uveru

Objem nesplacených spotřebních úvěrů stoupl o deset procent

1
Objem nesplácených úvěrů českými domácnostmi v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 6,2 procenta na 29,94 miliardy korun. Většinou jde o nesplácené úvěry na spotřebu, jejichž objem meziročně narostl o desetinu.
prumerna_hypoteka

Průměrná hypotéka na 15 let vychází na více než 27 000 měsíčně

0
Za bezmála 22 miliard korun poskytly letos v dubnu banky a stavební spořitelny hypoteční úvěry. Spolu s tím se ale dostala na rekordní výši i částka průměrné hypotéky. Aktuálně překonala částku 3,6 mil. Kč.

Nabídka fixací hypoték delších než pět let prakticky vymizela

0
„Nabídka fixací delších než pět let prakticky vymizela. Buď je banky přestaly úplně nabízet, nebo ekonomicky pro zájemce o hypotéku nedávají smysl,“ říká pro FinTag o aktuální situaci na hypotečním trhu obchodní ředitel Partners Jan Brejl.
hypoteky

ECB nepřekvapila, dolar posílil a pokles úroků u hypoték už brzdí

0
Evropská centrální banka na svém zasedání [11.4.] úroky nezměnila. Mezitím Amerika ale překvapila růstem inflace a dolar posílil vůči euru. V Česku inflace zůstala na 2% hodnotě a došlo k dalšímu poklesu úroků u hypoték. Ten ale brzdí.
hypotecni

Hypoteční trh ani letos v lednu neukázal žádné výraznější oživení

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v lednu letošního roku hypoteční úvěry za 13 miliard korun. Průměrná hypoteční sazba v lednu klesla z 5,65 procenta na 5,54 procenta.
ceny_nemovitosti

Ceny nemovitostí dál porostou. Důvod, proč by nerostly, neexistuje

0
Vlastní bydlení se pro většinu Čechů pomalu stává nesplnitelným snem. Ve chvíli, kdy Česká národní banka výrazněji sníží základní úrokové sazby, čímž zlevní hypotéky, se ceny nemovitostí nejspíš opět vydají vzhůru. Proč?  
australsky

Australský sen o vlastním bydlení se obrátil v prach

4
Když se mluví o americkém snu, má se na mysli to, že kdo pilně pracuje, dosáhne toho, co si přeje. Platilo to i pro australský sen. I v Austrálii bylo po celé generace vlastnictví domu na dobré adrese znamením úspěchu v životě.
bytu

Ceny starších bytů klesly, zájem o hypotéky ale zůstává slabý

0
Loni pokračující útlum hypotečního trhu srazil nabídkové ceny rezidenčních nemovitostí ve starších domech či v periferních oblastech i o deset procent. U nových bytů ceny stagnují, ale developeři lákají zájemce o koupi bytu různými benefity.
DTI

ČNB dál mírní pravidla pro hypotéky. Deaktivovala DTI

0
Česká národní banka [ČNB] dál zmírnila pravidla pro poskytování hypoték. Od ledna už banky nebudou muset uplatňovat limit maximální výše celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu DTI.
bydleni

Švýcaři se za nájemní bydlení nestydí. Vlastní bydlení je drahé

1
Reportér The New York Times Thomas Fuller zkoumal švýcarský trh s bydlením. A zjistil, že v době, kdy mnoho mladých lidí v Evropě i USA nemá na nákup vlastního bydlení, tak ve Švýcarsku o něm mnozí ani neuvažují.
predcasne_splaceni_hypoteky

Za předčasné splacení hypotéky maximálně procento

3
Sněmovna včera [15.11.] schválila změnu, že klienti bankám při předčasném splacení hypotéky zaplatí čtvrt procenta z nesplacené jistiny za každý započatý rok zbývajícího období. Celkově částka ale nesmí překročit jedno procento.
hypotecni_trh

Hypoteční trh v říjnu citelně ožil, meziměsíčně vzrostl o 18 %

0
Údaje z hypotečního trhu za říjen ukázaly na jeho mírné oživení. I když hypoteční trh i nadále zůstává citelně pod rekordní úrovní let 2020/2021. Vyplývá to z aktuálního Hypomonitoru České bankovní asociace.
predcasne_splaceni_hypoteky

Penále za předčasné splacení hypotéky dozná změn. A nejen to

0
Dvě procenta z nesplacené jistiny jako penále za předčasné splacení hypotéky by se na již uzavřené smlouvy vztahovalo až při nové fixaci úroků. Pozměňovací návrh včera [24.10.] doporučil Sněmovně ke schválení rozpočtový výbor.
hypotek

Hypoteční trh dál živoří i přes mírný pokles úroků hypoték

1
Objem nově poskytnutých hypoték bez refinancování v září oproti srpnu klesl o 0,2 miliardy korun, když dosáhl celkové hodnoty 11,3 miliardy korun. Propadl se i objem refinancovaných úvěrů o 0,3 miliardy korun. Ten činil 2,3 miliardy korun.
Hyponation

API Hyponation zrychlí vyřizování hypoték. To se nyní děje manuálně

1
Projekt Hyponation sdružení předních poradenských firem na trhu s finančními produkty usiluje o změnu způsobu distribuce hypotečních úvěrů v Česku. Cílí na urychlení digitalizace v oblasti hypoték skrz sdílení zdrojů a odborných znalostí.
hypotek

Úroky u hypoték se v Česku dál drží na zhruba 6% úrovni

0
Banky a stavební spořitelny poskytly v srpnu hypoteční úvěry za 14 miliard korun. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték vzrostl o čtvrtinu [+2,7 mld. Kč] a dostal se na nejvyšší hodnotu od června loňského roku.
mladi_cesi

Půlka mladých Čechů bydlí u rodičů. A sní o vlastním bydlení

1
Téměř polovina mladých Čechů stále bydlí s rodiči. To navzdory tomu, že vůbec první z finančních cílů mladých Čechů do 26 let je vlastní bydlení. Závěry vyplývají z aktuálního průzkumu UniCredit Bank.
hypotek

Počty sjednaných hypoték rostly i letos v červnu

0
Objem poskytnutých hypoték byl v červnu nejvyšší za posledních dvanáct měsíců. Úroková sazba poklesla nejrychleji v letošním roce a sice na 5,86 procenta. Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypoteční úvěry za 14 miliard korun.
hypotek

Počty sjednaných hypoték dál mírně rostou

0
Banky a stavební spořitelny poskytly letos v květnu hypotéky za 12,3 miliardy korun. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték stoupl o 17 procent. Ještě v dubnu klesal o 16 procent. Vyplývá to z Hypomonitoru České bankovní asociace.
DSTI

Zrušením DSTI jde ČNB naproti zájemcům o hypotéku i trhu

2
Česká národní banka od 1. července zmírnila podmínky pro získání hypotéky. Deaktivovala ukazatel DSTI [debt-service-to-income]. Ten měří celkovou výši měsíční splátky vůči čistému měsíčnímu příjmu žadatele.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »