Domů Názory a komentáře

Názory a komentáře

Názory a komentáře

stat

Komentář: Šetříme na důchodech, ale na skupování firem máme

10
Stát skupuje další a další podniky. Vytlačuje trh. Kapitalismus tak postupně mizí. Místo toho, abychom věděli, jak to bude s budoucností energetiky, máme zde jen spekulace, píše v komentáři na FinTag hlavní ekonom CFG Vladimír Pikora.
rakusan

Komentář: Chucpe Česka Number One je náš Vítek Rakušan

15
„Ptejte se, ptejte se. Mám na vás dvě hodiny času…,” vyzýval lidi hned zkraje své roadshow v karvinské čtvrti Mizerov ministr vnitra Vít Rakušan. Už z toho je jasné, že tam nebyl pro ně, ale oni tam byli pro něj. Jinak by se ptal sám.
starostove

Komentář: Jako první se v roce 2024 podělali starostové

20
Mnoho domácností od letoška čelí nezvyklé situaci. Starostové jim oznámili, že zaplatí za svoz odpadu stejně jako loni, ale s tím rozdílem, že jim obec odpad nevyveze jednou týdně, jako tomu bylo ještě loni, ale nově jen jednou za 14 dní.
v_Ceske_republice

Vladimír Pikora: V České republice podniká jen blázen

16
Už delší dobu si říkám, jak se v České republice stává podnikání každým rokem komplikovanější. Tím nemyslím posledních pár let, ale asi tak 15 let. Prostě si nemohu vzpomenout, kdy stát naposledy udělal něco, aby se tu lépe podnikalo.
armadu

Komentář: Mít evropskou armádu zní lákavě. V praxi by ale nebyla funkční

0
Italský ministr zahraničí Antonio Tajani oprášil projekt, o kterém se diskutovalo už před několika lety. Evropská unie by podle něj měla mít svou vlastní armádu. Tajani argumentuje mimo jiné i válkou na Ukrajině.
tahnete_do_haje

Komentář: Táhněte do háje, všichni pryč…!

211
Znovu jsme v situaci, kdy si musíme pomoci sami. A namístě je restart. A tím restartem je odstavení zpovykaných politických lehkoživků bez mravního ukotvení od papalášských chlebíčků.
mzdy

Pikora: Těžko najdete zem, kde reálné mzdy klesly tak radikálně

2
„Po celý rok mzdy reálně klesají. Těžko hledáme zem, kde reálné mzdy ale poklesly tak radikálně,“ říká ve svém komentáři ekonom skupiny CFG Vladimír Pikora.
David_Navratil

David Navrátil: Krize jako příležitost. Blbá nálada is all around

1
Hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil zhodnotil vývoj důvěry v ekonomiku v Česku a v Německu. FinTag publikuje jeho analýzu s drobnými úpravami v plném znění. Analýza začíná citátem ekonoma Johna Keynese.
vladni

Pikora: Vládní ozdravný balíček je podvod na voliče

12
Hlavní ekonom CFG Vladimír Pikora se zamýšlí nad aktuální podobou vládního takzvaného ozdravného balíčku. Současná struktura balíčku podle něj ukazuje na to, že Česku vládnou „malé strany“. Více v jeho komentáři na FinTag.
balicku

Výpočty konsolidačního balíčku jsou nedostatečně promyšlené a naivní

4
Ekonom a daňový expert Petr Frisch shrnuje pro FinTag.cz dopady vládního takzvaného úsporného balíčku u zaměstnaneckých benefitů a dalších změn. Více se dozvíte v jeho komentáři.
cena

Brambory nerostou, jak mají. Cena obilnin nedává smysl

3
Vedra zasáhla v červenci nejen Česko. Zemědělci už nyní počítají ztráty a přemýšlí nad tím, co letos sklidí tak, jak mají, a co už ne. V ohrožení je hlavně úroda brambor a zeleniny. Naopak obilninám se daří. Jejich cena smysl ale nedává.

Putin hraje roli užitečného idiota, nic víc, píší NYT

12
Profesor mezinárodních vztahů na Johns Hopkins School of Advanced International Studies Sergej Radčenko se v americkém listu The New York Times podíval na vztahy Číny a ostatních zemí. V NYT říká, že opravdová přátelství Číňané neznají.
v_cine

Analytik Wong: Číně ujíždí vlak s generativní umělou inteligencí

0
Číně dělá vrásky úspěch generativní umělé inteligence ve Spojených státech. Ujede-li Číně vlak v oblasti umělé inteligence, jen stěží ho dožene, uvádí ve svém komentáři na FinTag.cz analytik Saxo Bank Redmond Wong.
vlade

Škrtejte místa ve státní správě, ale ne platy v ní, radí vládě Pikora

2
S velkou mediální pompou nám v květnu vláda na neskutečně dlouhé tiskové konferenci představila reformu veřejných financí, aby se už koncem června ukázalo, že vše bude jinak. Zejména u škrtů vládě chybí politická shoda.
vlada

Šetření se odkládá: Platy státních zaměstnanců vláda nesníží

82
Vláda včera [21.6.] schválila předběžný návrh státního rozpočtu na rok 2024. Zároveň rozhodla, že ponechá stávající tarifní platy státních zaměstnanců na úrovni 2023. To přesto, že doteď deklarovala jejich 5% snížení.
Svejnar

Jan Švejnar: Vláda i ČNB selhala. Česká ekonomika stagnuje

15
„Česká vláda nebyla schopná zajistit, aby inflace klesla dost prudce. A neudělala nic, aby podpořila růst hrubého domácího produktu [HDP]. Když vám klesá HDP, roste vám dluh,“ uvedl v Otázkách Václava Moravce profesor Jan Švejnar.
wojnar

Wojnar: Regulatorní tlak na prosazování Green Dealu je obrovský

0
Regulatorní tlak na prosazování Zelené dohody EU je podle Bohdana Wojnara, člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, obrovský. „A najdeme celou řadu nešťastných aktivistických návrhů, které ztrácejí cit pro realitu,“ říká pro FinTag.cz.
vladni

Komentář: Vládní balíček značí hlavně zdražení a nic moc víc

2
Na detailní hodnocení vládního Ozdravného balíčku je zatím příliš brzy. I když i to jistě přijde. Nicméně už teď je jasné, že vláda jako lék na své špatné hospodaření nenabízí nic jiného než zdražení a další přítěže pro firmy a podnikatele.
Pikora

Pikora: Na Kalouska si dejme pozor. Chce se vrátit

4
Ekonom Vladimír Pikora si myslí, že Miroslav Kalousek usiluje o návrat do politiky. Podle něj bude tvrdit, že bez něj bude příštím premiérem zase Andrej Babiš. A současná vláda děla dle Pikory vše tak špatně, že se Babiš nemusí ani moc snažit.
Cechu

Komentář: Sebevědomí Čechů netkví v aroganci. Nebo ano?

1
Jedno z českých přísloví říká – prázdný sud nejvíce duní, případně zní. Protože na FinTag.cz administrujeme komentáře Čechů, vidíme, jak si stojí ve vedení diskuze, obecně ve vztahu k ostatním lidem.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »