Zamrazilová, Dědek a Dlouhý budou hosty online debaty AE

119
debaty_AE
Foto: Pixabay.com

Matadoři české ekonomiky i politiky budou 15. června hosty online debaty AE [Alter Eko]. O ekonomických otázkách v ní budou diskutovat předsedkyně Národní rozpočtové rady [NRR] Eva Zamrazilová, člen bankovní rady České národní banky [ČNB] Oldřich Dědek, prezident Hospodářské komory ČR [HK ČR] Vladimír Dlouhý.

Debata se bude vysílat 15. června živě na YouTube stránkách Alter Eko od 16:30 a jejími moderátory budou hlavní ekonom Československé obchodní banky [ČSOB] Martin Kupka a zakladatel platformy Alter Eko Roman Chlupatý.

Svých hostů se zeptají na stav a vývoj veřejných financí v Česku i dalších unijních zemích.  Rozeberou dopady fiskálních stimulačních opatření a zamyslí se nad dlouho očekávaným evropským [zeleným] dluhopisem. Stranou nenechají ani nástroj NextGenerationEU, jenž bude stát bezmála bilion eur a má pomoci oživit unijní ekonomiku.

Euro, podnikání i vládní dárečky všem s volebním hlasem

Další významné téma bude měnová politika. Vůbec základní otázka zní, zda má Česko uvažovat o přijetí eura či nikoli. Přesněji, zda má uvažovat nad termínem jeho přijetí. To proto, že k přijetí jednotné evropské měny se zavázalo při vstupu do unie. Bez povšimnutí zcela jistě nezůstane ani vývoj kurzu koruny, inflační očekávání a diskuze nad tím, jaké kroky a kdy bude v této věci podnikat ČNB.

A protože ekonomika se neobejde bez firem a podnikatelů, AE se zaměří i na ně. Hosté rozeberou kondici tuzemského pracovního trhu, modernizaci provozů a podporu státu.

FinTag.cz doufá, že se odborníci zaměří i na fakt, který ukazuje, že posiluje “armáda zaměstnanců“, kteří jsou placeni z veřejných rozpočtů, zatímco firmy stále obtížněji hledají zaměstnance.

Důležité téma jsou také vládní opatření na podporu ekonomiky, ale i současné vládní úlevy a dárky všem, kteří disponují volebním právem. Ať už se to týká seniorů či zaměstnanců.

Otázky do debaty AE může položit každý už teď

Významní hosté červnové debaty Alter Eko slibují zajímavé názory. Dobrá zpráva je, že položit otázku jim může kdokoli se zájmem o ně. A to prostřednictvím emailové adresy kontakt@altereko.info či info@fintag.cz, anebo přímo během debaty prostřednictvím komentářové sekce na YouTube stránce AlterEkoCZ.

–DNA–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here