Pondělí, 03. října 2022
pridavky_na_deti

Přídavky na děti se od ledna zvýší průměrně o 200 korun

0
Přídavky na děti se od příštího roku zvýší o 30 procent, v průměru o 200 Kč na 1 300 korun. Zároveň vzrostou částky životního a existenčního minima, a to alespoň o 5 %. Což rozšíří počty lidí s nárokem na některé sociální dávky.
na_bydleni

Vláda zvedla normativy u příspěvku na bydlení

0
Normativní náklady, které představují strop pro výpočet příspěvku na bydlení, se od října kvůli zdražování energií zvednou o 2 000 až 4 500 Kč. Dle počtu členů domácnosti a velikosti bydliště se zvýší o 11 až 68 %.
energiim

Věřím, že průmysl kvůli energiím vypínat nebudeme

0
„Věřím a spoléhám na to, že se vyhneme scénáři hromadného vypínání průmyslu. I když krachů firem kvůli energiím přibude,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz na téma energetické krize hlavní analytik XTB Jiří Tyleček.
docasny_ramec

Tak dlouho vláda dočasný rámec odmítala, až ho přijala

0
Vláda představila hrubé obrysy pomoci firmám s vysokými cenami energií. Ve dvou programech jim nabídne dotace za cca 60 miliard korun. Dotace nabídnou dva podpůrné programy. V obou případech pomůže EU.
vlada

Vláda zastropovala ceny energií pro domácnosti i stát

1
Vláda stanovila maximální cenu pro maloodběratele u silové elektřiny na šest korun včetně daně z přidané hodnoty za jednu kilowatthodinu [kWh], u plynu na tři koruny za kWh.
vlada

Vláda slíbila firmám kompenzace i úvěry

1
Vláda přislíbila kompenzace podnikatelům ve zpracovatelském průmyslu. Exportérům nabídne zvýhodněné úvěry. Zástupci zaměstnavatelských svazu to vítají, ale i říkají – zatím jsou to jen přísliby.
energii

Stát zdarma poradí s úsporou energií i dotací

0
Od roku 2001 fungují v Česku Energetická konzultační střediska [EKIS]. Ta zdarma radí domácnostem, firmám i institucím s úsporami energií. Obrátit se na ně lidé mohou i online.
usporny_energeticky_tarif

IPŘP: Energetický úsporný tarif je hrubá chyba

0
Největší potíže kvůli zdražujícím energiím mají samostatně žijící senioři, uvedl Institut prevence a řešení předlužení. A těm energetický úsporný tarif podle Institutu pomůže jen málo. 
pomoc

Mimo 5 000 Kč na dítě stát rodinám nabízí i další pomoc

15
Mimo pětitisícový příspěvek na dítě stát nabízí další podporu pro ekonomicky slabší domácnosti s dětmi, a tou je mimořádná okamžitá pomoc. Dávka pomůže s úhradou školních pomůcek i nákupem vybavení do zájmových kroužků.
na_energie

Vláda poskytne slevu na energie v řádu tisíců korun

0
Vláda schválila podrobnější návrh úsporného tarifu. Ten odlehčí domácnostem s vysokými náklady na energie. Průměrná výše státní podpory letos a v příštím roce dosáhne 15 000 Kč na domácnost.
prispevek

První várku příspěvků na dítě úřady rozešlou již v noci

4
První várku příspěvků 5 000 korun na dítě rozešlou úřady práce žadatelům dnes [24.8.] v noci. Peníze jim na účty dorazí v několika dnech. Jde převážně o žadatele, kteří o podporu žádali přes aplikaci Jenda.
Ukrajincum

Češi dali jen na dávkách Ukrajincům šest miliard

0
Česko poskytlo válečným uprchlíkům z Ukrajiny na humanitárních dávkách od začátku ruské invaze 5,9 mld. Kč. Na zdravotní pojištění Ukrajinců vláda vydala navíc o 5,2 miliardy Kč.
Jenda

Jenda už funguje! Pět tisíc na dítě dorazí do 30 dnů

2
Klientský portál Jenda pro podání žádosti o příspěvek 5 tisíc korun na dítě už dobře funguje. Dosud přijal téměř 118 tisíc žádostí o podporu, Czech Pointy podaly přes 15 tisíc žádostí.
prispevek 5 000 korun

IT systém na příspěvek 5 000 korun na dítě nefunguje

1
IT systém pro výplatu podpůrného příspěvku 5 000 korun na dítě nefunguje, jak má. MPSV ho spustilo dnes 15.8. Nyní žadatelům radí, aby si o příspěvek požádali později.
pet_tisic_na_dite

Pět tisíc na dítě dostanou nejdříve ti s přídavky na děti

0
Příspěvek pět tisíc korun na dítě dostanou automaticky a jako první domácnosti pobírající přídavky na dítě. Ostatní o něj musí žádat prostřednictvím formulářů. Ty budou aktivní 15. srpna. Peníze na účet jim přijdou do konce září.
zivotni_prostredi

NP Životní prostředí dá dotace i na úsporu energií

0
V srpnu odstartuje Národní program Životní prostředí. Ten poskytne domácnostem, firmám i municipalitám 61 mld. Kč. Dotace půjdou i na snižování spotřeby energií.
energeticky_tarif

Poslanci schválili energetický tarif. Jaký ale je, se neví

0
Takzvaný úsporný energetický tarif schválili [14.7.] poslanci. Jak ale ten uleví domácnostem s cenami energií, se prozatím neví. Jeho parametry vláda určí až na přelomu července a srpna. 
cervence

Vláda snížila dávky běžencům i upravila odměny ubytovatelům

4
Měsíční dávka pro ukrajinské běžence se od července sníží o 380 Kč na 4 620 Kč. Děti do 18 let dostanou 3 320 korun na měsíc. Nově si polepší někteří ubytovatelé Ukrajinců. Dosud v Česku získalo vízum dočasné ochrany skoro 385 tisíc běženců.
zamestnancum

Vláda přidá vybraným státním zaměstnancům 10 % na platech

6
Od 1. září dostanou o 10 % přidáno nepedagogičtí pracovníci ve školství a lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 000 zaměstnanců. Informaci potvrdil ministr práce Marian Jurečka.
Nova_zelena_usporam

SFŽP má 170 žádostí denně o dotace z Nová zelená úsporám

0
Za letošních prvních pět měsíců zažádalo o dotace z programu Nová zelená úsporám tolik domácností, kolik o ně zažádalo za celý loňský rok. Důvod jsou rychle rostoucí ceny energií.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »