Amundi a KB přejmenovávají fond ACR Krátkodobý na KB Krátkodobý

679
KB_kratkodoby
Foto: Redakce FinTag

Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s. a Komerční banka, a.s. oznamují, že s účinností od 1. ledna 2024 dochází k přejmenování podílového fondu ACR Krátkodobý na KB Krátkodobý.

Tato strategická změna názvu důrazněji reflektuje spojení fondu. Posiluje i jeho strategii v oblasti krátkodobých investic. Fond se exkluzivně nabízí klientům Komerční banky.

„Rozhodli jsme se přejmenovat fond ACR Krátkodobý na KB Krátkodobý, aby lépe reflektoval naši úzkou spolupráci s Komerční bankou a naši společnou snahu poskytovat klientům kvalitní investiční produkty,“ říká Roman Pospíšil, místopředseda představenstva Amundi Czech Republic.

Upozorňuje, že investiční strategie fondu zůstane zachována a nadále se zaměřuje na investice do korunových nástrojů peněžního trhu a krátkodobých státních dluhopisů.

„Tato změna podtrhuje naši dlouholetou spolupráci s Amundi a posiluje samotnou identitu fondu a jeho spojení s naším partnerstvím. Nový název je pro nás důležitým krokem směrem k ještě lepší identifikaci a porozumění našim investičním produktům,” dodává Jan Zeman, manažer investičních a pojistných produktů Komerční banky.

KB Krátkodobý a podílníci fondu

Nový název fondu vstoupí v platnost od 1. ledna 2024. Klienti nebudou muset podnikat žádné kroky v souvislosti s touto změnou. V případě, že klienti nebudou s touto změnou souhlasit, budou mít možnost odkoupit podílové listy fondu bez poplatku.

Komerční banka a Amundi znovu propagují odpovědné investice

V roce 2023 si ACR Krátkodobý získal významnou popularitu. A to hlavně u investorů s konzervativním přístupem. To znamená investorů, jež hledají relativně bezpečné a přitom atraktivní výnosy. Fond úspěšně využíval výhody vyšších úrokových sazeb, na ně reagoval pozitivně. V této souvislosti fond od začátku roku dosáhl čistého výnosu ve výši 5,74 procenta [k 13.12. 2023]. Aktuálně spravuje majetek v hodnotě téměř 50 miliard korun.

–Adman’s Choice–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here