Neděle, 01. října 2023
YouTube

XTB YouTube Live: Cena nejsou pouhé svíčky a čísla na grafu

0
I tento týden se uskutečnilo mnoho zajímavých živých vysílání na YouTube kanálu XTB. Mezi ty nejzajímavější patří úterní live stream s Dominikem Stroukalem a Honzou Berkou. Probírali měnovou politiku centrálních bank.
investori

#VítěznéPortfolio: Investoři komentují aktuální dění na burzách

1
Bankovní rada České národní banky dnes [27.9.] projedná nastavení úrokových sazeb. Očekává se, že je ponechá na aktuální 7% úrovni. Roli v jejím rozhodování hraje i politika velkých centrálních bank. A tu ostře sledují investoři.
trader

Místo Instagramu jděte na seminář, říká trader z FXstreet

0
„Obchodní plán v tradingu je jako kompas námořníka. Bez něj se na moři, na trhu, rychle ztratíte. Pokud někdo obchoduje čistě podle intuice, tak jeho výsledky nebudou stabilní,“ říká v rozhovoru na FinTag Trader měsíce XTB Ondřej Hartman.
ECB

ECB překvapila. Úrokovou sazbu opět zvedla, a to na 4,50 %

1
Evropská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Ke zvýšení úroků přikročila podesáté za sebou. Zpřísňováním měnové politiky chce dostat pod kontrolu inflaci.
obchodni

5x o tom, kdy a proč opustit svou obchodní strategii

0
Obchodování na finančních trzích je často vnímáno jako kombinace vědy a umění. Klíčovým prvkem úspěšného obchodování je obchodní strategie, jíž se trader řídí při volbě i provedení obchodů.  
nextgen

Thoma Bravo kupuje NextGen Healthcare. Firma jde z burzy

0
Americká investiční společnost Thoma Bravo akvíruje poskytovatele softwaru pro zdravotnictví NextGen Healthcare. Transakci v objemu 1,6 miliardy USD [cca 36,2 mld. Kč] už potvrdily obě společnosti.
zari

Finanční trhy: I září má svá specifika

0
Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíše předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” koluje samozřejmě mnoho.
XTB

Na obzoru se nerýsují žádná dramatická rizika, říká ředitel XTB

0
Podle obchodního ředitele XTB Vladimíra Holovky letos finanční trhy neztrácely na atraktivitě ani v letní sezóně. Za aktivním obchodováním podle něj stojí dynamický geopolitický vývoj a dopady dění do ekonomik.
na_trzich

Vítězné portfolio hodnotí situaci na trzích i v ekonomice

0
Tržní, ekonomické a geopolitické výzvy ani s koncem léta nezmizely, nadcházející měsíce opět budou o vyvažování příležitostí a rizik v portfoliu. Aktuální výzvy a příležitosti na trzích komentují členové expertního týmu projektu #ViteznePortfolio.
Jackson_Hole

Zasedání v Jackson Hole podrobně nabízí živý stream

0
Minulý pátek se uskutečnilo další výroční zasedání Federálního rezervního systému [FED] v Jackson Hole ve Wyomingu, které je ve světě ekonomie a financí považováno za jednu z nejzásadnějších akcí každého roku.
FED

Růst HDP komplikuje náš boj s inflací, uvedl šéf FEDu Powell

0
„Pod zataženou oblohou se řídíme podle hvězd,“ řekl ve svém včerejším projevu šéf americké centrální banky FED Jerome H. Powell na tradičním sympoziu centrálních bankéřů o hospodářské politice v Jackson Hole.
Disney

Akcie Applu jsou drahé a Disney zápolí se sdílením hesel

0
Výsledková sezóna za 2. čtvrtletí se chýlí ke konci, přesto i minulý týden oznámilo výsledky několik významných společností. Analytik XTB Tomáš Vranka shrnul pro FinTag.cz ty nejzajímavější – Berkshire Hathaway, Palantir, Disney a Alibaba.
rublu

Rusko na slabém rublu rozhodně profitovat nebude

0
„Slabý rubl je pro ruský export pozitivem. Avšak aktuální trend poklesu exportů kvůli sankcím a růstu importů hraje proti Rusku. Rusko na slabém rublu rozhodně profitovat nebude,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz analytik XTB Tomáš Cverna.
ruska

Ruská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu. Rubl mírně posílil

0
Ruská centrální banka dnes [15.8.]  mimo své řádné zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o 3,50 bodu na 12 procent. Snaží se tím zastavit pád rublu, který v pondělí oslabil za psychologicky důležitou hranici 100 rublů za dolar.
zisky

Velká bigtechová pětka ohlásila rekordní zisky

1
Letní výsledková sezóna se pomalu blíží ke konci. Asi nejvíce se očekávaly výsledky technologických gigantů. Mnozí z nich se svezli na AI boomu posledních měsíců a zaznamenali rekordní růsty cen svých akcií. Jsou ale jejich zisky oprávněné?
v_cervenci

Trhy v červenci: Hitem se stal výrobce nádobí z plastu, ropa i NOK

0
Není pravda, že by se v červenci na finančních trzích nic nedělo. Naopak některé akcie vyloženě překvapily a dál zdražila ropa. Silné posílení zažila norská koruna a oslabení maďarský forint.
rating

USA ztratily AAA rating. Je to začátek konce naší civilizace?

7
Ratingová agentura Fitch snížila rating USA z nejvyššího stupně AAA na stupeň AA+. To je závažná zpráva, i když její reálné dopady nejsou téměř žádné. To třeba kvůli tomu, že trh s dluhopisy USA je 4x větší než trh s dluhopisy zemí se známkou AAA.
Pfizer

Pfizer hlásí 54% propad tržeb, na vině je Comirnaty

4
Americký farmaceutický gigant Pfizer vykázal ve druhém čtvrtletí meziroční propad tržeb o 54 procent. Důvodem poklesu je nízký zájem o vakcíny a léky proti covidu, díky nimž Pfizer v posledních dvou letech dosahoval rekordních zisků.
koruny

Oslabování koruny začalo, oznámila centrální banka

3
Česká národní banka [ČNB] na včerejším zasedání [3.8.] ponechala úrokové sazby na sedmi procentech. Ale i oznámila, že formálně ukončila intervenční režim na podporu koruny a obnovila program odprodeje části výnosů z devizových rezerv.
ropy

Paliva v Česku nezdraží jen vyšší daň, ale i cena ropy

0
Kvůli navrácení spotřební daně u nafty na původní hodnotu zdražila nafta v Česku během jednoho dne o více než 70 haléřů. A další zdražení nejspíše ještě přijde. Aktuálně totiž prudce stoupá cena ropy, jak upozorňují analytici.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »