Čtvrtek, 01. června 2023
inflace

Inflace ukrajuje z vašich peněz. Kam je před ní schovat?

0
Spotřebitelská inflace je nepřítelem peněz, kvůli kterému ztrácí na hodnotě. Co ale dělat, pokud vám v práci třeba dali odměny a rádi byste jejich hodnotu uchovali či ideálně ji i postupně navýšili? Řešení nabízí i promyšlené a dlouhodobé investice.
Double_speed_rizikovy

Nový fond Double Speed nabízí investice s pákou

2
Finanční skupina Partners otevřela nový akciový fond Double Speed rizikový. Nabízí unikátní investiční strategii s cílem dvojnásobného zhodnocení oproti hlavním akciovým trhům. Partners hovoří o dlouhodobém výnosu kolem 15 % ročně.
Alec_Murray

USA čeká recese, říká portfolio manažer Alec Murray

0
„Americká ekonomika jde velice dobře, a to je ten problém, protože stěžuje práci FED v boji s inflací,“ říká v podcastu FinTag.cz vedoucí portfoliových manažerů společnosti Amundi v USA sídlící v Bostonu Alec Murray.
Amundi

Amundi otevírá nový fond do evropských dluhopisů

0
Skupina Amundi nabízí v Česku nový fond CPR Invest B&W European Strategic Autonomy 2028. Fond investuje do dluhopisů firem, jejichž cílem je evropská soběstačnost. Očekávané zhodnocení Amundi ČR uvádí ve výši 31,6 % za pět let.
wood

Wood & Co. otevírá nový realitní fond pro drobné investory

0
Finanční skupina Wood & Company nabízí drobným investorům nový nemovitostní fond Wood & Co. Realitní – otevřený podílový fond. Minimální investice je 100 korun. Skupina cílí na výnos sedm až devět procent p. a.
Jan_Sykora

Menstruační kalhotky je krásný projekt, říká Jan Sýkora

0
„Jak člověk stárne, tak má čím dál více rád investice s příběhem. Nejde jen o to, něco někam pasivně zainvestovat, ale svou investicí i prospět dobré věci,“ říká ve videodebatě C[r]ash Talk partner a spoluzakladatel Wood & Company Jan Sýkora.
ETF

Nakoupil jsem ETF. Na víc jsem teď prostě neměl čas

1
Analytik společnosti XTB dál buduje modelové akciové portfolio. Po posledních nákupech zejména technologických akcií nyní nakoupil burzovně obchodovatelné fondy ETF. Jeho volbou bylo ETFko na americký index S&P 500. Proč?
Trigea

Realitní fond Trigea koupil další logistický park v Polsku

0
Nemovitostní fond Trigea koupil městský logistický park City Logistics Wrocław II v polské Vratislavi. Jedná se o jeho třetí polskou akvizici, kterou spravuje společnost Panattoni. Výše transakce není známa.
Statni_dluhopisy

Státní dluhopisy nesou, ale i podporují „organizovaný zločin“

0
Inflace rychle klesne, ale potrvá podstatně déle, než si mnozí myslí. Zajímavé investiční příležitosti tak přinášejí „zlevněné“ akcie, ale i státní dluhopisy. I když investování do nich se dá vyložit i jako podpora „organizovanému zločinu.“
ETF

Burzovně obchodované fondy ETF slaví 30 let existence

0
Burzovně obchodované fondy [ETF] fungují už 30 let. Vůbec první ETF spatřilo světlo světa 22. ledna 1993 a kopírovalo index S&P 500. Vydala ho americká investiční společnost State Street.
i&i Bio

Nabízíme až 30% zhodnocení, říká šéf i&i Bio Jaromír Zahrádka

1
„Průměrné zhodnocení našeho fondu je 20 až 30 procent. Investice směřujeme hlavně do vývoje nových léčiv, zbytek do diagnostiky,“ říká v podcastu FinTag.cz Jaromír Zahrádka, ředitel fondu i&i Biotech, do kterého dává peníze i Evropský investiční fond.
macek

Jan Macek: Peněžní trh je nuda, ale teď nese jistý výnos

0
„Peněžní trh byl dlouhou dobu opomíjen, ale díky 7% úrokům centrální banky je nyní super zajímavý,“ říká v debatě ABCD investora specialista společnosti Conseq Jan Macek. Zajímavé investiční příležitosti podle něj nabízí i dluhopisový trh.
fond

Partners nabízí nový fond s 6,5% zhodnocením ročně

1
Partners investiční společnost otevřela nový konzervativní fond Partners Rezerva. Fond podílníkům nabízí zhodnocení krátkodobé, likvidní rezervy s výnosem okolo šesti procent per annum.
Amundi

Amundi má nový fond do dluhopisů amerických firem

0
Skupina Amundi uvedla na český trh nový fond Amundi Fund Solutions Buy and Watch US High Yield Opportunities. Ten investuje do amerických firemních dluhopisů. Veřejný úpis potrvá do konce října.
nemomax

Fond Nemomax prospívá developerům i investorům

0
Správce fondu Nemomax společnost AVANT nyní otevírá další fond zaměřený na investice do rezidenčního bydlení. Proč a co nabízí, říká v podcastu FinTag.cz místopředseda představenstva a investiční ředitel společnosti AVANT Petr Krátký.
Michal_Stupavsky

Trhy čekají další propady, říká Michal Stupavský

2
Akciové a dluhopisové trhy si na své dno ještě nesáhly. Alespoň to tvrdí investiční analytik společnosti Conseq Michal Stupavský v debatě ABCD investora. V ní upozorňuje na obrovský dluh v globální ekonomice.
Petr_Simcak

Časy bezcenných peněz jsou pryč, říká Petr Šimčák

2
„Vítám, že jsme přišli na to, že nulovými úroky a tištěním peněz prosperita nevzniká. Že opět bude důležitá cena peněz, produktivita práce, zodpovědnost a rozumné projekty,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitel investic Amundi ČR Petr Šimčák.
Nemomax

Investiční fond Nemomax loni přinesl 7,34% zhodnocení

0
Fond kvalifikovaných investorů Nemomax loni přinesl 7,34% zhodnocení. Fond se specializuje na investice do realit, využívá ale i investiční příležitosti na akciovém a peněžním trhu.
Amundi_Funds

Fondem roku je Amundi Funds US Pioneer Fund

0
V kategorii podílových fondů letošního ročníku finanční soutěže Zlatá Koruna zvítězil fond Amundi Funds US Pioneer Fund. A v kategorii Zelená koruna se na třetím místě umístil fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future.

CPR AM uvedla nový tematický fond zaměřený na vodík  

0
Nový globální podílový fond zaměřený na vodík CPR Invest – Hydrogen českým investorům nově nabízí společnost CPR AM. Ta patří do skupiny francouzské investiční společnosti Amundi.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »