Pátek, 29. září 2023
hypotek

Úroky u hypoték se v Česku dál drží na zhruba 6% úrovni

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v srpnu hypoteční úvěry za 14 miliard korun. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték vzrostl o čtvrtinu [+2,7 mld. Kč] a dostal se na nejvyšší hodnotu od června loňského roku.
mladi_cesi

Půlka mladých Čechů bydlí u rodičů. A sní o vlastním bydlení

1
Téměř polovina mladých Čechů stále bydlí s rodiči. To navzdory tomu, že vůbec první z finančních cílů mladých Čechů do 26 let je vlastní bydlení. Závěry vyplývají z aktuálního průzkumu UniCredit Bank.
hypotek

Počty sjednaných hypoték rostly i letos v červnu

0
Objem poskytnutých hypoték byl v červnu nejvyšší za posledních dvanáct měsíců. Úroková sazba poklesla nejrychleji v letošním roce a sice na 5,86 procenta. Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypoteční úvěry za 14 miliard korun.
hypotek

Počty sjednaných hypoték dál mírně rostou

0
Banky a stavební spořitelny poskytly letos v květnu hypotéky za 12,3 miliardy korun. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték stoupl o 17 procent. Ještě v dubnu klesal o 16 procent. Vyplývá to z Hypomonitoru České bankovní asociace.
DSTI

Zrušením DSTI jde ČNB naproti zájemcům o hypotéku i trhu

2
Česká národní banka od 1. července zmírnila podmínky pro získání hypotéky. Deaktivovala ukazatel DSTI [debt-service-to-income]. Ten měří celkovou výši měsíční splátky vůči čistému měsíčnímu příjmu žadatele.
investicni_byty

Investiční byty tvoří 10 procent pronájmů, zjistila studie

0
V Česku je v nabídce zhruba 223 tisíc investičních bytů, které vlastní zhruba 71 tisíc majitelů. Na jednoho z majitelů připadá v průměru 3,1 bytu. Alespoň to vyplývá z aktuální studie společnosti Dataligence.
prispevek_na_bydleni

Příspěvek na bydlení dá stát i na drahý pronájem. Klidně i 10 tisíc

30
Příspěvek na bydlení překresluje zavedené zvyklosti. Drahé nájemní bydlení zpřístupňuje lidem, kteří by si jinak museli najít levnější bydlení, případně druhou práci. A do nevýhodné pozice staví i ty, kteří se rozhodli vzít si hypotéku.
v_breznu

V březnu si novou hypotéku sjednalo 3,5 tisíce domácností

0
Letos v březnu poskytly banky a stavební spořitelny hypoteční úvěry v objemu 12,6 miliardy korun. To je o 60 procent více než v únoru. A je to nejvíce od poloviny loňského roku. Data přináší Česká bankovní asociace [ČBA].  
ceny_nemovitosti

I drahé hypotéky lidé splácejí. Ceny nemovitostí tak klesají jen mírně

1
Stále nízký počet problematických hypotečních úvěrů je příčinou doposud relativně nízkého poklesu cen nemovitostí. Na trh se totiž nedostává větší množství nemovitostí k prodeji. Vyplývá to z aktuální analýzy České bankovní asociace [ČBA].
fixace_hypoteky

Ideální volbou je dnes fixace hypotéky na tři roky

0
Úroky u úvěrů se nyní pohybují od necelých šesti do sedmi procent podle parametrů hypotéky. Otázka zní, jaká je ideální délka fixace nové nebo refinancované hypotéky.
hypotecni_trh

Hypoteční trh loni meziročně klesl o 64 procent

0
V roce 2022 poskytly banky a stavební spořitelny hypoteční úvěry v objemu 197 miliard korun. Z toho čistě nové úvěry bez refinancování činily 162 miliard korun. Hypoteční trh tak oproti roku 2021 klesl o 63,6 procenta.
nemovitosti

Ceny nemovitostí klesají a zřejmě ještě klesat budou

2
Ceny většiny nemovitostí v regionech i velkých městech klesají. Podle realitních makléřů o 20 až 30 procent. Propady cen hlásí i reality ve velkých městech. A snižování cen podle ekonomů zdaleka není u konce.
hypoteky

Lidé vracejí už i sjednané hypotéky, potvrzuje Jan Brejl

5
Banky a spořitelny v září poskytly hypotéky za sedm miliard korun. Podle obchodního ředitele skupiny Partners Jana Brejla hypotéky v takovém objemu loni v pohodě sjednávala i jen jedna větší banka. Jsou tu ale i další trendy.
hypotecni

Hypoteční trh je letos v září na 18 % loňského září

0
Objem poskytnutých hypoték v září meziročně klesl o 82 %. Průměrná hypoteční sazba u nových úvěrů v září nepatrně vzrostla na hodnotu 5,83 procenta. Naopak klesá průměrná výše hypotéky.
hypoteky

Hypotéky padaly i v srpnu. Úroky ale už dál nestoupají

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v srpnu hypotéky za deset miliard korun. Oproti červenci objem i počet poskytnutých hypoték propadl o 15 procent. To po více než třetinovém poklesu v červenci.
hypouroky

Hypoúroky zřejmě našly svůj strop. Je to 7 % a poplatky

0
Banky a stavební spořitelny nyní nabízejí hypotéky za 6% až 7% úrok. Vzhledem k tomu, že ČNB nezvýšila úrokové sazby, lze se domnívat, že hypoúroky našly svůj strop.
hypoteky

Červen býval pro hypotéky silný měsíc. To už ale neplatí

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypotéky v objemu 19,3 mld. Kč. To je meziročně o 65 % méně. Za celou první polovinu letoška je objem a počet poskytnutých hypoték meziročně nižší o víc než polovinu.
u_hypotek

Úroky u hypoték výrazněji dolů nepůjdou ani v příštím roce

0
„Letos skončí fixace hypotéky asi 50 tisícům domácností," říká v rozhovoru pro FinTag.cz obchodní ředitel skupiny Partners Jan Brejl. Nejčastěji přitom půjde o hypotéky s úrokem kolem dvou procent.
uroky_u_hypotek

Úroky u hypoték se vyšplhaly k sedmi procentům

0
Úroky u hypoték se aktuálně pohybují v závislosti na parametrech a podmínkách úvěru od 5,5 procenta do sedmi procent. Vyplývá to z aktuálního květnového Hypomonitoru České bankovní asociace.
hypotecni

Hypoteční trh citelně propadl. A lidé už i snižují měsíční splátky

0
Banky v dubnu poskytly z hlediska objemu o 60 % hypoték méně než loni v dubnu. A klesla i průměrná výše měsíční hypoteční splátky. To proto, že lidé, aby zvládli splácet hypotéky, prodlužují jejich splatnost.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »