DIP

Amundi spouští dlouhodobý investiční produkt DIP

0
Společnost Amundi rozšiřuje svou nabídku na českém trhu o nový dlouhodobý investiční produkt – DIP. Prostřednictvím DIPu lidé získají při splnění daných podmínek úlevu na daních v řádu tisíců korun ročně.
spori

Na penzi si v Česku spoří 6 z 10 lidí. Nespoří si ti nejchudší

0
Na penzi si spoří v penzijních fondech se státním příspěvkem šest z deseti Čechů. Naopak v průměru více než čtyři z deseti Čechů si na penzi nespoří. A to jsou hlavně ti, kteří dostanou v penzi nejnižší důchod.
DIPu

Část svých pravidelných investic určitě převedu do DIPu

2
Podle Marcela Vanducha, investičního analytika Partners, není dlouhodobý investiční produkt [DIP] ani tak finančním produktem jako určitou „schránkou“ na tyto produkty. V rozhovoru pro FinTag ale nehovoří jen o DIPu. 
predduchod

Předdůchod není příjmem u příspěvku na bydlení. A má i další výhody

3
Měsíčně vyplácený předdůchod ze státem podporovaného doplňkového penzijního spoření [DPS] nezahrnují úřady práce do příjmů při posuzování nároku na příspěvek na bydlení. Podle odborníků je to další z mnoha výhod předdůchodů.
DIP

DIP má své nedostatky, ale nabízí i výhody, říká manažer Amundi

1
„Podle legislativy podléhají realokace uvnitř DIP časovému testu,“ upozorňuje na nedostatek nového dlouhodobého investičního produktu analytik Amundi Martin Černý a dodává, že změna legislativy u realokací uvnitř DIPu stojí za zvážení.
penzijni

Transformované penzijní fondy opustilo rekordních 338 tisíc lidí

0
Jak se loni dařilo účastnickým fondům v doplňkovém penzijním spoření [DPS]? A proč loni odešel ze starého penzijka [PP] rekordní počet lidí? To vše shrnuje čerstvá analýza Asociace penzijních společností ČR.
prispevek

Udělejte změny v penzijku i DPS, jinak vám stát poníží příspěvek

4
„Pro ty, kteří dál chtějí využívat státní příspěvky na maximum ve výši 340 korun, doporučuji navýšení měsíčního příspěvku alespoň na 1 700 korun,“ říká v rozhovoru pro FinTag Lucie Jurníčková z penzijní společnosti Rentea. A vysvětluje i proč.
prispevek

Stát obere o státní příspěvek minimálně čtvrt milionu penzistů

27
Stát nejen zruší spořicím důchodcům státní příspěvek, ale vezme jim i ty, co už mají. Na situaci, kterou v oblasti penzijního spoření mění pravidla, upozorňuje Asociace penzijních společností ČR.
sporeni_na_penzi

Poslanci schválili změny ve spoření na penzi i pojištění dlouhodobé péče

1
Sněmovna včera [15.11.] schválila změny zákonů vztahujících se k finančnímu trhu. Novinky mění fungování třetího pilíře důchodového systému, spoření na penzi se státním příspěvkem, ale i zavádí nové komerční pojištění dlouhodobé péče.
penzijnim_sporeni

Ne všechny změny v penzijním spoření budí nadšení. Potíž je v DIP

4
V doplňkovém penzijním spoření [DPS] si aktuálně odkládá peníze na stáří už 40 procent všech účastníků III. pilíře důchodového systému. DPS ale čekají zásadní změny. Dotknou se jak státního příspěvku, tak nabídky nových penzijních fondů.
statni

O státní příspěvek ve spoření na penzi přijde skoro milion lidí

28
Jednou z vládou schválených změn ve třetím důchodovém piliři je i odebrání státního příspěvku těm účastníkům penzijního spoření, kteří si dál spoří v penzijních fondech se státním příspěvkem, ale už i pobírají starobní důchod.
sporeni

Vláda projedná změny státního příspěvku u spoření na penzi

0
Vláda projedná úpravy státní podpory penzijního spoření. Ministerstvem financí navržený zákon zvyšuje spodní hranici měsíčního vkladu pro poskytování státní podpory a zvyšuje podporu při vyšších úložkách.
DPS

Stát omezí předčasné důchody. Řešení je předdůchod v DPS

1
Ubývá lidí, kteří si v doplňkovém penzijním spoření [DPS] sjednávají měsíční splátky do 300 korun. Vyplývá to z Indexu penzijního spoření Partners za letošní první čtvrtletí. Ukazatel shrnuje data 9 000 nově uzavřených smluv.
transformovane_penzijni_fondy

Analýza: Transformované penzijní fondy peníze nenesou

1
Transformované penzijní fondy peníze nenesou. Klienti penzijních společností, kteří si v nich spoří na penzi a sází na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, za posledních deset let reálně prodělávají okolo 20 procent.
penzijni_fondy

Účastnické penzijní fondy jsou v plusu. U transformovaných se neví

1
Účastnické penzijní fondy doplňkového penzijního spoření jsou letos zatím v plusu. Jak si stojí transformované penzijní fondy v penzijním připojištění, kde si spoří většina Čechů, se ale neví. Údaje o jejich výkonu chybí i za celý loňský rok.
ETF

Burzovně obchodované fondy ETF slaví 30 let existence

0
Burzovně obchodované fondy [ETF] fungují už 30 let. Vůbec první ETF spatřilo světlo světa 22. ledna 1993 a kopírovalo index S&P 500. Vydala ho americká investiční společnost State Street.
na_penzi

Ministerstvo financí plánuje nižší příspěvky na penzi

32
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL] nedávno uvedl, že je třeba zatraktivnit spoření na penzi. Výsledek je návrh ministra financí Zbyňka Stanjury [ODS] na celkové snížení státních příspěvků u spoření na penzi. 
slevu

Předdůchod odepírá slevu na manžela/ku. A to je problém

0
Předdůchod z doplňkového penzijního spoření se započítává do posuzovaného příjmu pro nárok na slevu na manžela či manželku. Veřejný ochránce práv označil přístup za absurdní, finanční správa změnu výkladu odmítá.
penzijnich

Hodnota majetku klesá v penzijních i podílových fondech

0
Akcie letos ztrácejí i přes 20 % své hodnoty. A i když rostou výnosy státních dluhopisů, klesají jejich ceny. To se negativně promítá do hodnoty investic v penzijních a podílových fondech.
penzijni_fondy

Penzijní fondy varují před přesuny peněz na spořicí účty

25
Penzijní fondy poklesy na trzích vyrovnají. Tvrdí to Asociace penzijních fondů a varuje před zbrklým převáděním peněz z penzijního spoření se státním příspěvkem na spořicí účty.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »