bydleni

Švýcaři se za nájemní bydlení nestydí. Vlastní bydlení je drahé

1
Reportér The New York Times Thomas Fuller zkoumal švýcarský trh s bydlením. A zjistil, že v době, kdy mnoho mladých lidí v Evropě i USA nemá na nákup vlastního bydlení, tak ve Švýcarsku o něm mnozí ani neuvažují.
kancelarich

Nájmy v kancelářích v Česku dál zdraží. Důvodů je mnoho

0
Za poslední rok v Praze nezačala stavba žádné nové administrativní budovy. Nedostatek moderních kanceláří je i v dalších českých městech a obecně v regionech. To za situace, kdy nájmy v kancelářích dál rostou. 
Prikope

Trinity Bank koupila budovu Na Příkopě 969/33

1
Trinity Bank Radomíra Lapčíka koupila budovu na historické pražské adrese Příkopy 33. Jde o budovu někdejší České eskomptní banky, Ústředního výboru Komunistické strany Československa, ale i Komerční banky.
jindriske_veze

Vatikán odsouhlasil prodej Jindřišské věže v centru Prahy

0
Pražské arcibiskupství dostalo souhlas Vatikánu k prodeji středověké Jindřišské věže v Praze hlavnímu městu. Arcibiskupství chce za věž sto milionů korun. Informaci potvrdil pražský arcibiskup Jan Graubner.
pojistovny

Domkaři pozor! Pojišťovny mají kalkulačku na hodnotu domu

1
Inflace vyhání ceny nemovitostí vzhůru. Lidé je ale mají podpojištěné, což je obvykle překvapí až při pojistné události. Česká asociace pojišťoven otevřela jednoduchou aplikaci pro výpočet orientační pojistné hodnoty rodinného domu.
Savills

Jordan zastřeší vedení Savills pro střední a východní Evropu

1
Novým generálním ředitelem pro střední a východní Evropu mezinárodní realitní společnosti Savills se stal generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko Stuart Jordan.
oprav_dum_po_babicce

Spořitelny nově nabízí úvěry v programu Oprav dům po babičce

1
Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR v září spustí nový dotační program pro české domácnosti „Oprav dům po babičce“. Úvěry k programu nabídnou stavební spořitelny.
Petr_Vomastek

Nájemní bydlení se prosazuje víc a víc, říká Petr Vomastek

0
„Když člověk investuje do nemovitostí, musí je milovat. Hrabat se v nich a hledat nemovitosti, které nikdo jiný nekoupí, ale je v nich hodnota, která není hned vidět,“ říká ve video debatě ABCD investora realitní makléř a broker Petr Vomastek.
ubytovani

Ubytování pro uprchlíky stojí 590 mil. měsíčně. Stát chce šetřit

18
Od letošního července dostane od státu peníze na ubytování přímo uprchlík z Ukrajiny. Humanitární dávka tak neposlouží jen jako příspěvek na pokrytí základních potřeb uprchlíků, ale zahrne i náklady na bydlení.
investicni_byty

Investiční byty tvoří 10 procent pronájmů, zjistila studie

0
V Česku je v nabídce zhruba 223 tisíc investičních bytů, které vlastní zhruba 71 tisíc majitelů. Na jednoho z majitelů připadá v průměru 3,1 bytu. Alespoň to vyplývá z aktuální studie společnosti Dataligence.
bytu

Developeři stahují část bytů z prodeje. Nabízejí je k pronájmu

0
Téměř dvě pětiny developerských společností [38 %] potvrdily, že odstoupily od záměru některé byty prodat a nabídly je k pronájmu. 57 procent z nich potvrzuje větší zájem o pronájmy než o nákupy nových bytů.
Ceske_posty

Rozprodej majetku České pošty začal. Nabízí se Valtice i Vinohrady

1
I když poslanci ještě ve středu [19.4.] rokovali na mimořádné schůzi ve Sněmovně o způsobu chystané restrukturalizace České pošty [ČP], státní podnik už na internetu v centrech českých městech nabízí své lukrativní budovy k prodeji.
Merity

Skupina Partners spustila nový realitní fond Merity

0
Skupina Partners otevřela nový fond kvalifikovaných investorů Merity. Ten investuje do developerských projektů s vysokým potenciálem výnosu. Soustředí se na region střední a východní Evropy, ale nevylučuje investice v západních zemích.
bytu

Ceny starších bytů v Praze propadly o půl milionu. V Brně o milion

1
Zájemci o koupi bytu v Brně nyní koupí starší jednotku o rozloze 80 m2 téměř o milion korun levněji než loni. V Praze vychází starší byt o rozloze 60 m2 zhruba o půl milionu korun levněji než loni. Ceny starších bytů klesají ve všech českých městech.
poplatky_za

Obce řeší neuhrazené poplatky za ubytované Ukrajince

11
Některé obce a města se potýkají s nezaplacenými místními poplatky za ukrajinské uprchlíky, které si v místě ubytovaly solidární domácnosti. Příkladem je poplatek za svoz odpadu. 
Jungheinrich

Jungheinrich rozjede u Chomutova výrobu retraků

0
Developerská společnost Panattoni předala německému výrobci vysokozdvižných vozíků a obecně intralogistických řešení Jungheinrich výrobní halu v průmyslové zóně Panattoni Park Chomutov North.
pozemku

Praha dolaďuje směnu pozemků a budov za 2 mld. Kč

0
Pražští zastupitelé zřejmě už na dubnovém jednání schválí balík majetkových směn se státem. Směna se týká pozemků a nemovitostí v hodnotě asi 1,7 miliardy korun. Zprávu potvrdil nový radní města pro majetek Adam Zábranský [Piráti].
Most

Byla chyba prodávat obecní byty, říká primátor města Most

0
Severočeský Most pokračuje ve výkupu bytů v sociálně vyloučených lokalitách. Informaci potvrdil primátor Marek Hrvol [ProMOST]. Podle něj je výkup bytů ve vyloučených lokalitách úspěšnou součástí opatření v sociální problematice.
ubytovani

Vláda prodlouží podporu ubytování uprchlíkům z Ukrajiny

4
Vláda ve středu nejspíš prodlouží o rok platnost pravidel pro nouzové ubytování válečných uprchlíků z Ukrajiny. Zároveň prodlouží vyplácení solidárního příspěvku pro majitele nemovitostí, kteří uprchlíky ubytovávají.
kontejneru

V centru Londýna se najde i levné bydlení. Třeba v kontejneru

0
Vysoké náklady na živobytí v britské metropoli přiměly mladého 28letého Harrisona Marshalla k usazení se v kontejneru na odpad. Upozorňuje tím i na špatnou životní situaci milionů rodin v Británii.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »