Pátek, 02. prosince 2022
na_penzi

Ministerstvo financí plánuje nižší příspěvky na penzi

32
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL] nedávno uvedl, že je třeba zatraktivnit spoření na penzi. Výsledek je návrh ministra financí Zbyňka Stanjury [ODS] na celkové snížení státních příspěvků u spoření na penzi. 
slevu

Předdůchod odepírá slevu na manžela/ku. A to je problém

0
Předdůchod z doplňkového penzijního spoření se započítává do posuzovaného příjmu pro nárok na slevu na manžela či manželku. Veřejný ochránce práv označil přístup za absurdní, finanční správa změnu výkladu odmítá.
penzijnich

Hodnota majetku klesá v penzijních i podílových fondech

0
Akcie letos ztrácejí i přes 20 % své hodnoty. A i když rostou výnosy státních dluhopisů, klesají jejich ceny. To se negativně promítá do hodnoty investic v penzijních a podílových fondech.
penzijni_fondy

Penzijní fondy varují před přesuny peněz na spořicí účty

25
Penzijní fondy poklesy na trzích vyrovnají. Tvrdí to Asociace penzijních fondů a varuje před zbrklým převáděním peněz z penzijního spoření se státním příspěvkem na spořicí účty.
predduchodu

Čerpání předdůchodu letos limituje úložka 266 738 korun

16
Minimální úložka v penzijním spoření pro předdůchod se od 1. ledna 2022 zvedla na 266 738 korun. Minimální výše měsíční dávky předdůchodu pro letošek činí 11 114 korun.
penzijni

Dynamické penzijní fondy ve 3. čtvrtletí hlásí výnos 12,76 %

0
Asociace penzijních společností zveřejnila výsledky penzijních fondů za 3. čtvrtletí. Pěkný výnos mají hlavně penzijní fondy v doplňkovém penzijním spoření s agresivní investiční strategií.
penzijni_sporeni

Pozůstalost z penzijního spoření bývá i bez státního příspěvku

0
Výplata pozůstalostní penze z penzijního spoření se státním příspěvkem není vždy jistá. Podmínky její výplaty se liší u penzijního připojištění a nového doplňkového penzijního spoření.
deti

Na penzi si v Česku spoří přes čtyři procenta dětí

0
V penzijních fondech si spoří každý druhý Čech. Co se týče dětí, tak penzijní fond už mají sjednána čtyři procenta z nich. Spoření na penzi tak má v Česku každý cca 24. nezletilý.
II._pilire_duchodoveho_sporeni

Peníze z II. pilíře důchodového spoření nevybralo až 1 300 lidí

0
Přeplatek z II. pilíře důchodového spoření si dosud nevybralo téměř 1 300 jeho účastníků. V součtu jde o více než 8,4 milionu korun. O peníze si žádají lidé u finančního úřadu.
Rentea

Tři nové penzijní fondy Rentea odstartují 21. června

0
Nová penzijní společnost skupiny Partners Rentea nabídne tři účastnické penzijní fondy. Budou to dluhopisový, akciový fond a Povinný konzervativní fond Rentea. Klientům fondy nabízejí bonus v podobě výplaty části zisku investiční společnosti.
ucastnicke_penzijni_fondy

Dynamické účastnické penzijní fondy letos tipují výnos až 20 %

0
Dynamické účastnické penzijní fondy zhodnotily v letošním 1. čtvrtletí peníze lidí v průměru o pět procent. Mezičtvrtletně stoupl i počet těch, kteří si v penzijních fondech v Česku spoří se státním příspěvkem na penzi. Celkem jich bylo 4 420 221.
penzi

Spoření na penzi nabízí státní příspěvek i úlevy na daních

0
Penzijní spoření nabízí účastníkům v transformovaných i účastnických fondech jak možnost čerpání státního příspěvku, tak nejednu daňovou úlevu. Jak těchto možností využít naplno a vzít si ze spoření na penzi maximum?
penzijnim_sporeni_David_Kucera

Předdůchod v penzijním spoření se hodí stále více lidem

5
„Předdůchod začíná být čím dál více aktuální. Lidé jej čerpají kvůli ztrátě zaměstnání či nemožnosti pracovat ze zdravotních důvodů,“ říká k možnosti výběru peněz z doplňkového penzijního spoření finanční poradce Partners David Kučera.
predduchod

Předdůchod z penzijního spoření lze čerpat již pět let před penzí

0
Předdůchod z doplňkového penzijního spoření [DPS] mohou lidé čerpat až pět let před dosažením věku pro starobní důchod aniž by ovlivnil jeho výši. Předdůchod je vhodné řešení, jak se vyhnout krácení státního důchodu kvůli předčasné penzi.
penzijni_fondy

Výkyvy na trzích nyní zažívají i penzijní fondy. Kolik přidají letos?

0
Kolik letos přidají tuzemské penzijní fondy? Situace v transformovaných penzijních fondech je rok co rok stejná. Zhodnocení se pohybuje pod a výjimečně kolem procenta. Naopak situace v účastnických penzijních fondech se divoce vyvíjí ještě teď.
Allianz

Čekáme, že všechny penzijní fondy Allianz budou letos v plusu

0
„Letos očekáváme u povinného konzervativního fondu zhodnocení okolo 1,5 procenta, u vyváženého okolo pěti procent a u dynamického účastnického fondu okolo sedmi procent,“ říká manažer produktového vývoje Allianz pojišťovny Štěpán Hegar.
KB_Pavel_Racocha

Výkonnost účastnických fondů KB se teď pohybuje kolem +1 %

0
„Pokud se situace na trzích v posledních týdnech roku nijak dramaticky nezhorší, potom věříme, že připíšeme účastníkům ve všech fondech kladné zhodnocení,“ říká předseda představenstva a výkonný ředitel KB Penzijní společnosti Pavel Racocha.
Generali_Radek_Moc

Dynamický fond Generali loni přidal 17,9 %. V plusu má být i teď

0
„Náš transformovaný fond dlouhodobě patří mezi nejvýkonnější ve své kategorii na trhu. […] Očekáváme, že letošní výnos se bude opět pohybovat v rozmezí 1,5 až 2,0 procent,“ říká generální ředitel Generali penzijní společnosti Radek Moc.
CSOB_Ladislav_Rokos

Dynamický fond ČSOB měl na konci listopadu 46% zhodnocení

0
„Dynamický účastnický penzijní fond ke konci listopadu vykazuje zhodnocení 46 %, vyvážený fond 26 %,“ říká obchodní ředitel ČSOB Penzijní společnosti Ladislav Rokos. Jaké budou celoroční výsledky si ale ani tak netroufá odhadovat.
penzijni_fond

Penzijní fond ČS loni přidal 18,75 procenta. Letos to bude jinak

0
„Pokud by situace byla natolik vážná, že lidé nebudou schopni platit vůbec, můžou i na určitou dobu přestat platit příspěvky, přičemž jim nehrozí žádné sankce či penále,“ říká ředitelka obchodu a marketingu penzijní společnosti ČS Lenka Hůlová.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »