duchody

Důchody od příštího roku vzrostou o 360 korun. A půjde se do deficitu

4
Všechny penze od ledna 2025 vzrostou v základu o 290 korun. Zásluhová část dávky poroste o 0,4 procenta. Na důchody stát příští rok vydá zhruba 706 mld. korun a účet důchodového pojištění vykáže deficit 18,3 mld. korun.
fotovoltaicke_elektrarny

I fotovoltaické elektrárny procházejí revizemi, upozorňují pojišťovny

3
S nárůsty fotovoltaických elektráren, ale i elektroaut přibývá požárů, kdy jsou fotovoltaické elektrárny či elektroauta jejich součástí nebo příčinou. Více o tom říká pro FinTag mluvčí České asociace pojišťoven [ČAP] Tomáš Pavlík.
predcasna_penze

Do předčasné penze půjdou už jen lidé se 40letou dobou pojištění

24
Od letošního října půjdou do předčasné penze pouze lidé s alespoň 40letou dobou pojištění. Už teď platí, že do předčasného důchodu odchází lidé nejdříve tři roky před dosažením věku pro řádnou penzi. Dříve ho čerpali s pětiletým předstihem.
za_leky

Nadlimitní doplatky za léky zřejmě skončí již příští rok

0
Od příštího roku zřejmě skončí zdravotní pojišťovny s vracením započitatelných doplatků za léky, které překročí ochranné limity. Doplatky bude evidovat systém eRecept a při překročení limitu je nebude lékárník po pacientovi požadovat.
socialni

Vláda chce plně legalizovat doplatky za pobytové sociální služby

1
Na sociální zařízení mimo základní síť by se nevztahovaly cenové stropy za pobyt v nich. Podle ministerstva práce a sociálních věcí se tím podpoří konkurence a zprůhlední se celkové náklady na pobyt a jiné služby v sociálních zařízeních.
pohranici

Češi zdravotní péči v pohraničí nemají. Mají ji tam ale Němci i Rakušané

0
Příhraniční zdravotnická centra by mohla zpřístupnit chybějící zdravotní péči lidem v českém pohraničí. Vznik center ale podmiňují změny v úhradách pojišťoven. A to tak, aby ty plně hradily i péči i mimo české území.
o_duchod

Lidé posílají žádosti o důchod datovou schránkou. A to dělají chybu

0
Žádost o důchod se neodesílá do datové schránky České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ]. Pro elektronická podání slouží jen ePortál ČSSZ a přihlášení se do datovky je jednou z možností ověření totožnosti žadatele o penzi.
seniory

Šlapající ekonomika řeší finance pro seniory. V Americe samozřejmě

0
Hrozící kolaps financování sociálního a zdravotního pojištění v USA se díky zlepšování americké ekonomiky odkládá. Na seniory, nemocné a zdravotně postižené americká ekonomika zatím vydělat dokáže.
deti

Michal Goetz: Jde přece o české děti! Zajímá to premiéra?

3
„Je nezbytné, aby na podporu dětské psychiatrie vznikl dotační program z národních peněz. A mně přijde úplně neuvěřitelné, že slyšíme, že to není v podstatě možné. Jde přece o české děti," říká ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz.
nemocenske_pojisteni

Nemocenské pojištění je v plusu díky novému odvodu pro zaměstnance

0
Systém nemocenského pojištění skončil letos v prvním čtvrtletí v přebytku 230 milionů korun. To díky nově zavedenému odvodu pro zaměstnance. Ročně nemocenské pojištění hospodaří s částkou přes 40 miliard korun.
socialni_sluzby

Sociální služby zdraží společně se zvýšením příspěvku na péči

2
Hodinově vykazované sociální služby od července zdraží. Za hodinu pečovatelské služby, osobní asistence, odlehčovací služby a další pomoci vzrostou limity až o 15 korun. O desetikorunu podraží donáška oběda, nákupu či vyprání a vyžehlení.
osetrovne_zivnostnici

I živnostníci a dohodáři dostanou od příštího roku ošetřovné

0
Od příštího roku by mohli dávku ošetřovné dostat i nemocensky pojištění živnostníci a lidé zaměstnaní na dohody o provedení práce či pracovní činnosti. A všechny dávky nemocenského pojištění by se vyřizovaly elektronicky.
zajisteni_zivnostniku

Zajištění živnostníků při nemoci a úrazu selhává. Může za to stát

0
Na zajištění živnostníků při nemoci a úrazu stát zapomíná. Zatímco zaměstnanci si nemocenské platí povinně a plní se jim od 1. dne neschopnosti, živnostníci ho platí dobrovolné. A k plnění se dostanou až 15. den a jen, pokud ho platí 3 měsíce.
rakovinou

Pomoc lidem s rakovinou je na špatné úrovni, upozorňují onkopacienti

0
Finanční potíže dopadají na onkologické pacienty často tvrdě. A sociální pomoc pacientům s rakovinou je velice slabá. V rozhovoru pro FinTag to uvedly Michaela Tůmová z Hlasu onkologických pacientů a Šárka Slavíková ze pacientské organizace Amelie
duchodova_reforma

Důchodová reforma přehledně: Podle premiéra Fialy je i sociálně citlivá

1
„Naše důchodová reforma je sociálně citlivá,“ řekl dnes [30.4.] premiér Petr Fiala [ODS] při představování vládou schválené takzvané důchodové reformy.  Pravdu měl, ale jen částečně. Některé změny totiž jdou i proti budoucím důchodcům. 
zachranky

Lidé zneužívají nejen pohotovosti, ale i záchranky. Přijde poplatek?

0
Na pohotovost přivede ve tři hodiny ráno rodina 80letého seniora se sbalenou taškou, protože ho chce předat k hospitalizaci. Důvod? Druhý den ráno rodina odjíždí na dovolenou. A lidé zneužívají i záchranky.
Jurecka

Ministr Jurečka, který má pět dětí, navrhuje vyšší slevu dítě

1
Přimět mladé generace k tomu, aby měly dítě, ideálně děti, chtějí lidovci vyšší slevou na dítě až o 14 400 korun ročně. Dále navrhnou vyšší sociální pojištění pro bezdětné starší 35 let. Proti už se ozývají hlasy z vládní koalice.
prezident_Pavel

Prezident Pavel vzývá u důchodů kompromisy. Ale jaké kompromisy?

26
„Snahu o dosažení kompromisu nevzdávám,“ řekl po včerejším [22.4.] jednání ke změnám v důchodech prezident republiky Petr Pavel. Na druhou stranu i dodal, že bez prodlužování věku odchodu do důchodu a změně mechanismu to ale nepůjde.
zdravotni_pojisteni

Zdravotní pojištění: Nejméně platí stát, nejvíce ti nejméně movití

0
Ke snížení odvodové zátěže domácností s nízkými příjmy by pomohlo snížení minimálního vyměřovacího základu zdravotního pojištění. Alespoň to tvrdí analytici z PAQ Research. Zároveň i upozorňují na chyby v Česku.
pojisteni

Na stipendia lékařů i činnost úřadů půjdou peníze z pojištění

0
Z veřejného zdravotního pojištění se mají nově hradit i stipendia pro lékaře v předatestačním vzdělávání. Změnu přináší novela zákona o veřejném zdravotním pojištění Ministerstva zdravotnictví ČR.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »