Liberec

Na Liberec dopadl konsolidační balíček. A tak zvedá daně firmám

1
Zvýšit daň z nemovitosti chce Liberec pro firmy a obchody v místech se zvýšenou dopravní zátěží. Získat by tím měla radnice zhruba 75 milionů korun navíc. Letos očekává příjem z daně z nemovitosti kolem 244 milionů korun.
kryptomenami

Vláda schválila tvrdší dohled nad obchodem s kryptoměnami

0
Vláda včera [17.4.] schválila zákon o digitálních financích, který nastavuje regulaci trhu s kryptoměnami a dává pravomoc dohlížet nad ním České národní bance. Informovalo o tom Ministerstvo financí ČR.
na_poplatnika

Sleva na poplatníka jako daňový bonus by prospěla nejchudším

0
Pracující s nejnižšími příjmy často plně nevyužijí daňovou slevu na poplatníka. V ročním zúčtování si daň sníží i jinými úlevami. Ekonomové PAQ Research navrhují, aby se sleva na poplatníka převedla do bonusu, jako je tomu u slevy na dítě.
kryptomenami

Stát chce začít vybírat daň z příjmů z obchodu s kryptoměnami

7
Poskytovatelé služeb spojených s kryptoměnami budou muset jednou ročně hlásit Finanční správě ČR [FS ČR] obchody, které lidé s těmito aktivy uskutečnili. Předpokládá to návrh zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní.
DIPu

Část svých pravidelných investic určitě převedu do DIPu

2
Podle Marcela Vanducha, investičního analytika Partners, není dlouhodobý investiční produkt [DIP] ani tak finančním produktem jako určitou „schránkou“ na tyto produkty. V rozhovoru pro FinTag ale nehovoří jen o DIPu. 
valek

Zaměstnanci musejí být zdraví, aby mohli platit daně, říká Válek

0
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] i nadále navrhuje, aby o miliardách v rezervních fondech zdravotních pojišťoven nově rozhodovalo ministerstvo zdravotnictví. Proč? Protože jen zdravý zaměstnanec platí daně, jak má.
lafferova_krivka

Lafferova křivka v praxi: Daně u tabáku se zvyšují, příjmy ale klesají

9
Lafferova křivka v praxi: Ministerstvo financí ČR [MF ČR] loni v zákonu o státním rozpočtu očekávalo, že na spotřební dani z tabákových výrobků vybere celkem 65,2 miliardy korun. Realita je ale výrazně jiná.
dan_z_nemovitosti

Daň z nemovitosti je zde. Je vyšší a zaplatí ji víc lidí

4
Dnes [31.1.] je poslední den pro řádné podání přiznání k dani z nemovitých věcí. Povinnost se týká lidí, kteří loni nabyli nemovitost či u jimi vlastněné nemovitosti nastala významná změna. Jako je přístavba nebo změna výměry pozemku.
pro_lidi

NERV navrhuje nižší pojistné odvody pro lidi s nízkými výdělky

0
K oživení ekonomiky by podle Národní ekonomické rady vlády pomohlo snížení pojistných odvodů pro lidi s nejnižší mzdou. Ideálně nižší sazbou na zdravotní pojištění, aby jim opatření nesnížilo budoucí důchody.
windfall_tax

Spořitelna, největší banka v ČR, neodvedla na windfall tax ani korunu

4
Česká spořitelna, ale i Moneta neodvedly na windfall tax ani korunu. Banky UniCredit Bank a ČSOB odmítly odpovědět, zda na dani něco státu zaplatily. Včera [9.1.] to uvedl server iDNES.cz.
ceny

Lidl zlevnil rohlíky i filet z lososa. Novinka jsou ceny v haléřích

13
Společnost Lidl se rozhodla promítnout snížení sazby daně z přidané hodnoty do cen více než jednoho tisíce produktů. Ceny řetězec sníží u pečiva, masa, vajec nebo ryb. Snížení cen potravin hlásí i další řetězce. 
pausalni_dan

Paušální daň od ledna nejvíc vzroste OSVČ s nejnižšími příjmy

1
Paušální daň od ledna 2024 v 1. pásmu vzroste o 1 290 Kč na 7 498 Kč, ve 2. pásmu o 745 Kč na 16 745 Kč a ve třetím pásmu na 27 139 Kč. To je o 1 139 Kč. Paušalisté s překročeným obratem za rok 2023 změnu pásma hlásí do 10. ledna.
dan_z_nemovitych_veci

Daň z nemovitých věcí stoupne. I ji zaplatí více poplatníků

2
Daň z nemovitých věcí příští rok stoupne v průměru o 1,8násobek. Tu každý rok platí 4,2 milionu domácností a firem. Vládní konsolidační balíček ale přináší povinnost platit tuto daň nově i dalším 100 tisícům poplatníkům, kteří jí dosud neplatili.
duchodce

Musíme dělat na důchodce, stěžují si pracující. A bude hůř…

105
„Nenažraní důchodci“ nebo „musíme makat na důchodce“, případně: „nejlíp se mají důchodci“. To jsou jen některé z komentářů, které se stále častěji objevují ve veřejném prostoru. Proč?
drahy

České dráhy opět citelně zdražily. A ceny dál zvedne vyšší DPH

0
Cestující s Českými drahami [ČD] opět platí víc za jízdenky. Národní dopravce zdražení oznámil už koncem září. Tehdy avizoval zvýšení tarifů v průměru o 9,5 procenta. Tím zdražování ale nekončí.
svoz_odpadu

Vyšší DPH za svoz odpadu zdraží popelnice. Ne ale všude a všem

1
Zatímco některé obce a města promítnou růst DPH na svoz odpadu z 15 na 21 % do zdražení či zhoršení dostupnosti služby občanům, tak jiné se snaží svým občanům i ulevit. Třeba zavedením čipů na popelnice, které počítají vývozy.
Foto: Pixabay.com

Ceny za vodné a stočné opět vzrostou už příští rok

6
Lidé v Česku za vodné a stočné loni platili v průměru 87,1 Kč za metr krychlový bez daně z přidané hodnoty. S daní to bylo zhruba 95,8 koruny. Avšak sazba daně příští rok stoupne z deseti na dvanáct procent.
DPH

Odvádění DPH u nákupů z jiných zemí EU bude přísnější

0
Doposud v EU chyběla efektivní kontrola odvádění daně z přidané hodnoty [DPH] v zahraničí. Co se týče Česka, situaci brzy změní novela zákona o DPH.
financni_sprava

Až přijdou daně, finanční správa vyšle pracovníky do terénu

1
Finanční správa ČR [FS ČR] zajistí služby občanům obcí se zrušeným pracovištěm finančního úřadu. FS ČR se k tomu zavázala v memorandu podepsaným se Svazem měst a obcí ČR.
booking_com

Booking.com Itálii odvede dodatečnou daň 2,3 mld. Kč

0
Internetová cestovní společnost Booking.com se sídlem v Nizozemsku se dohodla na urovnání dlouholetého daňového sporu s italskými úřady. Firma podle dohody doplatí na dani z přidané hodnoty 94 milionů eur [cca 2,3 mld. Kč].
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »