John_O'Toole

Vznikla nám tu technologická ekonomika, říká John O’Toole

0
„I když jsme teprve na začátku tohoto vývoje, podle mě jsme už vstoupili do fáze technologické ekonomiky,“ říká v podcastu FinTag asset manažer společnosti Amundi John O‘Toole. A nejen to, Česku doporučuje euro.
Dluhopisy

Dluhopisy letos ponesou 8 až 10 procent, tvrdí analytici

0
V době nízkých úrokových sazeb se investice do dluhopisů nevyplácely. To se změnilo s příchodem inflace a růstem úroků. Nyní inflace zvolnila tempo a na trzích se opět spekuluje o poklesu úroků. Co to znamená pro dluhopisy?
financnich

Průzkum: Na finančních trzích investuje každý pátý Čech

0
Až 80 procent Čechů každý měsíc něco ušetří ze svých příjmů. V průměru je to 6 700 korun. Ne každý z nich ale své úspory investuje na finančních trzích. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Amundi.
KB_kratkodoby

Amundi a KB přejmenovávají fond ACR Krátkodobý na KB Krátkodobý

0
Amundi Czech Republic, investiční společnost, a Komerční banka, oznamují, že s účinností od 1. ledna 2024 dochází k přejmenování podílového fondu ACR Krátkodobý na KB Krátkodobý.
sporeni_na_penzi

Poslanci schválili změny ve spoření na penzi i pojištění dlouhodobé péče

1
Sněmovna včera [15.11.] schválila změny zákonů vztahujících se k finančnímu trhu. Novinky mění fungování třetího pilíře důchodového systému, spoření na penzi se státním příspěvkem, ale i zavádí nové komerční pojištění dlouhodobé péče.
investovani_zen

Inflace přivedla k investování více žen, jsou ale opatrné

0
Vysoká inflace přiměla k investování i více žen. Oproti mužům ale přistupují k výběru nástroje pro zhodnocení peněz opatrněji a dávají přednost jistotě za cenu nižšího výnosu. V posledních pěti letech přibylo asi 10 % investorek do 44 let.
Amundi

Nový fond Amundi investuje přes index S&P 500 Equal Weight

0
„Já osobně nejsem příliš velkým fanouškem pasivního investování,“ říká v rozhovoru pro FinTag Petr Zajíc, portfolio manažer investiční společnosti Amundi, která otevřela nový podílový fond Amundi CR Equity Index Selection.
Ceska_sporitelna

Česká spořitelna investovala do medicínského fondu i&i Bio

0
Česká spořitelna vstoupila jako první tuzemská banka do investičního fondu i&i Biotech Fund [i&i Bio]. i&i Bio investuje do výzkumu a vývoje nových léčiv a zdravotnických prostředků v počátku jejich vývoje.
fond

Amundi nabízí nový dluhopisový fond na ochranu klimatu

6
Společnost Amundi nabízí českým investorům nový fond Buy & Watch – CPR B&W Climate Target 2028. Fond investuje do dluhopisů kvalitních světových firem, které spojuje zodpovědný a proaktivní přístup k ochraně klimatu.
investice

Komerční banka a Amundi znovu propagují odpovědné investice

1
Komerční banka [KB] spustila mediální kampaň, která podporuje investice do takzvaných odpovědných fondů. Kampaň KB vznikla ve spolupráci s největší evropskou investiční společností Amundi.
nemovitostni_fondy

Nemovitostní fondy zdvojnásobily za pět let objem investic

0
Kdo chce v současné době investovat takzvaně do cihly, má často smůlu. Garsonka na okraji Prahy vyjde i na tři miliony korun. Ne každý má tolik volných finančních prostředků. V tomto případě nabízejí řešení nemovitostní fondy.
APS

Fondy APS nakoupily zajištěná portfolia za víc než 800 milionů

0
Skupina APS získala do svých podfondů RHAPSODY a RHAPSODY II v Polsku a Rumunsku dvě zajištěná portfolia. Jedno od Santander Bank Polska v nominální hodnotě přes 370 mil. Kč, druhé od rumunské Eurobank v hodnotě 440 mil. Kč. 
double_speed

Double speed skrz finanční páku slibuje 15% výnos

1
Double speed rizikový, tak se jmenuje nový podílový fond skupiny Partners, který investory láká na průměrné zhodnocení kolem 15 procent ročně. Využije k tomu finanční páku. Více říká pro FinTag.cz investiční stratég Partners Martin Mašát.
inflace

Inflace ukrajuje z vašich peněz. Kam je před ní schovat?

0
Spotřebitelská inflace je nepřítelem peněz, kvůli kterému ztrácí na hodnotě. Co ale dělat, pokud vám v práci třeba dali odměny a rádi byste jejich hodnotu uchovali či ideálně ji i postupně navýšili? Řešení nabízí i promyšlené a dlouhodobé investice.
Double_speed_rizikovy

Nový fond Double Speed nabízí investice s pákou

2
Finanční skupina Partners otevřela nový akciový fond Double Speed rizikový. Nabízí unikátní investiční strategii s cílem dvojnásobného zhodnocení oproti hlavním akciovým trhům. Partners hovoří o dlouhodobém výnosu kolem 15 % ročně.
Alec_Murray

USA čeká recese, říká portfolio manažer Alec Murray

0
„Americká ekonomika jde velice dobře, a to je ten problém, protože stěžuje práci FED v boji s inflací,“ říká v podcastu FinTag.cz vedoucí portfoliových manažerů společnosti Amundi v USA sídlící v Bostonu Alec Murray.
Amundi

Amundi otevírá nový fond do evropských dluhopisů

0
Skupina Amundi nabízí v Česku nový fond CPR Invest B&W European Strategic Autonomy 2028. Fond investuje do dluhopisů firem, jejichž cílem je evropská soběstačnost. Očekávané zhodnocení Amundi ČR uvádí ve výši 31,6 % za pět let.
wood

Wood & Co. otevírá nový realitní fond pro drobné investory

0
Finanční skupina Wood & Company nabízí drobným investorům nový nemovitostní fond Wood & Co. Realitní – otevřený podílový fond. Minimální investice je 100 korun. Skupina cílí na výnos sedm až devět procent p. a.
Jan_Sykora

Menstruační kalhotky je krásný projekt, říká Jan Sýkora

0
„Jak člověk stárne, tak má čím dál více rád investice s příběhem. Nejde jen o to, něco někam pasivně zainvestovat, ale svou investicí i prospět dobré věci,“ říká ve videodebatě C[r]ash Talk partner a spoluzakladatel Wood & Company Jan Sýkora.
ETF

Nakoupil jsem ETF. Na víc jsem teď prostě neměl čas

1
Analytik společnosti XTB dál buduje modelové akciové portfolio. Po posledních nákupech zejména technologických akcií nyní nakoupil burzovně obchodovatelné fondy ETF. Jeho volbou bylo ETFko na americký index S&P 500. Proč?
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »