Čtvrtek, 29. září 2022
vlada

Vláda jedná neprofesionálně, připustil poradce Síkely

1
„Vláda postupuje strašně neprofesionálně,“ uvedl ve věci zavedení daně z neočekávaných příjmů na polostátní ČEZ viceprezident Hospodářské komory ČR a poradce ministra průmyslu a obchodu Tomáš Prouza. 
ceny

Ceny klesnou nejspíš příští rok, tvrdí ekonom ČSOB

1
„Co se týče zdražování, tak za rok bychom na tom mohli být lépe. Ceny u mnoha položek by mohly být nižší, než jsou teď,“ říká ve video debatě AlterEko hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka.
nafta

Že je nafta dražší než benzin, má své vysvětlení

6
Sněmovna ve zrychleném čtení schválila vládní návrh na snížení spotřební daně o 1,5 Kč na litr nafty. Benzinu se úleva netýká. Nafta je aktuálně dražší než benzin o cca pět korun. Je ale docela možné, že ještě podraží. 
proti_cine

EU zvažuje otevření druhé fronty. Tentokrát proti Číně

12
EU zvažuje obchodní sankce proti Číně. Odmítají čínskou politiku proti muslimským Ujgurům, které Říše středu nutí do otrocké práce. A obavy mají i z případné čínské invaze na Tchaj-wan. Potíž ale je, co udělá Čína. 

Daň z neočekávaných příjmů má první odpůrce

4
Ministr financí Zbyněk Stanjura v pořadu České televize Otázky Václava Moravce potvrdil, že chce vláda zavést daň z neočekávaných příjmů. Tak lehké to ale nebude. Proti už se staví první firmy. Argumentují nespravedlností daně.
Michal_Stupavsky

Trhy čekají další propady, říká Michal Stupavský

0
Akciové a dluhopisové trhy si na své dno ještě nesáhly. Alespoň to tvrdí investiční analytik společnosti Conseq Michal Stupavský v debatě ABCD investora. V ní upozorňuje na obrovský dluh v globální ekonomice.
Singer

Potřebujeme začít zase pracovat, nabídl jako řešení krize Singer

0
„Já si myslím, že potřebujeme začít znovu pracovat,“ uvedl na výroční konferenci Sdružení pro zahraniční investice – AFI hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
ostrava

Ostrava se vyprazdňuje. Potvrzují to i statistici

0
Z Ostravy odchází stále více lidí. Potvrzují to aktuální data ČSÚ o změnách počtu obyvatel v českých městech a obcích. Ostrava podle šetření loni přišla o vůbec nejvíce obyvatel ze všech českých měst.
armade

Vláda přidala armádě, ale sebrala školství i kultuře

4
Rezort ministerstva obrany získá příští rok asi o 21 miliard korun více, než má letos. Dalších 20 miliard navíc půjde armádě v roce 2024 a dalších 25 miliard navíc v roce 2025. Rezort kultury a školství příští rok navíce ale nedostane nic.
Cesku

V Česku je draho, protože v něm bylo levno, zní z ČNB

10
Zruinovaná ekonomika, ale i koruna. To jsou hlavní rizika, která aktuálně hrozí Česku. Klíčovou roli v následujících měsících sehraje nejen vláda, ale i Česká národní banka. V obou případech se přitom pohraje docela „vabank“.
bilionu

Češi mají úvěry za 3,14 bilionu. A dál se zadlužují

0
Celkový dluh obyvatel Česka dosáhl na konci letošního I. pololetí 3,14 bilionu korun. Meziročně narostl o 365,5 miliardy. Čistě hypoteticky tak každý Čech dluží v průměru přes 300 tisíc korun.
nemecka

Německá ekonomika se vyhnula propadu jen o fous

0
Německá ekonomika vzrostla v letošním druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,1 %. Oznámil to německý Spolkový statistický úřad. Statistici ve svém prvním odhadu přitom uváděli, že německá ekonomika neroste vůbec.
hnojiva

OSN varuje před hladomory. Důvodem jsou hnojiva

0
Ceny hnojiv se utrhly ze řetězu. Organizace spojených národů varuje, že situace postihne nejchudší země světa. Ty si hnojiva totiž nevyrobí a bez nich své obyvatele nenakrmí. 
ekonomika

Německá ekonomika stojí, česká se sotva hýbe

0
Ekonomiky zemí EU ve druhém čtvrtletí rostly v kvartálním srovnání maximálně o procento. Vůbec nejsilnější německá ekonomika stagnovala na úrovni prvního čtvrtletí. Inflace v EU ale dál sílí.
potraviny

Česko má nejvyšší daň na potraviny v Evropě

12
Ceny potravin rostou v ČR nejrychleji v EU. Zatímco v zemích EU v červnu stouply o průměrných 12 %, v Česku o 18 %. Vysvětlení ekonomové nemají. Potravináři z toho viní vládu.
EU

Cenová stabilita v EU dostává na frak, jinak to ale nejde

0
Politika Evropské centrální banky [ECB] ukazuje na hlavní potíž eurozóny, potažmo celé EU. Je to jednotná měna, ale rozdílné fiskální politiky. ECB se tak nutně mění v politickou instituci.
s_nepritelem

Politico: Obchodovat s nepřítelem je občas nutné

0
Jedním ze špinavých tajemství válek je pokračování obchodních styků s nepřítelem. A to jak z politických, ekonomických, taktických i morálních důvodů. Západ je slepý, pokud to neví.
david_kucera

David Kučera: Co s penězi, když ztrácejí na hodnotě

6
David Kučera pracuje jako finanční poradce přes 15 let. Teď se na něj obrací stále více lidí s otázkou, jak ochránit peníze před inflací. Ve svém komentáři vysvětluje, co dělat a co už rozhodně ne.  
MPO

MPO shrnulo kroky proti energetické závislosti na Rusku

0
Zatímco ještě před válkou na Ukrajině EU sázela na ruský plyn jako na přechodovou surovinu k nízkouhlíkovému Green Dealu, nyní usiluje o ukončení energetické závislosti na Rusku. Co v této věci podniká české MPO?
ceny_bytu

V ČR se staví více bytů. Jejich ceny ale i tak rychle rostou

0
V Česku se staví stále více nových bytů. Ceny nových i těch stávajících ale zatím zůstávají netečné. A co hůř – ceny bytů v Česku v prvním letošním čtvrtletí rostly vůbec nejvíc z celé EU.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »