Neděle, 04. června 2023
vodiku

Elektrolyzér v Napajedlech vyrobil první kilogramy vodíku

0
První kilogramy vodíku vyrobila energetická skupiny Solar Global ve vlastním elektrolyzéru v Napajedlech ve Zlínském kraji. Nyní dokončuje střešní fotovoltaickou elektrárnu, která obstará elektřinu pro provoz elektrolyzéru.
kooperativa

Na dani z příjmů loni nejvíce odvedla Kooperativa pojišťovna

1
Nejvýznamnějším plátcem daně z příjmů právnických osob se loni stala Kooperativa pojišťovna. Druhou příčku obsadila stejně jako minulý rok Česká spořitelna a na třetí pozici se umístila energetická skupina ČEZ.
rozpoctu

Rozdíl v příjmech a výdajích státního rozpočtu je 271,4 miliardy

0
Schodek státního rozpočtu České republiky překonal historický rekord i letos v květnu. Dosáhl 271,4 miliardy korun. Oproti dubnu přidal 71,4 miliardy korun. Loni byl ve stejném období schodek 189,3 miliardy korun.
mest_a_obci

Řekni, které dotace seškrtáš, žádá po vládě Svaz měst a obcí

0
Podle Svazu měst a obcí vládní takzvaný konsolidační balíček ohrozí ekonomiku už jen tím, že jim sníží příjmy. Města a obce zároveň ostře žádají, aby vláda zveřejnila, které národní dotace konkrétně seškrtá.
ceska_ekonomika

Česká ekonomika byla v 1. čtvrtletí na nule. Nerostla ani o 0,1 %

0
Česká ekonomika podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu [ČSÚ] v 1. čtvrtletí nerostla, jak původně uváděl ČSÚ, ale stagnovala. Může za to zejména pokles spotřeby domácností a nižší stav zásob.
OSVC

Ekonomové a sociologové odmítají návrh změn u OSVČ

0
Vládní balíček s navrhovaným zvýšením odvodů u živnostníků neomezí motivaci k takzvanému švarcsystému. Zvýhodnění OSVČ s vysokým příjmem a nízkými náklady či rozdíly v zátěži živnostníků a zaměstnanců neodstraní.
minimalni

Polsko opět zvedne minimální mzdu. Česko se k tomu nechystá

0
Polsko i v příštím roce kvůli vysoké inflaci dvakrát zvýší minimální mzdu. Potvrdila to ministryně rodiny, práce a sociální politiky Marlena Malagová [PiS]. Česko, kde je minimální mzda nižší než v Polsku, se k obdobnému kroku nechystá.
Svejnar

Jan Švejnar: Vláda i ČNB selhala. Česká ekonomika stagnuje

15
„Česká vláda nebyla schopná zajistit, aby inflace klesla dost prudce. A neudělala nic, aby podpořila růst hrubého domácího produktu [HDP]. Když vám klesá HDP, roste vám dluh,“ uvedl v Otázkách Václava Moravce profesor Jan Švejnar.
ano

Pět dnů připomínek na vládní úspory je málo, zlobí se ANO

0
Vládní balík úsporných opatření čeká pětidenní připomínkovací řízení. S tak krátkou dobou ale nesouhlasí opoziční hnutí ANO. Do prvního čtení ve Sněmovně půjde balík v červnu. Jednání zasáhnou letní prázdniny, ujišťuje již nyní opozice.
zadosti_o

18 tisíc žádostí o důchod je po lhůtě. ČSSZ slibuje nápravu do června

0
Žádostí o přiznání důchodu ať už řádného, či předčasného neubývá. Naopak jich Česká správa sociálního zabezpečení [ČSSZ] přijímá stále více. Vedení Správy slibuje včasné odbavování žádostí do konce června. Po lhůtě jich je nyní 18 tisíc.
setreni

Šetření vysokých cen potravin nic nepřineslo. Kde je problém?

0
Antimonopolní úřad včera [23.5.] zveřejnil výsledky šetření cen v potravinových řetězcích. A neshledal ani neobdržel zásadní indicie o existenci kartelové dohody. Také ale nevyloučil, že taková dohoda neexistuje. Kde je tedy problém?
ukrajince

80 procent polských firem zaměstnává Ukrajince

0
80 procent firem v Polsku zaměstnává Ukrajince. V jedné třetině polských firem pak tvoří Ukrajinci deset až 20 procent pracovní síly. Ukázal to průzkum polské personální agentury Gremi.
wojnar

Wojnar: Regulatorní tlak na prosazování Green Dealu je obrovský

0
Regulatorní tlak na prosazování Zelené dohody EU je podle Bohdana Wojnara, člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, obrovský. „A najdeme celou řadu nešťastných aktivistických návrhů, které ztrácejí cit pro realitu,“ říká pro FinTag.cz.
akcie_CEZ

Vláda opět předvádí tržní veletoče. Akcie ČEZ letí dolů

0
Akcie skupiny ČEZ včera klesly o osm procent. Tržní hodnota skupiny tak klesla o 46 miliard korun. Důvodem je rozhodnutí vlády o změnách zákona, který snižuje potřebnou většinu hlasů akcionářů pro přeměny obchodních společností a družstev.
vyvoz

Německý vývoz do zemí sousedících s Ruskem roste i o tisíc procent

3
Vývoz z Německa do zemí sousedících s Ruskem v letošním prvním čtvrtletí opět prudce vzrostl. Množí se podezření z obcházení sankcí za válku na Ukrajině prostřednictvím reexportu. Uvedla to agentura Reuters.
potraviny

Válka na Ukrajině zdraží potraviny i v příštím roce

1
Válka na Ukrajině nepřekreslila pouze světovou energetickou mapu, ale stále dopadá i do mezinárodního obchodu s potravinami. Zatímco politici řeší hlavně energie, pomalu ale jistě se rýsuje další problém. A tím jsou potraviny.
energeticke

Anketa: Osud energetické transformace určí vývoj cen energií

0
Tento pátek se uskuteční pátý ročník Ekonomického fóra v Kostelci nad Orlicí. Jeho hlavní téma je energetika. FinTag.cz přináší již nyní anketu od významných stakeholderů o tom, jak vnímají nutnost české energetické transformace.
balicek

Vládní balíček ohrožuje růst české ekonomiky, tvrdí firmy

0
Zástupci zaměstnavatelů po včerejším [15.5.] jednání tripartity vyjádřili zklamání z takzvaného úsporného balíčku. Ten v minulém týdnu představila vláda Petra Fialy [ODS]. To přesto, že vítají snahu vlády o zlepšení veřejných financí.
ekonom

Než si pořídíte soláry, zateplete si dům, radí ekonom

0
Páté Ekonomické fórum Kostelec se blíží. Startuje tento pátek [19.5.]. Jeho hlavní téma je energetika. Fórum dlouhodobě předznamenávají debaty Alter Eko. Hostem poslední z nich byl hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka. 
narodnich

Stanjura: Roční objem národních dotací je půl bilionu korun

2
Ročně se v ČR v národních dotacích protočí zhruba půl bilionu korun. V nedělním pořadu CNN Prima News Partie to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura [ODS]. Kvůli úsporám vláda rozhodla o seškrtání národních dotací za 54,4 mld. korun.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »