Neděle, 01. října 2023
penzijnim_sporeni

Ne všechny změny v penzijním spoření budí nadšení. Potíž je v DIP

4
V doplňkovém penzijním spoření [DPS] si aktuálně odkládá peníze na stáří už 40 procent všech účastníků III. pilíře důchodového systému. DPS ale čekají zásadní změny. Dotknou se jak státního příspěvku, tak nabídky nových penzijních fondů.
statni

O státní příspěvek ve spoření na penzi přijde skoro milion lidí

28
Jednou z vládou schválených změn ve třetím důchodovém piliři je i odebrání státního příspěvku těm účastníkům penzijního spoření, kteří si dál spoří v penzijních fondech se státním příspěvkem, ale už i pobírají starobní důchod.
sporeni

Vláda projedná změny státního příspěvku u spoření na penzi

0
Vláda projedná úpravy státní podpory penzijního spoření. Ministerstvem financí navržený zákon zvyšuje spodní hranici měsíčního vkladu pro poskytování státní podpory a zvyšuje podporu při vyšších úložkách.
DPS

Stát omezí předčasné důchody. Řešení je předdůchod v DPS

1
Ubývá lidí, kteří si v doplňkovém penzijním spoření [DPS] sjednávají měsíční splátky do 300 korun. Vyplývá to z Indexu penzijního spoření Partners za letošní první čtvrtletí. Ukazatel shrnuje data 9 000 nově uzavřených smluv.
transformovane_penzijni_fondy

Analýza: Transformované penzijní fondy peníze nenesou

1
Transformované penzijní fondy peníze nenesou. Klienti penzijních společností, kteří si v nich spoří na penzi a sází na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, za posledních deset let reálně prodělávají okolo 20 procent.
penzijni_fondy

Účastnické penzijní fondy jsou v plusu. U transformovaných se neví

1
Účastnické penzijní fondy doplňkového penzijního spoření jsou letos zatím v plusu. Jak si stojí transformované penzijní fondy v penzijním připojištění, kde si spoří většina Čechů, se ale neví. Údaje o jejich výkonu chybí i za celý loňský rok.
ETF

Burzovně obchodované fondy ETF slaví 30 let existence

0
Burzovně obchodované fondy [ETF] fungují už 30 let. Vůbec první ETF spatřilo světlo světa 22. ledna 1993 a kopírovalo index S&P 500. Vydala ho americká investiční společnost State Street.
na_penzi

Ministerstvo financí plánuje nižší příspěvky na penzi

32
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL] nedávno uvedl, že je třeba zatraktivnit spoření na penzi. Výsledek je návrh ministra financí Zbyňka Stanjury [ODS] na celkové snížení státních příspěvků u spoření na penzi. 
slevu

Předdůchod odepírá slevu na manžela/ku. A to je problém

0
Předdůchod z doplňkového penzijního spoření se započítává do posuzovaného příjmu pro nárok na slevu na manžela či manželku. Veřejný ochránce práv označil přístup za absurdní, finanční správa změnu výkladu odmítá.
penzijnich

Hodnota majetku klesá v penzijních i podílových fondech

0
Akcie letos ztrácejí i přes 20 % své hodnoty. A i když rostou výnosy státních dluhopisů, klesají jejich ceny. To se negativně promítá do hodnoty investic v penzijních a podílových fondech.
penzijni_fondy

Penzijní fondy varují před přesuny peněz na spořicí účty

25
Penzijní fondy poklesy na trzích vyrovnají. Tvrdí to Asociace penzijních fondů a varuje před zbrklým převáděním peněz z penzijního spoření se státním příspěvkem na spořicí účty.
predduchodu

Čerpání předdůchodu letos limituje úložka 266 738 korun

16
Minimální úložka v penzijním spoření pro předdůchod se od 1. ledna 2022 zvedla na 266 738 korun. Minimální výše měsíční dávky předdůchodu pro letošek činí 11 114 korun.
penzijni

Dynamické penzijní fondy ve 3. čtvrtletí hlásí výnos 12,76 %

0
Asociace penzijních společností zveřejnila výsledky penzijních fondů za 3. čtvrtletí. Pěkný výnos mají hlavně penzijní fondy v doplňkovém penzijním spoření s agresivní investiční strategií.
penzijni_sporeni

Pozůstalost z penzijního spoření bývá i bez státního příspěvku

0
Výplata pozůstalostní penze z penzijního spoření se státním příspěvkem není vždy jistá. Podmínky její výplaty se liší u penzijního připojištění a nového doplňkového penzijního spoření.
deti

Na penzi si v Česku spoří přes čtyři procenta dětí

0
V penzijních fondech si spoří každý druhý Čech. Co se týče dětí, tak penzijní fond už mají sjednána čtyři procenta z nich. Spoření na penzi tak má v Česku každý cca 24. nezletilý.
II._pilire_duchodoveho_sporeni

Peníze z II. pilíře důchodového spoření nevybralo až 1 300 lidí

0
Přeplatek z II. pilíře důchodového spoření si dosud nevybralo téměř 1 300 jeho účastníků. V součtu jde o více než 8,4 milionu korun. O peníze si žádají lidé u finančního úřadu.
Rentea

Tři nové penzijní fondy Rentea odstartují 21. června

0
Nová penzijní společnost skupiny Partners Rentea nabídne tři účastnické penzijní fondy. Budou to dluhopisový, akciový fond a Povinný konzervativní fond Rentea. Klientům fondy nabízejí bonus v podobě výplaty části zisku investiční společnosti.
ucastnicke_penzijni_fondy

Dynamické účastnické penzijní fondy letos tipují výnos až 20 %

0
Dynamické účastnické penzijní fondy zhodnotily v letošním 1. čtvrtletí peníze lidí v průměru o pět procent. Mezičtvrtletně stoupl i počet těch, kteří si v penzijních fondech v Česku spoří se státním příspěvkem na penzi. Celkem jich bylo 4 420 221.
penzi

Spoření na penzi nabízí státní příspěvek i úlevy na daních

0
Penzijní spoření nabízí účastníkům v transformovaných i účastnických fondech jak možnost čerpání státního příspěvku, tak nejednu daňovou úlevu. Jak těchto možností využít naplno a vzít si ze spoření na penzi maximum?
penzijnim_sporeni_David_Kucera

Předdůchod v penzijním spoření se hodí stále více lidem

5
„Předdůchod začíná být čím dál více aktuální. Lidé jej čerpají kvůli ztrátě zaměstnání či nemožnosti pracovat ze zdravotních důvodů,“ říká k možnosti výběru peněz z doplňkového penzijního spoření finanční poradce Partners David Kučera.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »