-0.5 C
Prague
Sobota, 27. listopadu 2021
- Reklama -

USA ve 3. kvartále rostly o 2,1 %. Nízkou mají nezaměstnanost

Ekonomika USA ve třetím čtvrtletí vzrostla o 2,1 %. Oznámilo to americké ministerstvo obchodu. Upřesnilo tak svůj odhad z konce října, podle kterého měl růst ve 3. čtvrtletí činit 2 %.

POLITIKA A LEGISLATIVA

Sněmovní výbory už mají nové předsedy a místopředsedy

Hlavní sněmovní výbory mají své předsedy. ANO má ovládnout šest výborů, ODS by měla získat tři předsedy výborů, Starostové, KDU-ČSL a SPD po dvou a TOP 09 tři předsedy výborů.

Vláda schválila podpůrné programy, na které ale nemá peníze

Vláda schválila znovuotevření podpůrných programů pro firmy a živnostníky. Jak ale upozornila Hospodářská komora ČR, vláda na tyto programy nemá vyčleněny žádné peníze.

BUSINESS

PODCASTY

- Reklama -

PODPŮRNÉ PROGRAMY A DOTACE

EVROPSKÁ UNIE

Rozpočet EU pro příští rok činí v přepočtu 4,3 bilionu korun

Po několikahodinovém jednání [15.11.] odsouhlasili zástupci zemí EU a Evropského parlamentu rozpočet EU pro příští rok. Ten bude činit 170,6 miliardy eur [cca 4,3 bil. Kč].

FINANCE

karantene

Ošetřovné úřady vyplatí jen oproti potvrzení o karanténě

Výplatu ošetřovného při péči o dítě kvůli karanténě či izolaci podmiňuje potvrzení od hygieny nebo lékaře. V případě uzavření celé školy pak ale potvrzení vydává sama škola.
podminky_hypoteky

Podmínky hypotéky jsou tvrdší, rozhodla centrální banka

Česká národní banka zpřísnila podmínky pro hypotéky. De facto se vrátila k nastavení z jara roku 2020, než ekonomiku zasáhla protiepidemická opatření. Nové limity u hypoték jsou závazné.

PERSONÁLIE

- Reklama -

ANKETA

Líbí se vám FinTag.cz?
  • Velmi zajímavý web [120 194 hlasů]
  • Zajímavý web [42 987 hlasů]
  • Ještě potřebuje čas [11 497 hlasů]
FinTag.cz Počet hlasujících: 174 678

Hlasujte

Nahrávání ... Nahrávání …

ANALÝZY

Objem úvěrů u Čechů nabral letos rekordní tempo

Předloni a loni vzrostl celkový objem úvěrů Čechů o 287 mld. Kč. Za letošních prvních devět měsíců už celkové zadlužení Čechů stouplo o 267 mld. Kč. Vyplývá to z registrů dlužníků.

Pandemie moru zatnula tipec nevolnictví. Co přinese covid?

Téměř před 700 lety zažila Evropa „velké umírání“. Morová rána v letech 1347 až 1351 zahubila téměř polovinu její populace a citelně ji ovlivnila na mnoho dalších let. Co přinese covid-19?

HYPOTÉKY

DANĚ

REALITY

- Reklama -

INVESTICE

penzijni_sporeni

Pozůstalost z penzijního spoření bývá i bez státního příspěvku

Výplata pozůstalostní penze z penzijního spoření se státním příspěvkem není vždy jistá. Podmínky její výplaty se liší u penzijního připojištění a nového doplňkového penzijního spoření.
potraviny

Potraviny na komoditních trzích jsou na pětiletém maximu

Potraviny na komoditních trzích dále zdražují. Bloomberg Agriculture Index, který sleduje koš futures na hlavní potravinářské komodity, aktuálně dosáhl svého nového pětiletého maxima.

KE KÁVĚ A ČAJI

pandemie

Pandemie moru zatnula tipec nevolnictví. Co přinese covid?

Téměř před 700 lety zažila Evropa „velké umírání“. Morová rána v letech 1347 až 1351 zahubila téměř polovinu její populace a citelně ji ovlivnila na mnoho dalších let. Co přinese covid-19?
stagflace

Světu hrozí stagflace, varují ekonomové

Ekonomové upozorňují na rostoucí riziko stagflace. Tu definuje vysoká inflace, chabý výkon ekonomiky a vysoká nezaměstnanost. Spouštěčem bývá šok a vysoký objem peněz v ekonomice.
Translate »