Komentář: Hanba Vám, prezidente Pavle…

577666
prezidente
Prezident Petr Pavel v době [14.2. 2023], kdy ještě prezidentem oficiálně nebyl. Tehdy ještě jezdil ve Škodě Superb. Nyní jako prezident už ve Škodě Superb nejezdí. Vyměnil ji za BMW za bezmála čtyři miliony korun. / Foto: Volební tým prezidenta Pavla

Nedávno inaugurovaný prezident Petr Pavel nebude jezdit ve speciálně upraveném voze Škoda Superb, kterým se čeští prezidenti vozí od roku 2003, ale ve speciálně upraveném voze BMW řady 7.

Následuje tak prezidenta Klause, který během svého funkčního období postupně přesedl z jedničkového Superbu na dvojkového, aby nakonec skončil u Audi A8. Tuto změnu vysvětlil lakonicky slavným výrokem, že audina přece jen méně drncá.

O novém voze prezienta Petra Pavla nyní informují některá bulvární média v čele s deníkem Blesk, která využila fotografie Pavla v novém BMW, když ještě ve dnech před svou inaugurací a těsně po ní jezdil ve Škodě Superb. Články o novém voze prezidenta Pavla se v různých médiích neliší.

„Prezident Pavel má nové fáro: Škodovku nahradil fešáckou limuzínou BMW,“ uvádí Blesk článek o tom, v čem se nyní vozí česká hlava státu a dodává: „Po inauguraci hlava státu vyměnila koně. Nyní sedlá nejnovější luxusní limuzínu BMW řady 7.“

Dále upozorňuje na to, že Pavel v den svého zvolení 28. ledna odjížděl ze svého vítězného štábu policejním superbem opatřeným majáčkem. O několik dnů později tím samým vozem přijel na první setkání do Lán za Milošem Zemanem. A využil ho rovněž při návštěvě Karlovarského kraje. Stejnou limuzínou přijel v inaugurační den, ve čtvrtek 9. března, na Pražský hrad. Avšak už následující den Petr Pavel přicestoval na Hradčany vozem mnohem luxusnějším, a to právě BMW řady 7. Od té doby svůj automobil nezměnil. Byť si prezident může mladoboleslavské firmě říci o půjčení jejího vozu, jako to udělali jeho dva předchůdci.

Všechno je v nejlepším pořádku, pokud by bylo

Je zajímavé, že žádný z článků se kriticky nevyjadřuje k výměně vozu, který se vyrábí v Česku, za vůz, který se vyrábí v Německu. Naopak články citují Policejní prezidium. Podle něj speciální celostátní Útvar pro ochranu prezidenta republiky má pro chráněné osoby k dispozici různé druhy vozidel. A ty podle vyjádření Policejního prezidia přizpůsobují podle programu chráněné osoby.

Avšak co znamená podle programu chráněné osoby? Značí to snad, že program chráněné osoby vyžaduje jízdu v BMW, a ne ve Škodě? Znamená to, že by prezident bez BMW za bezmála čtyři miliony korun svůj program nezvládl? Například, že by ho na Slovensku, kam cestoval autem, nepřijala tamní prezidentka Zuzana Čaputová, protože ona se s prezidenty, co jezdí ve Škodovce, nebaví. Už jen hořký úšklebek v tomto ohledu vyvolávají slova mluvčí prezidenta Pavla Markéty Řehákové: „My na tuto cestu jedeme autem, pan prezident si přeje skromnou prezidentskou kolonu.“

A je tu i další doušek pokrytectví. Všechny články o novém „koni“ prezidenta Pavla se odvolávají na Václava Havla. Všechna média, která o změně vozu prezidenta informují, uvádějí, že „automobily BMW mají ve vládních službách tradici, která začala u Václava Havla.“

Ano, je pravda, že Václav Havel využíval zkraje 90. let upravené speciály BMW řady 7. Nutno ale dodat, že v té době Škoda Auto akorát procházela privatizací. A jediné, co měla na skladě, byla Škoda Favorit. Pak přišla Škoda Felicia. A to, že Škoda zaostávala za západními automobilkami a prezidentovi neměla tehdy co nabídnout, mělo ten důvod, že tu 40 let vládla Komunistická strana Československa, pod jejíž vládou upadla tuzemská ekonomika i výroba.

Ano, jistě… Byly tu vozy Tatra. Na druhé straně nelze asi očekávat od Václava Havla, že by jezdil ve voze, jenž v 90. letech platil za symbol papalášství všech těch tehdejších komunistických kádrů, k nimž se Pavel svým vlastním rozhodnutím řadil. Jimž ochotně sloužil.

Srovnávat Petra Pavla s Václavem Havlem z hlediska volby značky prezidentského vozu tedy není vůbec namístě. Dodejme, že Václav Havel, i ty své „bavoráky“ přelakovával do národních barev. V koloně tedy jezdily červené, modré a bílé automobily.

Naopak Pavel volí tradiční černou barvu předlistopadových i polistopadových českých papalášů. Volbou BMW se pak už jen přidal k politikům, jako je Andrej Babiš, Petr Fiala, Alena Schillerová a další členové bývalé či současné vlády. A stejně jako u nich i u něj „panští kočí“ ochotně přiskočí a otevírají dveře.

Petr Pavel zklamává na plné čáře

Znovu si pomozme bulvárními články o „fešáckém prezidentovi“ a jeho nové „fešácké limuzíně“. Podle nich už je také jasné, že hlava státu nebude cestovat jenom v autě, ale jednou za čas osedlá motorku. A připomínají, jak český prezident na své oblíbené mašině značky BMW zajel na motorkářský veletrh. Pro dokreslení toho, co Petr Pavel nosí v hlavě, co je pro něj důležité, pak uveďme jeho tweet na toto téma. U následující fotografie na svém twitterovém profilu uvedl: „Kdyby se takhle daly absolvovat i zahraniční cesty“.

Těžko říci, zda si český prezident uvědomuje, že prezident tu není od toho, aby pózoval na silných strojích pro fotografy, ale řešil problémy této země. A aby stál na straně lidí. Z jeho posledních kroků se jeví, že to neví. Ještě před několika dny přitom sliboval, že bude jezdit více do regionů. Jak tam ale uspěje, když první a poslední, co ve své funkci zatím dokázal, byla výměna v Česku vyráběného vozu za vůz luxusnější z Bavorska. O čem byla pak jeho předvolební slova o tom, že potřebujeme ekonomiku s přidanou hodnotou. A nikoli “montovny”, které chrlí díly pro výrobky našich západních sousedů. Bavorská automobilka je toho zářným příkladem.

Připomeňme proto několik vět z Bible: „Mějte se na pozoru před nepravými proroky: přicházejí k vám převlečeni za ovce, ale uvnitř jsou draví vlci. Poznáte je po jejich ovoci. Copak se sklízejí z trní hrozny nebo z bodláků fíky? Tak každý dobrý strom nese dobré ovoce, ale špatný strom nese špatné ovoce…“

Stručně řečeno to znamená, ne podle slov, ale podle skutků poznáte je. A Petr Pavel se nám změnou značky u limuzíny českého prezidenta v tomto ohledu předvedl v plné parádě. A proto: „Hanba Vám, prezidente Pavle…“

Daniel Tácha, šéfredaktor FinTag.cz

Aktualizace: Po zveřejnění výše publikovaného komentáře se na redakci FinTag.cz obrátili zástupci Kanceláře prezidenta republiky s žádostí o doplnění textu v následujícím znění. „Výběr prezidentské limuzíny nebyl na přání pana prezidenta, ale na rozhodnutí Útvaru pro ochranu prezidenta republiky.“

Vážíme si této reakce. Přesto si myslíme, že toto sdělení na věci příliš nemění. Stačí si uvědomit, kolik v Česku na daních odvede ŠKODA AUTO a kolik BMW. Případně to, kolik v České republice zaměstnává lidí společnost ŠKODA AUTO a kolik BMW. Anebo to, kolik v Česku investovala ŠKODA AUTA a kolik v něm investovala automobilka BMW. Přičemž stále platí, že ŠKODA AUTO na rozdíl od BMW vyrábí vozy v Česku. A to všechno by měl prezident – podle našeho názoru – ve svém výběru vozového parku zohlednit.

Pokud by i to mu bylo málo, ať se podívá, až zase někdy zavítá na hokej, jakou značku mají na svých dresech členové české hokejové reprezentace. Docela jistě to nebude logo tradiční německé automobilové značky, ale logo automobilové značky, o níž celý svět ví, že je spojena se zemí, kterou reprezentuje i on. Anebo by alespoň měl reprezentovat. A to i s jejím průmyslem, s nímž padá i stojí velká část české ekonomiky.

Aktualizace 5. 4. 2023: Vzhledem k diskuzi čtenářů k tomuto článku, v níž mnohdy padaly i argumenty, že Škoda Auto nedokáže českému prezidentovi poskytnout takovou míru ochrany a pohodlí, jako mu poskytuje jím užívané BMW, jsme se otázkou na to, ale i dalšími otázkami obrátili i na samotnou Škodu.

Automobilka se prostřednictvím svého mluvčího Pavla Jíny ale omezila pouze na následující sdělení: Útvaru ochrany prezidenta jsme poskytli či poskytneme dohromady 3 vozy Škoda Superb a 3 vozy Škoda Kodiaq tak, jak tomu bylo tradicí i v předchozích letech. Jak a pro které účely budou vozy využívány je plně v gesci právě útvaru ochrany prezidenta a prezidentské kanceláře. Automobilka Škoda Auto je s českou státností tradičně velmi úzce spojena. Už Tomáš Garrigue Masaryk, první prezident republiky, použil při návratu z exilu mladoboleslavský vůz Laurin & Klement řady M. A v roce 1926 byl vystaven dodací list na reprezentační limuzínu ŠKODA Hispano-Suiz. Velice si vážíme toho, že tradice prezidentských vozů pokračuje i v novodobé historii českého státu.“

407 KOMENTÁŘE

 1. A pak si zajede v kostkované košili do Polska na trh pro levný nákup, z drahou ochrankou v zádech. Je to BEZPÁTEŘNÍ KŠPAR!!!

   • … Tácha, kterého nikdo nezná si hraje na mistra světa !!! Ty …, říká ti něco úcta k našemu slušnému panu presidentovi? Já bych vás za ty vaše nesmysly normálně nechala bručet na pár :o)) Tomuhle týpku opravdu nic neříká novinářská etika.
    Normálně jsi frajere na … !!!! Pan president je slušný člověk a ty nemáš právo na něho házet tu svoji smyšlenou špínu. OK? [redakčně upraveno]

    • Kdo to čte ten je v ůl……
     No, ale kdybych to nezačal číst, tak bych nezjistil že : tenhle článek mohl napsat jen v ůl.

     • Přesně tak. …, jenž by si měl uvědomit a vážit si toho, že od dob Havla je naším prezidentem konečně slušný člověk. A jakoby to měl být článek do tupého Blesku-o jedné ,,blbosti” několik odstavců, jen aby byl pochválen šéfredaktorem…? [redakčně upraveno]

     • Pan Pavel není můj president,možná některým stačí jeho omluva,ale já mám jedu otázku.Kdo je větší mizera ten který nutí občany ke spolupráci a je za to placen,a nebo ten kobčan který spolupráci podeíše z obavy o svoji budoucnost jako odborníka, a taky o budoucnos svých dětí,viz studija na školách a jiné.Každý si na to musí udělat názor svůj já jsem si jej udělal.Vám ostatním radím zkuste se zamyslet z pohledu nuceného,Zdaví Minařík Blansko

     • Pozitivní, dozvěděli jsme se, že pan prezident je nesvéprávný a nemohl ani odmítnout vybrané vozidlo! Poučné kdo vládne na hradě.

     • Asi o tom dost víte. Záleží na tom, co pravda je!! Nusí plnit sliby, klteré dal před zvolením. Už ukázal jaký je “hrdina” při podpisu zákona o valorizaci. Každý normální člověk, který není ničím vázán, nepodepíše to o čem pochybuje. Je to HRDINA.

     • Taky bych to tak viděl,slušný člověk nebyl ani Havel a Zeman a jeho parta? Škoda mluvit! Je zajímavé to, že o tom lampasákovi dříve málokdo věděl a najednou je prezidentem, kdopak v tom má prsty? Ale co si lid.i zvolili, tak to teď mají

    • Ano,auto by možná mohlo být vyrobeno českým zaměstnancem v České republice.Ale není to jedno,když ho vlastní firma německá,stejně jako BMW.Takže běžte pane redaktore s vaší národní hrdostí dozadele.

     • Není to jedno – protože i v německé Škodovce pořád pracují čeští dělníci, kteří dostanou výplatu, ze které odvedou daně v České republice a taky ji v České republice utratí… což se o bavorské zbrojovce říct nedá

    • Slusny lampasak , predseda KSC na utvaru, dobre proskoleny agent /jako kpt. Minarik – viz treba Wikipedie / s ,manzelkou, clenkou KSC a vystudovanou na skole pro politruky, lampasak, ktery zradil to cemu prisahal a prebehl na druhou stranu, jako treba Curda, tak to je teda slusny vzor

     • Kdo vám prosím dal ten titul Ing. ? To se teď prodává na internetu, nebo jak si to mám vyložit? Nevěřím tomu, že někdo kdo žije jako ovce a má názory člověka s pokročilou demencí může dosáhnout na titul. I když je pravda, že školství je v Česku na špatné úrovni.

     • Jo jo, hlavně nezapomenout na akademický titul. Asi zastupujete tu část pseudo-inteligence, která si myslí, že všichni padnou na zadek, když se projevíte a otitulujete. Tak to jste fakt na omylu!!! Za svých 65 let jsem viděl tolik tupců s tituly, že se dneska před takovými jako vy, kteří si to píšou snad i na na domovní zvonek, opravdu třesavku nechytnu. BTW VŠ mám také, ale potřebu předvádět se fakt nemám.

     • Paní Aleno, popsala jste to přesně, klobouk dolů, máte odvahu a na ty některé výpady se vykašlete, to jsou placení “odpovídači”.

     • Nepleťte se ,jste pomýlená , na vojně jste nebyla jak to ta chodilo ,nemáte páru ,bylo to jako všude jinde, buĎ budeš držet krok nebo těw čeká kotelna ,každý by něměl to štěstí dostávat kaviár a dolárky ze západu jako pan H.Takže radši inženýrujte a nemelte pitominy !

     • Ve všem souhlasím. Je pravda, že v době do roku 1989 kdo chtěl uživit rodinu se musel podřídit. Přesně jako dnes , chceš být prezident musíš na vše čemu si věřil plivnout. Co bude následovat?

     • Tak to je, paní Aleno.
      Kam se podělí lidé z Václavského, kteří hlásali Už nikdy komunisty v čele státu,!
      Uplynul měsíc, a už tam byl premiér Čalfa, člen ÚV KSČ, kamarád Havla.
      Uplynulo 33 roků, a už máme komouše s manželkou, komoušskou politručkou, dokonce na Hradě.
      Kde jste, dělníci z Kolbenky, herci z Činoheráku?
      Markéta Pergnerová, komoušská novinářka z Rudého práva, agentka StB, dnes politická redaktorka Deníku, má co 14 dní právo dělat rozhovory s prezidentem! To je síla, prostě si rozumí, oba stejně stáří, oba KSČ, oba přeběhlíci.

     • Na to že máte titul, tak vaše hlava s těmi vyplody mozkomišního moku nestojí ani za zlamanou grešli.

    • Paní Evo máte ve všem pravdu. Tady přes 2,5 miliónů tupců by nejradši měla za prezidenta baču ze Slovenska – jehož schopnosti jsou čerpat dotace, jako hladovec likvidovat konkurenci a dávat zaměstnancům i 17 tisíc měsíčně – pologramota neznající češtinu, planetární systém , díla K. Čapka atd. – než mít za českého prezidenta slušného a inteligentního ČECHA ,jehož znalosti a kontakty v NATU a Evropě jsou v době kdy rudoši – lidské východní zrůdy neví kdy přestat s válčením , protože nic jiného většinou neumí. Výměna ŠKODY za BMV se jim ale nelíbí , tak alespoň 100x denně mu kopnout do kotníků, 50 x do holeně a párkrát na něj plivnout jako odměnu za to , že skončilo prezidentování 2 proruských vlézačů do prodloužených zad a bude se tu muset dlouho na mnoha místech uklízet a vykydávat hnůj – nikoliv kydat na jiné …

     • Naprosto s Vámi sohlasím. Skoro u všech diskutabilů mi vadí: Šéf vojenského výboru NATO je ruským rozvědčíkem. Logika je dokonale f zadeli!

     • Naprosto souhlasím. Jasně, že by se mi také víc líbilo, kdyby propagoval české auto, ale ono už stejně není české, tak je to fuk… Hlavně kdyby se autor článku a i ostatní ovečky podívali do Aresu, zjistili by, že jediným vlastníkem slavné ČESKÉ ŠKODY AUTO a.s. je německá VW, ze 7 akcionářů je 6 Němců a 1 Čech a v dozorčí radě jsou 4 Němci, 2 Rakušané a 3 Češi. Toliko k autorem opěvované ČESKÉ firmě. Takže jestli bylo BMW vyhodnoceno jako bezpečnější a vhodnější pro hlavu státu, tak proč ne.

     • “Netupec”ukázal svou úroveň svým vyjádřením,když všechny,kteří měli jiný názor,označil za tupce.Asi si hraje na “chytrého Honzu”,ale nedaří se mu.

     • Naprosto souhlasím s Vaší reakcí, článek je to slušně řečeno hloupý a nízký. Konečně máme prezidenta po dvaceti letech ruských špionů, z toho po desetileté éře totálního otrapy a proruského a pročínského senila. Vážím si pana Pavla, myslím že navazuje na to nejlepší od doby Václava Havla, jsem rád, že máme prezidenta, na kterého může být náš národ hrdý. Pan Pavel je nejen slušný člověk, ale skvělý prezident, vždy ví co se patří, má právní vědomí, smysl pro transparentnost a otevřenost při výkonu své funkce, určitě není posedlý mocí ani ješitný. Pracuje s nasazením a pro dobro státu, uvědomuje si co je to právní stát (na rozdíl od svých posledních dvou předchůdců). Dalo by se toho říci mnoho dalšího, ale stačí. Pro mne za mne ať jezdí třeba v limuzíně zn. Rolls-Royce, hlavně když je dobrý prezident (já myslím, že je víc než dobrý).

     • Proto šlape po duchdcich který něco vybudovali. A když sloužil tak patřil pod Moskvu. Dejte si do guglu .svedectvi generálů.

     • Tady vůbec nejde o BMW nebo auto Škoda. Tady jde o to, že člověk veřejně řekne že s něčím nesouhlasí a pak to podepíše a je ochoten se proti svému podpisu odvolat u US. Dává Vám to smysl. Volil jsem ho taky ale nevím jestli to nebude jenom vládní figurka. Zeman byl humus, ale nikdo ho neukecal stál si za svým názorem.

     • Představte si ,že jste inteligentní člověk, nesouhlasíte s valorizací pak ji podepíšete a jste ochoten sám proti sobě podat stížnost u US. Má tohle něco společného s inteligencí. Ne je to jenom vládní loutka. Je pravda, že jsem ho volil, ale jsem hrozně zklamán. Kontakty v NATO to nemyslíte vážně NATO vůbec nezajímají názory nějaké mini pidi ČR. To co lidi píšou jestli BMW nebo Škoda je jen zástupný důvod proč si tady lidí vylévají svou nespokojenost.

     • Tenhleten zachovává ve své mozkovně sterilní vacuum, které nemůžou ohrozit žádné cizí myšlenky, vše má pedantsky našprtané podle proamerikánských dispozic,neboť svoje vlastní ….zkráka nevlastní…

    • Eviku neblázni přece soudruh Pávek nebude jezdit v podřadném autě,potřebuje pořádnou káru!!Rodina a velké příbuzenstvo budou výlety.EVÍKU EVÍKU probuď se ze snu a zahoď legitimaci KSČ!!!!!!

    • Evo, jakože co? Ještě před 5 lety bylo pravidlem pražské kavárny: s komunistama se nemluví! Nebo se mýlím? Co se najednou tak zásadního stalo, že tý kavárně (čest chudáku Kocábovi), najednou nejtvrdší a nejkovanější komunistický špion, školený k podvratné činnosti proti Západním demokratům, nevadí? Co se stalo? Co se stalo s vámi? Jak je možné, že vám najednou nevadí nejkomunističtější komunista na prezidentském trůnu? Morální převlékač kabátů? Co je na tomto charakteru slušného? Panebože, co vy jste za lidi? Máte moc krátkou paměť!!!

     • Je to ale paradox. Ten, podle vás, nejkomunističtější komunista na prezidentském trůnu nejvíce vadí dnes právě komunistům….

    • Hele Evičko, krasavice inteligentní. Heydrich byl také pěkný chlap a fešák. Ale kabát, na rozdíl od Pavla, nikdy nepřevlékl. A nikdy nezradil.

    • Myslíte toho slušného pana prezidenta co doplnil svůj životopis o tom,že byl rozvědčík až do roku 1991 až po zvolení.Toho co tu hlásal o řádu a pořádku a líčil příběhy o bezpečnostním riziku firmy,kterou nařkl z instalace odposlechů na Hradě?Toho co tuhle firmu měl masmlouvanou v předvolební kampani.Toho co ji platili jeho spolupracovníci ze svých účtů místo transparentního účtu?

    • Humus, jaká je Pávek loutka. Tímhle akorát ukazuje, jak je bezpáteřní, když v době drahoty si jezdí autem za 4 miliony, který ani nevyrobili zaměstnanci v ČR.
     Prostě zelená … guma.
     To je ta jeho slušnost, ukázat lidem, že on je něco víc. Ten opravdu pro lidi nic neudělá, nebuďte naivní. [redakčně upraveno]

     • Pro pana PhD.: Navrhuji léčbu, zatím stačí ambulantně, když budou silná sedativa… Mám pochopení pro lidi ducha mdlého, tak už ten doktorský příspěvek nebudu dál rozebírat. Nestojí za to!

    • takhle jako eva neuvažovala ani naše máňa, a tu jsme museli zavřít do sklepa aby si nás s ní někdo nespojil

    • Slušný člověk nepřísahá věrnost socialismu a Varšavské smlouvě, aby se po listopadu úplně otočil jak korouhvička. A také slušný člověk se nezastává ruské invazi z roku 1968. To ani mnozí z kovaných komunistů si nedovolili takto ponížit vlastní národ.

    • To je náš český lid.I když se zvolí po tolika letech slušná hlava státu,tak nezůstane na něm nit suchá!Že vám národe není hanba!!

    • O kterém prezidentovi mluvíte? Neznamená, že když se spisovně vyjadřuje a dobře vypadá, že je slušný. Za slušného člověka mluví minulost.

    • Tak tuhle lacinou populistickou bramboračku (myšleno celý článek) musel sepsat někdo, kdo si nevidí na špičku nostu a zřejmě ještě na něčí objednávku… něco tak tendenčního a překrouceného se hned tak nevidí…. 🙂

    • Jistě – slušný pan Pávek už odpřisáhl kde komu, kde co. No a první dáma k tomu, to je třešnička na dortu. Pokud ale vám to tak vyhovuje a nejste sama, dobře nám tak. Stydím se za voliče Pávka, je mi líto, že tohle individuum berou jako symbol slušnosti.

    • President Pavel a slušný člověk ? To může říct pouze omezený člověk s řádně vymytým mozkem. To je charakterově odsouzeníhodný člověk, prospěchář a narcis. Takhle obrátit, jako to učinil on a ještě se cpát do takto vysoké funkce , to chce opravdu silný žaludek !!! Hanba mu.

    • Slušný člověk vypadá jinak, tohle je pouhý převlékač kabátů. Ten chválil komunismus ještě po revoluci. A že sloužil v NATO, kdyby nevystudoval na zpravodajce podle ruského menuálu, tak o něj západ takový zájem neměl. Vždyť po 2sv si západ i východ rozebrali všechny nacistické zpravodajce, a to byli většinou kovaní nacisté. Ale to překonal zájem o ,,odborníky ” z druhé strany.

   • Ale no tak, to nemyslíte vážně, že ne? Víte třeba, kolik máme v ČR firem, které dodávají BMW? Nehrajte na nacionalistickou strunu přes předraženej křáp, kterým Škodovka na poli automobilů bezesporu je. Nikdo není něco víc jen proto, že jezdí v Audi či BMW, jestli to zdejší … tak vnímají, mají nějaký velký nevyřešený problém! [redakčně upraveno]

    • “Předraženej křáp?” Tak to Škodovka určitě není. Je to spolehlivý vůz, máme už za ta léta už čtvrtou a nikdy nás nezklamala. Je, bohužel, pravda, že to již není česká firma, ale prostě stále je to škodovka, značka zůstala.

    • Tady lidem vůbec nejde o to čím jezdí. Jde o zástupný důvod aby vyjádřili určitý postoj a nespokojenost vůči prezidentovy. Je úplně jedno myslím ,že i jemu čím jezdí a hlavně je důležité, že on neřekl chci BMW a všichni se zblázněte. Prostě ho dostal.

   • Pane Petře, v dnešní době inkluzivního školství bazírovat na špatném použití z-s nebo i-y je již překonané a věřte, lepší tomu již v písemných projevech nebude. Spíše se snažte pochopit meritum věci, kterou autor chtěl i svým gramaticky nesprávným příspěvek říci. A pokud je v něm jen zblo pravdy, tak tu kritikou gramatiky nezakryjete….

     • Dobrý den pane Romane.
      Netuším, co máte za školy, ale tvrdit, že Křováci, jak píšete neumí skloňovat je od Vás velice troufalé a ubohé. Měl byste nejprve zapátrat ve svých omezených vědomostech, které jsou mimochodem na úrovni žáka základní školy, a pak někoho urážet.
      S pozdravem Milan z obce ” Křoví ” na Vysočině.

    • “Meritum věci, kterou…..” No, to je fakt perla. Vidím, že “překonaného” máte víc, než sám naznačujete.

    • Meritum věci je v tom, že pan šéfredaktor se potřebuje zviditelnit a našel si moc pěkný terč. A gramatrika, pokud je pro Vás překonaná, tak si tu russkou fakt zasloužíte

     • Pan redaktor bude osel bez osobního názoru a tak musí psát +račky co jsou normálnímu člověku naprosto jedno. Jestli bude náš demokraticky zvolený prezident jezdit v německém BMW za 4mega nebo v německém superbu vyráběném v Boleslavi za 2,5 Mega je mi úplně jedno. Bylo by super někdy ráno otevřít internet a přečíst si tam něco pozitivního a ne bobky *co mají někoho zaujmout*

     • Co sem taháte nějaké Rusko, tady je diskuze o tom kašparovi ve flanelce. To už jste tím Ruskem tak nakažení? Nebo jenom hloupý.

    • Vaše starosti bych chtěl mít ? 😀 to je ten váš plátek na tom tak špatně že řešíte takové hlouposti ? 😀 .. ono by stačilo kdyby se pisálek zamyslel (použil tu věc v hlavě kterou doufá tam ještě nějakou má ) a na spoustu těch kravin by si zodpověděl sám .. Proč mají všichni státníci po celém světě auta černé barvy ? Protože je to nejrozšířenější barva v případě potřeby snáze se ztratí v davu … A že je to BMW a ne škodovka ? Vždyť je to logické při vší úctě ke škodě je to plečka ..měl jsem ji po roce šla z baráku ..pro její spotřeby nepohodlná líná neposkytujici ani možnosti ochrany tak jako BMW ruku na srdce technická úroveň a zpracování je na úplně jiné úrovni .. kdyby jste trávili xx hodin denně v autě taky by jste chtěli být v pohodlí a ne vylézt z auta Dolámaný jak po wrestligovem zápase …a to je jen pár rozdílů ..takže pane redaktore začněte řešit podstatnější věci a přestaňte psát nesmysly jen tím ten váš plátek potapite do ještě hlubšího bahna ..hezký den

  • Tisíslov , že president přesedl z německého vozu do německého. A makonec po slátanině patetické ” Hamba vám presidente Pavle. Tácho ty jsi kus … [redakčně upraveno]

  • Tu češtinu komentovat nebudu, to je nepochybně zbytečné! Jen si myslím, že podléhat lživým informacím je hloupé. Ještě hloupější je takové nesmysly šířit! Jistě máte madam dost času, moc toho asi v práci nenaděláte, tak si k tomu tématu “nákupů PP v Polsku” dohledejte pravdivé informace. Pokud byste mně to chtěla “natřít”, že také píšu v pracovní době, tak já jsem v důchodu.

  • To zas máte Babišáci o čem diskutovat.Pro mne je důležité,že se na hradě neroztahuje ten váš bezpáteřní skřet.

  • Bulvár vždy prodávaly titulky a senzace .-)) pan šéfredaktor to přepapouškuje a posune to dál, snadná práce!
   Že nám někdo 10 let privatizoval Hrad, to už je minulost a žádná senzace a už to prostě netáhne, to už je přece obecně známé a všichni to ví.
   A že škodovka už není česká to asi taky někteří ještě nepochopili a žijí nadále v iluzi, že všechno je všech.

  • Plný souhlas a bude “papouškovat” co mu připraví “na stůl ” , je to přece “voják” naučený plnit rozkazy !

  • Tak ty seš dobrá (doplňte si jakékoliv urážlivé slovo), nákup Pavla v Polsku se uskutečnil v roce 2019. Když už kydáte špínu, ať je to alespoň pravda, jinak jste větší odpad než politici
   Hezký den

  • Milá zlatá, to co tu napsal … Tacha je jen čistá závist. Svým uměním si nevydělá ani na kolo tak jen pomlouvá. [redakčně upraveno]

  • Paní Edito, Váš příspěvek je nejpádnějším důkazem malosti a závisti ubohé zamindrákované Češky. Bojím se, že Vám už není pomoci.. Totéž v mužském rodě platí o panu Danielovi, jehož “kritický článek” jsem nějakým omylem otevřel. Pane, prosím, nevydávejte se za novináře..

  • Paní Edito.
   Pokud chcete pana prezidenta tak lacině kritizovat,tak si nasaďte prosím červený nos a styďte se a zkuste si uvědomit že i pan Pavel je člověk jako vy.Amimo to i já mám rád ty bezva košile od mládí a to je mi už 76 let.

  • Článek očividně vedený čistě proti Petru Pavlovi protože se někomu z redakce nelíbí, že místo jeho oblíbené Škodovky jezdí pan prezident v BMW, ale to že Škodovka už nějakou dobu patří pod Německý Volkswagen to už je pro redakci naprosto vedlejší a raději dál rýpe a srovnává kolik která firma odvádí daní do naší republiky. Trapné.

  • …. ale no tak, jste na tolik hloupá že takovým video nahrávkám věříte? Pokud je odpověď ano, tak raději nikde nic nepíše a mlčte ať si netrhnete ještě větší ostudu 😂

  • Vídíte, možna kdyby jste kandidovala vy, mohla jste s ochrankou nakupovat v Polsku vy. Nekašparkujte, neokamurujte, nešvejkujte a buďte ráda, že máme konečně pána prezidenta.

  • Myslíte toho generála co chodí nakupovat do Polska na trhy i s ochrankou? Aspon se tam něčeho přiučil , třeba jaký mají být ceny v Česku , možná by z Českých cen nevystačil , atd.

  • Na tom nákupu v Polsku byl loni na jaře. To ještě ani nekandidoval a navíc to má z chalupy mnohem blíž než obchod v ČR.

  • Vysvětlete mi, prosím, když už své myšlenky o panu presidentovi sdílíte veřejně, význam slova KŠPAR? Není ani ve Slovníku vulgarizmů

 2. Nevím co je FinTag.cz , nevím kdo je Daniel Tácha a na co je odborník – a ani to vědět nechci – ale silným výrokem si vysloužil titulek a užil si svých “pět minut slávy”. Jsou takoví, které tímto krokem oslovil.

  • Plný souhlas. Dnes může v teritoriu české mediální žumpy publikovat každý osel.
   Vždy najde hýkající příznivce.

   • I já plně souhlasím. Počkejme si na plody jeho práce. Dále bych se ptal, kdo to je pan Tácha a jaké plody za ním stojí. Kromě toho přihlouplého hodnocení prkotin.

    • A kdo je Marek Ladislav?! Jakési … u cesty? Už J.A.K. řekl: takovéto chování toliko pro … dobré jest!! [redakčně upraveno]

     • To, že neznáte Marka Ladislava svědčí spíš o vaší zabedněnosti, je to totiž skvělý člověk.

     • Jen pro přesnost: Janu Ámosi Komenskému je přisuzován výrok: “Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest” a ne vaše chybná interpretace.

   • Nejvíc tady hýkáš Ty osle. Pravda bolí, že. Jen kdyby to udělal Zeman to bys hned hýkal jinak. Ubožáku.

     • Velmi mě udivuje to,že Pavel se snaží žít nad poměry českého národa.Přes to nikdy nepracoval,pouze se živil vojenskými šaškárnami.Zřejmě to zdědil po svých rodičích,kteří si také hráli na vojáčky.

   • Když jsou v kotci osli spokojeni, nehýkají, protože je o ně dobře postaráno, to je jasné, že. Ovšem pokud jsou hospodář a jeho čeledíni lemplové a dávají přednost jen sami sobě, v kotci je pak hlad a nepořádek. Proto osli hýkají a jsou nespokojení. To platí i o tom, co se děje dnes a o těch rádoby politicích, kteří si hledí jen sami sebe.

  • Podepisuji a souhlasím. A ve skrytu duše doufám, že alespoň pan Tácha jezdí českým vozem a není pouze pokrytcem, který “káže vodu, ale pije víno”.

  • Petře naprosto souhlím, Daniel Tácha je kdo? A ještě ke všemu šéfredaktor. Taková bezvýznamná informace. A ještě nepravdivá. Pavel nerozhoduje včem bude jezdit.

  • Prezident asi nebude jezdit dvojkovou Fabii, aby se na něj nevztekal kdejakej jouda. A mimochodem u Zemana jste taky prskal? Já jen, že on to BMW měl k dispozici taky, ale bylo spíš v garáži. A Klaus jezdil Audinou.

 3. Pane Tácha , vůbec se mi Váš článek nelíbí. Pan prezident se může nechat vozit v čem chce, ať se Vám to líbí nebo nelíbí. Já osobně řídím automobily od roku 1983, a nikdy jsem české auto nevlastnil, dodnes jsem měl pouze vozy “západní ” výroby a jsem spokojený, asi vím proč.
  Taky Vám do toho asi nikdo nekecá, čím jezdíte, možná auta jen fasujete, no a to se týká hlavně škodovek. Asi tak…

   • By měl …? To je fakt přesvědčivé! Kdo to řekl, jaké ustanovení jaké normy citujete, to je nějaké nařízení, nebo jen váš názor? Prosím o slušné a pokud možno věcné vysvětlení. “By měl” je poněkud slaboduché.

    • Pobavilo. Nejlepší je mít na všechno normu, nařízení, směrnici… To se to pak žije, ani vlastní mozek není třeba…

   • Že pan šéfredaktor vyplodí článek, který v mnoha slaboduchých vyvolá pocity závisti (dle reakcí v dsikuzi) je jedna věc, asi to tak chtěl. Třeba jezdí ve shnilé felicii. Druhá věc je, že výrobu Superbů je přesunutá na Slovensko. Třetí věc je, že prezident si auto neurčuje. Pokud takový dojem vyvolával Zeman, tak to bylo asi to jediné, o čem měl pocit, že rozhoduje…

   • To by musela škodovka nejdřív vyrobit odpovídající auto. Superb nemá ani kvalitu ani renomé, takže se není co divit, že v tom nikdo důležitý nechce jezdit. Já ho měl a nebylo to moje nejoblíbenější auto. I první generace Peugeot 508 byla pohodlnější. A přece nechceme, aby se další prezident nejdřív vylil jak váza, aby tu cestu Superbem přežil… Jen škoda, že pan redaktor míchá do článku o autech svůj politický názor.

 4. Povedený Pavel nás normální lidi vodí za nos od samého začátku! Je to typický lživý politik a funkce prezidenta je jen zástěrkou toho co má dělat-konat! Hanba tzv. presidente!

 5. Pan šéfredaktor … webu se potřeboval zviditelnit a nějaká Edita by se v prvé řadě měla naučit pravopis, píše se “s ochrankou” a slovo kšpar neznám. Pane “redaktore” Pavel toho za týden dokázal víc, než ten opilec za rok, ale to vidět ani vědět nechcete, nehodí se to do toho ubohého textu výše.
  To zde jsou jen další stránky pro ubožáky vidící rudě, zřejmě nezažili roky před 1989, pokud ano, chybí jim nebo jejich vzdělání odpovídá projevu a s tím se bohužel nedá nic dělat… [redakčně upraveno]

  • Člověče, nezapomeň na dnešní léky. Zmiňovat se o hrozné komunistické době plné bolševických fízlů, a teď nekriticky fandit jednomu z nich? To je paranoia!

   • Aha a co jsi dokázal ve srovnání s ním ty …?!
    Už jsi si dnes zpíval Internacionálu?
    Když se tak rozhlížím po tvých příspěvcích tipuji tě na pravou ruku tupouny opěvovaného podvodníka Vrábela.
    Bohužel i tací vedle nás žijí a kdyby se náhodou něco seběhlo, tak první zalézají do děr… [redakčně upraveno]

 6. Vážený pane redaktore, možná Vás to překvapí, ale útvar který se stará o bezpečnost Prezidenta má vozidel hned několik…různých značek. Je na nich čím se zrovna pojede, pokud tedy nemá pan Prezident jiné přání. Myslet si, že dva týdny po inauguraci už bylo dodáno nové vozidlo takové kategorie je opravdu velmi naivní 🙂 Ale Vám ani tak nejde o to informovat jako plivnout si, použít při takovém plivanci citát z Bible, to už ovšem chce silný žaludek.

 7. Všem, kdo trvají na to, že český prezident má jezdit v českém autě, bych rád připomněl, že Škoda Superb je automobil střední třídy (myšleno kategorie aut dle velikosti a typu karoserie), a do stejné třídy spadá např. VW Passat, BMW 3, Renault Talisman, Audi A4, Opel Insignia, Mercedes C… Viděli jste snad nějakého prezidenta nebo premiéra západní země jezdit některým z těchto modelů? To, že v Superbu jezdil Miloš Zeman, nebylo normální, navíc na předním sedadle…

   • Superb opravdu není vyšší střední třída. To jen Škodovka kdysi hrála na to, že Octavia není přímý nástupce Felicie, ale něco víc než nižší střední třída, tj. dnes kompaktní (nikdy nebyla, ve skutečnosti to byla stejná náhrada, jako když ve Fordu Focus nahradil Escort), aby ji mohla prodávat dráž. Aby to podpořila, více méně natvrdo okopírovala auto skutečné střední třídy (Opel Vectra). A hraje to s čecháčky pořád, aby mohla prodávat podivné kombinace typu Scala za drahé peníze. To samé platí pro Superb (opravdu to není stejná třída jako Audi 6).

 8. Zjistěte si prosím stupeň balistické ochrany předchozí Škody Superb a BMW 7, které obdržel.
  Pokud chcete psát podobné články, tak si o tématu něco nastudujte, takhle je to příliš laciné.

 9. Pro důchodce nejsou peníze,ale Pavel si za naše peníze pořídí luxusní BMW, Pekarová za naše peníze letí do Koreje, politici si zvedají platy. Něco je shnilého ve státě českém!

   • Proč hned urážet. Lidi žijeme v demokracii. Každý má svůj názor. Já ho taky volil, ale neurážím lidi s opačným názorem. To znamená, že 2 500 000 lidí je banda debilů a jenom Ti co dali při volbách hlas Pavlovi jsou vyvolení. To nemyslíte vážně. Mějte svoje názory ,ale neurážejte. Je to víc ubohé a trapné než samotný názor, který se Vám nelíbí.

 10. Netuším co měl za záměr redaktor, plivajicí jedy a jízlivosti, nám vlastně sdělit? Jde vidět že novinařina není již řemeslo, pouze se našel prostor pro často zmatené a bezduché vyjádření různých pisálku a choleriků, co se rádi poslouchají… Je škoda že nadpis vlastně emotivně předurčuje že to nebude novinařina! A tím si za to vlastně mohu sám. Téma bezesporu zajímavé ale nechutně a nedostatečně zpracované. Vůbec žádná fakta například o tom – zda BMW 7 – již mezi vládními vozy bylo a nebo se teprve na objednávku prezidenta objednávalo. Zda Superb z německého holdingu částečně vyráběný donedávna v čechách, náhodou není ve flotile méně času. Při brouzdání minulostí se pisálek výbec nezajímá o fakta (např. že TATRA 613,700 atd. nebyly v té době připraveny v nové výrobní koncepci). Jak to měly další hlavy CSR a ČR? Jak to měl po nástupu opěvovaný lidový prezidsent který právě skončil. Za jakých podmínek provozujeme flotilu vládních limuzín nyní a za jakých to bylo předtím…? Jak to má zbytek hradní elity s vozidly předtím a nyní? Prostě texty co od pisálka očekávate alespoň náznakem….a od novináře se těšíte na čtivou formou popsané fakta … hanba takovéto práci… Pouze výtrysk osobních emocí – něco jako u mne… I tak přeji hezký den. JŠ

  • Takže jsou potřební jen ti novináři, kteří se řadí svorně do zástupu za momentálně pokrokovými hesly a po příchodu před tribunu hromadně řvou vhodně zvolená hesla a skandují vybrané slogany oslavující vedoucí úlohu čelných státníků. Ostatní použít nejlépe jako palivo do elektráren, že? Pěkná demokracie.

   • Potřeba jsou novináři, kteří dokáží věcně a srozumitelně informovat. Nemusí souznít s tím či oním politikem, ale pokud jej chtějí kritizovat, mělo by být otázkou novinářské cti, činit tak kultivovaně a na základě reálných skutků, které jsou jaksi relevantní vzhledem k politické funkci dané osoby. Generovat nezáživný text, který vlastně nepřináší žádné nové nebo aspoň zajímavé informace, jen protože pan redaktor neodolal příležitosti “naroubovat” svoji averzi vůči prezidentu republiky, na motoristické téma, je laciné a hloupé. Článek nemá žádnou hodnotu motoristicky, politicky, fakticky ani nijak jinak. Hned po zvolení na otázky ohledně vozového parku prezident Pavel odpovídal, že nemá vyhraněné preference ohledně služebního vozidla a vystačí si s tím, co nabízí ochranná služba (Schválně, co myslíte? Měla ochranná služba ve vozovém parku BMW? 🙂 ) A nyní pan Tácha generuje spousty textu, který obsahuje prosté informace vlastně jen ty, že nový prezident jel několikrát Superbem a poslední dobou několikrát BMW (tedy vozy, kterými disponuje ochranná služba), zbytek toho obsáhlého článku už jsou jen vývody a toporné snahy pana redaktora, kterak čtenáře přesvědčit, jak to celé vlastně poukazuje na charakter nového prezidenta. To je přece strašný blábol. No nic, vypínám si fintag.cz z nabídky na Seznamu.

 11. Přeju mu BMW, je luxusní a pohodlné. Určitě mu to poradil pan Kolář, ten se vyzná. No a když mu do auta paní Holubová uháčkuje polštářek, bude to mít jako doma.

 12. To je tak, kdyz pise nekdo, kdo nerozumi ochrane osobnosti a chce si plivnout… vysledek je, ze mu tleskaji dusevni chudaci a pri tom se vlastne totalne ztrapnil. Tacho, tacho…

 13. Káže vodu, pije víno. Říká se tomu pokrytectví. Ale účel to splnilo, vyhrálo se. A že to jeho voliči nechápou? Vlastně není divu… Jaký pán, takový kmán. A autore, nic si z toho nedělej! Nepochopení psaného textu čtenáři není tvá chyba, ale nedostatek současného vzdělávacího systému.

 14. Co jste si zvolili, to máte, tak na to nenadavejte. Jinak Superb se vyrábí ještě v Kvasinach, takže je český, reakce na JŠ

  • No já napsal //donedávna// takže ano – i já se nechal unést žumpismem … ještě se prozatím vyrábí v čechách česko/mezinárodními bioroboty pro německou automobilku z německého koncernu … ale jak si lze dohledat, plány na přemístění výroby visí vevzduchu … takže že by češi, ne tak úplně, měli vliv na to kde se bude vyrábět? .. a jen otázka na téma značek/CZ aut… když se tedy Hondé vyrábí v Nošovicích .. je to česká automobilka ? – nemyslím to špatně, jen se ptám na názor…

 15. Mnozí by ho rádi viděli jezdit v GAZ 69, ale doba je již jinde,je vhodné jezdit v BMV nebo v Mercedesu ,vše řádně opanceřované a neprůstřelná skla,M.

  • A čeho se bojí, když je válečnej hrdina, že mu ustřelí prdel? Miloš jezdil v normálním autě bez pancire a nepotřeboval k tomu limuzínu za 4miliony.

   • – prosím o zdroj nebo o informaci kde lze podklady pro toto tvrzení dohledat!? děkuji, jsem lačný po informacích z automobilového světa a toto téma bývalo dlouho tabu .-.. takže jsem se domníval, že prezidenty vozí nějaká státní / hradní insituce … a ta používá nějaké typy certifikovaných dopravních prostředků v určitém stupni ochrany nebo něco tak podobně… tím jsem vycházel také z domněnky, že za měsích nebo dva … se takové certifikované auto namíru nevyrobí … ale jsem opravdu laik a ani nemám novinářské ambice …

  • To je fakt úroveň. Proboha! Hlavně ať tohleto “z podhůří” není vzorek národa. Čendo, Čendo, je mně vás líto. Ale chápu, že zoufalí lidé reagují zoufale. Nebo hloupě? Proberte se! dostal jste se mezi lidi, tady nejste u vás ve stáji……

 16. No, abych byl upřímný, to jeho BMW je asi to poslední, co mně na něm vadí. Dokonce bych snad rozdýchal i tu jeho nevábnou minulost. Co však nikdy nepřekousnu jsou už jeho první politické kroky, očividné prosazování cizích zájmů, pokrytectví a naprostý nedostatek vlastní politické vize. Varovné je též jeho personální okolí a někteří nechutní podporovatelé, s nimiž se on rád ukazuje (stačí připomenout např. řeporyjského starostu)…

  • Velice jste trefně charakterizoval ono hradní neštěstí, které tuto zemi potkalo, jen jí a nám všem přejme, aby s sebou nepřinesl z jeho strany ignorovaným obyvatelům smůlu, která jeho záhadné “zvolení” predikuje….

 17. Z mého pohledu celkem hloupý článek. Dovoluji si poznamenat, že česká automobilka neexistuje. Všechna u nás montovaná auta mají zahraniční vlastníky, klíčové příkazy kam směřovat vývoj či výrobu dostávají ze zahraničí a veškeré vyprodukované zisky také končí v zahraničí. Jen pro zajímavost, dosti podstatná část právě zmiňovaného BMW se vyrábí v několika průmyslových zónách v čechách. Součástí subdodavatelského řetězce tak může být i kolem desítky tisíc místních pracujících, to bude ale asi na pana šéfredaktora moc složitá story.

 18. je uplne jedno co kdo napise do novin. dnes uz vime vsichni ze muze mit naprosto opacnej nazor. stejne jako kazdy zamestnanec nekdy musi delat to co nechce…pro blaho firmy. zasadni je kolik lidi si to precte a kolik blbu pod tim bude diskutovat a klikat na reklamy

 19. Tak nevím, ale četl jsem, že volbu auta nechá na policii. Takže platí to či nikoliv.
  Jo a když už píšu tak mě napadá: když si rád zajezdí na své nesmírnně rychlé motorce – myslím tím, jak ho uhlídá při jeho jízdě na tom jeho velmi rychlém stroji jeho ochranka?

 20. Vůbec se mu nedivím. Mám starší BMW v plné palbě a když vlezu do novýho embéčka, tak si připadám, jako v hračkárně.

 21. Informační hodnota článku 0, novinářská práce 0….jen spousta celkem únavného a nezajímavého textu generovaná za účelem plivnout si za každou cenu a toporně vymýšlet nesmyslné souvislosti. Zajímalo by mě, jestli pan Tácha toto myšlenkové veledílo vytvořil vlastními silami, nebo zda je to výsledek pokusu s nějakým AI chatbotem.
  Ale asi to psal pan šéfredaktor Tácha sám, přece jen po necelých dvou týdnech v úřadu hodnotit prezidenta republiky (a pro tento případ je lhostejno, kdo jím je) dle služebního vozu, to už chce notnou dávku nekompetentnosti a zaslepenosti osobním názorem, který má pan Tácha potřebu propašovat i do motoristického tématu, že to by snad na AI bylo až příliš hloupé.
  No nic, Daniel Tácha si užil svých pět minut slávy. Je jen jeho škoda, že to nebylo na základě kvalitně odvedené novinářské práce. Ale někomu nevadí udělat za sebe nekompetentního šaška – hlavně, že kliknutí na stránku přibývají.

 22. Jenom bych chtěl vědět, proč nikdo z vládních činitelů a to ani pan prezident nejezdí v elektromobilu. Měli by jít všichni příkladem, když to tak vehementně propagují a to ne jen oni, ale všichni ústavní činitelé, úředníci a také zastupitelé měst a obcí.

 23. To uz musi byt opravdu okurkova sezona kdyz mistni pisalci dehonestuji nekolik dni slouziciho prezidenta kvuli volbe vozu… Ten vecne nalitej kaspar vam nevadil? Zvlastni… BTW opravdu jste tak tupy ze srovnavate na kvalite klesajici superb s bmw rady 7? TO MUZE DELAT POUZE CLOVEK BEZ MOZKU MYSLICI SI ZE JDE O VOZIDLA STEJNE UROVNE? SEDEL NEKDO Z REDAKCE V NOVEM SUPERBU A V NOVEM BMW RADY 7? OPRAVDU VAM TO PRISLO STEJNE? RADSI PISTE O OTEVIRANI DETSKYCH HRIST A NEDELEJTE SENZACE Z TAKOVYCH HOVADIN….

 24. Ještě, že pan Tácha má o čem psát, protože takovou důležitou věc jako je výměna auta u pana prezidenta se musí opravdu řešit a psát článek dlouhý jako o starém Egyptě. Jemu je jedno v čem jezdí. Vy chcete být zajímavý, ale tohle je skutečně takový brak, který by vůbec neměl být vložen na internet. Jaká hanba! Vy jste hanba. Prezident reprezentuje nás všechny. Auto k tomu patří.

 25. Bóooože – to je ale článek.
  Prezident je ve funkci 2 týdny a už jede na třetí státní návštěvu (Slovensko, Polsko, teď Německo) – takže víc než Zeman za rok, a to Polsko jenom proto, že Babiš by mu nepomohl v případě napadení, tak to jel žehlit – a autor článku píše, že jediné, co prezident udělal, je výměna aut?
  Strašný

 26. Bože, kam jsem to zabloudil? :-(. Vypadá to na Burešovo hnízdo. Pan prezident se jasně vyjádřil, že bude jezdit v tom, co mu určí Ochranná služba Policie ČR.

 27. Všichni soudruzi, milující socialismus a komunismus se nikdy nevyhýbali luxusu i když přicházel z prohnívajícího kapitalismu. Kupříkladu největší ruský revolucionář a myslitel
  Vladimír Iljič Lenin jezdil v mercedesu.

 28. Už troubějí,už troubějí,na horách jéééleni……místo keců o ničem je třeba pozavírat nadobro recidivisty-kriminalita stoupá a krádeže jsou jen předzvěstí vražd.,feťáky a chlastometry vyhnat z aut a z úředníků udělat slouhy lidem a ne politikům.To jsou problémy této republiky.A ne kecy o rasismu,genderismu a o autech prezidentů.Kapitalismus je o konkurenci lidí na firem,a protože plno lidí nebude stačit je třeba postavit chudinské čtvti,kde se neúspěšným bude pomáhat cíleně a v místě.Omezí se tím neúměrně rostoucí kriminalita.A kdo dokáže,že umí konkurovat tomu pomociu a zbytek sanovat přes daleko menší sociální systém.Začlěňování nekonkurenceschopných lidí za každou cenu je blbost a vede jen k dluhům,kriminalitě a krachu všech

 29. Vynikající a výstižný článek pana redaktora Táchy o hradním pokrytci.Bohužel to BMW je jen náznak toho co bude prezidentování rozvědčíka naši republiku stát.Myslím,že je každému kdo má vlastní rozum jasné o co se nyní hraje a proč tam sedí zrovna tento člověk a koho bude poslouchat.Jsme národ až přehnaně slušných lidí co nemají kuráž,jako frantíci.Děkuji panu redaktorovi za připomenutí co je svoboda slova a za jeho odvahu.Klobouk dolů i médiu,které se odváží psát pravdu,protože pravda zvítězí, jen se neví kdy a kolik z nás se toho dožije……mládí nám pokazili kvazi komunisti co nikdy komunisti nebyli a už se zase stejní pomalu derou zpět….

 30. Předpokládal jsem, že se někdo připojí k mému komentáři o elektromobilitě….. , ale pořád se hází špína sem a tam. V jaké značce vozu pan prezident jezdí, je mě vcelku jedno, ale ten pohon už tak jedno není. Možná to časem změní a půjde jak jsem psal již minule příkladem se vším, co elektromobilita přináší. Myslím to celkově, jak kladné věci, tak ty negativní a po roce nám mohou všichni říci jaké úspory, nebo neúspory tyto vozy přináší.

  • … ano je to téma a probíra lo se tuším hned po volení … při dotazech novinářů a pisálků na změny ve vozovém parku tímto směrem (elektro). – budu vám muset pohledat přesnější podklady a zněntí tehdejších recenzí, ale pokud si pamatuji tak toto téma vyznělo jako že pro potřeby prezidentské kolony, technických prvků ochrany, zabezpečení, dojezdu, manévrovatelnosti, akcelerace a dojezdu…. nešel elektro Superb použít. Naskátala se možnost na nějaký ten Enyaq 𝗶V – ale ten není jako limuzína a asi by se (po přidání nezbytných prvků pro tento typ vozidel – vládní kolony) špatně paswoval do nějakých váhových limitů. Tím by asi byl omezen dojezd či také celková schopnost manévrování, akcelerace, vytrvalosti a nezávislosti, kterou by podle mne takovéto auto mělo mít. … ale … pokud někde najdete opak.. rád si přečtu a přehodnotím svůj pohled… (omlouváme se ve všech svých příspěvcích za překlepy, blbě se to mačká)

  • Miloši, pokud si dobře vzpomínám v(někdy na) elektroautě jezdí nejvyšší představitel Řeporyjí Pavel Novotný – jezdí v bojové elektromultikáře nebo na elektrokole.

 31. Pro … pisálky vyměnil německé auto vyráběné na Slovensku za auto německé vyráběné v Německu. Zbytek exkrementů nemá stejně význam číst. [redakčně upraveno]

 32. Tak celkem o nic nejde,jen u lidu prostého pozvedl sebevědomí a hrdost na šikovnost a um českých ručiček v automobilovém průmyslu, zaměstnaných u BMW.

 33. Nehledě na to, co Pavel udělal a neudělal špatně nebo dobře, nehledě na pohled na něho jako prezidenta, tento článek je tendenční a zavádějící … a kňourání ublíženýho děcka bez jakýchkoliv argumentů. [redakčně upraveno]

 34. Je vtipné že v naší republice jezdí spoustu nepracujících ,,Romů ” v zánovních vozech BMW které platíme my všichni pracující daňový poplatníci a to nikomu nevadí 🤔 ?

 35. Vždycky mě prvně pobaví a potom udiví ta glorifikace mladoboleslavské Škodovky. To je asi tak české auto jako ten nenáviděný Bayerische Motoren Werke, s tím rozdílem, že BMW si na to aspoň nehraje. S opravdovou Škodovkou (pro pana šéfredaktora, té z Plzně) navíc tohle béčko VW group nemá vůbec nic společného.

 36. Vážení, opilce vyměnil na Hradě člověk, který nás bezesporu bude reprezentovat, a to uvnitř naší země i v zahraničí. Nějak rychle jste zapomněli na potácejícího se exprezidenta MZ na vojenské přehlídce v Polsku, kde ho musel polský prezident podpírat a otáčet, aby trefil nebo z přehlídky předčasně neodešel neznámo kam…. Zapomněli jste na virózu u klenotů, kdy přítomní potvrdili, že z MZ chlast táhl tolik, že přítomní lapali po dechu a odvraceli od MZ hlavu, aby se jim nezvedal žaludek. Zapomněli jste, a to tak, že hodně rychle, na Mynáře, Ovčáčka, Nejedlého a spol.??? To byla REPREZENTACE ČR 🙁 🙁 🙁 A teď vám vadí, že PP pojede v BMW7? Jste k smíchu, včetně pana redaktora!!! Proboha! To jste fakt tak rychle zapomněli??? Musím také souhlasit s komentáři o původu Š-Superb a BMW. Vždyť je to všechno Německo! Jen to BMW je o nějaký ten “level” výše. Takže přiznejte si, není to vlastně jen závist? Na závěr jen dodám, že nejsem komfortní se vším co prezident PP dělá a říká. Mám různé výhrady, mám pro něj souhlas i nesouhlas, ale “honit si triko” takovým směšným článkem, jehož význam je NULA…..?!? No, nic. Vrtá mně jen hlavou, proč na čí popud případně za čí peníze a z jakého skutečného důvodu byl tento pseudo-novinářský počin realizován. To fakt nejsou jiná, závažnější a prospěšnější celospolečenská nebo ekonomická témata?

 37. Proc jsme stale zklamani z nasich politiku, vzdyt jsou z nasich rad, jsou to prece take Cesi (vetsinou) Mame takove politiky, jaci jsme jako narod. Ja jsem si jen oddechl, ze nechtel jezdit Volhou…

 38. Tak to je zas intelektuální průjem, článek asi psal … ne?!…btw, ona je Škodovka česká? [redakčně upraveno]

 39. pane redaktore, máte kuráž ! , bravo, víc takových, prezident zasloužilý lampasák PePa je podle mého očekávání bezpáteřní sluha pětidemolice, EU, USA …, Česko a Čechy má v paži

  • Tak to musela být makačka, tohle vymyslet a napsat!!! Smekám.
   BTW, předpokládám, že jste kolega redaktor, ale udivuje mě, že KSČM ještě vydává noviny.

 40. Taky bych škodovkou nejezdil, už z principu, protože vlajková loď Škody se má nadále vyrábět v Bratislavě. Takže je úplně jedno, jestli jezdí německým nebo slovenským vozem, prostě vrcholný model české automobilky už nebude český. Takže za mě v pohodě, reprezentativní český vůz už nemáme (nebudeme mít), tak ať si vybere, co chce.

 41. auto si nevybral prezident , ale jeho ochrana … bmw je nesrovnatelně bezpečnější než zemanův superb – včetně neprůstřelnosti … ostatně kdo by chtěl střílet na mrzáka že … nadruhou stranu ale nasraných bolševických noků a babišových zklamaných koblih je mnoho , a tam už by se nějaký ten střelec , který neunesl burešovo ponížení našel a na nového prezidenta by střílet mohl . Ostatně z případných reakcí se ihned dozvíme kolik naštvaných hajzlíků z neprůstřelného auta tu máme – tak šup husičky , zahýkejte … šup , šup …

 42. Typická ukázka českého šťouralství, brblání, hnidopišství a blbé nálady.
  Pokud se autor domnívá, že Pavel bude lepším prezidentem, když bude jezdit ve voze
  s českým jménem, vyjadřuji mu hlubokou soustrast. Po světě jezdí tisíce politiků ve
  vozech Mercedes, BMW, Audi 8 atd….
  Mimochodem, napadlo pana redaktora, že důvodem pro změnu vozu mohou být bezpečnostní důvody?? Co když se za ta léta už provařilo, jaké ta škodovka má VIP bezpečnostní prvky…..?? O technologiích BMW se tady tolik vědět nebude….
  a pro Pavla s jeho zkušnostmi z terénu by třeba tohle mohl být důvod….

  • Třeba jej to napadlo, nicméně potřebuje psát kontroverzní texty s provokativním titulkem pro tu na václaváku demonstrující poněkud jednoduše přemýšlející a naštvanou menšinu, aby si zajistil větší počet přístupů na stránku. Z toho se pak počítají platby za reklamy. Já jsem si ten článek taky otevřel, i když jsem podle nadpisu už věděl, že to bude nenávistný blábol.

 43. Já mu určitě BMW nezávidím. Tak si holt nevybral české auto Hyundai (Nošovice) nebo některého českého malinkatého Peugeota (Kolín) nebo některou českou malou Toyotu (Kolín) nebo Škodu VW (Mladá Boleslav). Vidíte, ze všech jmenovaných “českých” aut jste mu vnucovali jen značku Škoda – proč?

 44. Otevřel jsem stránku a docela se pobavil. To, co napíši, není samozřejmě kritika. Jsme svobodní lidé ve svobodné zemi (zatím docela ještě) a kdy a jak reagujeme, je naše osobní věc. Ale nemohla mi ujít následující věc. Když se tu objeví článek svým významem velmi důležitý, takový, který už naznačuje, co se na nás chystá, co se má stát a z toho pak logicky vyplývá, jak budeme žít, nebo živořit už zítra, je v diskuzi mrtvo jako na hřbitově v prosinci. Ale když vyjde článek s takovou banalitkou, jako že v jakém autě jezdí náš nový pan prezident, tak to v diskuzi vypadá, jako kdyby se píchlo do vosího hnízda. Ve stylu zachraň se, kdo můžeš! Z toho úlu, myslím tím tuto diskuzi, neustále vylétávají další a další jedinci, jejichž přesný počet je vidět na počítadle, když si člověk po chvíli klikne na ikonu obnovit stránku. Ale k článku. Když se prezident volil, slyšel jsem vtip. Pan Babiš zemře a jde nejprve do pekla, aby si obhlédl, jak to tam vypadá. Lucifer ho provádí místnostmi, kde to „žije“ a ukazuje mu, jak to v pekle chodí. Plné stoly, neřest bez skrupulí, pěkně teploučko, žádná energetická krize. Ovšem Babiš říká: „No jo, je to sice perfektní místo, ale to by se mně na světě lidé pošklebovali, že jsem tady skončil“. Tak mu Lucifer přivolá výtah a on vyjede do nebe. Tam už ho po otevření nebeské brány ovane blaženost sama. Pastviny zelené, všichni na tvářích blažený úsměv samým štěstím, jak plují na obláčcích a průběžně rozjímají. Po chvíli řekne: „To také úžasné místo, ale když už to mám na věky, tak je to tady dost nuda. Já raději beru to peklo.“ Tak sjede zpět a Lucifer ho vede opět stejnými prostory do jeho místnosti. Pak otevře její dveře, do Babiše strčí a ten sjede do kotle s vařící se smůlou. Při tom sjíždění stačí ještě zvolat: „Jak to, ukázka života v pekle byla jiná!“ A Lucifer odpoví: “Ale to nic, to byla jen předvolební kampaň.“

 45. Panenko skákavá, prezident nechce jezdit ve škůdce!!? Neslýchané, to je mnohem víc než velezrada…Svatokrádež vůči národní modle!

 46. Trochu trapnej článek, auto za 4 miliony no a?? v takových autech jezdí kdejakej mafián a rádoby podnikatel.
  Nevím proč by musel prezident jezdit ve škodovce , navíc jsou obě Firmy Made in Germany
  Autorka by měla zvolit téma o něčem užitečnějším.

 47. Pan Daniel Tácha, který evidentně jezdí ve staré Fabii, udělal důležitý krok. Zviditelnil se. Je jedno, zda je to skutečně jeho názor (zde jednoznačně názor …), nebo zda se řídí pravidlem, že i negativní reklama jest reklamou. Zařadil se mezi stádo tupých kritiků, kteří prostě musí na všem hledat chybu. Za každou cenu. Rozvášnil dav občanů, kteří již vědí, že pan Petr Pavel je špatný prezident, přestože je ve funkci cca čtrnáct dní. Jsou to lidé obdivuhodní, lze předpokládat, že oni po čtrnácti dnech v práci byli zralí na Nobelovu cenu. No, a to jsou přesně ti praví, pro které tvoří tento žurnalistický turista. [redakčně upraveno]

 48. To je tak když autor článku s dvoucifernym IQ jehož mozek operuje v BEJZIKU se potřebuje zviditelnit . V originále Basic

 49. Proč ty naši politici včetně prezindenta povinně nejezdí v elektromobilech ? Proč? Nás tomu donutí různými zákazyatd. a sami jezděj osmiválcem. Je to furt stejný

 50. Dobrý den milí spoluobčané. Rád bych přispěl několika drobnostmi, do Vaší dosti bouřlivé debaty. Výběr vozového parku pro prezidenta ČR má na starosti pouze a jedině Ochranná služba PČR. Vozidla které bude nový prezident užívat, byla vybrána a objednána v požadované specifikaci již v listopadu loňského roku. Jedná se celkem o soubor tří vozidel různých výrobců, s předepsaným vybavením i stupněm ochrany. Ani sám prezident, nedokáže ovlivnit kterým vozidlem zrovna pojede, pokud ochranná služba vyhodnotí stupeň rizika jako zvýšený, může se stát, že ve vládní koloně prezident nepojede vůbec. Bez ohledu na fakt, že nebylo jasné kdo vyhraje lednové volby, byla vozidla pro nového prezidenta již dávno objednána. Tak už se zbytečně nehádejte….. Svět je krásné místo.

 51. Co můžete čekat od komustického vojenského rozvětčíka, kterého školila sovětská KGB. To jsme to dopracovali. Na Pržském hradě máme jeho a ještě k tomu komunistickou vojenskou politručku. On i ona jsou takové morální žumpy.

  • Úroveň pisálka pod pseudonymem “Pávek Pavel” je odpovídající stupni jeho vzdělání a znalostem českého jazyka. Takový “rozvětčík” nebo “Pržský hrad” jsou fakt silnými argumenty!!! S takovými jen těžko bojovat. Na závěr jen tři dotazy na pana pisálka: “Základní školu jste úspěšně dokončil? Z češtiny jste měl jakou známku? Nestydíte se vystupovat v psané diskuzi s takovou úrovní vašich znalostí?”

 52. Tak tady člověk neví, jestli se má smát nebo plakat. Plakat nad ubohostí tématu – prý hanba tomu, kdo vymění Škodu za BMW – ale jinak jsem se dost nasmála vtipným komentářům díky

 53. Daniel Tácha, žurnalistická ostuda…řešit, čím jezdí prezident je úplná zbytečnost, když má ze zákona možnost volby a titulek, že Petr Pavel zklamává na plné čáře, je spíš k smíchu. Do žurnalistiky, by se osobní preference tahat neměly….

 54. Dobrý den, vážení není důležité nějaké auto za čtyři kapříky, ale máme tendenci se kamarádit vždy s někým kdo na nás vytáhl zbraně, první válka druhá válka u té jsem byl, 1968 kdy nám Ukrajinci rozstříleli Národní muzeum a nyní jsme to přikryli vlajkou, kterou nelze ani sundat, byl jsem na místě, další a další věci které nikdo neřeší. Zbraně a peníze do zelené díry atd. Děkuji.

 55. Prezident nemá co jezdit v autě střední třídy. To by musela prvně Škoda vyrobit adekvátní auto. Nicméně další z našich automobilek Hyundai reprezentativní auto vyrábí, takže pokud by tu byla snaha aby prezident jezdil v domácím autě, je tu šance.
  Škodou jezdil jen Zeman. Klaus jí sice od Škody dostal, ale nepoužíval ji. A co se ceny týče tak dost pochybuji, že by BMW auto prodalo za ceníkovou cenu, když PČR před pár lety dalo k užívání několik supersportů i8 k užívání zdarma.

 56. Tak ubohý článek plný jedu už jsem dlouho nečetl. Hanba Vám pane Tácho … Ono taky co čekat od plátku vlastněného s.r.o. (tedy panem Táchou a paní Táchovou) s celkovým základním vkladem 15 tisíc Kč. Evidentně do svého podniku nehodlali investovat ani dobrou novinařinu a ani peníze.

  • vážení je mě z vás smutno a na zvracení , zamyslete se nad sebou , občas se podívejte do zrcadla , jakpak vám je z toho co tam na vás kouká ???? jste ještě slušní lidé ?????

 57. V roce 2005 jsem byl u toho, když se kupovalo nové auto do státních služeb – Škoda nabídla Superb , BMW nabídl 6 řadu – o 200 000 Kč levnější

 58. Tak nevím jestli se mám stydět…. mám motorku BMW ,auto s W na čumáku a červenou flanelku, kterou nosím už 5 let.Snad si může každý vybrat s čím chce jezdit a co bude nosit. A prezident snad to právo taky má ,pro mne je důležitý aby hleděl na zájmy ČR, slušně se choval,nemluvil sprostě a dobře reprezentoval naší nádhernou vlast.Třeba tím že si rád dá pivo. Ahoj všem a mějme se všichni v úctě i když máme jiný názor.

 59. Fujtajxl, takove okupantske krapy (hnusne z venku, hnusne zevnitr s interierem z 80tych let) si davam se svym EV400 i na zpatecku (s kopce bych to dal i s prazdnou Escaladou)… Prej za 4 mega :-)))))), ani 400 klacku bych za to nedal, vetsi hodnotu to nema, ja bych se stydel do toho sednout… ale pro omezence asi dobra volba.

 60. No, případná hanba prezidenta by se nejspíš neměla odvíjet od toho, jaké služební vozidlo používá. Ochranná služba Policie ČR už desítky let využívá zahraniční vozidla různých značek pro dopravu chráněných osob. Předchozí prezident jezdil důsledně ve Škodovce, jeho působení však mnozí komentátoři hodnotili jako vlastizrádné pro jeho vstřícnost Číně a Rusku, tedy zemím z bezpečnostniho hlediska velmi problematickým. Tedy k zvolání ” Hanba prezidente! ” zde byly důvody poněkud vážnější. Na okraj podotýkám, že Škoda SUPERB je vozidlo střední třídy na úrovni VW Passat, neni srovnatelný ani s BMW řady 5, natož řady 7, která je běžným standardem pro dopravu chráněných osob. Aby k tomuto účelu mohla Škoda Superb alespoň nějak omezeně sloužit, musí projít poměrně náročnou a drahou úpravou, takže ve finále může být dražší než zmíněné BMW. Co je špatného na tom, že se prezident fotí během svých volnočasových aktivit, už vážně nechápu. Určitě je to lepší pohled, než na otylého předchůdce na gumovém člunu.

 61. Konečně článek, kde se člověk dočte něco jiného než v provládních médiích. Presidenta si vláda a její média zvolily, nelze očekávat, že se bude chovat jinak.

 62. Voliči vlády a tím pádem presidenta svou vlast zapřou, odsoudí lidi, kteří bojují za současnost i budoucnost. Na druhou stranu si važme toho, že můžeme sdělovat různé názory. Což by mělo být samozřejmé, ale vláda se pořádky snaží změnit.

 63. …, … ty ses dost odkopal. Tvá nenávist prezidenta Pavla je tak velká, že Ti zastřela rozum při výběru tématu na němž ses jej pokusil zdiskreditovat. Tohle je hluboce nízká pavlačová úroveň. [redakčně upraveno]

 64. Daniel Tácha (1977) novinář, copywriter a příležitostný spisovatel. Působil v médiích – Lidové noviny, Týden, Český rozhlas, Česká televize, Czech Business Weekly aj. Založil společnost Copywrite Company, jejíž specializací je příprava textů pro marketingové účely.
  Zde je zřejmé, proč tak závidí panu prezidentovi BMW… Na víc než vůz české, polské, ruské, rumunské, nebo NDR produkce neměl a dle médií, kde publikoval ani nesměl vlastnit vozidlo jiném než vyráběné v rámci RVHP. / 🙂 🙂

 65. To je zase blábol, “redaktore”. To ze česká Skodovka prodává v Čechách Čechům auta za vyšší cenu než mnohde ve světě a ze ji velmi lehce dotaz v prodejích i Hyundai je v pořádku? Navíc je to ryze německé auto. Když si Němci umanou, tak Skodovks skončí. Jestli nemáte nic jiného na práci než psát články tohoto typu, je mi vás líto. Republik ma mnohem větší problémy, ale … … vaši … se proste potřebuji uživit. Hanba tobě … [redakčně upraveno]

 66. Váhal jsem, ale už jsem si jist, ze si fintag mazu z nabídky seznamu. Takové zavistive … … … [redakčně upraveno]

 67. Nesmyslny clanek. Prezident musi jezdit v tom, co ma nejvyssi bezpecnost. Superb je naprosto bezne auto prumerneho manazera. Nemusime byt az takovy rovnostari, aby i prezident jezdit v prumernem aute stredni tridy. BMW rady 7 je jeste pomerne levna zalezitost proti tomu, v cem jezdi skutecne hnezdy. Jeste mu budete zavidet i hezky rodinny dum ne? Rovnostari reknou, musi bydlet v byte.

 68. Vždyť je úplně jedno, jestli jezdí německou předraženou Škodovkou vyráběnou třeba na Slovensku, nebo německým BMW…..

 69. Ten článek je pěkná kravina. Přijde mi docela tendenční. … asi netuší, že auto vybírá ochranná služba podle kritérií, které Superb nemůže splnit. Článek totálně o ničem. [redakčně upraveno]

 70. Vážený pane redaktore, při srovnávání BMW vs Škoda zapomínáte, kolik vyvezou čeští výrobci součástek do všech závodů BMW na světě a kolik tím tedy BMW zaměstná v ČR lidí. Jelikož BMW nešetří na všem jako Škoda, tak i menší množství dílů znamená vyšší zisky a tedy i daně do kasy ČR. Škoda, resp. VW radši jde vyrábět Superby na Slovensko a tedy i mimo automobilku Škoda, do VW Bratislava. Brzy by tedy český prezident podle Vás měl jezdit slovenským autem z automobilky založené A. Hitlerem. / Pozn. red.: A kolik myslíte, že dodají čeští subdodavatelé do závodů VW po celém světě, co myslíte?

  • To už je ale VW a tím Vaše vlastenecké argumenty padají. Protože kdyby si prezident koupil Passata, tak je to, pro účely článku, jako kdyby koupil BMW řady 7. Pointa je, že Škodovka není lepší než BMW, jak to z Vašeho článku a zejména dovětku vypadá. / Pozn. red.: Pointa je v tom, které automobilka má pro Česko větší význam, promiňte.

  • Superb neni prezidenske auto, at mu koupi neco reprezentativniho jako v kazde normalni zemi a nereste hlouposti. Mimochodem, Superb uz stoji jako napr. Volvo. Proc podporovat predrazeny a horsi produkt (i kdyz je skoro cesky …).

 71. Pane Tácho, nová Škoda Superb se bude vyrábět společně s Passatem výhradně v bratislavském závodě VW, takže je tak nějak celkem jedno, jestli by pan prezident jezdil slovenským nebo německým vozem, nehledě na to, že Superb má v podstatě techniku německého Passatu.

 72. Je to normální člověk, může nakupovat kde chce, je to jeho věc. Ochranku má předepsanou, takže s tím nemůže nic dělat. Faktem je, že by měl jezdit českým autem, je to český prezident. S ohledem na minulost by však prezidentem být neměl, jednou míří dělem na Západ a přísahá
  “Se Sovětským svazem na věčné časy!,”, podruhé otočí lauf na Ruskou federaci a volá Vivat Amérika. Prostě to nemá v hlavě v pořádku. Není zárukou správného směru pro Českou republiku a její slovanský lid. Ale takový pohádkový kukuč a dojemný vzhled nemá žádný jiný
  prezident na světě, tak buďme rádi že ho máme, dokud neprovede nějakou hovadinu. Howgh

  • Tam jej autor srovnává s Havlem, zajímavé jinak. Antikomunistu Havla tehdy volili vlastně ještě komunisté, Komunistu Pavla zase nyní naopak volili antikomunisté.
   Jinak, ať si jezdí čím chce, hlavně si musí funkci užít..

 73. Ráda bych zanechala komentář, ale byl by jistě vulgární, hrubý a urážlivý k pisálkům tohoto článku. … U nás každý bezdomovec jezdí autem za 4mega. [redakčně upraveno]

 74. Je smutné, že osob jako je Daniel Tácha je v naší republice tolik, Daniel Tácha by měl být za
  1 korunu ukazován a za 10 korun schováván, aby nepsal takové …
  Asi by stálo za to, se podívat kdo tuto společnost financuje. [redakčně upraveno]

 75. Nechápu proč se řeší v jakém autě jezdí prezident. Zeman sice jezdil v předraženém Superbu,ale kam přijel udělal ostudu. My jsme fakt banánová republika!!!

 76. Vazena redakce, kdyz uz hejtite a snazite se vyvolat senzaci tam, kde neni, naucte se aspon cesky. Za cislovku napsanou “90tych” byl vesel za koule do pruvanu. Fakt to svedci o tom, ze dneska muze psat clanky kazdej, kdo nezna zaklady cestiny. Jak se ten vas vytvor cte? “Devadesattych?”. Ucivo zakladni skoly, cislovka radova, spravne se pise “90.let”. / Pozn. red.: Děkujeme Vám za upozornění.

 77. Pavel je především dobrý herec a baví ho to. Skvělý manipulátor a neprokouknutelný zákeřňák . Je ve štíru a jeho žena taky. To mluví za vše.

 78. Dobrý večer. Nejprve mne článek namíchnul. Pak jsem se zamyslel a položil si otázku ? ŠKODA nebo BMW ? Mercedes Benz S- Class…

 79. CO se týče Venci Flašky, tak důvody proč nejezdil Tatrou jsou více než zřejmé. Tatra byla neúspěšnému dramatikovi trnem v oku a snažil se jí jakkoli zničit, stejně jako JZD Slušovice

 80. Hanba Danieli Táchovi. Mluvi o autech, z jejichz vyroby obou jde zisk do stejne kapsy. Navic na obou znackach se podili vyroba spousty autodiluv CR.

  Budeme-li si volit presidenta podle znacky vozu, tak by mohl vyhrat treba J. Basta, ktery kvuli tomu prijede treba Velorexem.:-))) Trapny a zaplaceny clanek.

 81. Co je tohle za článek? To je síla… Když to řeknu zjednodušeně, to krom Zemana, měli všichni prezidenti jiná auta, nežli Škodovku. A víceméně se ani nedivím současnému doporučení policie, protože při opancéřování toho vozu a nějakých dalších úpravách, tam je potřeba mít slušný motor s nějakým solidním kroutícím momentem a ne turbem dopovaný dvoulitrový vysavač. Navíc je Suberb uskákaná koza. I má 15let stará 407 od Peugeotu nabídne lepší jízdní komfort, než nová Škodovka. Tahle firma už zkrátka zapomněla, jak se dělají dobrá auta.

 82. Petra Pavla nemám v lásce kvůli jeho politickým názorům, ale tenhle článek je ubohý. Škoda Superb je konzumní, obyčejné, standardní auto pro střední management. I ve verzi LK je to prostě jen obyčejné auto. Stejně tak jako nechci, aby prezident chodil polyesterovém saku od firmy Móda Prostějov, tak nechci aby z falešné skromnosti či patriotismu jezdil v automobilu, který není důstojný pro úřad prezidenta. Až se tu v Čechách bude vyrábět prezidentská limuzína, tak ať v ní jezdí. Do té doby ať jezdí v jakékoliv v zahraniční vyráběné prezidenské limuzíně.

 83. Hanba tobě pisálku,řešíš úplný kraviny.Jěště,že si nevybral pseudočeský auto ,ale pořádnou káru.

 84. Hanba tobě pisálku,řešíš úplný kraviny.Jěště,že si nevzal to pseudočeský auto,ale pořádnou káru.
  Nezapomeňte mě bloknout.

 85. Tak jsem si přečetl zdejší komentáře a chce se mi zvracet nad tím co tady dokážete vyplodit a plivat jeden na druhého, Že vás hanba nefackuje po těch nevymáchaných hubách vy vlastenci.

 86. Že to někoho bere. Škoda už není česká firma byť živí mnoho českých rodin, ale německá SKODA. I ten český háček háček německému majiteli vadil. Jestli topové Skoda Super B nebo BMW řady xvz. Vždyť je to jedno.

 87. Je krásné číst ty reakce čtenářů.V podstatě nejde o nic životně důležitého a diskutéři se do sebe pustí jako gladiátoři v aréně.K tomu sprosté nadávky a ostatní mají radost, že nejsou tak nekultivovaní a pořád to čtou a čtou a mezitím naběhne 10 reklam a čtenáři konzumují….Je to dobře vymyšlené, jen ti kapříci a to jsem v tomto případě i já, skáčou divoce na tento knedlík.

 88. Docela vypovídající článek, na kterém je vidět, že když neexistuje žádná opravdová kauza, tak se řeší takovéhle hověziny. “Prezident Pavel vyměnil Škodu za BMW – hanba!!!” Co bude příště? “Prezident Pavel zveřejnil špatné číslo svých bot, ve skutečnosti nemá 42, ale 43,5 – demisi!!!”

 89. Jak je možné, že jeho manželk měla titul RSDr a ted má titul Mgr a z čeho a jak je to možné, A pan prezident by měl navštívit logopeda velmi na prezidenta mluví špatně a měli by ho učit z patra a ne každou druhou větu číst. To Babiš uměl mluvit lépe i přesto že byl Slovák a smáli se mu. Nemůže se v žádném případě co se týče komunikace rovnat Zemanovi.

 90. Pane redaktore, Váš článek je založen na tom, že pranýřujete osobu prezidenta za to, že vyměnil vůz Škoda za BMW. Pak přidáte vyjádření kanceláře prezidenta, že to nebylo jeho rozhodnutí a místo abyste se prezidentovi omluvil, tak napíšete, že to na věci nic nemění? Podle mě to naopak mění všechno. Vyvoláváte jen lacinou honbu na člověka.

 91. Tak ja Škodovku za české auto už dávno nepovažuji a upřímně je mi úplně jedno s jakým autem prezident jezdí. Nepokládám to za zásadní věc. A hlavně černá barva vždycky patřila k limuzínám. Kromě toho Petr Pavel sám řekl, že mu na výběru auta nezáleží a že to nechá na policii. Ale tenhle článek má evidentně za cíl jen pošpinit prezidenta. Zeman jezdil v Superbu, no fajn, ale za to dělal ostudu všude kde vlezl. Takže asi tak.

 92. Takže podle kanceláře hradu vybírá auto ochranka. OK, jak to že vybírala 20 let (Klaus, Zeman) Škodu? Ne ne, generál je fandou BMW, tak bude jezdit BMW i když bude stát 4 miliony + drahý servis a drahé opravy, zatímco od Škodovky je to grátis.

 93. No, že nejezdí v Hyundaii, nebo v autě z PSA, ti v ČR také zaměstnávají hromadu lidí…
  Že neúřaduje z panelákového bytu, ať drží basu s lidem…
  Že se neobléká v Móda Prostějov, aby vzdal hold českým krejčím, boty ze Svitu už asi nesežene, ten padl asi z důvodu, že Havel neobouval jejich botky…
  A až budou pana prezidenta stříhat, ať si pohlídá, že je to strojkem ETA!

 94. Ze všech komentářů oceňuji jako nejlepší: “Trenky z Hradu zmizely, guma zůstala” PERFEKTNÍ!!! …. Byl jsem rok na vojně a takových gum jsem tam potkal. Marně vzpomínám, že by mezi lampasáky byl jediný slušný a normální člověk. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že jedna z těch gum bude prezidentem….

 95. O tom, jaký bude Petr Pavel prezident, nerozhodne to v čem a jak se dopravuje – to rozhodně nejsou ty činy, kterými nějak ovlivní výkon svých pravomocí směrem ke státu a národu. A varování z bible? Týká se pouze těch, kteří do křesťanských sborů a církví přinášejí překroucené nebo neúplné evangelium – dobrou zprávu a záchraně vírou v Ježíše. Takže za mě je to naprosto nekorektní komentář šéfredaktora Táchy.

 96. Ve stručnosti, prezident Kalus jezdil ve vozech Audi. V nabídnutém Superbu sice svezl, ale jak řekl, “trochu to v něm drncá”.
  Článek neobsahuje korektní informace.

 97. Tento článek pana Táchy (FinTag.cz) je dle mého názoru slušně řečeno hloupý a nízký. Konečně máme prezidenta po dvaceti letech ruských špionů, z toho po desetileté éře totálního otrapy a proruského a pročínského senila. Vážím si pana Pavla, myslím že navazuje na to nejlepší od doby Václava Havla, jsem rád, že máme prezidenta, na kterého může být náš národ hrdý. Pan Pavel je nejen slušný člověk, ale skvělý prezident, vždy ví co se patří, má právní vědomí, smysl pro transparentnost a otevřenost při výkonu své funkce, určitě není posedlý mocí ani ješitný. Pracuje s nasazením a pro dobro státu, uvědomuje si co je to právní stát (na rozdíl od svých posledních dvou předchůdců). Dalo by se toho říci mnoho dalšího, ale stačí. Pro mne za mne ať jezdí třeba v limuzíně zn. Rolls-Royce, hlavně když je dobrý prezident (já myslím, že je víc než dobrý).

 98. Dámy a pánové, zajímal se vůbec někdo z diskutujících, kteří volbu auta kritizují, o rozdíly mezi Superbem pana Zemana a avizovaným autem pana Pavla? Dokážu pochopit, že panu Zemanovi ochranka dovolila jezdit Superbem. Vzhledem k jeho způsobu vládnutí mu hrozilo nebezpečí maximálně ve formě vajíček nebo rajčat. A takové útoky Superb zvládne. Předpokládám, že potenciální riziko u pana Pavla bylo vyhodnoceno řádově někde jinde. A v ten okamžik potřebujete auto s propracovanější balistickou ochranou, které je o hodně těžší. Takže je třeba odolnější a dimenzovanější podvozek plus výrazně výkonnější motor. A tady už narážíte na technické možnosti Superbu, který má svoje limity, protože je konstruován pro jinou klientelu. Já si myslím, že jestli se pan Pavel obklopí lidmi, kteří budou dělat dobře svoji práci a nebudou krást nebo dohazovat kšefty kamarádům, tak si na to dražší auto vydělá velice rychle.

 99. Co můžete chtít po lampasákovi, dízlákovi, gumě, zelené hlavě. A těch názvů dřívější záklaďáci znají vícero. Guma zůstane už vždy gumou.

 100. Je to ostuda pro samotného prezidenta, který by měl tě své bande hlídaču poručít. Český prezident v Českém autě. To si myslí ta jeho ochranka, že na něj budou střílet třeba z tanku? Tak to mají o jeho život takový strach. Co by říkali dřívější králové co chodili, či jezdili v čele průvodu jenom tak… To asi také něco říká o současných “kralech” jak jsou oblíbení a milovani

 101. Už komunistický prezident Zápotocký hlásal,že…….VŠICHNI MAJí STEJNÉ BŘUCHY……..a dnešní sluníčkáři zase hlásají,že……..VŠICHNI JSME STEJNÍ……..akorát nevím proč tedy nejsme všichni miliardáři,úspěšní sportovci nebo proč nejsme všichni úspěšní řemeslníci……….komunisté nezmizeli jen se transformovali………..jen hlásají stará hesla v nových kabátech

 102. Ať si jezdí v čem chce je to jeho osobní výběr a pokud vím tam Škodovka je už taky Německa 😂 tak v čem je problém ? Nehledě na to že Česky Superb se ani v Čechách nevyrábí 😂😂 nahodou prezident je frajer a ještě k tomu má vkus , taky bych bral radši BMW než než Německou Škodovku 😂😂

 103. Možná by nebylo zcela od věci, aby se autor článku projel na delší trase v Superbu a pak v Sedmičce, před tím, než vyplodí nenávistí čpící článek.
  Nemluvím o tom, jet někam na výlet. Mám tím na mysli přijet někam, kde je nutností být fresh na jednání, před reportéry, TV a podobně. Reprezentovat a být středem pozornosti.
  Netvrdím, že Superb je špatné auto, ale člověk se z něj po pěti stech kilometrech nevysouká zrovna zrelaxovaný. Už jen monotónní hluk v kabině Superbu, při kterém se v dálničních rychlostech netelefonuje úplně snadno, je sám o sobě dost únavný. Mohl bych pokračovat podvozkem, který silnice rozhodně nežehlí jako BMW na vzduchu, a neporadí si ani s kompenzací náklonů.
  Superbem jezdí každý obchoďák. Prezident má zcela oprávněně nárok na nadstandardní komfort, pokud má podávat nadstandardní výkony.

 104. Dlouho jsem nečetl tak zbytečný článek plný žluči a nesmyslů, jako tento článek. Nazval bych ho: “Češi, nezapomeňte závidět!” Snůška špíny a hnoje. Nic více….
  Píšete tam, že v době prezidenta Havla byla k mání pouze Špoda Favorit, později Škoda Felície. Mezi těmito vozy a BMW v té době zdaleka nebyl takový rozdíl v konstrukci a technologiích, jako je dnes mezi Superbem a BMW 7.
  Ale ať je to , jak je to, ta poslední věta, to zvolání zoufalce vůči osobnosti, to vše vyšperkovalo!
  Hanba Vám, šéfredaktore Tácho !!!

  • Na 100 procent s Vámi pane Špidlo. O ta auta vůbec nejde. Jde o plivanec “plný žluči a nesmyslů, … „Češi, nezapomeňte závidět!“ Snůška špíny a hnoje. Nic více…. Hanba Vám, šéfredaktore Tácho !!!” Máte čistou pravdu pane Špidlo.

 105. Autor článku ve svém zaujetí vůbec nepochopil, o co zde jde. Že kromě reprezentativnosti jde zejména o bezpečnost prezidenta. KPR sdělila, že vůz vybral útvar ochrany, ne prezident. Je nabíledni, že riziko atentátu z proruských nebo ruských stran je u Pavla mnohem větší než bylo u Zemana. A že má auto černou barvu? Takovou má drtivá většina aut evropských vrcholných politiků. Havel jezdil tuším mercedesem.

 106. Autor článku je … … s absolutní apstinencí jakéki … Mluví z něj jen bledá závist. [redakčně upraveno]

 107. Není to celkem zbytečná polemika? Když už se tady citovala bible, tak bych si dovolil parafrázovat Shakespeara – “mnoho povyku pro nic”. Ať si jezdí v čem chce, nebo může. Důležité bude, jestli, alespoň částečně, dostojí svým předvolebním slibům a prohlášením.

 108. Hanba Vám, Danieli Tácho! Jak jsem se vůbec mohl stát šéfredaktorem čehosi?
  Chtěl bych znát vaše IQ. To musí být skutečně hodně vysoké…
  Doufám, že si příspěvky vyhodnotíte a vyvodíte z toho nějaký závěr vůči své osobě.

 109. Nechápu jak můžete mařit svůj čas hádkami a osočováním ostatních. Tak ubohé. Chtěla jsem se podívat na názory, ale jsem jen znechucená.

 110. Ten kdo chtěl něco někomu dokázat (nebo jen sobě) a má víc než 65 let byl v KSČ. Byli tam vlastně všichni (mimo Havla).Nezáleží na tom kdo kde byl,ale jak se chová a co umí. Pan president není hlupák a hlupákům se raději vyhne a já mu fandím.

  • Původně jsem do tohodle diskuzního divadla ani vstupovat nechtěl, ale musím. Podívejte. Rozhodně není pravda, že v KSČ byli všichni. Já třeba rozhodně ne. A že jsme pracovali v podnicích komunisty řízenými, je logické. Život stojí na ekonomice. To platí nejen pro kapitalismus, feudalismus, ale i pro socialismus. Chléb pro nás se sám neupekl, obilí samo nesklidilo. A co se týče dokázání si. Tak tato věc se má následovně. Je nad slunce jasné, že socialismus byl totalitní systém, který se neštítil ničeho. Nakonec v každé válce i v lásce je dovoleno vše. A sami komunisté si svoji činnost definovali jako třídní boj. Třídní BOJ! Na to nezapomeňte. A sice v malé míře, ale rozhodně ne nezanedbatelné, ničil kariérní životy lidem, kteří proti němu stáli. A pro úroveň jedince, tedy jeho kvalit jako člověka platí to, že je kombinací nejen jeho užitečnost v pracovní oblasti, ale i jeho úroveň v hodnotovém ukotvení. A v této oblasti je nový pan president zcela jednoznačně defektní jedinec. Zatím se jeví, že pracovně, jako prezident bude vcelku dobrý, jako manžel je určitě také. Ale v té druhé, mnou zmiňované oblasti, je to tragédie. Vstoupil do strany a aktivně se zúčastnil její politiky v době, kdy si už vrabci na střeše cvrlikali to, že to takto dál nepůjde. V době, už bylo díky politice „glasnosti“ (ruský výraz používaný Gorbačovem) nad slunce jasné, co jsou komouši zač a co vše ohavného lidem provedli. Vše mu bylo jedno, hlavně moje kariéra, moje výdělky. Jedno, že nejprve přísahá věrnost socialismu proti imperialismu a když poté, když komunistická policie zmlátí studenty, mazaně otočí. Jinými slovy, určitě svoji práci prezidenta zvládne. Mějte ho rád, zastávejte se ho, je to vaše věc. Ale naházejte prosím, nebo dokonce nechtějte rozmělnit jeho defektnost v hodnotovém ukotvení lživým osočováním ostatních lidí okolo. Je v naší krásné vlasti hodně lidí, kteří se pozlátkem osobního prospěchu a možnosti dělat kariéru zlákat nenechali a tím pádem si ani nic dokazovat nemohli. A i přesto si stáli na svém správném. S tímhle zločinným systémem si ruce neušpinit.

   • Pravda je věc velice relativní. A vámi tolik preferované “hodnotové zakotvení” si taky může vykládat každý jinak. Pro někoho je to Bůh, pro jiného Hari Krišna nebo rock. Kromě toho, celá řada “hodnotově zakotvených” se živila před rokem 1989 veksláctvím a jinými bohulibými činnostmi, zatímco vojáci v té době makali na cvičišti. Vaše představa, že měli odmítnout přísahu a čekat, zda a kdy se to u nás otočí, je naivní a směšná. Koneckonců, i Václav Havel slíbil věrnost dvěma státům krátce po sobě 🙂

    • Bohužel pane, právě že to správné relativní není. Je skutečně absolutní. A tím je myšleno, že člověk jako takový, je svobodný jedinec. To není relativní. Je jasné, že při životě ve společnosti existují jistá pravidla chování, jako že třeba na dálnici mohu jet maximálně sto třicet a víc ne, ale to jsou jen pravidla a nesouvisí to s hodnotovým ukotvením. To hodnotové ukotvení je to, že mi ani ve snu nesmí přijít na rozum, že bych se někoho musel ptát, zda vůbec v daném okamžiku autem vyjet mohu, nebo dokonce, že bych zvažoval, že o tom, zda ten druhý v daný okamžik vyjede, bych rozhodoval já. A pokud taková situace nastane, tak se s tím smířit nesmím. V nejhorším případě mohu i rezignovat a stáhnout se do sebe, ale v žádném případě se k tomu nesmím přidat a sloužit tomu. A už ve druhé polovině osmdesátých let bylo každému jasné, co jsou komunisté zač a jak vládnou. A že lidé, žijící v socialistické společnosti pod nadvládou komunistické strany, v těch základních věcech rozhodně svobodní nejsou. Svobodní v tom, koho si u voleb vyberou, že jim bude stát spravovat. Svobodni v tom, kdy mohou ze své země vycestovat a kdy se opět vrátit. Svobodní v tom, že pokud nepřekračují pravidla slušného vyjadřování, že mohou mít na jazyku přesně to, co mají na srdci. A to jsou věci skutečně absolutní. A lidé, kteří toto necítí, nebo je jim to jedno, stojí emočně na úrovni sadistických vrahů, kteří, když jsou pak psychiatricky vyšetřováni, tak se zjistí, že byli absolutně ke svým obětem bezcitní, že absolutně nevnímali a necítili, jaké utrpení svým obětem způsobují. Tato absence hodnotového ukotvení je pro společnost velmi nebezpečná. Můžete to vidět na celém fašismu v Německu, kdy se běžně prohlašuje, že Hitler byl největší zločinec. To vůbec není pravda. Není známo, že by někoho zabil. Pravda je taková, že to byl je bezcitný fanatik, ale ty desítky miliónů mrtvých a totální devastaci Evropy měli na svědomí jeho náruživí přisluhovači s podobnou absencí hodnotového ukotvení jako on sám a se stejnou absencí jako má náš nový prezident pan Pavel. Nakonec i proto byly po válce znárodňovány, i v západní Evropě, klíčové části hospodářství, protože bylo jasné, že bez průmyslu a zbrojní výroby by i ti přisluhovači byli bezmocní a nemohli by způsobit všechny tyto hrůzy. Každá lumpárna totiž vzniká z poměrně malé skupiny bezohledných fanatiků a když se naroubuje na skutečný problém, jako třeba dnes na ochranu životního prostředí, a najde se dostatečné množství přisluhovačů, je v té chvíli na katastrofu zaděláno.

  • Já mu tedy nefandím. To, že bude zvolen prezidentem v této době komouš a to vysoce postavený jsem tedy nečekala. Češi, styďte se !

 111. Podle zdejsi luzy, by mel jezdit snad MHD. NJN, burty, pivo a nenavist…vcetne becherovky a popelnicku…nebo kradeni, lhani a cechoslovenstiny…to je to, co zdejsi nevzdelane a zavistive masy chteji….ale Pan Pavel neni vrana, aby s hejnem krakal, je to dustojny orel… na kanarky si zajdete do zverimexu.

 112. Značka Škoda (VW) patří Němcům, stejně jako BMW.
  Kdyby se mělo vycházet z toho, že škodovky se vyrábějí u nás (ale taky v Indii a kdoví kde ještě), pak jsou v tomto ohledu ve stejné pozici jako Hyundai z Nošovic nebo Toyota z Ovčár.
  Takže autor si svoje závistivé, žlučovité a pseudovlastenecké výpady proti prezidentovi, který vzešel z všelidového hlasování a počíná si podle mého zatím velice dobře, může strčit za klobouk. Ostatně, celý tenhle článek vypadá spíš jako reklama objednaná nějakým Němcem z koncernu VW-Škoda.

  • A pane Chaloupku, slyšel jste o tom, že Škoda je tradiční česká značka, že je to značka spojená s Českem, jímž je Pavel prezident. Že, když řeknete ve světě Škoda, tak vám většinou řeknu, jó Česko. Asi podobně jako Praha. A více, co vám řeknou ve světě, když řeknete BMW, že nosíte kožené kraťasy. A za který tým tedy hraje náš prezident, když si pomůžu příměrem pana šéfradoktora Táchy na konci článku, za ten, kde nosí kožené kraťasy nebo za český. Představte si v TV hokejové utkání z pohledu cizince, v němž s logem Škoda na helmách vyhrají Češi a pak střih, záběr na prezidenta Česka, který poté, kdy jim pogratuloval a vyfotil se s nimi, nastoupuje do BMW a odfrčí si na další focení. Co je lepší reklama pro Česko a jeho lidi a jejich dovednosti, když nastoupí do BMW? Myslím, že ne, že reklama je, když nastoupí do Superba s logem Škody, o kterém každý ví, že se dělá v Česku. Že z něj vzešla. Nebo vy jste radši za protekrorát, když bych to měl zlehčit… Řekl bych, že žlučovitý jste spíše vy vůči autorovi článku, zatímco autor článku pouze a jen, možná jen trochu tvrději, než jsme zvyklí, poukazuje na to, co se mu nezdá správné. A co se týká toho komunismu – v Rudém právu by takový článek jistě nevyšel, protože by nemohl. Buďme rádi za to, že alespoň tady vyjde, když už nikde jinde. V úctě.

 113. Dobrý den, netroufám si moc tvrdit, ale nepřál bych si aby to bylo, ale dle názorů pana prezidenta k Ukrajině které jsem se nyní dočetl stou pomocí, že už nemáme co dávat a Ukrajinci si tady budou vyrábět munici, aby brzy náhodou nepotřeboval místo limuzíny nějaký obrněnec. Děkuji

 114. Dobrý den, já za poměl my vlastně ani ty obrněnce nemáme, jedině nějaký starý HAKL s s druhé světové války. Paní Černochová nás odzbrojila, je to znalá dáma. Děkuji.

 115. Tak teď nevím, je to dobře nebo špatně?Jediné, co jsem z článku vyčetl je, že pan Tácha má nějaký osobní problém a řeší ho veřejně.Není to škoda? 😀 / Pozn. red. Prosím, jaký problém máte na mysli? Neradi bychom něco zanedbali. Přece jen je to náš šéfredaktor a vydavatel… / Děkujeme.

 116. Toto vše se dalo čekat a nyní si budou poroučet. Oba se omlouvají za jejich minulost a tím spíše by měli být vděčni za to,že lidé jim to odpustili a souhlasili,že tu pan prezident bude pro ně.Ale vše je jinak,manželka se necítila v Lumbeho vile a co ještě? Zřejmě jim dochází penízky a tak se rozhodli pro tento plán,který jim vyšel.Smutné a veliké zklamání.

 117. Tak tuhle lacinou populistickou bramboračku musel sepsat někdo, kdo si nevidí na špičku nostu a zřejmě ještě na něčí objednávku… něco tak tendenčního a překrouceného se hned tak nevidí…. 🙂

 118. (Fintag to zní jako něco z čínštiny. )

  …, postavit tezi na tom, že pan prezident změnil vůz za lepší nebo že má rád motorky? Tohle je vaše analýza činnosti pana prezidenta? Tímto způsobem nahlížíte na politické dění kolem vás? A necháte si říkat “šéf” redaktor? Nepsal jste předtím do “Křesťanské AutoMoto”? Hluboce se stydím za ty vaše nestoudné .., falešný proroku. ” Ovoce vašeho stromu, které přinášíte, … a kape z něho jed”. Svou … touto … kritikou nevyrovnáte. ” A little man from a little rag ”
  Já bych chtěl, aby pan prezident měl to nějlepší s čím by reprezentoval moji vlast. Vy by jste ho posadil do trabanta v ošoupaném baloňáku, aby mluvil více za masy.
  Pane Pavle, chcete Lamborghini? Gucci, Bulgari, Vuitton oblečení? Máte je mít! Alespoň vám to sekne, protože nejste opuchlý zlodědek s těžkými zažívacími problémy. [redakčně upraveno]

 119. A jak to, že už nedemonstrují naše Zeleniny? Auto s objemem válců skoro 4,4 l ze sebe vypotí oxidu uhličitého vagóny.
  Za druhé, pikantní na tom je, že čím je pro nás Volkswagen, tím je pro Maďarsko BMW, ano, ano, prezident podpořil to zlobivé orbánovské Maďarsko. A tak nějak je to i s protiruskými sankcemi, pan prezident jde pečlivě v duchu doby.

 120. Jó, náš pan Prezident, to je machr, tu a tam se přijede někam ukázat na mašině a tvrdí, že je kamarád motorkář. V našem cca 50k městě znám min. od vidění většinu motorkářů, ale kupodivu, nikdo na novém BMW GS za cca 3/4 mega, obvyklejší jsou mašiny staré 20-30 let a snaha udržet je v chodu, protože na novější není. Holt jiný kraj, asi se tu míň krade, nebo víc, těžko říct…

 121. Není to motorkář a nikdy nebyl ani neví o čem to je……prý zdravím všechny harlejaky… To je k blití guma z buzerplacu se zakuklila a hle babočkagenerál ve snobské póze ..ale což jeho špína je mi ho líto už teď vím jak dopadne…

 122. Přesto nabízí jasné stanovisko: „Potíž s drahým nájemným [a asi i drahými nemovitostmi, pozn. red.] se musí vyřešit jiným způsobem než poklesem ceny nemovitostí. Bezbolestně do rovnováhy nás vrátí jen stagnující ceny nemovitostí doplněné o reálný růst mezd. Velký omyl pane Tachovský ceny spadnou jen když na to nebudeme mít protože t se n nenažrany překupnik nebude mít co prodávat . Je třeba si uvědomit že ten geyser peněz nejde do nekonečna tlačit nahoru prostě když na to nemám tak tomu dítěti potažmo důchodci na ten rohlík nedám aby ten z****** Kaufland opět nezdražil. To je prostě celý světový systém a u nás to platí dvakrát tak naučili si nás aby jsme nic ne zasadili nic nepěstovali a pak nám to zdrhli a tak se to děje všude ve světě. Tak jako znalci o Africe vám řeknu hlavně ne zachraňujte Afriku proč? Protože je to umělé a bude to pospojovat dokud to budeme zachraňovat

 123. Dobrý den, jedna věc se mi ale líbila jak ztrapnil paní Pekarovou Adamovou ohledně cesty na Tchaj-wan, není potřeba dráždit hada bosou nohou. Děkuji

 124. Dobrý den, na Ukrajinu dorazilo 14 tanků. co je tohle za válku, neměli by radši jít všichni něco dělat, ale zase je potřeba odstranit nepotřebný šrot a kde jinde než na cizím území, Když si vzpomenu že za druhé války bylo zničeno 50 000 ks ruských tanků a 30 000 ks německých padlo 8 milionů ruských vojáků a 6 milionů německých. Tak tohle je válka na zaháněnou nikdo nechce vyhrát ani prohrát. Paní Černochová by nám to vysvětlila. To jako paní Pekarová Adamová mluví o roku 1968, kde byla? Děkuji.

 125. Dámy a Pánové diskutující. Budu reagovat na příspěvek od „jokyho” .Co jsem usoudil ,že je to„ asi ,možná ” Lingvistik nebo se na něho jenom hraješ ? Když dochází slova ,tak se hledá i „ hůl……..atd. “. Správně se mluví ČESKY A SPISOVNĚ JEN V UH .HRADIŠTI na Již.Moravě ,to snad víš
  snad ???? Já si myslím ,že FERDA ti to už natřel pochopil jsi to ? Podle tebe jsou ostatní asi negramotní?Nebo jenom „joky” je génius?Já si myslím že 99% lidí ,toho umí víc než jokykyky. Umíš si aspoň utřít předpisově prd… nebo to minimum zatlouct hřebík? Víš vůbec o kom a očem je tady diskuze ?Já ti jokyčku nepovím u nás se ještě říká ( na chytrého mrkni , do hloupého trkni) : NĚKOMU SMRDÍ ČESKÉ VÝROBKY , otom je dnešní diskuze jakýku .A o to je to horší, když by měl jít někdo příkladem a doslova sabotuje český výrobky.!!!!!! „Bojovali” jsme v 68 a v 89 a je to jako na Rusi zase zpět. Komunisté se jenom ututlaně smějí. Co bychom pro ně mohli udělat lepšího. A tady nějaký trolové poukazují na tečky a háčky a smysl debaty nevnímají. Tak že zdar a sílu jokykokysoudruhu .Pokud najdeš chyby ,tak zažaluj můjTABLET a výrobce v Číně (made in China), taky si chce psát, jak ho nastavili soudruzi.

 126. Dobrý den, tak trochu se musím usmívat jak někteří naši vládní činitelé začínají holdovat válce na Ukrajině (tohle je potřeba ještě poslat, nebo to by pomohlo) tak se v tom vyžívají, že člověk nabyl přesvědčení jak je to strašně baví, zatím se jich to netýká, asi vědí že zase někam zalezou a počkají až obyčejní lidé to vyřeší. Ono to asi také nebude nic zázračného když lze navštívit Kyjev a jiná města, protože někteří obyvatelé kteří pracují říkají, že ani nevědí že válka je. Musejí pracovat aby jejich prezident mohl bojovat. No uvidíme, čas ukáže aby nemusel potom utéci někam do Argentiny. Děkuji.

 127. Dobrý den, tak si tak říkám kde se ta zloba v těch ženách které jsou v politice bere, paní Černochová by neustále válčila, jelikož ale máme nového prezidenta tak má obavu, aby nebyla doporučena na výměnu, paní Pekarová Adamová si zase plete politiku z vlastní záští z neúspěšných let (teď Vám ukážu) má to ale opačný efekt, politik se rodí ten se nedá naučit. Tyto dámy by se měly stavit v knihovně a něco si přečíst. A nebo si nechat poradit. Je to těžké, něco těm dámám chybí. Děkuji.

 128. Dobrý den, to co předvádí paní Černochová s panem Svobodou je až na pokraji fanatismu, takového jednoho člověka si pamatuji za druhé války. Děkuji.

 129. Dnes se čeká na vozy této kategorie 12 a více měsíců, navíc pokud se jedná ještě o speciálně upravený vůz. Takže se domnívám, že BMW bylo objednáno dávno za prezidenta Zemana. Informace že v lednu ještě jel ve Škodě a v březnu už v BMW a trochu bulvární. / Pozn. red.: Stejnou limuzínou přijel v inaugurační den, ve čtvrtek 9. března, na Pražský hrad. Avšak už následující den Petr Pavel přicestoval na Hradčany vozem mnohem luxusnějším, a to právě BMW řady 7.

 130. Vy i kdyby jel v Trabantu nebo Moskviči, vždy si něco najdete. Zameťte si před vlastním prahem. Radujte se a smiřte se, že konečně máme zase prezidenta, který nás skvěle reprezentuje. Autor článku bude nějaký kamarád Ovčáčka. To je teď moderní citovat z bible? Auto si prezident nevybral, ale to je vlastně jedno, protože Tácha, když chce bít psa, hůl si vždycky najde!

 131. To jsou zase postřehy Čecháčků, kteří si myslí, že když ví, že Škoda patří Němcům, a BMW taky, tak vědí “všechno”, a je pak jedno, jestli Petr nebo Pavel jezíd v tom nebo v tom. Možná, kdyby tady škoda zavřela fabriky, zrušila odběry od subdodavatelů, přestala vyrábět a platit daně, co tady platí, tak většina z těhle chytráků, co sem píše, se ani nenažere. Prostě to ta ekonomika pocítí. Vono je rozdíl někoho někde zaměstnávat přímo a někoho někde nezaměstnávat, víme. A prezident má reprezentovat um svých lidí a průmyslu, má tomu dělat reklamu. A Škoda je furt tradiční česká značka. Jenže to by to Pavel musel vědět, takže ten, ať si natáhne kožený kalhoty a dřepne si do svého BMW. Absolutně nechápe, co je jeho povinnost. I kdyby si ty nohy v tom Superbu měl skrčit a zadek udrncat. Masaryk věděl, co patří k politickými kšeftu. Pavel to neví…

 132. Pan má dobrý kádrový profil určitě má prověrku z komunistické éry, takže zvrácenost této společnosti nemá obdoby

 133. Pavel není mým prezidentem a ani nikdy nebude. Člověk který je schopen převlékat kabáty podle politické situace, která nastane a slibuje věrnost a oddanost tomu, který v současné době vládne nemá moji důvěru.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here