Americká SentinelOne si za evropskou centrálu vybrala Prahu

953
SentinelOne
Foto: NYSE

Americká SentinelOne, globální poskytovatel kybernetických bezpečnostních systémů, otevřela kancelář v Praze. V Česku zaměstná 300 IT specialistů a během tří let zde chce investovat miliardu korun.

Tuzemští specialisté SentinelOne mají spolupracovat se svými kolegy v Severní a Jižní Americe a Asii na vývoji IT bezpečnostních systémů. Firma má kanceláře na Rohanském ostrově v Praze 8. Hlavní město ČR jí má posloužit jako inženýrská centrála pro celou Evropu. Prahu si firma vybrala pro dostatek IT specialistů.

„Český vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženýry. Takže tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vývoj špičkových technologických produktů,“ řekl technologický ředitel společnosti Ric Smith.

Firma uvedla, že chce nabírat zaměstnance na všech úrovních odbornosti a napříč obory. To je včetně vývojářů kernelu, frontendu, backendu, validace a datového inženýrství i data science a detekce. Zároveň plánuje uzavřít i partnerství s českými univerzitami.

IT firmu v Praze povede Martin Matula

Vedoucí vznikající pobočky v Praze je Martin Matula [viz foto vlevo, zdroj: SentinelOne]. Toho firma jmenovala již na začátku letošního roku jako svého viceprezidenta pro inženýring. Matula před svým jmenováním vykonával obdobnou funkci ve společnosti Avast. Před Avastem zastával vedoucí pozice regionálního inženýrství například ve společnostech Cisco a GoodData.

Dalším klíčovým mužem firmy v Česku je viceprezident Siggi Petursson. Ten má více než 20 let zkušeností s kybernetickou bezpečností a softwarovým inženýrstvím. Naposledy zastával pozici seniorského ředitele softwarového inženýrství ve společnosti Oracle.

K příchodu americké firmy, která je obchodována na newyorské burze [NYSE], se vyjádřil i ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek [ČSSD].

„Toto je přesně ten druh investice s vysokou přidanou hodnotou, který Česká republika potřebuje k podpoře hospodářského oživení,“ řekl s tím, že se i jedná o zářivý příklad kvalitní a inovativní spolupráce mezi Českem a USA.

O společnosti SentinelOne

Společnost SentinelOne se specializuje na dodávky systémů kybernetické bezpečnosti. Ty zahrnují prevenci, detekci, reakci a vyhledávání hrozeb na bázi umělé inteligence. A to napříč koncovými stanicemi, datovými kontejnery, cloudovými pracovními úlohami a IoT zařízeními [internet věcí, pozn. red.] v rámci jediné autonomní platformy.

Systém SentinelOne je v ČR nyní nabízen prostřednictvím projektu APPSEC. Za ním stojí společnost Apptc.me. Ta se se zabývá privátními a public řešeními pro cloud orchestraci.

Upřesněme, že na konci letošního června americká SentinelOne vstoupila na newyorskou burzu, kde získala od investorů 1,2 mld. USD. K jejím klientům patří například společnost Samsung, EA, McKesson Corporation, Sysco, Aston Martin, Politico a další globální firmy.

–RED–

1 komentář

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here