Top-Down_analyza

Top-Down analýza je základ. Jak ji ale správně provést?

0
Většina investorů a obchodníků hledá způsoby, jak by zlepšila svou profitabilitu. Jednou z možností může být i Top-Down analýza. Jak správně identifikovat trend i vstupní a výstupní pozice z obchodů?
v_USA

V USA brzdí inflace i spotřeba. Kdy FED sníží úroky, ale jasno není

0
Inflace v USA v dubnu meziročně zpomalila na 3,4 procenta z březnového tempa 3,5 procenta. Klesající trend podporuje očekávání finančních trhů o tom, že FED nejspíš již v září či listopadu sníží úrokové sazby.
gruzinska

Analýza: Gruzínská vláda se bojí, aby nedopadla jako Ukrajina

2
Gruzínská společnost se štěpí na parlamentem schvalovaném zákonu o zahraničním vlivu. Jen o něj ale nejde. Gruzínská vláda hovoří o riziku "ukrajinizace" Gruzie.
Warren_Buffett

Amerika nejspíš už brzy zvedne daně, věští Warren Buffett

0
V Omaze se opět konalo setkání akcionářů Berkshire Hathaway. Všichni čekali, s čím přijde její zakladatel Warren Buffett. Ten mluvil o tom, co dělat s penězi, když v USA nejspíš již brzy dojde ke zvýšení daní.
z_nemecka

65 procent ojetin z Německa na českém trhu je po havárii

1
Každé páté ojeté auto prodávané v České republice pochází z Německa. Ačkoliv mají auta z této země velkou důvěru u českých zákazníků, 65 procent z nich je po jedné škodní události nebo po havárii.
prace

Český trh práce „není pro starý“, říkají lidé starší 55 let

1
Přes 85 procent [85,2 %] Čechů starších 55 let má za to, že jejich věk jim brání při hledání nového zaměstnání. Docela je o tom přesvědčeno 46,7 procenta lidí. Zjistil to průzkum na vzorku šesti stovek lidí starších 55 let. 
CBA

ČBA: Mzdy porostou, ale i tak letos zůstanou na úrovni roku 2018

0
Česká ekonomika letos poroste o 1,4 procenta. Alespoň to odhadují ekonomové České bankovní asociace ve své aktuální makroekonomické prognóze. Růst mezd tipují na šest procent.
stranam

Od roku 1995 vyplatil stát politickým stranám 17 miliard korun

1
Loni dostalo nejsilnější tuzemské politické hnutí ANO ze státního rozpočtu 140 030 000 korun. Předloni to bylo 139 663 334 korun a o rok dříve 290 244 000 korun. ANO tak za poslední tři roky od státu vyinkasovalo přes půl miliardy korun.
americka

Americká data z trhu práce zavdala naději na snížení sazeb FEDem

0
Nízký počet nově vzniklých pracovních míst v USA letos v dubnu potvrzuje predikované zpomalení americké ekonomiky včetně úvah o tom, že by americká centrální banka mohla snížit základní úrokové sazby dříve, než se očekává.
dolar

Rekordně silný dolar tlačí do obtížné situace ostatní měny

0
Dvě třetiny měn ze 150, které sleduje agentura Bloomberg, proti dolaru letos výrazně oslabily. A platí to i pro nejvýznamnější světové měny. Důvodem je měnová politika americké centrální banky FED. 
kakao

Cena ropy klesá, kakao je na svém a cena kávy roste

0
Většina investorů a obchodníků se nyní soustředila hlavně na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně zajímavé věci se dějí i komoditním trhu. Konkrétně jde o ropu, kakao i kávu. Více v analýze analytika XTB Tomáše Vranky.
akcie

Tesla má potíže, ale její akcie rostou. Meta jede, ale její akcie klesají

0
Minulý týden zveřejnily hospodářské výsledky velké globální společnosti, do nichž investují investoři po celém světě. Co nám řekly výsledky o zdraví těchto firem a jak na ně reagovaly jejich akcie? Více v textu analytika XTB Tomáše Vranky.
HDP

Česko přestává být pro smích, tvrdí ekonomové. HDP konečně roste

0
Český hrubý domácí produkt [HDP] vzrostl letos v 1. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,5 procenta a meziročně o 0,4 procenta. Růst HDP táhla hlavně spotřeba domácností. Podle ekonomů jsou aktuální výsledky mírně proinflační.
Evropa

Evropa jde do boje. Bez Číny či Ruska ale zbraně vyrábí jen obtížně

2
Když přijde řeč na suroviny pro výrobu střelného prachu, zástupci zbrojovek v EU znervózní. Evropa je totiž v dodávkách nitrocelulózy, jež se pro výrobu střelného prachu využívá, z velké části závislá na Číně. A v jiných oblastech i na Rusku.
majetek

Rusy rádi nemáme, ale sebrat jim majetek? To řeší v Británii i v EU

0
Sliby, že ruská aktiva a majetek Rusů Evropa použije na podporu Ukrajiny proti Rusku, zůstávají zatím nenaplněny. Má to své důvody. Zmrazení či zabavení ruských aktiv řeší i v Británii, kde je Rusů a ruského majetku víc než dost.  
FEDu

Slavné vítězství FEDu nad inflací se odkládá. Jak to ovlivní akcie

0
Ještě na začátku letoška se zdálo, že v boji s inflací slavně zvítězíme. A nejen to. Mělo se za to, že americká ekonomika zůstane silná i navzdory vysokým sazbám FEDu. Události posledních týdnů ale ukazují, že z toho nejspíš nic nebude pravda.
Snemovnu

Topka míří za lidovci. To znamená mimo Sněmovnu

11
Dle volebního modelu za měsíc březen by se do Poslanecké sněmovny dostalo pět politických stran a hnutí. Z vládní koalice by se do Sněmovny nedostala jak KDU-ČSL, tak TOP 09. Ta se v preferencích prozatím držela těsně nad 5% hranicí.
cinske_elektromobily

Podíl čínských elektromobilů na prodejích v ČR dosáhl 14,23 %

0
S rozmachem elektromobility se často zmiňuje ofenzíva čínských elektromobilů. Zatímco na evropském trhu je každý pátý elektromobil čínský, v Česku zůstávají počty registrovaných a v Číně vyrobených vozů nízké. Ale rychle rostou.
prezident_Pavel

Prezident Pavel vzývá u důchodů kompromisy. Ale jaké kompromisy?

26
„Snahu o dosažení kompromisu nevzdávám,“ řekl po včerejším [22.4.] jednání ke změnám v důchodech prezident republiky Petr Pavel. Na druhou stranu i dodal, že bez prodlužování věku odchodu do důchodu a změně mechanismu to ale nepůjde.
urednicky

Úřednický čin roku: Firmy se soudí v průměru 541 dnů

0
Ministerstvo spravedlnosti uspělo v kategorii Analytická práce v soutěži Úřednický čin roku 2023. Cenu dostali jeho zaměstnanci za projekt Dashboard. To je prezentace existujících údajů o soudním rozhodování.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »