Čtvrtek, 09. února 2023
Trigea

Realitní fond Trigea koupil další logistický park v Polsku

0
Nemovitostní fond Trigea koupil městský logistický park City Logistics Wrocław II v polské Vratislavi. Jedná se o jeho třetí polskou akvizici, kterou spravuje společnost Panattoni. Výše transakce není známa.
bytu

V Praze se loni prodalo pouhých 2 400 nových bytů

0
V loňském roce developeři v Praze prodali 2 400 nových bytů. Počet loni prodaných nových bytů odpovídá počtu prodaných nových bytů ve druhém čtvrtletí roku 2021. Loni se v Praze prodalo nejméně nových bytů za posledních 20 let.
realitnich

Nabídku realitních portálů plní zavřené restaurace

0
Česká mapa restaurací a penzionů řídne. Zdražování, málo pracovníků, propady v cestovním ruchu a omezené výdaje domácností mění celý gastro sektor a odráží se i v nabídce realitních portálů.
priznani

Blíží se čas na podání přiznání k dani z nemovitosti

0
Na podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí zbývají zhruba tři týdny. Nejzazší termín pro odevzdání dokumentu letos připadá na úterý 31. ledna. Zaplatit daň nebo její první splátku musí poplatníci do konce května 2023.
nemovitosti

Ceny nemovitostí klesají a zřejmě ještě klesat budou

2
Ceny většiny nemovitostí v regionech i velkých městech klesají. Podle realitních makléřů o 20 až 30 procent. Propady cen hlásí i reality ve velkých městech. A snižování cen podle ekonomů zdaleka není u konce.
podpojisteni

Podpojištění u nemovitostí přibývá, varují pojišťovny

0
Podpojištěných nemovitostí přibývá. Může za to inflace i liknavý přístup majitelů domů a bytů. „Ukázalo se, že jen třetina smluv je nastavena na správnou výši,“ říká k podpojištění v podcastu FinTag.cz ředitel ČAP Jan Matoušek.
Nova_Waltrovka

Penta Real Estate získala úvěr na dotažení Nové Waltrovky

0
Penta Real Estate [PRE] získala od Československé obchodní banky [ČSOB] a České spořitelny [ČS] bankovní úvěr ve výši 74 milionů eur [cca 1,8 mld. Kč] na výstavbu administrativní části projektu Nová Waltrovka v pražských Radlicích.
v_polsku

Než by české fondy investovaly u nás, raději investují v Polsku

1
Zatímco v Česku politici roky neúspěšně připravují nový stavební zákon, v Polsku se svižně staví. Potvrzuje to český kapitál, který míří do výstavby polských logistických, průmyslových a kancelářských areálů.
najmum

První restauratéři vzdávají kvůli nájmům své podnikaní

1
Trh s komerčními realitami připomíná ohnutý vrbový proutek. Na jedné straně stojí požadavky majitelů na pokrytí rostoucích provozních nákladů objektů, na druhé straně reálné finanční možnosti nájemců.
kancelarskych

Josef Stanko: Nájemné kancelářských budov stoupá

0
„Nájemné kancelářských budov stoupá," říká v rozhovoru pro FinTag.cz Josef Stanko, analytik společnosti Colliers, která se specializuje na realitní služby a správu investic. Důvodem nejsou pouze a jen energie. 
brownfieldy

O dotace na brownfieldy u MPO zažádalo 35 obcí

0
Do programu Ministerstva průmyslu a obchodu na dotace na brownfieldy se přihlásilo 35 projektů. Při alokaci dotační výzvy ve výši 500 milionů korun to vychází na cca 14 milionů korun na projekt.
Penta

Penta Real Estate získala miliardu od Komerční banky

0
Komerční banka uzavřela s Pentou Real Estate smlouvu o úvěru na financování dostavby hotelu na křižovatce ulic Hybernská-U Bulhara na Praze 1. Smlouva zní na 38,5 milionu eur [cca 946 mil. Kč].
stavet_byty

Česko prostě potřebuje stavět byty, píše David Navrátil

2
Finanční dostupnost vlastního bydlení v Česku patří dlouhodobě k nejhorším v zemích EU. Hlavní ekonom České spořitelny nabízí jednoduchý recept, jak to změnit. A ten zní – stavět byty.
ceny_bytu

V ČR se staví více bytů. Jejich ceny ale i tak rychle rostou

0
V Česku se staví stále více nových bytů. Ceny nových i těch stávajících ale zatím zůstávají netečné. A co hůř – ceny bytů v Česku v prvním letošním čtvrtletí rostly vůbec nejvíc z celé EU.
rekreacnich_objektu

Ceny rekreačních objektů po dvou letech růstu začaly klesat

0
Ceny chalup a chat klesly o pět až osm procent. Důvod je slabší poptávka než v předchozích dvou letech a dražší financování nákupu těchto nemovitostí na hypoteční úvěr.
komercnich

Tlak na nízkoenergetická opatření přijde i u komerčních budov

0
„Majitelé komerčních nemovitostí se musejí připravit na tlak pronajímatelů na úspory energií. Pronajímatelé obchodních prostor zase na útlum spotřeby,“ říká portfolio manažer Conseq realitní Vladan Kubovec.

Pražský hotel Alcron prochází rekonstrukcí i mění název

0
Slavný pražský hotel Alcron, který postavil Alois Krofta, změní po 90 letech existence jméno. A zdá se, že natrvalo. Rakouští majitelé jej přejmenují na Hotel Almanac X Prague.
drevostavby

Dřevostavby se prosazují i u nás. Bytové domy jsou ale výjimka

0
Dřevostavby jako rodinné domy v Česku přibývají. Horší situace je u bytových domů. Lídrem ve výstavbě dřevostaveb ze strany veřejných institucí jsou pak školy a školky.
v_albanii

Apartmán u moře v Albánii vyjde na cca 2 miliony korun

0
Podle odborníků na realitní trhy začínají Češi kupovat nemovitosti i na albánském pobřeží. Cena vybaveného bytu u moře se pohybuje kolem dvou milionů korun.
pronajmy

Pronájmy zdražují. 2+kk v Praze vychází na 15 500 měsíčně

5
Cena za pronájem 2+kk v Praze vychází v průměru na 15 500 Kč. To je o 1 500 Kč více než před rokem a o 500 Kč více, než tomu bylo v posledním čtvrtletí uplynulého roku. Ceny nájmů zvedli i uprchlíci z Ukrajiny. Avšak nejen oni.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »