Domů Názory a komentáře

Názory a komentáře

Názory a komentáře

svetova_valka

Třetí světová válka již začala, píše britský list The Telegraph

0
Oslava 80. výročí Dne D v Normandii se odehrála na pozadí chmurných událostí. Ukrajina dál bojuje o přežití a Střední východ je v plamenech. Druhá světová válka nás musí varovat a poučit zároveň, protože 3. světová válka už začala.
prijmy

Stanjura má rekordní příjmy, ale i deficit rozpočtu. Jak to?

10
I když vláda Petra Fialy inkasuje rekordní daňové příjmy a prosadila takzvaný ozdravný konsolidační balíček, který v základu hlavně zvyšuje daně, hospodaření státu nadále zůstává výrazně schodkové.
vondra

Komentář: Alexandr Vondra z ODS je … se vším všudy

66
Koalice Spolu zahájila ostrou volební kampaň do Evropského parlamentu. Na tiskové konferenci vystoupili zástupci ODS, TOP 09 a lidovců. Avšak jeden z nich vynikl nejvíc, byl to lídr kandidátky Spolu Saša Vondra.
o_Ukrajine

Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme

6
„Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme,“ říká hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer v rozhovoru diskuzní platformy Alter Eko, jíž je FinTag mediálním partnerem.
stat

Názor: Seberme politickým stranám a hnutím naše peníze. Prospějeme jim

17
Letos oslavíme 110. výročí narození Tomáše Bati mladšího. Možná je tak správný čas připomenout si filozofii slavné obuvnické rodiny. Zejména ty hodnoty, které razil Tomáš Baťa starší v podnikání, ale i vůči politickým stranám a politikům.
Pikora

Pikora: Ministerstvo financí čeká letos růst o 1,4 %. To je divné…

10
„Pamatují, jak nám před dvěma lety tvrdili, že v Rusku po opuštění SWIFTu, nastane katastrofa. Nic takového se ale nestalo,“ píše v komentáři na FinTag ekonom Vladimír Pikora. Podle něj „katastrofa“ naopak postihne spíš Česko.  
poplatky

Komentář: Nejenže mluví, ale i rozhodují o věcech, kterým nerozumí

45
Zástupci koaliční vlády v čele s předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou se chválí za to, že lidem zvednou povinné koncesionářské poplatky na chod České televize a Českého rozhlasu.
dotovane_hypoteky

Komentář: Dotované hypotéky jsou populistická a drahá hloupost

1
„Je to šílené, jak mnozí kvůli zisku opustí volný trh a pokřiví ho dotacemi. Čímž se vzdálí kapitalismu a dobrovolně se přiblíží socialismu, kde se žije za cizí,“ píše v komentáři na FinTag o návrhu na dotované hypotéky ekonom Vladimír Pikora.
lidovci

Komentář: Pro-rodinná sociální politika? Nikoli, jen lidovci jsou na dně

5
Ministr práce a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka představil svou vizi boje s nízkou porodností. Do moderní sociální politiky však má hodně daleko. Profitovat z ní budou „překvapivě“ zase hlavně lidovci. A ti ostatní? Ti to zaplatí.
Pikora

Pikora: Poplatek za dálniční známku o 53,3 %. To je brutální nárůst

0
Český statistický úřad zveřejnil statistiku spotřebitelských cen. Ukázalo se, že v březnu zůstala inflace na 2,0 procenta, stejně jako v únoru. To trh nepříjemně překvapilo. Alespoň to v komentáři na FinTag píše ekonom Vladimír Pikora.
vlada

V Česku asi není nejnenáviděnější orgán než vláda Petra Fialy

45
Podle průzkumů je vláda Petra Fialy nejméně oblíbená za posledních dvacet let. Není se čemu divit. Ekonomika byla a stále je v útlumu a lidi v posledních dvou letech trápila vysoká inflace a nezvykle vysoké ceny energií. 
Pikora

Pikora: Já bych se jako žena styděl být někde jen kvůli pohlaví

1
EU prosazuje více žen ve vedení evropských firem. Bruselští úředníci už vymysleli i povinné kvóty pro ženy. Nyní to samé připravuje i Česko. Co si o tom myslí hlavní ekonom skupin CFG Vladimír Pikora? Více v jeho komentáři na FinTag.
Moneta

70 % hypoték jde přes poradce. Moneta to ale neví, nebo nechce vědět

0
Moneta Money Bank ukončila spolupráci s finančními poradci. Jak ale ve svém komentáři na FinTag píše šéf skupiny Partners Petr Borkovec poradce potřebují klienti Monety. A zejména pak ti se zájmem o hypotéku i další úvěry. Proč? 
NATO

Komentář: Bude znovuzvolení Trumpa znamenat konec NATO?

3
Ohrozí, nebo neohrozí Donald Trump v případě jeho znovuzvolení do Bílého domu NATO? Odpověď na položenou otázku ve svém komentáři na FinTag hledá hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. 
je

Komentář: Něco je špatně, káva v Německu je levnější než u nás

26
„Právě jsem se vrátil z Německa a viděl, že ceny espressa v malých městech jsou podstatně nižší než v Praze. Něco je špatně," píše v komentáři na FinTag hlavní ekonom skupiny CFG Vladimír Pikora.
ukrajinu

Komentář: Argumentovat Mnichovem pro Ukrajinu je chyba

23
Válka na Ukrajině a diskuze kolem hledání jejího řešení odkazuje i k českým dějinám. Mnoho podporovatelů Ukrajiny argumentuje tím, že ruský prezident Putin postupuje podobně, jako postupoval Hitler v případě československých Sudet. Je to správně?
Ukrajinu

Komentář: Nejlepší řešení bude rozdělit Ukrajinu na východní a západní

67
„Pořád se zdá, že nejlepším řešením na stole bude rozdělit Ukrajinu na východní a západní, něco ve stylu Německa po 2. světové válce. O tom ale veřejně nikdo mluvit nechce,“ píše v komentáři na FinTag prezident Asociace vyjednavačů.
stat

Komentář: Šetříme na důchodech, ale na skupování firem máme

10
Stát skupuje další a další podniky. Vytlačuje trh. Kapitalismus tak postupně mizí. Místo toho, abychom věděli, jak to bude s budoucností energetiky, máme zde jen spekulace, píše v komentáři na FinTag hlavní ekonom CFG Vladimír Pikora.
rakusan

Komentář: Chucpe Česka Number One je náš Vítek Rakušan

15
„Ptejte se, ptejte se. Mám na vás dvě hodiny času…,” vyzýval lidi hned zkraje své roadshow v karvinské čtvrti Mizerov ministr vnitra Vít Rakušan. Už z toho je jasné, že tam nebyl pro ně, ale oni tam byli pro něj. Jinak by se ptal sám.
starostove

Komentář: Jako první se v roce 2024 podělali starostové

20
Mnoho domácností od letoška čelí nezvyklé situaci. Starostové jim oznámili, že zaplatí za svoz odpadu stejně jako loni, ale s tím rozdílem, že jim obec odpad nevyveze jednou týdně, jako tomu bylo ještě loni, ale nově jen jednou za 14 dní.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »