migrantu

Západní státy se chtějí migrantů zbavit za každou cenu, říká poslanec SPD

6
„Výsledkem hlavních závazných částí migrační legislativy bude přesun těch nechtěných migrantů ze západu a jihu Evropské unie do střední a východní části Evropské unie," říká v rozhovoru pro FinTag poslanec SPD Radovan Vích.
dani

Města a obce viní vládu z podvodu v rozpočtovém určení daní

2
Po Svazu měst a obcí odmítá návrh zákona Ministerstva financí ČR [MF ČR] na přerozdělování sdílených daní i Sdružení místních samospráv. I jemu vadí hlavně změna výpočtu u obyvatel. Podle něj se nově odvine příjem ze sdílených daní.

Za televizi a rozhlas budou lidé nově platit nejspíš 2 460 korun

57
Ministerstvo kultury navrhlo zvýšit koncesionářský poplatek České televizi o 15 korun na 150 korun měsíčně. Za rozhlas mají lidé platit 55 korun měsíčně. V jeho případě by poplatek stoupl o deset korun.
osetrovne_zivnostnici

I živnostníci a dohodáři dostanou od příštího roku ošetřovné

0
Od příštího roku by mohli dávku ošetřovné dostat i nemocensky pojištění živnostníci a lidé zaměstnaní na dohody o provedení práce či pracovní činnosti. A všechny dávky nemocenského pojištění by se vyřizovaly elektronicky.
digitalni_uctenka

Přijde digitální účtenka. MPO navrhlo konec papírových účtenek

9
Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje konec klasických papírových účtenek. Nahradit je má digitální účtenka. Ta by měla přijít do praxe již v příštím roce.
duchodova_reforma

Důchodová reforma přehledně: Podle premiéra Fialy je i sociálně citlivá

1
„Naše důchodová reforma je sociálně citlivá,“ řekl dnes [30.4.] premiér Petr Fiala [ODS] při představování vládou schválené takzvané důchodové reformy.  Pravdu měl, ale jen částečně. Některé změny totiž jdou i proti budoucím důchodcům. 
majetek

Rusy rádi nemáme, ale sebrat jim majetek? To řeší v Británii i v EU

0
Sliby, že ruská aktiva a majetek Rusů Evropa použije na podporu Ukrajiny proti Rusku, zůstávají zatím nenaplněny. Má to své důvody. Zmrazení či zabavení ruských aktiv řeší i v Británii, kde je Rusů a ruského majetku víc než dost.  
dani

S novým přerozdělením sdílených daní nesouhlasí Praha a dva kraje

0
Podíl krajů na vybraných daních by se měl v příštích třech letech postupně zvyšovat na 10,36 % ze současných 9,76 %. Týká se to sdílených daní, tedy daně z přidané hodnoty [DPH] a daní z příjmů fyzických a právnických osob.
zemi

Cizinci z vyspělých zemí budou moci v ČR pracovat bez povolení

0
Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA zřejmě nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení nebo zaměstnanecké karty. Vstup na trh práce by měli mít lidé z těchto zemí volný.
zen

Gender Pay Gap: Rovné odměňování mužů a žen vláda odkládá

0
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR [MPSV] zatím nepředloží návrh zákona na podporu rovného odměňování mužů a žen, jak vláda Petra Fialy [ODS] pro letošek původně plánovala. V připravované novele zákoníku práce tyto kroky nebudou.
urednicky

Úřednický čin roku: Firmy se soudí v průměru 541 dnů

0
Ministerstvo spravedlnosti uspělo v kategorii Analytická práce v soutěži Úřednický čin roku 2023. Cenu dostali jeho zaměstnanci za projekt Dashboard. To je prezentace existujících údajů o soudním rozhodování.
kryptomenami

Vláda schválila tvrdší dohled nad obchodem s kryptoměnami

0
Vláda včera [17.4.] schválila zákon o digitálních financích, který nastavuje regulaci trhu s kryptoměnami a dává pravomoc dohlížet nad ním České národní bance. Informovalo o tom Ministerstvo financí ČR.
prace

Novela zákoníku práce urychluje počátek výpovědní doby

1
Výpovědní doba příští rok zřejmě dozná změn. Podle novely zákoníku práce by začala běžet dnem doručení výpovědi druhé straně. Nikoli první den následujícího měsíce, jako je tomu teď. A za porušení kázně v práci se výpověď zkrátí na měsíc.
urednici

Rakušan chválí služební zákon. Úředníci si ale stěžují na tabulkové platy

2
Ve středu [10.4.] vládou schválená novela služebního zákona zajistí lepší ochranu vysokých státních úředníků před tlaky politiků. A ve státní správě udrží experty, říká ministr vnitra Vít Rakušan [STAN]. Úředníci by ale uvítali změny u tabulek.
migracni_pakt

Migrační pakt vítají v Řecku, odmítají v Maďarsku. Jak hlasovali Češi?

0
Europoslanci včera [10.4.] na jednom z posledních zasedání v aktuálním složení schválili evropský migrační pakt, takzvaný migrační balíček. Jak hlasovali zástupci českých politických stran?
po

Česko stejně jako po II. světové válce absorbuje masu Ukrajinců

12
Když skončila II. světová válka, do tehdejšího Československa přišly tisíce ukrajinských Židů. Nyní, téměř o 79 let později, se Česko znovu otevírá ukrajinským uprchlíkům s tím, že už v něm nejspíš zůstanou natrvalo.
drzitelu_zbrani

Propojit zdravotní registry s registry držitelů zbraní je problém

0
Zákon o zbraních a střelivu na konci minulého měsíce podepsal prezident Petr Pavel. Co si o nové normě upravující práva držitelů zbraní myslí poslanec a místopředseda sněmovního Výboru pro bezpečnost Martin Exner?
kryptomenami

Stát chce začít vybírat daň z příjmů z obchodu s kryptoměnami

7
Poskytovatelé služeb spojených s kryptoměnami budou muset jednou ročně hlásit Finanční správě ČR [FS ČR] obchody, které lidé s těmito aktivy uskutečnili. Předpokládá to návrh zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní.
zakony

Byty jsou drahé a je jich málo. Zákony bytovým družstvům ale nepřejí

0
Špatné zákony ohrožují družstevní bydlení. S její současnou podobou vyjadřuje nespokojenost 95 procent družstevníků. Vyplynulo to z odborného semináře, který se uskutečnil včera [26.3.] v Poslanecké sněmovně PČR.
uprava_minimalni_mzdy

Úprava minimální mzdy je v zákoníku práce. Ročně stoupne o procento

0
Úprava minimální mzdy se dostala do zákoníku práce. Její navýšení má vycházet z odhadu průměrné mzdy pro následující rok, dále z kupní síly, vývoje mezd a životní úrovně. A zaručené mzdy úplně skončí v soukromém sektoru.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »