Čtvrtek, 09. února 2023
Trigea

Realitní fond Trigea koupil další logistický park v Polsku

0
Nemovitostní fond Trigea koupil městský logistický park City Logistics Wrocław II v polské Vratislavi. Jedná se o jeho třetí polskou akvizici, kterou spravuje společnost Panattoni. Výše transakce není známa.
Statni_dluhopisy

Státní dluhopisy nesou, ale i podporují „organizovaný zločin“

0
Inflace rychle klesne, ale potrvá podstatně déle, než si mnozí myslí. Zajímavé investiční příležitosti tak přinášejí „zlevněné“ akcie, ale i státní dluhopisy. I když investování do nich se dá vyložit i jako podpora „organizovanému zločinu.“
ETF

Burzovně obchodované fondy ETF slaví 30 let existence

0
Burzovně obchodované fondy [ETF] fungují už 30 let. Vůbec první ETF spatřilo světlo světa 22. ledna 1993 a kopírovalo index S&P 500. Vydala ho americká investiční společnost State Street.
i&i Bio

Nabízíme až 30% zhodnocení, říká šéf i&i Bio Jaromír Zahrádka

1
„Průměrné zhodnocení našeho fondu je 20 až 30 procent. Investice směřujeme hlavně do vývoje nových léčiv, zbytek do diagnostiky,“ říká v podcastu FinTag.cz Jaromír Zahrádka, ředitel fondu i&i Biotech, do kterého dává peníze i Evropský investiční fond.
macek

Jan Macek: Peněžní trh je nuda, ale teď nese jistý výnos

0
„Peněžní trh byl dlouhou dobu opomíjen, ale díky 7% úrokům centrální banky je nyní super zajímavý,“ říká v debatě ABCD investora specialista společnosti Conseq Jan Macek. Zajímavé investiční příležitosti podle něj nabízí i dluhopisový trh.
fond

Partners nabízí nový fond s 6,5% zhodnocením ročně

1
Partners investiční společnost otevřela nový konzervativní fond Partners Rezerva. Fond podílníkům nabízí zhodnocení krátkodobé, likvidní rezervy s výnosem okolo šesti procent per annum.
Amundi

Amundi má nový fond do dluhopisů amerických firem

0
Skupina Amundi uvedla na český trh nový fond Amundi Fund Solutions Buy and Watch US High Yield Opportunities. Ten investuje do amerických firemních dluhopisů. Veřejný úpis potrvá do konce října.
nemomax

Fond Nemomax prospívá developerům i investorům

0
Správce fondu Nemomax společnost AVANT nyní otevírá další fond zaměřený na investice do rezidenčního bydlení. Proč a co nabízí, říká v podcastu FinTag.cz místopředseda představenstva a investiční ředitel společnosti AVANT Petr Krátký.
Michal_Stupavsky

Trhy čekají další propady, říká Michal Stupavský

2
Akciové a dluhopisové trhy si na své dno ještě nesáhly. Alespoň to tvrdí investiční analytik společnosti Conseq Michal Stupavský v debatě ABCD investora. V ní upozorňuje na obrovský dluh v globální ekonomice.
Petr_Simcak

Časy bezcenných peněz jsou pryč, říká Petr Šimčák

2
„Vítám, že jsme přišli na to, že nulovými úroky a tištěním peněz prosperita nevzniká. Že opět bude důležitá cena peněz, produktivita práce, zodpovědnost a rozumné projekty,“ říká v podcastu FinTag.cz ředitel investic Amundi ČR Petr Šimčák.
Nemomax

Investiční fond Nemomax loni přinesl 7,34% zhodnocení

0
Fond kvalifikovaných investorů Nemomax loni přinesl 7,34% zhodnocení. Fond se specializuje na investice do realit, využívá ale i investiční příležitosti na akciovém a peněžním trhu.
Amundi_Funds

Fondem roku je Amundi Funds US Pioneer Fund

0
V kategorii podílových fondů letošního ročníku finanční soutěže Zlatá Koruna zvítězil fond Amundi Funds US Pioneer Fund. A v kategorii Zelená koruna se na třetím místě umístil fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future.

CPR AM uvedla nový tematický fond zaměřený na vodík  

0
Nový globální podílový fond zaměřený na vodík CPR Invest – Hydrogen českým investorům nově nabízí společnost CPR AM. Ta patří do skupiny francouzské investiční společnosti Amundi.
komercnich

Tlak na nízkoenergetická opatření přijde i u komerčních budov

0
„Majitelé komerčních nemovitostí se musejí připravit na tlak pronajímatelů na úspory energií. Pronajímatelé obchodních prostor zase na útlum spotřeby,“ říká portfolio manažer Conseq realitní Vladan Kubovec.
investice

Reálný pokles investic máme již za sebou, říká Martin Mašát

0
„Nastává obrat! Výnosy státních dluhopisů jsou na úrovních, kde byly na počátku tisíciletí. Dluhopisoví investoři se tak po několika trudných letech dočkají kladného zhodnocení investic,“ říká investiční stratég skupiny Partners Martin Mašát.
realitni_fond

Amundi představila nový realitní fond. Investuje napříč EU

0
Skupina Amundi představila nový nemovitostní fond Realti. A jak říká v podcastu FinTag.cz ředitel divize nemovitostních fondů Amundi Françoise de la Villeon, fond Realti je výjimečný tím, že investuje napříč celou Evropskou unií.
sumpling_human

Fond i&i Biotech investuje 1,5 milionu USD do Sampling Human

0
Fond i&i Biotech investuje 1,5 milionu USD do vývoje diagnostické metody společnosti Sampling Human. Technologie dokáže detekovat vzácně se vyskytující buňky mezi miliony dalšími.
SoftVision

SoftVision otevírá hedge fond na obchodování kryptoměn

0
Český technologický startup SoftVision otevřel nový regulovaný hedge fond. Ten využívá tradingový systém vyvinutý SoftVision, jehož prostřednictvím firma obchoduje již přes čtyři roky.
tematicke_fondy

Tematické fondy se stávají trendem i základem portfolií

0
„Tematické fondy v posledních letech, a zejména od vypuknutí krize covidu, zaznamenaly značný příliv investic," tvrdí v rozhovoru pro FinTag.cz ředitel tematických aktiv CPR Asset Management Vafa Ahmadi.
Rotpirk

Skupina Rotpirk otevřela 4 nové fondy kvalifikovaných investorů

0
Skupina Rotpirk představila čtyři nové fondy kvalifikovaných investorů. Jedná se o tři fondy založené v Česku a jeden fond se sídlem na Maltě. Za fondy stojí Aleš Jakým.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »