KKCG

Komárkova KKCG nabízí dluhopisy s kuponem 7,75 p.a.

0
Česká národní banka schválila prospekt dluhopisového programu společnosti KKCG Financing ze skupiny KKCG Karla Komárka juniora. Ta tak vydá zajištěné dluhopisy v objemu pět miliard korun, ale i s možností navýšení na deset miliard.
ukrajina

Ukrajina znovu stojí před platební neschopností. Jedná s věřiteli

15
Zahraniční držitelé ukrajinských dluhopisů by při dohodě o restrukturalizaci dluhu mohli přijít o 30 až 42 procent hodnoty svých investic. Na druhé straně by se díky tomu Ukrajina pravděpodobně vyhnula platební neschopnosti. 
investicni_forum

Světové investiční fórum: Dění na Ukrajině určí budoucnost demokracie

1
Před pár dny [13.6. až 14.6.] skončilo v Paříži Světové investiční fórum, které pořádala investiční společnost Amundi. Spolu s ekonomy a obchodníky na něm vystoupili i politici. A byla mezi nimi i bývalá finská premiérka Sanna Marinová.
sezonnost

Sezónnost není svatý grál. Cena vždy může jít i proti trendu

0
Nad významem a využitím sezónnosti se na FinTag zamýšlí obchodní ředitel společnosti XTB a trader Vladimír Holovka. Podle něj sezónnost v obchodování a investování patří mezi faktory, jimž mají obchodníci a investoři věnovat pozornost.
Tesla

Big Tech firmy pohledem analytika. Nvidie jede, ale jede ještě Tesla?

0
Technologické společnosti jako Nvidia nebo Tesla a další mění svět kolem nás, ale i se staly "první volbou" mezi akciovými investory. Na to, zda je to správně, hledá odpovědi v textu na FinTag analytik společnosti XTB Tomáš Vranka.
Indie

Indie má stále nakročeno být třetí největší světovou ekonomikou

0
Ekonomika Indie přidává každý rok zhruba deset procent růstu. Země má navíc stabilní politické vedení, což se potvrdilo i nyní, kdy Naréndra Módí vyhrál již potřetí v řadě parlamentní volby. A Módí razí hospodářsky soběstačnou Indii.
zprava

Trading: Zpráva americké CFTC ukazuje sentiment na trhu s futures

0
Ti, kteří na trzích dlouhodobě obchodují, zprávu americké agentury Commodity Futures Trading Commission s názvem Commitment of Traders [CoT report] asi znají. Zpráva by ale měla zajímat všechny se zájmem o úspěšný trading.
trzich

Anketa: Korekce na trzích je pryč, ale potíž s inflací nadále trvá

0
Po krátké korekci se hlavní indexy vrací na maxima. Inflace nejen v USA, ale i v EU, zdá se, neřekla poslední slovo. A blíží se prezidentské volby v USA. Jaká očekávání panují na trzích, přibližují experti projektu #VítěznéPortfolio.
index_PX

Index PX je od začátku roku výše o slušných +9,87 procenta

0
Známá investorská poučka „Sell in May and go away" letos neplatila, shrnuje vývoj na finančních trzích analytik Komerční banky Bohumil Trampota. Soustředí se hlavně na dění na Pražské burze cenných papírů a její index PX.
nvidia

Zisk výrobce čipů pro AI Nvidia stoupl o 629 %. A to při 57%...

1
Tento týden oznámila hospodářské výsledky americká společnost Nvidia. Ta je nejznámějším světovým výrobcem herních grafických karet. Tento segment však již několik nehraje prim. Prim naopak hraje segment umělé inteligence.
Top-Down_analyza

Top-Down analýza je základ. Jak ji ale správně provést?

0
Většina investorů a obchodníků hledá způsoby, jak by zlepšila svou profitabilitu. Jednou z možností může být i Top-Down analýza. Jak správně identifikovat trend i vstupní a výstupní pozice z obchodů?
v_USA

V USA brzdí inflace i spotřeba. Kdy FED sníží úroky, ale jasno není

1
Inflace v USA v dubnu meziročně zpomalila na 3,4 procenta z březnového tempa 3,5 procenta. Klesající trend podporuje očekávání finančních trhů o tom, že FED nejspíš již v září či listopadu sníží úrokové sazby.
Warren_Buffett

Amerika nejspíš už brzy zvedne daně, věští Warren Buffett

0
V Omaze se opět konalo setkání akcionářů Berkshire Hathaway. Všichni čekali, s čím přijde její zakladatel Warren Buffett. Ten mluvil o tom, co dělat s penězi, když v USA nejspíš již brzy dojde ke zvýšení daní.
koruna

Michálek: V Londýně či New Yorku je koruna Mickey Mouse money

1
„Když se podívají portfolioví manažeři v Londýně, v New Yorku na příležitosti, tak pro ně jsou měny, jako švédská, dánská či česká koruna, vlastně Mickey Mouse money. A nejsou zajímavé,“ říká v debatě #VítěznéPorfolio Tomas Michálek.
kakao

Cena ropy klesá, kakao je na svém a cena kávy roste

0
Většina investorů a obchodníků se nyní soustředila hlavně na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně zajímavé věci se dějí i komoditním trhu. Konkrétně jde o ropu, kakao i kávu. Více v analýze analytika XTB Tomáše Vranky.
akcie

Tesla má potíže, ale její akcie rostou. Meta jede, ale její akcie klesají

0
Minulý týden zveřejnily hospodářské výsledky velké globální společnosti, do nichž investují investoři po celém světě. Co nám řekly výsledky o zdraví těchto firem a jak na ně reagovaly jejich akcie? Více v textu analytika XTB Tomáše Vranky.
tesly

Výsledky Tesly ukázaly katastrofu. Pomoci jí mají nová levná auta

2
Automobilka Tesla oznámila výrobu levnějších aut. Půjde nejspíš i o takzvaný Model 2 Tesly za zhruba 25 000 USD [cca 590 000 Kč]. Automobilka to uvedla ve zprávě akcionářům spolu s informací o 55% propadu zisku letos v 1. čtvrtletí.
FEDu

Slavné vítězství FEDu nad inflací se odkládá. Jak to ovlivní akcie

0
Ještě na začátku letoška se zdálo, že v boji s inflací slavně zvítězíme. A nejen to. Mělo se za to, že americká ekonomika zůstane silná i navzdory vysokým sazbám FEDu. Události posledních týdnů ale ukazují, že z toho nejspíš nic nebude pravda.
klimatu

Dluhopisy jsou jistota. Trend je AI i kroky v oblasti klimatu

0
V příštích deseti letech by mohlo dojít k vyššímu růstu a nižší inflaci, to díky zvýšené produktivitě v důsledku umělé inteligence [AI]. Zpoždění přijímaných kroků v oblasti klimatu vede naopak k vyšším ekonomickým nákladům. 
cenu

Kovanda: Půlení bitcoinu nemá zásadní vliv na cenu kryptoměny

0
Napětí po útocích Íránu a Izraele zhoustlo, výsledky firem se jeví rozporuplně a zprávy o inflaci naznačují, že boj s ní ještě neskončil. Je tu i halving a jeho dopady na cenu bitcoinu. Dění na trzích komentují členové Vítězného portfolia a hosté.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »