Středa, 08. února 2023
penale

Úřady letos odpustí penále u sociálního pojištění i daní

0
Od července do listopadu 2023 nabídnou úřady vyrovnání dluhů na sociálním pojištění bez penále a exekuce. Pokud dlužník v „milostivé době“ splatí jistinu, úřad mu odpustí postihy. Obdobně se dají splatit daňové nedoplatky.
pausalni_dan

O paušální režim požádala polovina z oprávněných živnostníků

23
K 13. lednu 2023 finanční úřady přijaly 31 500 nových oznámení o vstupu do paušálního režimu. Registrovat by se ale mohlo díky navýšení ročního obratu na 2 miliony korun až 60 tisíc živnostníků. Ne pro každého je paušální daň výhodná.
krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost. Spíš bych ji snížil, říká Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ uvedl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením [NRZP ČR] Václav Krása pro server ZdraveZpravy.cz.
pausalni

Dneškem končí možnost přihlásit se k paušální dani

0
Dnes je poslední den, kdy se podnikatelé hlásí k placení paušální daně. K paušální dani se živnostníci přihlašují k 10. lednu. Noví pak při zahájení činnosti. Daň musejí paušalisté zaplatit nejpozději do 20. ledna.
priznani

Blíží se čas na podání přiznání k dani z nemovitosti

0
Na podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí zbývají zhruba tři týdny. Nejzazší termín pro odevzdání dokumentu letos připadá na úterý 31. ledna. Zaplatit daň nebo její první splátku musí poplatníci do konce května 2023.
banky

Banky žádné nadměrné zisky nemají, tvrdí bankéř Marek Ditz

0
„Generálně chápu důvody pro uvalení windfall tax na banky, ale banky žádný nádměrný zisk nemají,“ říká v podcastu FinTag.cz někdejší člen představenstva ČSOB a šéf týmu nově chystané banky Partners Marek Ditz.
dan

Zeman podepsal windfall tax. Daň tak stvrdil i pro vybrané banky

0
Na energetické, petrolejářské, těžební firmy, ale i banky příští rok dopadne daň z mimořádných zisků. Výrobci elektřiny od prosince nově zaplatí i odvody z nadměrných příjmů za její prodej. Příslušné zákony podepsal Miloš Zeman.
MMF

MMF doporučil ČNB zvýšit úroky a vládě zaměstnat uprchlíky

1
Mezinárodní měnový fond zveřejnil doporučení české mise pro Českou republiku. V nich České národní bance [ČNB] doporučuje zvýšit úrokové sazby. A vládě pak přestat utrácet na plošných podpůrných opatřeních.
Ceska

Křetínského EPH se kvůli windfall tax stahuje z Česka

2
Poslanci schválili jako pozměňovací návrh u daňového balíčku daň z neočekávaných příjmů. Banky už se v minulosti ohradily, nyní vystupují proti energetické firmy. Skupina EPH odchází z Česka.
windfall_tax

Ani v Británii nefunguje windfall tax, jak má

3
Po Itálii hlásí problém s inkasem windfall tax i Británie. Ukázkový příklad dává nizozemsko-britská ropná společnost Royal Dutch Shell. Byť vykazuje mimořádné zisky, na dani nezaplatí ani libru.
dane

Analytik: Daně musí jít nahoru, jinak přijde bankrot

5
„Toto se týká valné části Evropy včetně Česka. Daně musí jít nahoru, jinak přijde bankrot,“ komentuje analytik XTB Jiří Tyleček výrok britského premiéra Sunaka: „Je nevyhnutelné, aby všichni Britové platili vyšší daně“.
danovy

Daňový balíček je ve 3. čtení, změn přináší více

0
Chystaný daňový balíček: Největší novinkou je zvýšení ročního limitu pro registraci k DPH na 2 mil. Kč. Podnikatelé s obratem do 2 mil. Kč se budou moci z plátcovství odhlásit. Změny se dotknou i paušalistů.
obce

Obce a města se hlásí o svůj podíl na windfall tax

1
Poslanci v rámci jednání o dani z neočekávaných příjmů posuzují i návrh Svazu měst a obcí ČR [SMO ČR]. Svaz upozorňuje na to, že municipality mají zákonný nárok na podíl z inkasa daně.
protidrogovy

Protidrogový koordinátor nabídl vládě 15 mld. ročně

0
11 až 15 miliard korun ročně navíc by mohl stát získat na novém zdanění návykových látek a efektivnějším výběru daní. Vyplývá to z Akčního plánu politiky závislostí 2022-2025, který vládě předložil národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
pausalni_dan_2023

Paušální daň se od ledna 2023 zvýší na 6 208 Kč

1
Paušální daň se od ledna 2023 zvýší o 214 korun na 6 208 korun. Letos platí živnostníci v paušálním režimu 5 994 korun. K paušální dani se podnikající živnostníci přihlašují k 10. lednu, noví pak při zahájení činnosti.
bank

ÚOHS problém se selektivním zdaněním bank nemá

0
Vláda plánuje spolu s energetickými, těžařskými a petrolejářskými firmami daní z takzvaných neočekávaných příjmů zatížit i některé z tuzemských bank. Z toho, co jim vezme, zčásti zaplatí plošnou pomoc lidem a firmám s drahými energiemi.
zisku

Bankám chce Stanjura vzít 60 % z čistého zisku

1
Daň z mimořádných zisků bank, kterou navrhne Ministerstvo financí ČR, má činit 60 procent z jejich čistého zisku po dobu tří let. Ministerstvo očekává, že novou daní vybere 25 miliard korun každý rok.
banky

Banky nechtějí mimořádnou daň. Státu nabídly peníze

0
České banky nechtějí platit daň z neočekávaných příjmů, proto státu nabídly finance na podporu ekonomiky. Přicházejí s konkrétními návrhy i v oblastech, kde se státu peněz dlouhodobě nedostává. Jako je například podpora bydlení.

Daň z neočekávaných příjmů má první odpůrce

5
Ministr financí Zbyněk Stanjura v pořadu České televize Otázky Václava Moravce potvrdil, že chce vláda zavést daň z neočekávaných příjmů. Tak lehké to ale nebude. Proti už se staví první firmy. Argumentují nespravedlností daně.
na_deti

Příspěvek 5 tisíc na dítě není příjem a nedaní se

0
Jednorázový příspěvek 5 000 korun na dítě se nezapočítává do příjmů a nedaní se. Neovlivní ani výši slevy na jednoho z manželů v daňovém přiznání či ročním zúčtování záloh. Pětitisícový příspěvek náleží dítěti, nikoli poplatníkovi daně.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »