Čtvrtek, 01. června 2023
ubytovani

Ubytování pro uprchlíky stojí 590 mil. měsíčně. Stát chce šetřit

18
Od letošního července dostane od státu peníze na ubytování přímo uprchlík z Ukrajiny. Humanitární dávka tak neposlouží jen jako příspěvek na pokrytí základních potřeb uprchlíků, ale zahrne i náklady na bydlení.
investicni_byty

Investiční byty tvoří 10 procent pronájmů, zjistila studie

0
V Česku je v nabídce zhruba 223 tisíc investičních bytů, které vlastní zhruba 71 tisíc majitelů. Na jednoho z majitelů připadá v průměru 3,1 bytu. Alespoň to vyplývá z aktuální studie společnosti Dataligence.
bytu

Developeři stahují část bytů z prodeje. Nabízejí je k pronájmu

0
Téměř dvě pětiny developerských společností [38 %] potvrdily, že odstoupily od záměru některé byty prodat a nabídly je k pronájmu. 57 procent z nich potvrzuje větší zájem o pronájmy než o nákupy nových bytů.
Ceske_posty

Rozprodej majetku České pošty začal. Nabízí se Valtice i Vinohrady

1
I když poslanci ještě ve středu [19.4.] rokovali na mimořádné schůzi ve Sněmovně o způsobu chystané restrukturalizace České pošty [ČP], státní podnik už na internetu v centrech českých městech nabízí své lukrativní budovy k prodeji.
Merity

Skupina Partners spustila nový realitní fond Merity

0
Skupina Partners otevřela nový fond kvalifikovaných investorů Merity. Ten investuje do developerských projektů s vysokým potenciálem výnosu. Soustředí se na region střední a východní Evropy, ale nevylučuje investice v západních zemích.
bytu

Ceny starších bytů v Praze propadly o půl milionu. V Brně o milion

1
Zájemci o koupi bytu v Brně nyní koupí starší jednotku o rozloze 80 m2 téměř o milion korun levněji než loni. V Praze vychází starší byt o rozloze 60 m2 zhruba o půl milionu korun levněji než loni. Ceny starších bytů klesají ve všech českých městech.
poplatky_za

Obce řeší neuhrazené poplatky za ubytované Ukrajince

11
Některé obce a města se potýkají s nezaplacenými místními poplatky za ukrajinské uprchlíky, které si v místě ubytovaly solidární domácnosti. Příkladem je poplatek za svoz odpadu. 
Jungheinrich

Jungheinrich rozjede u Chomutova výrobu retraků

0
Developerská společnost Panattoni předala německému výrobci vysokozdvižných vozíků a obecně intralogistických řešení Jungheinrich výrobní halu v průmyslové zóně Panattoni Park Chomutov North.
pozemku

Praha dolaďuje směnu pozemků a budov za 2 mld. Kč

0
Pražští zastupitelé zřejmě už na dubnovém jednání schválí balík majetkových směn se státem. Směna se týká pozemků a nemovitostí v hodnotě asi 1,7 miliardy korun. Zprávu potvrdil nový radní města pro majetek Adam Zábranský [Piráti].
Most

Byla chyba prodávat obecní byty, říká primátor města Most

0
Severočeský Most pokračuje ve výkupu bytů v sociálně vyloučených lokalitách. Informaci potvrdil primátor Marek Hrvol [ProMOST]. Podle něj je výkup bytů ve vyloučených lokalitách úspěšnou součástí opatření v sociální problematice.
ubytovani

Vláda prodlouží podporu ubytování uprchlíkům z Ukrajiny

4
Vláda ve středu nejspíš prodlouží o rok platnost pravidel pro nouzové ubytování válečných uprchlíků z Ukrajiny. Zároveň prodlouží vyplácení solidárního příspěvku pro majitele nemovitostí, kteří uprchlíky ubytovávají.
kontejneru

V centru Londýna se najde i levné bydlení. Třeba v kontejneru

0
Vysoké náklady na živobytí v britské metropoli přiměly mladého 28letého Harrisona Marshalla k usazení se v kontejneru na odpad. Upozorňuje tím i na špatnou životní situaci milionů rodin v Británii.
ceny_nemovitosti

I drahé hypotéky lidé splácejí. Ceny nemovitostí tak klesají jen mírně

1
Stále nízký počet problematických hypotečních úvěrů je příčinou doposud relativně nízkého poklesu cen nemovitostí. Na trh se totiž nedostává větší množství nemovitostí k prodeji. Vyplývá to z aktuální analýzy České bankovní asociace [ČBA].
Trigea

Realitní fond Trigea koupil další logistický park v Polsku

0
Nemovitostní fond Trigea koupil městský logistický park City Logistics Wrocław II v polské Vratislavi. Jedná se o jeho třetí polskou akvizici, kterou spravuje společnost Panattoni. Výše transakce není známa.
bytu

V Praze se loni prodalo pouhých 2 400 nových bytů

0
V loňském roce developeři v Praze prodali 2 400 nových bytů. Počet loni prodaných nových bytů odpovídá počtu prodaných nových bytů ve druhém čtvrtletí roku 2021. Loni se v Praze prodalo nejméně nových bytů za posledních 20 let.
realitnich

Nabídku realitních portálů plní zavřené restaurace

0
Česká mapa restaurací a penzionů řídne. Zdražování, málo pracovníků, propady v cestovním ruchu a omezené výdaje domácností mění celý gastro sektor a odráží se i v nabídce realitních portálů.
priznani

Blíží se čas na podání přiznání k dani z nemovitosti

0
Na podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí zbývají zhruba tři týdny. Nejzazší termín pro odevzdání dokumentu letos připadá na úterý 31. ledna. Zaplatit daň nebo její první splátku musí poplatníci do konce května 2023.
nemovitosti

Ceny nemovitostí klesají a zřejmě ještě klesat budou

2
Ceny většiny nemovitostí v regionech i velkých městech klesají. Podle realitních makléřů o 20 až 30 procent. Propady cen hlásí i reality ve velkých městech. A snižování cen podle ekonomů zdaleka není u konce.
podpojisteni

Podpojištění u nemovitostí přibývá, varují pojišťovny

0
Podpojištěných nemovitostí přibývá. Může za to inflace i liknavý přístup majitelů domů a bytů. „Ukázalo se, že jen třetina smluv je nastavena na správnou výši,“ říká k podpojištění v podcastu FinTag.cz ředitel ČAP Jan Matoušek.
Nova_Waltrovka

Penta Real Estate získala úvěr na dotažení Nové Waltrovky

0
Penta Real Estate [PRE] získala od Československé obchodní banky [ČSOB] a České spořitelny [ČS] bankovní úvěr ve výši 74 milionů eur [cca 1,8 mld. Kč] na výstavbu administrativní části projektu Nová Waltrovka v pražských Radlicích.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »