Čtvrtek, 06. října 2022
hypoteky

Hypotéky padaly i v srpnu. Úroky ale už dál nestoupají

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v srpnu hypotéky za deset miliard korun. Oproti červenci objem i počet poskytnutých hypoték propadl o 15 procent. To po více než třetinovém poklesu v červenci.
hypouroky

Hypoúroky zřejmě našly svůj strop. Je to 7 % a poplatky

0
Banky a stavební spořitelny nyní nabízejí hypotéky za 6% až 7% úrok. Vzhledem k tomu, že ČNB nezvýšila úrokové sazby, lze se domnívat, že hypoúroky našly svůj strop.
hypoteky

Červen býval pro hypotéky silný měsíc. To už ale neplatí

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypotéky v objemu 19,3 mld. Kč. To je meziročně o 65 % méně. Za celou první polovinu letoška je objem a počet poskytnutých hypoték meziročně nižší o víc než polovinu.
u_hypotek

Úroky u hypoték výrazněji dolů nepůjdou ani v příštím roce

0
„Letos skončí fixace hypotéky asi 50 tisícům domácností," říká v rozhovoru pro FinTag.cz obchodní ředitel skupiny Partners Jan Brejl. Nejčastěji přitom půjde o hypotéky s úrokem kolem dvou procent.
uroky_u_hypotek

Úroky u hypoték se vyšplhaly k sedmi procentům

0
Úroky u hypoték se aktuálně pohybují v závislosti na parametrech a podmínkách úvěru od 5,5 procenta do sedmi procent. Vyplývá to z aktuálního květnového Hypomonitoru České bankovní asociace.
hypotecni

Hypoteční trh citelně propadl. A lidé už i snižují měsíční splátky

0
Banky v dubnu poskytly z hlediska objemu o 60 % hypoték méně než loni v dubnu. A klesla i průměrná výše měsíční hypoteční splátky. To proto, že lidé, aby zvládli splácet hypotéky, prodlužují jejich splatnost.
po_splatnosti

Dlužníků po splatnosti se zájmem o další úvěr rizikově přibývá

0
Lidí s dluhem po splatnosti v Česku meziročně ubývá, na druhou stranu přibývá těch, kteří i přesto, že své dluhy nesplácejí, žádají o další půjčky. Nejvíce dlužníků, jež neplní své závazky, pochází tradičně z Ústeckého kraje.
fixace

Nastavit si správně dobu fixace u hypotéky je dnes rébus

0
Zájem o nové hypotéky přetrvává. Vyšší úrokové sazby a dražší nemovitosti jen mění jejich nastavení. Prodlužuje se doba splatnosti a současně zkracují fixace. Objem nových hypoték v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 8,6 procenta.
u_hypotek

Úroky u hypoték meziměsíčně stouply o 0,5 % a míří k 6 %

0
Ještě v březnu uváděla bankovní asociace výši reálných úroků u hypoték na trhu mezi 4,5 až 5,5 %. Teď v dubnu již hovoří o rozmezí 4,5 až 6 %. Přičemž lze očekávat jejich další růst.
bydleni

SFPI pozastavil zvýhodněné úvěry na bydlení. Nemá peníze

0
Státní fond podpory investic od 20. dubna pozastaví příjem žádostí o zvýhodněné úvěry v programu Vlastní bydlení. Nemá peníze, které by mohl půjčit zájemcům o státem zvýhodněné úvěry na bydlení.  
uvery_na_bydleni

Státem zvýhodněné úvěry na bydlení de facto přestaly existovat

0
Státní fond podpory investic má nyní na zvýhodněné úvěry na bydlení 168 milionů korun. Úroky jsou 4%, tedy skoro jako v komerčních bankách. Zájem o úvěry od SFPI je letos o 40 % nižší než loni.
hypotek

Úroky u hypoték dosáhly 5,5% hranice. Trh s hypoúvěry padá

1
Banky a stavební spořitelny poskytly letos v únoru hypoteční úvěry za 25,1 miliardy korun. To představuje oproti lednu 23% propad. Aktuální sazby u hypoték jsou již na 5,5 procentech.
hypoteky

Lidé si loni vzali hypotéky za 541 mld. Kč. Nyní nastává útlum

0
Banky a stavební spořitelny loni poskytly 178 tisíc hypoték. To je meziročně o polovinu více. Objem poskytnutých hypoték loni dosáhl 541 mld. Kč. To je o 229 mld. Kč více než předloni.
ale

Lidé investují a nakupují, ale s rakovinou se roztrhl pytel

14
Zdražování přimělo mnohé stáhnout peníze z bank a investovat je do podílových fondů či realit. Mění se i trh s životním pojištěním, kde se již projevuje odložená necovidová péče.  
hypotekou

S hypotékou by mladým měli pomoci rodiče, říká poradkyně

11
„Na financování vlastního bydlení hypotékou je vždy správný čas. Protože čím dříve lidé s jejím splácením začnou, tím dříve s ním také jednou skončí,“ říká v podcastu FinTag.cz finanční poradkyně Dana Chňoupková Míchalová.
hypoteku

Hypotéku si berou hlavně lidé ve věku 36 let. Mladší mají úlevu

0
Průměrný věk žadatelů o novou hypotéku je v rozmezí 35 až 36 let. A jsou to právě lidé mladší 36 let, kteří budou mít díky novému nařízení centrální banky od 1.4. 2022 snazší přístup k hypotékám.
pojisteni

Zdražující nemovitosti a hypotéky zdražují i životní pojištění

0
Lidé v Česku dají do životního pojištění asi tisícovku měsíčně. Průměrná hypotéka je 3,5 mil. Kč. Avšak dle pojistného analytika Partners Pavla Krejčíka pojištění na tuto částku vyjde 35letého dlužníka na 1 500 Kč.  
prumerna_hypoteka

Průměrná hypotéka v listopadu vystoupala na 3,463 mil. Kč

0
Průměrná výše hypotéky v listopadu vzrostla na 3,46 mil. Kč. Oproti říjnu stoupla o sto tisíc korun. Spolu s rostoucí výší hypotéky a zvyšujícími se úroky rostou i měsíční hypoteční splátky.
podminky_hypoteky

Podmínky hypotéky jsou tvrdší, rozhodla centrální banka

0
Česká národní banka zpřísnila podmínky pro hypotéky. De facto se vrátila k nastavení z jara roku 2020, než ekonomiku zasáhla protiepidemická opatření. Nové limity u hypoték jsou závazné.
inflace

Inflace zdraží i vaši hypotéku. Je tu pět změn, které mění vše

0
Inflace zdraží i vaši hypotéku. Shrnujeme pět změn, na které by se měli nyní připravit jak zájemci o hypoteční úvěr, tak ti, kteří o sjednání hypotéky teprve uvažují.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »