Čtvrtek, 09. února 2023
velke_firmy

Vláda schválila stropy energií pro velké firmy

2
Vláda včera [25.1.] schválila pravidla podpor pro velké firmy zasažené vysokými cenami energií. Vztáhne na ně stejný cenový strop jako na domácnosti a malé a střední firmy. Potvrdil to ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela [za STAN].
valorizace_duchodu

Mimořádná valorizace důchodů není vůbec jistá

80
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v týdnu uvedl, že dojde-li letos k mimořádné valorizaci penzí, tak se v průměru odhadem zvednou o 750 až 1 000 korun. Ale i dodal, že mimořádná valorizace důchodů není vůbec jistá.
pro_uprchliky

MPSV navrhlo prodloužit podporu bydlení pro uprchlíky

0
Ministerstvo práce chystá novou dávku na podporu samostatného bydlení uprchlíků v bytech, to namísto solidárního příspěvku. Nový příplatek by stát posílal přímo vlastníkům či pronajímatelům bytů, a to soukromníkům, firmám a organizacím.
zvyseni

Zvýšení sociálních dávek si vezme další miliardu korun

5
Od příštího roku opět porostou přídavky na dítě, porodné i pěstounský příspěvek. Polepší si i dlužníci a neplatiči výživného, jelikož s 5,2% nárůstem životního minima vzroste i nezabavitelná částka. Výdaje státu se zvýší o další miliardu korun.
urady_prace

Úřady práce stále kolabují. Žadatelé na dávky čekají měsíce

3
Silnou kritiku za fungování úřadů práce si na dnešním [7.12.] jednání sněmovního Výboru pro sociální politiku vysloužilo vedení Úřadu práce ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Podle opozičních poslanců úřady práce opět kolabují.
domacnosti

Domácnosti hledají úspory. Některé šetří už i na dětech

0
Kvůli zdražování začaly domácnosti výrazně omezovat výdaje. Mimo jiné i ty na zájmové kroužky dětí, a to není dobře. I v Česku existují instituce, které dětem na kroužky i vybavení na ně peníze přispějí.
dodavky

Část měst a obcí stále nemá sjednané dodávky energií

0
Významná část měst a obcí stále ještě nemá sjednané dodávky elektřiny a plynu na příští rok. Uvedl to Svaz měst a obcí ČR. Konec roku se ale rychle blíží a povinností měst a obcí je i v této věci provést výběrové řízení.
dávky

Od ledna 2023 stát znovu přidá lidem na bydlení i na děti

6
Od ledna 2023 se zvýší přídavky na děti a změn dozná i příspěvek na bydlení. I v Praze bude platit 30% hranice nákladovosti pro nárok na dávku. A jedná se o zvýšení životního a existenčního minima. I ty ovlivňují výše dalších sociálních podpor.
velke_podniky

Velké podniky se dočkaly. EK schválila Dočasný krizový rámec

0
Velké podniky v Česku, na které se nevztahuje zastropování cen energií, stát podpoří částkou až 30 miliard korun. Evropská komise schválila [15.11.] program Dočasného krizového rámce na podporu české ekonomiky.
vyzve

SP ČR má výhrady k výzvě na pomoc firmám s energiemi

0
MPO ČR zveřejnilo dotační výzvu z programu podpory pro velké firmy na pomoc se zvýšenými náklady na plyn a elektřinu. Žádosti resort v aktuální výzvě přijímá od 15.11. 2022 do 31.1. 2023.
MPO

Výzvu v rámci dočasného rámce MPO plánuje v listopadu

0
Vláda rozšířila okruh firem, jež získají peníze z programu na zvýšené náklady na energie. Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje vypsat první výzvu v první půlce listopadu.
potravinari

Potravináři vyzvali vládu, aby přidala v řešení energií

0
Potravinářská komora znovu vyzvala vládu, aby se zabývala dopady vysokých cen energií do potravinářského sektoru. Potravináři tvrdí, že situace je kritická a velkou částí se podílí na zdražování potravin.
pridavky_na_deti

Přídavky na děti se od ledna zvýší průměrně o 200 korun

0
Přídavky na děti se od příštího roku zvýší o 30 procent, v průměru o 200 Kč na 1 300 korun. Zároveň vzrostou částky životního a existenčního minima, a to alespoň o 5 %. Což rozšíří počty lidí s nárokem na některé sociální dávky.
na_bydleni

Vláda zvedla normativy u příspěvku na bydlení

0
Normativní náklady, které představují strop pro výpočet příspěvku na bydlení, se od října kvůli zdražování energií zvednou o 2 000 až 4 500 Kč. Dle počtu členů domácnosti a velikosti bydliště se zvýší o 11 až 68 %.
energiim

Věřím, že průmysl kvůli energiím vypínat nebudeme

0
„Věřím a spoléhám na to, že se vyhneme scénáři hromadného vypínání průmyslu. I když krachů firem kvůli energiím přibude,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz na téma energetické krize hlavní analytik XTB Jiří Tyleček.
docasny_ramec

Tak dlouho vláda dočasný rámec odmítala, až ho přijala

0
Vláda představila hrubé obrysy pomoci firmám s vysokými cenami energií. Ve dvou programech jim nabídne dotace za cca 60 miliard korun. Dotace nabídnou dva podpůrné programy. V obou případech pomůže EU.
vlada

Vláda zastropovala ceny energií pro domácnosti i stát

1
Vláda stanovila maximální cenu pro maloodběratele u silové elektřiny na šest korun včetně daně z přidané hodnoty za jednu kilowatthodinu [kWh], u plynu na tři koruny za kWh.
vlada

Vláda slíbila firmám kompenzace i úvěry

1
Vláda přislíbila kompenzace podnikatelům ve zpracovatelském průmyslu. Exportérům nabídne zvýhodněné úvěry. Zástupci zaměstnavatelských svazu to vítají, ale i říkají – zatím jsou to jen přísliby.
energii

Stát zdarma poradí s úsporou energií i dotací

0
Od roku 2001 fungují v Česku Energetická konzultační střediska [EKIS]. Ta zdarma radí domácnostem, firmám i institucím s úsporami energií. Obrátit se na ně lidé mohou i online.
usporny_energeticky_tarif

IPŘP: Energetický úsporný tarif je hrubá chyba

0
Největší potíže kvůli zdražujícím energiím mají samostatně žijící senioři, uvedl Institut prevence a řešení předlužení. A těm energetický úsporný tarif podle Institutu pomůže jen málo. 
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »