POLITIKA

Západní státy se chtějí migrantů zbavit za každou cenu, říká poslanec SPD

6
„Výsledkem hlavních závazných částí migrační legislativy bude přesun těch nechtěných migrantů ze západu a jihu Evropské unie do střední a východní části Evropské unie," říká v rozhovoru pro FinTag poslanec SPD Radovan Vích.

Komentář: Alexandr Vondra z ODS je … se vším všudy

53
Koalice Spolu zahájila ostrou volební kampaň do Evropského parlamentu. Na tiskové konferenci vystoupili zástupci ODS, TOP 09 a lidovců. Avšak jeden z nich vynikl nejvíc, byl to lídr kandidátky Spolu Saša Vondra.

EVROPSKÁ UNIE

PODCASTY

FINANCE

uveru

Objem nesplacených spotřebních úvěrů stoupl o deset procent

1
Objem nesplácených úvěrů českými domácnostmi v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 6,2 procenta na 29,94 miliardy korun. Většinou jde o nesplácené úvěry na spotřebu, jejichž objem meziročně narostl o desetinu.
prumerna_hypoteka

Průměrná hypotéka na 15 let vychází na více než 27 000 měsíčně

0
Za bezmála 22 miliard korun poskytly letos v dubnu banky a stavební spořitelny hypoteční úvěry. Spolu s tím se ale dostala na rekordní výši i částka průměrné hypotéky. Aktuálně překonala částku 3,6 mil. Kč.

Za televizi a rozhlas budou lidé nově platit nejspíš 2 460 korun

57
Ministerstvo kultury navrhlo zvýšit koncesionářský poplatek České televizi o 15 korun na 150 korun měsíčně. Za rozhlas mají lidé platit 55 korun měsíčně. V jeho případě by poplatek stoupl o deset korun.

PERSONÁLIE

reklama

ADMAN'S CHOICE

NÁZORY A KOMENTÁŘE

ANALÝZY

LEGISLATIVA

PODPŮRNÁ OPATŘENÍ

BUSINESS

umela_inteligence

Umělá inteligence zvedá produktivitu firem, které ji využívají

0
Umělá inteligence [AI] zvedá firmám produktivitu. Uvádí to průzkum poradenské společnosti PwC. Jiný průzkum, tentokrát tuzemského Svazu průmyslu a dopravy ČR, ukázal, že v Česku AI ale používá sotva polovina firem.
Linet

Tržby Linet Group rostly o šest procent, zisk byl 1,4 mld. Kč

0
Tuzemský výrobce lůžek Linet Group vykázal za obchodní rok 2023/2024 tržby za téměř devět miliard korun. Meziročně vzrostly o šest procent. Společnost dosáhla zisku před započtením úroků, daní a odpisů [EBITDA] ve výši 1,4 miliardy korun.
Skupina_CEZ

Skupina ČEZ v I. čtvrtletí vydělala 13,6 miliardy korun

0
Skupina ČEZ vykázala provozní zisk před odpisy [EBITDA] v prvním čtvrtletí ve výši 40,3 miliardy korun. To je meziročně o 7,8 miliardy korun více. Čistý zisk Skupiny dosáhl 13,6 miliardy korun, meziroční růst činí 2,7 miliardy korun.

ANKETA

Líbí se vám FinTag.cz?
  • Velmi zajímavý web [120 194 hlasů]
  • Zajímavý web [42 987 hlasů]
  • Ještě potřebuje čas [11 497 hlasů]
FinTag.cz Počet hlasujících: 174 678

Hlasujte

Nahrávání ... Nahrávání …

REALITY

ESG PRINCIPY

HYPOTÉKY

DANĚ

POJIŠTĚNÍ

reklama

INVESTICE

reklama

KE KÁVĚ A ČAJI

reklama
Translate »