Private equity se otevírá novým investorům. Fond Amundi překonal miliardu a hlásí úspěšný úpis

27
amundi
Foto: Redakce FinTag

Fond Amundi CR Private Equity 6, distribuovaný Komerční bankou, překonal hranici 1,28 miliardy korun. Investice směřuje do fondu GPEF V, který právě dokončil první fázi financování.

Private equity si tak dál upevňuje své místo v dlouhodobých investičních strategiích, a to i v době zvýšené nejistoty a volatility na trzích. Ještě před pár lety by podobné investice mířily výhradně do portfolií institucionálních investorů. Dnes se jejich příběh píše jinak.

„Zájem o tento typ investic mezi širší klientelou rychle roste, a to i v Česku. Fond Amundi CR Private Equity 6, který jsme vytvořili ve spolupráci s Komerční bankou, je toho skvělým příkladem. Během jednoho roku překonal hranici 1,28 miliard korun a přilákal přes 750 klientů,“ říká Robert Kubín, Deputy CEO Amundi Czech Republic.

USA ztrácejí jako bezpečný přístav, říká investiční šéf Amundi Petr Zajíc

Prostřednictvím tohoto fondu nyní směřují peníze do Genesis Private Equity Fund, jehož správcem je Genesis Capital, významná private equity skupina působící ve střední Evropě. Fond se zaměřuje na nákup neveřejně obchodovaných českých a středoevropských firem s výrazným růstovým potenciálem. Často jde o podniky, které stojí před generační výměnou, hledají kapitál pro expanzi nebo partnera pro další rozvoj.

Rostoucí zájem o private equity

Rostoucí zájem o private equity potvrzuje také Dita Pasquier, ředitelka privátního bankovnictví Komerční banky: „Stále častěji vidíme, že naši klienti hledají příležitosti i mimo veřejné trhy. Chtějí investovat dlouhodobě, srozumitelně a do oblastí, které jim dávají smysl.“

To kouzlo je v tom, trefit ten byznys, říká Jan Tauber  

Na význam této části trhu upozorňuje také nedávná analýza týmu expertů z investičního institutu Amundi. Ta ukazuje, že private assets mohou sehrát důležitou roli právě v období vyšší tržní volatility. Díky své konstrukci a menší vazbě na burzovní cyklus si drží stabilnější výkonnost a nabízejí jiný pohled na diverzifikaci. Ačkoliv některé části trhu, například nemovitosti, čelí zpomalení, výkonnost private assets zůstává relativně stabilní a méně náchylná k krátkodobým výkyvům. Amundi na tento vývoj reaguje.

„Už na podzim plánujeme klientům nabídnout další investiční řešení, které zpřístupní oblast private equity širšímu okruhu investorů. Věříme, že nižší vstupní částky, důraz na reálnou ekonomiku a jasně definovaný investiční rámec otevřou cestu i těm, kteří se s tímto typem aktiv teprve seznamují,“ dodává Kubín.

O společnosti Amundi

Amundi, přední evropský správce aktiv, který patří mezi 10 největších světových hráčů[1] , nabízí svým 100 milionům klientů – retailových, institucionálních i firemních – kompletní škálu spořicích a investičních řešení v rámci aktivní i pasivní správy, v tradičních nebo reálných aktivech. Tato nabídka je rozšířena o IT nástroje a služby, které pokrývají celý hodnotový řetězec spoření. Amundi, dceřiná společnost skupiny Crédit Agricole, kótovaná na burze, v současné době spravuje aktiva v hodnotě více 2,2 biliony eur[2] .

Olivier Mariée: Technologie rozhodne, kdo uspěje a kdo ne

Díky svým šesti mezinárodním investičním centrům[3], možnostem finančního a mimofinančního výzkumu a dlouhodobému závazku k odpovědnému investování je společnost Amundi klíčovým hráčem na poli správy aktiv. Klienti Amundi využívají odborných znalostí a poradenství 5 500 zaměstnanců ve 35 zemích. / www.amundi.com 

–Adman’s Choice–

  • [1] Zdroj: IPE „Top 500 Asset Managers“ zveřejněno v červnu 2024, na základě spravovaných aktiv k 31. 12. 2024.
  • [2] Údaje Amundi k 31/03/2025.
  • [3] Paříž, Londýn, Dublin, Milán, Tokio a San Antonio [prostřednictvím strategického partnerství se společností Victory Capital].

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here