nemovitosti

Spolu s cenami nemovitostí přirozeně porostou i ceny nájmů

0
Zatímco hypoteční trh ožívá, realitní trh v Česku dále zůstává v chabé kondici. To přinese další růst cen nemovitostí, ale i nájmů. O tom, ale i o inflaci a ekonomice hovoří v podcastu FinTag hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler.
eura

Analýza: Přijetí eura brání přehřátý realitní trh i trh práce

1
Přijetí eura by bylo za současných poměrů na českém trhu práce a realitním trhu obrovským hazardem, říká pro FinTag někdejší člen představenstva ČSOB a dnes ředitel Partners Banky Marek Ditz. A vysvětluje i proč. 
bydleni

SFPI začne opět nabízet zvýhodněné úvěry na bydlení, ale ne lidem

1
Po několika letech, kdy SFPI neměl peníze na to, aby poskytoval zvýhodněné úvěry na pořízení vlastního bydlení pro domácnosti, letos v září opět zvýhodněné úvěry nabídne. Ale jen městům, obcím a právnickým osobám, ne domácnostem. 
propadl

Zájem o výrobní a logistické haly propadl o desítky procent

0
Poptávka po pronájmech výrobních a logistických areálů v prvním čtvrtletí výrazně poklesla. Proti čtvrtému čtvrtletí loni to bylo o 62 % a meziročně o 53 %. Propadl i počet dostavěných průmyslových areálů a zahájená výstavba nových.
administrativni_drevostavby

Lesy ČR se vrací k projektu nové administrativní dřevostavby

1
Státní podnik Lesy ČR připravuje nové sídlo v Hradci Králové. A znovu oživil práci na projektu administrativní dřevostavby, jedné z největších v Česku. Začátek výstavby nového sídla je v plánu na rok 2026.
zakony

Byty jsou drahé a je jich málo. Zákony bytovým družstvům ale nepřejí

0
Špatné zákony ohrožují družstevní bydlení. S její současnou podobou vyjadřuje nespokojenost 95 procent družstevníků. Vyplynulo to z odborného semináře, který se uskutečnil včera [26.3.] v Poslanecké sněmovně PČR.
Maj_Narodni

Obchodní dům Máj Národní v Praze otevře v červnu

0
V červnu se chystá otevřít jeden z nejslavnějších obchodních domů v Česku postavený v 70. letech na rohu ulic Národní a Spálená v Praze. Tentokrát pod názvem Máj Národní. Fasádu domu zatraktivní dílo sochaře Davida Černého.
nemovitosti

Nemovitosti v ČR zdražily víc než dvakrát rychleji než jinde v EU

0
Za posledních deset let nemovitosti v Česku zdražily o 125 procent. To je o 70 procent víc, než činí průměr za posledních deset let v zemích EU [+55 %]. Česko patří mezi země s nejvyšší dynamikou růstu cen nemovitostí.
bydleni

Letos opět zdraží byty, nájmy i náklady na bydlení, tvrdí asociace

2
Letos opět stoupnou ceny bytů i pronájmů. Pronajímatelům bytů přibydou nové povinnosti. Všem pak kvůli takzvanému konsolidačnímu balíčku vzrostou náklady na bydlení. Uvedli to zástupci Asociace nájemního bydlení.
Arkady_Pankrac

Fond Trigea trhnul rekord. Za centrum Arkády Pankrác dal 6 miliard

0
Nemovitostní fond Trigea pokračuje v rozšiřování svého portfolia. Nově koupil na pražské Pankráci prémiové obchodní centrum Arkády Pankrác. Historicky se jedná vůbec o největší transakci tuzemského retailového nemovitostního fondu.
ceny_nemovitosti

Ceny nemovitostí dál porostou. Důvod, proč by nerostly, neexistuje

0
Vlastní bydlení se pro většinu Čechů pomalu stává nesplnitelným snem. Ve chvíli, kdy Česká národní banka výrazněji sníží základní úrokové sazby, čímž zlevní hypotéky, se ceny nemovitostí nejspíš opět vydají vzhůru. Proč?  
investicni

Jak hledat investiční nemovitost a proč nečekat

0
Plánujete koupi investičního bytu? Příležitost lze najít v každé době, i když se ta současná může zdát pro takové rozhodnutí nevhodná. Proč nákup investičního bytu neodkládat, jak vybrat vhodnou nemovitost, a kde hledat?
neobydlenych_ppp

V ČR je zhruba 200 tisíc neobydlených bytů v bytových domech

0
Od roku 2011 se počet dlouhodobě neobydlených bytů v bytových domech v Česku zvýšil o zhruba 40 procent na 200 tisíc. Celkem se v ČR nachází 860 tisíc neobydlených bytů. Asi 70 procent z těchto bytů je v rodinných domech.
bytu

Ceny starších bytů klesly, zájem o hypotéky ale zůstává slabý

0
Loni pokračující útlum hypotečního trhu srazil nabídkové ceny rezidenčních nemovitostí ve starších domech či v periferních oblastech i o deset procent. U nových bytů ceny stagnují, ale developeři lákají zájemce o koupi bytu různými benefity.
bydleni

Švýcaři se za nájemní bydlení nestydí. Vlastní bydlení je drahé

1
Reportér The New York Times Thomas Fuller zkoumal švýcarský trh s bydlením. A zjistil, že v době, kdy mnoho mladých lidí v Evropě i USA nemá na nákup vlastního bydlení, tak ve Švýcarsku o něm mnozí ani neuvažují.
kancelarich

Nájmy v kancelářích v Česku dál zdraží. Důvodů je mnoho

0
Za poslední rok v Praze nezačala stavba žádné nové administrativní budovy. Nedostatek moderních kanceláří je i v dalších českých městech a obecně v regionech. To za situace, kdy nájmy v kancelářích dál rostou. 
Prikope

Trinity Bank koupila budovu Na Příkopě 969/33

1
Trinity Bank Radomíra Lapčíka koupila budovu na historické pražské adrese Příkopy 33. Jde o budovu někdejší České eskomptní banky, Ústředního výboru Komunistické strany Československa, ale i Komerční banky.
jindriske_veze

Vatikán odsouhlasil prodej Jindřišské věže v centru Prahy

0
Pražské arcibiskupství dostalo souhlas Vatikánu k prodeji středověké Jindřišské věže v Praze hlavnímu městu. Arcibiskupství chce za věž sto milionů korun. Informaci potvrdil pražský arcibiskup Jan Graubner.
pojistovny

Domkaři pozor! Pojišťovny mají kalkulačku na hodnotu domu

1
Inflace vyhání ceny nemovitostí vzhůru. Lidé je ale mají podpojištěné, což je obvykle překvapí až při pojistné události. Česká asociace pojišťoven otevřela jednoduchou aplikaci pro výpočet orientační pojistné hodnoty rodinného domu.
Savills

Jordan zastřeší vedení Savills pro střední a východní Evropu

1
Novým generálním ředitelem pro střední a východní Evropu mezinárodní realitní společnosti Savills se stal generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko Stuart Jordan.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »