Pondělí, 28. listopadu 2022

Němci zpřísnili výplatu dávky v nezaměstnanosti, ale i ji zvedli

2
Německý Spolkový sněm tento týden schválil rozsáhlou reformu výplaty dávek v nezaměstnanosti. Němci do práce nikoho nutit nebudou. Ale tomu, kdo o práci nebude mít zájem, dávky poníží.
Richterova

Richterová nemá odvahu dělat, natož dělat to, co je správné

54
Místopředsedkyně Sněmovny za Českou pirátskou stranu Olga Richterová na Twitteru uvedla, že je důležité pojmenovávat skutečnost takovou, jaká je. Vezmeme-li její slova vážně, můžeme v klidu napsat, že Richterová a její tým jsou docela neschopní.
Peckova

Hejtmanka Pecková žádá regulaci prodeje nikotinových sáčků

0
Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková apeluje na regulaci prodeje nikotinových sáčků nezletilým. Vedou ji k tomu zkušenosti dětí ve školách v jejím kraji.
COP27

COP27: Závazek maximálního oteplení planety o 1,5 °C žije  

1
V egyptském Šarm aš Šajchu skončila v neděli po vleklých vyjednáváních 27. konference OSN o změně klimatu COP27. Výsledek je vratká dohoda na dalším pokračování v boji proti globálnímu oteplování.  
republikani

Republikáni mají Sněmovnu. Chtějí vyšetřování Bidena Jr.

0
Podle známých výsledků voleb z 8.11. získala ve Sněmovně reprezentantů Republikánská strana 218 křesel. Republikáni tak mají jistou většinu v "dolní komoře" Kongresu Spojených států. Demokraté mají podle agentury AP 211 křesel.
Biden

Demokraté uhájili Senát. Joe Biden se těší na další roky

1
Demokraté si udrželi v aktuálních volbách v USA většinu v Senátu. Pomohlo jim vítězství senátorky Catherine Cortez Masto ve státě Nevada. Jím získali v Senátu 50 křesel. Joe Biden tak může pokračovat ve své politice, uvedla agentura AP.
Moldavsko

Moldavsko se obává výpadku ruského plynu

1
Moldavská premiérka Natalia Gavrilita hodlá EU požádat o 450 milionů eur kvůli velmi reálné možnosti, že ruská společnost Gazprom zastaví před zimou dodávky zemního plynu. Moldavsko ale má problém i s elektřinou.
premier

Česko omezí emise metanu. Uvedl to premiér Fiala

4
Česko na klimatické konferenci OSN o změnách klimatu COP27 v Egyptě uvedlo, že přistoupí ke globálnímu závazku snížit do roku 2030 nejméně o 30 procent emise metanu oproti roku 2020. Uvedl to premiér Petr Fiala.
windfall_tax

Poslanci „pozměňovákem“ schválili windfall tax

0
Na energetické, petrolejářské i těžební firmy a banky zřejmě od příštího roku dopadne daň z neočekávaných zisků. Dnes ji jako pozměňovací návrh ministra financí v daňovém balíčku schválila Sněmovna.
Zeman

Zeman vetoval novelu letošního rozpočtu

0
Prezident Miloš Zeman vetoval novelu zákona o státním rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů.
Twitteru

Převzetí Twitteru Muskem mění veřejnou debatu v USA

0
Americká politika a média fungují od pátku v "nové realitě". Elon Musk, jedna z nejotevřenějších a nejkontroverznějších postav současného byznysu, se ujal role moderátora politické diskuse na Twitteru.
babis

Moje paní je doma a vaří. Babiš oznámil boj o Hrad

3
Andrej Babiš vstoupí do boje o prezidentský úřad. Oznámil to včera v televizi Nova. Oznámení Babiše o jeho snaze stát se českým prezidentem předcházel ve stejný den rozhovor s ním, opět na Nově.
rozpocet_2023

Sněmovna v prvním kole schválila „válečný rozpočet 2023“

1
Poslanci včera [26.10.] schválili v prvním čtení státní rozpočet 2023. Deficit má být podle návrhu vlády 295 miliard korun. Opozice schodek nazvala „baťovským“, je totiž na úrovni rovných 300 miliard korun.
Rishi_Sunak

Británii povede bývalý ministr financí Rishi Sunak

1
Britská Konzervativní strana potvrdila někdejšího britského ministra financí Rishiho Sunaka jako svého nového lídra. Ten se tak stane i premiérem. Sunak patří k zastáncům současného britského ministra financí Jeremy Hunta. 
vlada

Analýza: Fialova vláda se vydala šlépějemi bolševiků

20
Vláda Petra Fialy by ráda uplatnila daň z neočekávaných zisků, windfall tax, již letos. V úterý večer se na tom dohodli lídři pěti koaličních stran. Což dnes spolu s dalšími potvrdil ministr práce a vicepremiér Marian Jurečka. 
britsky_ministr

Zvýšíme daně a snížíme výdaje, říká britský ministr Hunt

0
Nový britský ministr financí Jeremy Hunt mluví jasnou řečí: „Některé daně vzrostou, zatímco některé vládní výdaje budou muset klesnout.“ Konzervativec Hunt je čtvrtý ministr financí za poslední čtyři měsíce.
EET

Digitalizace v praxi. Vládní strany ruší EET

2
Elektronická evidence tržeb [EET] asi skončí už ke konci letoška. Vládní návrh, který s tím počítá, poslanci pustili do závěrečného čtení. Proti je hnutí ANO. Navrhuje EET zachovat v dobrovolném režimu.
Senatni_volby_2022

Přehledně: Senátní volby ve druhém kole vyhrála ODS

0
Vítězem letošních senátních voleb se stala ODS, získala osm mandátů z 27. Šest křesel vybojovala KDU-ČSL a tři TOP 09. Za opoziční ANO uspěli ve volbách tři kandidáti. SPD ani letos nezískalo jediné místo v Senátu.
rozpoctu

Deficit státního rozpočtu se vládě vymyká z rukou

14
Nárůst deficitu státního rozpočtu pro letošní rok přidal na tempu. Schodek nebude 280 miliard Kč, ale ani 330 miliard, nýbrž 375 miliard Kč. Jde o další z razantních zvýšení schodku státního rozpočtu 2022 za sebou.
doktori

Zdravotníci a jejich odměny: Otázka je znovu na stole

1
Po vysokoškolských učitelích se na vládu aktuálně obrátili s žádostí o navýšení platů i zdravotníci. Vláda s tím ale nepočítá. Ministr financí Zbyněk Stanjura řekl, že nebude řešit rozpočet po položkách.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »