ERÚ

ERÚ se činí. Na pokutách letos vybral dvanáct milionů korun

0
Energetický regulační úřad [ERÚ] tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkovatelů energií v Česku. ERÚ argumentuje tím, že za prvních letošních šest měsíců udělil vyšší pokuty než za celý loňský rok.
odvody

Vláda zvedla odvody firmám, které nezaměstnávají OZP

0
Povinné odvody státu za nesplnění podílu zaměstnaných osob se zdravotním postižením se od příštího roku odstupňují až na 3,5násobek průměrné mzdy. Na podporu lidí se zdravotním omezení stát vydá ročně přes 10,5 mld. Kč.
Ukrajine

ČR Ukrajině dala 41 258 střelných zbraní. Teď dá skoro miliardu Kč 

3
Česká republika poskytla Ukrajině od vypuknutí konfliktu s Ruskem v únoru 2022 vojenskou pomoc za téměř sedm miliard korun. Vláda na návrh ministryně obrany Jany Černochové [ODS] odtajnila seznam darované vojenské pomoci.
pozaru

Počet požárů fotovoltaik, elektroaut i dalších e-strojů stoupá

0
Jak se rozmáhá fotovoltaika a elektromobilita, roste počet požárů, jejichž příčinou jsou solární zařízení a baterie elektroaut či koloběžek. FinTag se na vývoj zeptal mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Kláry Ochmanové.
socialni

Vláda chce plně legalizovat doplatky za pobytové sociální služby

1
Na sociální zařízení mimo základní síť by se nevztahovaly cenové stropy za pobyt v nich. Podle ministerstva práce a sociálních věcí se tím podpoří konkurence a zprůhlední se celkové náklady na pobyt a jiné služby v sociálních zařízeních.
Liberty

Jurečka: Liberty dokáže obstát v tržním prostředí. Lidi v ní podpoříme

3
Majitel Liberty Ostrava podal avizovaný insolvenční návrh a úřady práce již zpracovávají žádosti zaměstnanců podniku o vyplacení náhrady mzdy. Převzetí Liberty údajně vážně zvažují dva subjekty. I proto chce stát provozy udržet.
Rusu

Hovoříme jménem všech Rusů… Emigrujte! Vyzývá Rusy v Rusku Free Russia

12
Dva významní ruští emigranti, šachista Garry Kasparov a podnikatel a někdejší politický vězeň Michail Chodorkovský, zveřejnili výzvu Free Russia. V ní jménem Rusů, kteří odmítají ruského prezidenta Putina, nabádají ostatní Rusy k emigraci.
prispevky

Od 1.7. se mění příspěvky na penzijko. Kdo a kolik dostane a za kolik

0
Změny, které provedla vláda Petra Fialy [ODS] v penzijním připojištění a doplňkovém penzijním spoření, dál vstupují v platnost. Některé platí již od ledna, další přijdou od července. A ty se týkají hlavně státního příspěvku.
vkladu

Kdo chce vyšší příspěvek v penzijku, nemá na změnu vkladu už moc času

0
Od července se mění částky pro získání státního příspěvku k penzijnímu spoření. Minimální měsíční úložka s příspěvkem činí od 1. července 500 korun a nejvyšší 1 700 korun. Změnu vkladu musí lidé své penzijní společnosti předem oznámit.
zruseni_zarucenych_mezd

Zrušení zaručených mezd podpoří kolektivní vyjednávání, míní Jurečka

0
Zrušení zaručených mezd v soukromém sektoru posílí kolektivní vyjednávání o růstu mezd, míní ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL]. Odbory ale tvrdí, že v mnoha podnicích nechtějí o kolektivním jednání ani slyšet.
stravneho

Volební komise nově odvedou daň a pojistné i ze stravného

6
O tom, že vládní konsolidační balíček přináší nejen zvyšování daní od lidí, ale i zvyšuje byrokracii, svědčí nová pravidla pro zdaňování stravného pro členy volebních komisí. Ti nově odvedou daň a pojistné i ze stravného. 
ceske_posty

51 poboček České pošty vyřídí žádosti o dávky z Úřadu práce ČR

0
Úřad práce ČR a Česká pošta spustí 3. června pilotní projekt, v němž poslouží 51 poboček České pošty jako místa pro podání žádosti o rodičovský příspěvek, přídavek na dítě nebo příspěvek na bydlení. 
bydleni

SFPI začne opět nabízet zvýhodněné úvěry na bydlení, ale ne lidem

1
Po několika letech, kdy SFPI neměl peníze na to, aby poskytoval zvýhodněné úvěry na pořízení vlastního bydlení pro domácnosti, letos v září opět zvýhodněné úvěry nabídne. Ale jen městům, obcím a právnickým osobám, ne domácnostem. 
bydleni

Irsko má novou voličskou skupinu. Jsou to lidé bez bydlení

0
Když byla Keile Sheridan Odenzanová mladá, volby ji nezajímaly. „Nemyslela jsem si, že by mi k něčemu byly,“ říká čtyřiadvacetiletá kosmetička z přímořského irského města Waterford. Roky žila na ulici, vlastní bydlení má až nyní. 
Tensor_Ventures

Tensor Ventures Co-investment Fund zahájí činnost již letos

0
První investiční fond rizikového kapitálu financovaný z Národního plánu obnovy bude spravovat investiční společnost Tensor Ventures. Tu vybral Evropský investiční fond. Fond zahájí činnost v druhé půlce letošního roku.
osetrovne_zivnostnici

I živnostníci a dohodáři dostanou od příštího roku ošetřovné

0
Od příštího roku by mohli dávku ošetřovné dostat i nemocensky pojištění živnostníci a lidé zaměstnaní na dohody o provedení práce či pracovní činnosti. A všechny dávky nemocenského pojištění by se vyřizovaly elektronicky.
TOP_09

TOP 09 se přidala k SPD a ANO. Chce vracet bojeschopné Ukrajince

11
TOP 09 chce na nejbližším jednání koalice otevřít téma vracení bojeschopných mužů na Ukrajinu. Po více než dvou letech války na Ukrajině s tím přišel poslanec TOP 09 Ondřej Kolář, syn Petra Koláře, poradce prezidenta Petra Pavla.
zajisteni_zivnostniku

Zajištění živnostníků při nemoci a úrazu selhává. Může za to stát

0
Na zajištění živnostníků při nemoci a úrazu stát zapomíná. Zatímco zaměstnanci si nemocenské platí povinně a plní se jim od 1. dne neschopnosti, živnostníci ho platí dobrovolné. A k plnění se dostanou až 15. den a jen, pokud ho platí 3 měsíce.
zen

Gender Pay Gap: Rovné odměňování mužů a žen vláda odkládá

0
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR [MPSV] zatím nepředloží návrh zákona na podporu rovného odměňování mužů a žen, jak vláda Petra Fialy [ODS] pro letošek původně plánovala. V připravované novele zákoníku práce tyto kroky nebudou.
Lunik_IX

Pro Romy ze sídliště Luník IX je Brusel vzdálenou galaxií

6
Den Jozefa Fratela, obyvatele slovenského romského sídliště Luník IX, začíná cestou pro vodu k obecní pumpě. Tento nezaměstnaný 49letý muž žije se svojí přítelkyní a jejím synem v bytě, kde funguje elektřina, ale voda už neteče.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »