Čtvrtek, 01. června 2023
rodiny

Vládní balíček: Průměrné rodiny zaplatí na daních nejvíc

0
Vládní konsolidační balíček, jehož cílem je snížit deficit veřejných financí, se dotkne většiny obyvatel České republiky. Nejvíce ale zasáhne rodiny s průměrnými příjmy a dětmi. Vyplývá to ze studie auditorské společnosti BDO.
danich

Stát loni vybral na daních rekordní částky. Nejvíc na DPH

1
Stát loni vybral na daních do státního rozpočtu téměř 790 miliard korun. To je oproti předcházejícímu roku nárůst o 90 miliard korun. Rostly příjmy z většiny druhů daní. Stojí to v návrhu státního závěrečného účtu za loňský rok.
narodnich

Stanjura: Roční objem národních dotací je půl bilionu korun

2
Ročně se v ČR v národních dotacích protočí zhruba půl bilionu korun. V nedělním pořadu CNN Prima News Partie to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura [ODS]. Kvůli úsporám vláda rozhodla o seškrtání národních dotací za 54,4 mld. korun.
vlada

Vláda: Vyšší daň pro firmy, OSVČ, nemocenské pojištění i DPH

0
Vláda dnes [11.5.] představila opatření na zlepšení stavu veřejných financí. Do nich patří zvýšení daně z příjmů na 21 % pro firmy, zvýšení odvodů OSVČ a vyšší spotřební daně. Vláda zároveň sníží DPH z 15 % na 12 procent u potravin.
dan_z_prijmu

Firmy varují vládu před dopady zvýšení daně z příjmů

0
Zaměstnavatelé vyjadřují obavy z případného zvýšení daně z příjmů právnických osob. Podle Svazu průmyslu a dopravy i tuto variantu zvažuje vláda v chystaných změnách, jež mají podpořit příjmy státního rozpočtu.
spotrebni

Na Moravu nejezdi, Stanjuro! Vinaři se bouří kvůli spotřební dani

2
Zavedení spotřební daně na takzvaná tichá vína, které navrhuje Národní ekonomická rada vlády a zvažuje ministerstvo financí, odmítají jak tuzemští vinaři, tak už i konkrétní zástupci municipalit.
pokutu

Finanční úřady letos odpustí pokutu za chybně podaná DAP

0
Za neelektronicky podané daňové přiznání nebo elektronicky ale v jiném formátu letos finanční úřady výjimečně neudělí pokutu. Tolerance se vztahuje na fyzické i právnické osoby. Na opožděně podaná daňová přiznání se výjimka nevztahuje.
z_nemovitosti

Úřady posílají předpis k dani z nemovitosti. Za poukázku se platí

8
Daň z nemovitosti nebo její první splátku na rok 2023 musí lidé zaplatit finančnímu úřadu nejpozději do 31. května. Finanční správa [FS] začala s rozesíláním avíz k úhradě daně. Za platbu poukázkou A si lidé poprvé připlatí.
DPH

Změny v DPH podnítí další růst inflace, tvrdí analytici

0
Sjednocení snížených sazeb daně z přidané hodnoty [DPH] na 14 procentech a přesun části položek do základní sazby 21 procent jednorázově zvýší inflaci o půl až jeden procentní bod. Shodli se na tom analytici.
vodne_stocne

To tu ještě nebylo. Vodné a stočné s 21% DPH

22
Součástí daňové reformy Ministerstva financí ČR [MF ČR], která má zvýšit příjmy do státní kasy, je i zvýšení daně z přidané hodnoty [DPH] na vodné a stočné z 10% sazby nově na 21 procent. A podraží i další položky.
digitalni_platformy

Finanční správa nově hlídá airbnb a další digitální platformy

0
Do 3. dubna se digitální platformy Airbnb, ale i služby jako Bolt, Liftago či Uber povinně registrovaly u Finanční správy ČR [FS ČR]. Povinnost platí pro všechny digitální platformy, které slouží jako prostředník mezi prodejci a zákazníky.
danovych_priznani

Přehledně: Nejčastější chyby v daňových přiznání

0
S blížícím se termínem pro podání daňových přiznání fyzických osob upozorňuje Finanční správa ČR [FS ČR] na chyby, kterých se poplatníci často dopouštějí. Při objevení chyby mají lidé ještě čas na podání dalšího řádného daňového přiznání.
podavaji

Elektronicky DAP podávají i ty OSVČ, jež si datovku neaktivovaly

0
Daňové přiznání elektronicky podávají i ti živnostníci, kteří se do ministerstvem vnitra automaticky přidělené datové schránky nepřihlásili či si přístupové údaje na poště nevyzvedli. I v takovém případě úřady považují přístupy za doručené.
dan_z_nemovitosti

Starostové odmítají plán vlády na zvýšení daně z nemovitosti

10
Sdružení místních samospráv podpořilo starosty, kteří nesouhlasí se zvažovaným zvýšením daně z nemovitých věcí. Starostové o plánu vlády hovoří i jako idiotsky nesystémovém. O úpravě výnosů daně uvažuje ministr financí Zbyněk Stanjura.
zdaneni

Vláda zvažuje vyšší zdanění chudých a střední třídy. Bohaté nechá být

266
Ministr financí Zbyněk Stanjura [ODS] minulý týden v České televizi prohlásil, že chce zrušit daňové zvýhodnění odborových příspěvků. To by se dotklo více než půl milionu lidí. Nejde ale o jediné změny ve zdanění, které ministr plánuje.
penale

Úřady letos odpustí penále u sociálního pojištění i daní

0
Od července do listopadu 2023 nabídnou úřady vyrovnání dluhů na sociálním pojištění bez penále a exekuce. Pokud dlužník v „milostivé době“ splatí jistinu, úřad mu odpustí postihy. Obdobně se dají splatit daňové nedoplatky.
pausalni_dan

O paušální režim požádala polovina z oprávněných živnostníků

27
K 13. lednu 2023 finanční úřady přijaly 31 500 nových oznámení o vstupu do paušálního režimu. Registrovat by se ale mohlo díky navýšení ročního obratu na 2 miliony korun až 60 tisíc živnostníků. Ne pro každého je paušální daň výhodná.
krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost. Spíš bych ji snížil, říká Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ uvedl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením [NRZP ČR] Václav Krása pro server ZdraveZpravy.cz.
pausalni

Dneškem končí možnost přihlásit se k paušální dani

0
Dnes je poslední den, kdy se podnikatelé hlásí k placení paušální daně. K paušální dani se živnostníci přihlašují k 10. lednu. Noví pak při zahájení činnosti. Daň musejí paušalisté zaplatit nejpozději do 20. ledna.
priznani

Blíží se čas na podání přiznání k dani z nemovitosti

0
Na podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí zbývají zhruba tři týdny. Nejzazší termín pro odevzdání dokumentu letos připadá na úterý 31. ledna. Zaplatit daň nebo její první splátku musí poplatníci do konce května 2023.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »