Pondělí, 03. října 2022
Michal_Stupavsky

Trhy čekají další propady, říká Michal Stupavský

0
Akciové a dluhopisové trhy si na své dno ještě nesáhly. Alespoň to tvrdí investiční analytik společnosti Conseq Michal Stupavský v debatě ABCD investora. V ní upozorňuje na obrovský dluh v globální ekonomice.
Petr_Simcak

Časy bezcenných peněz jsou pryč, říká Petr Šimčák

2
„Vítám, že jsme přišli na to, že nulovými úroky a tištěním peněz prosperita nevzniká. Že opět bude důležitá cena peněz, produktivita práce, zodpovědnost a rozumné projekty,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitel investic Amundi ČR Petr Šimčák.
Nemomax

Investiční fond Nemomax loni přinesl 7,34% zhodnocení

0
Fond kvalifikovaných investorů Nemomax loni přinesl 7,34% zhodnocení. Fond se specializuje na investice do realit, využívá ale i investiční příležitosti na akciovém a peněžním trhu.
Amundi_Funds

Fondem roku je Amundi Funds US Pioneer Fund

0
V kategorii podílových fondů letošního ročníku finanční soutěže Zlatá Koruna zvítězil fond Amundi Funds US Pioneer Fund. A v kategorii Zelená koruna se na třetím místě umístil fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future.

CPR AM uvedla nový tematický fond zaměřený na vodík  

0
Nový globální podílový fond zaměřený na vodík CPR Invest – Hydrogen českým investorům nově nabízí společnost CPR AM. Ta patří do skupiny francouzské investiční společnosti Amundi.
komercnich

Tlak na nízkoenergetická opatření přijde i u komerčních budov

0
„Majitelé komerčních nemovitostí se musejí připravit na tlak pronajímatelů na úspory energií. Pronajímatelé obchodních prostor zase na útlum spotřeby,“ říká portfolio manažer Conseq realitní Vladan Kubovec.
investice

Reálný pokles investic máme již za sebou, říká Martin Mašát

0
„Nastává obrat! Výnosy státních dluhopisů jsou na úrovních, kde byly na počátku tisíciletí. Dluhopisoví investoři se tak po několika trudných letech dočkají kladného zhodnocení investic,“ říká investiční stratég skupiny Partners Martin Mašát.
realitni_fond

Amundi představila nový realitní fond. Investuje napříč EU

0
Skupina Amundi představila nový nemovitostní fond Realti. A jak říká v podcastu FinTag.cz ředitel divize nemovitostních fondů Amundi Françoise de la Villeon, fond Realti je výjimečný tím, že investuje napříč celou Evropskou unií.
sumpling_human

Fond i&i Biotech investuje 1,5 milionu USD do Sampling Human

0
Fond i&i Biotech investuje 1,5 milionu USD do vývoje diagnostické metody společnosti Sampling Human. Technologie dokáže detekovat vzácně se vyskytující buňky mezi miliony dalšími.
SoftVision

SoftVision otevírá hedge fond na obchodování kryptoměn

0
Český technologický startup SoftVision otevřel nový regulovaný hedge fond. Ten využívá tradingový systém vyvinutý SoftVision, jehož prostřednictvím firma obchoduje již přes čtyři roky.
tematicke_fondy

Tematické fondy se stávají trendem i základem portfolií

0
„Tematické fondy v posledních letech, a zejména od vypuknutí krize covidu, zaznamenaly značný příliv investic," tvrdí v rozhovoru pro FinTag.cz ředitel tematických aktiv CPR Asset Management Vafa Ahmadi.
Rotpirk

Skupina Rotpirk otevřela 4 nové fondy kvalifikovaných investorů

0
Skupina Rotpirk představila čtyři nové fondy kvalifikovaných investorů. Jedná se o tři fondy založené v Česku a jeden fond se sídlem na Maltě. Za fondy stojí Aleš Jakým.
veterinarni

O peníze investorů se nově uchází První český veterinární fond

0
Na českém trhu nově působí investiční fond kvalifikovaných investorů v oblasti veterinární péče. Jmenuje se First Veterinary Fund Central Europe SICAV. Založili ho Richard Švejda a Dušan Moskaliev.
zajic

Petr Zajíc: Globalizace už nikdy nebude jako dřív

0
„I když byl letošní rok silně ovlivněn pandemií covid-19, tak pro ekonomy se stala symbolem roku 2021 zrychlená inflace," píše ve svém shrnutí letošního roku portfolio manažer Amundi CR Petr Zajíc.
APS

APS má nový fond kvalifikovaných investorů na pohledávky

0
Skupina APS, jež investuje do problémových pohledávek, otevřela nový fond kvalifikovaných investorů stejného zaměření. Objem fondu má dosáhnout 50 milionů euro [cca 1,1 mld. Kč].
nemovitostni_fondy

Jsou to nemovitostní fondy, které umějí držet krok s inflací

0
„Plechová hala v Pezinku je teď skoro dražší než kanceláře na Václaváku,“ říká pro FinTag.cz šéf nemovitostního fondu Trigea Tomáš Trčka. Nemovitostní fondy jsou dle něj ideální volba pro ochranu peněz před inflací.
ESG

Více než půlka investorů nemá konkrétnější představu o ESG

0
Podle čeho se lidé rozhodují při výběru investice či zhodnocování financí? Je to riziko, bezpečnost, dostupnost úspor a náklady. Odpovědné investování či ESG patří až na poslední místo.
CEEplus

Země Trojmoří iniciovaly vznik nového indexu CEEplus

0
Země střední a východní Evropy patří mezi nejatraktivnější investiční oblasti na světě, tvrdí zástupci Iniciativy Trojmoří. A proto založili na varšavské burze nový akciový CEEplus Index.
Amundi

Amundi otevřela dva nové podílové fondy, třetí chystá

0
Amundi Asset Management nabízí dva nové podílové fondy. V obou případech investují fondy do akcií. Avšak výhradně těch firem, jež se účastní přechodu na nízkouhlíkovou energetiku.
Amundi

Skupina Amundi posílí investice do nízkouhlíkové ekonomiky

0
Skupina Amundi, která v Česku nabízí investiční fondy, se připojila k iniciativě Net Zero Asset Managers. Zavázala se tak k podpoře snah o nulové emise v roce 2050. Znamená to další posílení investic do společensky odpovědných firem.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »