o_duchod

Lidé posílají žádosti o důchod datovou schránkou. A to dělají chybu

0
Žádost o důchod se neodesílá do datové schránky České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ]. Pro elektronická podání slouží jen ePortál ČSSZ a přihlášení se do datovky je jednou z možností ověření totožnosti žadatele o penzi.
seniory

Šlapající ekonomika řeší finance pro seniory. V Americe samozřejmě

0
Hrozící kolaps financování sociálního a zdravotního pojištění v USA se díky zlepšování americké ekonomiky odkládá. Na seniory, nemocné a zdravotně postižené americká ekonomika zatím vydělat dokáže.
nemocenske_pojisteni

Nemocenské pojištění je v plusu díky novému odvodu pro zaměstnance

0
Systém nemocenského pojištění skončil letos v prvním čtvrtletí v přebytku 230 milionů korun. To díky nově zavedenému odvodu pro zaměstnance. Ročně nemocenské pojištění hospodaří s částkou přes 40 miliard korun.
socialni_sluzby

Sociální služby zdraží společně se zvýšením příspěvku na péči

2
Hodinově vykazované sociální služby od července zdraží. Za hodinu pečovatelské služby, osobní asistence, odlehčovací služby a další pomoci vzrostou limity až o 15 korun. O desetikorunu podraží donáška oběda, nákupu či vyprání a vyžehlení.
matka

Modlím se, aby byl konec blízko, říká matka, jež se obětovala synovi

40
„Jsem věřící a chci syna dochovat doma. Modlím se, aby konec byl brzo, abych vše zvládla i jako matka ho doprovázet k smrti," říká Renata Prunnerová, která doma pečuje o svého těžce nemocného syna Pavla. 
osetrovne_zivnostnici

I živnostníci a dohodáři dostanou od příštího roku ošetřovné

0
Od příštího roku by mohli dávku ošetřovné dostat i nemocensky pojištění živnostníci a lidé zaměstnaní na dohody o provedení práce či pracovní činnosti. A všechny dávky nemocenského pojištění by se vyřizovaly elektronicky.
zajisteni_zivnostniku

Zajištění živnostníků při nemoci a úrazu selhává. Může za to stát

0
Na zajištění živnostníků při nemoci a úrazu stát zapomíná. Zatímco zaměstnanci si nemocenské platí povinně a plní se jim od 1. dne neschopnosti, živnostníci ho platí dobrovolné. A k plnění se dostanou až 15. den a jen, pokud ho platí 3 měsíce.
rakovinou

Pomoc lidem s rakovinou je na špatné úrovni, upozorňují onkopacienti

0
Finanční potíže dopadají na onkologické pacienty často tvrdě. A sociální pomoc pacientům s rakovinou je velice slabá. V rozhovoru pro FinTag to uvedly Michaela Tůmová z Hlasu onkologických pacientů a Šárka Slavíková ze pacientské organizace Amelie
duchodova_reforma

Důchodová reforma přehledně: Podle premiéra Fialy je i sociálně citlivá

1
„Naše důchodová reforma je sociálně citlivá,“ řekl dnes [30.4.] premiér Petr Fiala [ODS] při představování vládou schválené takzvané důchodové reformy.  Pravdu měl, ale jen částečně. Některé změny totiž jdou i proti budoucím důchodcům. 
zachranky

Lidé zneužívají nejen pohotovosti, ale i záchranky. Přijde poplatek?

0
Na pohotovost přivede ve tři hodiny ráno rodina 80letého seniora se sbalenou taškou, protože ho chce předat k hospitalizaci. Důvod? Druhý den ráno rodina odjíždí na dovolenou. A lidé zneužívají i záchranky.
Jurecka

Ministr Jurečka, který má pět dětí, navrhuje vyšší slevu dítě

1
Přimět mladé generace k tomu, aby měly dítě, ideálně děti, chtějí lidovci vyšší slevou na dítě až o 14 400 korun ročně. Dále navrhnou vyšší sociální pojištění pro bezdětné starší 35 let. Proti už se ozývají hlasy z vládní koalice.
prezident_Pavel

Prezident Pavel vzývá u důchodů kompromisy. Ale jaké kompromisy?

26
„Snahu o dosažení kompromisu nevzdávám,“ řekl po včerejším [22.4.] jednání ke změnám v důchodech prezident republiky Petr Pavel. Na druhou stranu i dodal, že bez prodlužování věku odchodu do důchodu a změně mechanismu to ale nepůjde.
umrti_duchodce

Při úmrtí důchodce vratku penze určuje její výplatní den

1
V nároku na důchod při úmrtí jeho příjemce sehrávají roli doslova i dny a hodiny. Pokud důchodce zemře ve výplatní den a později, pak dávku nevrací. V opačném případě vzniká přeplatek a sociální správa si penzi nárokuje zpátky v plné výši.
na_poplatnika

Sleva na poplatníka jako daňový bonus by prospěla nejchudším

0
Pracující s nejnižšími příjmy často plně nevyužijí daňovou slevu na poplatníka. V ročním zúčtování si daň sníží i jinými úlevami. Ekonomové PAQ Research navrhují, aby se sleva na poplatníka převedla do bonusu, jako je tomu u slevy na dítě.
predduchod

Předdůchod není příjmem u příspěvku na bydlení. A má i další výhody

3
Měsíčně vyplácený předdůchod ze státem podporovaného doplňkového penzijního spoření [DPS] nezahrnují úřady práce do příjmů při posuzování nároku na příspěvek na bydlení. Podle odborníků je to další z mnoha výhod předdůchodů.
na_peci

Koalice: Změny v příspěvku na péči zůstanou tak, jak jsme je udělali

1
Změny v návrhu na růst příspěvku na péči od letošního července koaliční poslanci odmítají. Ale podle opozice i zástupců zdravotně postižených vládou prosazované změny přinesou jen další rozval zdravotní posudkové služby.
narocne_profese

Náročné profese: Plný důchod dostane dříve asi 120 tisíc lidí

5
Náročné profese s nárokem na starobní penzi až o pět let dříve bez jejího krácení se od ledna 2025 dotknou asi 120 tisíc lidí. Půjde například o kováře, svářeče, zedníky, ale i některé zdravotní sestry a sociální pracovnice v osobní péči.
dohodari

Pojistné začnou dohodáři odvádět až příští rok, oznámil Jurečka

3
Povinnost odvádět z dohod o provedení práce sociální a zdravotní pojištění se zřejmě posune z letošního 1. července na leden 2025. Dohodáři se u České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ] ale začnou registrovat již od letošního července.
postizenym

Vláda Petra Fialy sebere postiženým vratku DPH na auta

11
Nenavýšení příspěvku na péči v 1. stupni a mírné zvýšení ve 2. stupni není jediný krok vlády v neprospěch zdravotně postižených. Příští rok ministerstvo financí postiženým zruší vratku DPH u auta. A i neplatí sleva na poplatníka u pečujících.
pracujici_duchodci

Pracující důchodci nebudou platit sociální pojištění, navrhla koalice

1
Zvyšování penze za práci v důchodu zřejmě nahradí nulové odvody na sociální pojištění u pracujících důchodců. Opatření, které je součástí důchodové reformy, uleví sociální správě při přepočtech penzí a udrží více důchodců na trhu práce.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »