
Pirati

Piráti skrz daně opravují Green Deal. A smějí se Václavu Klausovi

4
V pražském Pirátském centru dnes [8.4.] ráno představili čelní Piráti svůj ekonomický program pod názvem „Opravíme Green Deal“. Stalo se tak ve stejnou chvíli, kdy svůj ekonomický program představoval i exprezident Václav Klaus.
svobodu

Svobodu vyhazují z KDU-ČSL za proruské názory. Posuďte sami

26
Místopředseda KDU-ČSL a ministr životního prostředí Petr Hladík chce za proruské názory vyloučit expředsedu KDU-ČSL Cyrila Svobodu ze strany. Posuďte sami, zda má Svoboda proruské názory, v rozhovoru, který poskytl FinTag.
modi

Naréndra Módí slíbil Indům lepší časy. A i jim je dal

1
Když indický premiér Naréndra Módí slavil v roce 2014 své velké volební vítězství, voličům slíbil: „Acchhe din aane waale hain!“ Totiž, že dobré časy jsou na obzoru. A nelhal jim. Od té doby vzrostla ekonomika Indie dvojnásobným tempem. 
STAN

Funkci v EK chce Nerudová za STAN i Piráti. Už teď se hádají

2
Návrh kandidáta či kandidátky na eurokomisaře náleží koalici Pirátů se Starosty a nezávislými. Taková byla dohoda při sestavování vlády Petra Fialy po sněmovních volbách v roce 2021. Potvrdila to mluvčí vlády Lucie Ješátková.
Tomáš Pojar

Analýza: Otěže české zahraniční politiky přebírá Tomáš Pojar

0
Kdo je aktuálně nejdůležitější aktér české zahraniční politiky? Je to poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar, nebo ministr zahraničí Jan Lipavský? Aktuální vývoj ukazuje, že otěže české zahraniční politiky stále více přebírá Tomáš Pojar. 
trump

Jakýkoli Žid, který volí demokraty, nenávidí Izrael, tvrdí Donald Trump

1
Americký exprezident Donald Trump čelí kritice Demokratické strany a zástupců židovské komunity. A to za jeho slova o tom, že Američané židovského původu, kteří volí demokraty, nenávidí své náboženství.
Svoboda

I laikovi je zřejmé, že Rusko převzalo iniciativu, říká Karel Svoboda

1
„Putin bude za splněnou považovat svoji misi na Ukrajině, až se Ukrajina stane ruským vazalem. Samostatná Ukrajina mu vadí,“ říká v rozhovoru pro FinTag Karel Svoboda z Katedry ruských a východoevropských studií FSV UK.
banka

Záložnu Fialy a jeho kamarádů nakonec uzavře centrální banka

3
Česká národní banka zahájila] správní řízení s Podnikatelskou družstevní záložnou [PDZ]. Řízení směřuje k odnětí povolení PDZ působit jako družstevní záložna. Do PDS si ukládal peníze premiér Petr Fiala.
britska

Vláda snížila daně. Britská ekonomika se vrátila k růstu

0
Britská ekonomika se letos vrátila k růstu poté, kdy si koncem loňského roku prošla technickou recesí. Hrubý domácí produkt [HDP] Británie se ale teď v lednu meziměsíčně zvýšil o 0,2 procenta po prosincovém poklesu o 0,1 procenta.
Maledivy

Indie a Čína se perou o Maledivy. K čemu jim budou?

0
Mezi několika korálovými ostrovy v Indickém oceánu se vine stužka mostu v délce 1,5 kilometru. Most Čínsko-maledivského přátelství spojuje od roku 2018 přelidněné hlavní město Malé a mezinárodní letiště. Obojí postavili Číňané. 
Zdechovsky

Scholz je slabý. Otěže přebírá Macron, říká europoslanec Zdechovský

2
,,Emmanuel Macron je tím hlavním, kdo přebírá otěže v Evropě. Kancléř Scholz není silným lídrem,” říká v rozhovoru pro FinTag europoslanec Tomáš Zdechovský [KDU-ČSL] na téma evropské podpory Ukrajiny v jejím boji s Ruskem.
NATO

Komentář: Bude znovuzvolení Trumpa znamenat konec NATO?

3
Ohrozí, nebo neohrozí Donald Trump v případě jeho znovuzvolení do Bílého domu NATO? Odpověď na položenou otázku ve svém komentáři na FinTag hledá hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. 
municni

Českou muniční iniciativu finančně podpořilo 15 zemí

1
„Rychlost, s jakou se nám daří shánět potřebné peníze, je skvělá. Muniční iniciativa pokračuje, dál hledáme další možnosti, jak sehnat munici západní i východní provenience,“ říká ministryně obrany Jana Černochová.
valky

Války jsou inflační, protože jsou velmi nákladné, říká John O’Toole

1
„Kam se podíváte, tam se teď rozdmýchávají konflikty. Ale platí, že války vyvolávají inflaci. Války jsou inflační, protože jejich financování je velmi nákladné,“ říká v rozhovoru pro FinTag asset manažer společnosti Amundi John O'Toole.
do_prahy

Zemědělci opět vyjedou do Prahy. Vláda pohnojila, co mohla, tvrdí

4
Několik set traktorů a další zemědělské techniky opět vyrazí do Prahy. Stane se tak zítra [7.3.] v odpoledních hodinách. Protestní akci tentokrát organizuje Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR.
Pavel

Prezident Pavel se vytratil z domácí politiky, míní politologové

3
To ale s jedinou výjimkou, kterou je zejména válka na Ukrajině. Jinak se podle některých politologů prezident Petr Pavel po roce ve funkci lehce stáhl z diskuze v českém veřejném prostoru. Pavel se funkce ujal loni po inauguraci 9. března.
na_peci

Koalice: Změny v příspěvku na péči zůstanou tak, jak jsme je udělali

1
Změny v návrhu na růst příspěvku na péči od letošního července koaliční poslanci odmítají. Ale podle opozice i zástupců zdravotně postižených vládou prosazované změny přinesou jen další rozval zdravotní posudkové služby.
F-35

Do nástupu Černochové o letounech F-35 nikdo nemluvil

34
„Pokud paní ministryně běhá v tričku s obrázkem letounu F-35, tak čí je ona lobbistou? Výrobce F-35, společnosti Lockheed Martin?“ Ptá se v rozhovoru pro FinTag místopředseda sněmovního Výboru pro obranu Pavel Růžička.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »