svoz_odpadu

Vyšší DPH za svoz odpadu zdraží popelnice. Ne ale všude a všem

1
Zatímco některé obce a města promítnou růst DPH na svoz odpadu z 15 na 21 % do zdražení či zhoršení dostupnosti služby občanům, tak jiné se snaží svým občanům i ulevit. Třeba zavedením čipů na popelnice, které počítají vývozy.
Foto: Pixabay.com

Ceny za vodné a stočné opět vzrostou už příští rok

6
Lidé v Česku za vodné a stočné loni platili v průměru 87,1 Kč za metr krychlový bez daně z přidané hodnoty. S daní to bylo zhruba 95,8 koruny. Avšak sazba daně příští rok stoupne z deseti na dvanáct procent.
DPH

Odvádění DPH u nákupů z jiných zemí EU bude přísnější

0
Doposud v EU chyběla efektivní kontrola odvádění daně z přidané hodnoty [DPH] v zahraničí. Co se týče Česka, situaci brzy změní novela zákona o DPH.
financni_sprava

Až přijdou daně, finanční správa vyšle pracovníky do terénu

1
Finanční správa ČR [FS ČR] zajistí služby občanům obcí se zrušeným pracovištěm finančního úřadu. FS ČR se k tomu zavázala v memorandu podepsaným se Svazem měst a obcí ČR.
booking_com

Booking.com Itálii odvede dodatečnou daň 2,3 mld. Kč

0
Internetová cestovní společnost Booking.com se sídlem v Nizozemsku se dohodla na urovnání dlouholetého daňového sporu s italskými úřady. Firma podle dohody doplatí na dani z přidané hodnoty 94 milionů eur [cca 2,3 mld. Kč].
DPH

Podvody s DPH v Česku pokračují, ukázala akce Rejdař

1
Policie ČR obvinila sedm lidí a tři firmy z krácení daně z přidané hodnoty [DPH] se škodou ve výši 1,2 miliardy korun. Skupina složená ze tří cizinců a čtyř českých občanů páchala trestnou činnost ve věci plateb DPH při dovozu zboží z Číny.
dorovnavaci_dan

Nová dorovnávací daň dolehne na velké firmy v daňových rájích

3
Poslanci v pátek [27.10.] ve 3. čtení schválili zákon o dorovnávací dani. Zákon zavádí dvě zcela nové daně s vlastními pravidly pro firmy s výnosem cca 18,5 miliardy korun ve dvou ze čtyř předcházejících zdaňovacích období.
dorovnavaci_dan

Poslanci schválili daň pro konglomeráty bez sídla v Česku

0
Poslanci dnes [27.10.] ve 3. čtení schválili takzvanou dorovnávací daň pro nadnárodní konglomeráty. Tu za daných podmínek zaplatí velké firmy působící v Česku, ale bez sídla v Česku.
balicek

Poslanci schválili ozdravný balíček. Daně i poplatky vzrostou

1
Vládní koalice dnes [13.10.] ve Sněmovně přes odpor opozice prosadila ve třetím čtení takzvaný ozdravný balíček. Ten cílí na snížení schodku státního rozpočtu. V příštích dvou letech jej má snížit asi o 150 miliard korun. Co hlavně balíček mění?
kniha_jizd

Kniha jízd firmy zatěžuje, HK ČR navrhuje její zrušení

0
Kniha jízd slouží firmám k rozlišení soukromých a pracovních cest pro odpočty daně z přidané hodnoty a daňových nákladů. Podnikatele evidence ale zatěžuje. Navrhují proto její zrušení a zavedení jednodušších nástrojů danění.
firmy

Vláda volí cestu extrémní skokovosti cen elektřiny, varují firmy

1
Opětovné placení poplatku za obnovitelné energie zvýší inflaci a znevýhodní české firmy oproti cizí konkurenci. Tvrdí to zaměstnavatelé. I upozorňují, že firmy a domácnosti už nyní plátí násobně více za energie. Jejich další zdražení kritizují.
Martinka

Vybraných 115 milionů Kč pro Martínka finanční úřady nezdaní

0
Na spekulace veřejnosti o zdanění peněz vybraných ve sbírce na lék pro vážně nemocného dvouletého Martínka zareagovala Finanční správa ČR. Uvedla, že veřejné sbírky jsou od daně z příjmů osvobozeny a v tomto případě neplatí ani DPH.
z_nemovitosti

Daň z nemovitosti stoupne o stovky procent už příští rok

3
Vládní konsolidační balíček zvyšuje koeficient u daně z nemovitosti na 1,8násobek. A na maximálně 1,5násobek navyšuje i daň ze zemědělské půdy. V praxi to povede ke zvýšení daně u rezidenčních, komerčních a zemědělských nemovitostí.
paliv

Vláda venkovu zdraží hlavní zdroj tepla, dřevní paliva

1
Dřevní paliva mají podle vládního konsolidačního balíčku přejít z 15% sazby DPH do 21% sazby DPH. Takový krok povede ke zdražení tepla hlavně na venkově i odlivu dodávek dřevních paliv do zahraniční.
TV

Vyšší TV a rozhlasový poplatek dopadne i na mobily a počítače

14
Měsíční televizní poplatek se od ledna 2025 zvýší o 25 korun na 160 korun. Za rozhlas si posluchači připlatí 10 korun a nově zaplatí 55 korun. Roční příjmy České televize se zvýší o 1,412 mld. korun, Českého rozhlasu o 626 milionu korun.
obce

Daň z nemovitosti vzroste. Obce a města se s vládou hádají o výnos

8
Daňové změny, které navrhuje vládní konsolidační balíček, připraví velká města o stamiliony a malá města a obce o desítky milionů. To způsobí odložení nebo zastavení mnoha obecních investic. Před opatřením varuje Svaz měst a obcí ČR.
balicku

Výpočty konsolidačního balíčku jsou nedostatečně promyšlené a naivní

4
Ekonom a daňový expert Petr Frisch shrnuje pro FinTag.cz dopady vládního takzvaného úsporného balíčku u zaměstnaneckých benefitů a dalších změn. Více se dozvíte v jeho komentáři.
dorovnavaci

Výpočet nové dorovnávací daně snadný nebude

2
Vláda ve středu [16.8.] schválila návrh zákona o dorovnávací dani. Ta upravuje zdanění nadnárodních firem podnikajících na českém území, ale sídlících mimo něj. Téma pro FinTag.cz rozebírá daňová poradkyně společnosti BDO Hana Veselá.
nadnarodnich

21% daň pro firmy sníží výnos nové daně u nadnárodních gigantů 

2
Vláda ve středu [16.7.] nejspíš projedná návrh zákona o takzvané dorovnávací dani pro velké nadnárodní společnosti. Dorovnávací daň by státu dala nástroj pro zdanění nadnárodních gigantů, kteří se vyhýbají placení daně kvůli sídlu mimo Česko.
danovy_profesional

Daňový profesionál nabízí super školení a IES certifikát

0
V Česku platí složitý daňový a účetní systém, jenž se navíc stále mění. Sledovat všechny změny je tak výzvou jak pro ostřílené daňové poradce a auditory, tak pro soudní znalce v oblasti ekonomie. Pomocnou ruku jim nabízí Daňový profesionál.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »