Česká národní banka mění tři ředitele odborů v sekci kancelář

1543
narodni
Ředitelkou nově přejmenovaného odboru vnějších vztahů, organizace a protokolu centrální banky se od poloviny ledna stane Petra Krmelová. / Foto: ČNB

V České národní bance [ČNB] mění ředitele ve třech odborech spadajících pod sekci kancelář. Přesuny manažerů se týkají odboru legislativního a právního, odboru organizačního a protokolu a odboru komunikace.

Rozhodla o tom bankovní rada na jednání 4. ledna s platností od 15. ledna 2024. Ředitel odboru organizačního a protokolu Luboš Jemelka nově povede odbor legislativní a právní. Nahradí Jana Spiryta, který se ke konci roku 2023 vzdal funkce. Současně se Luboš Jemelka stane náměstkem ředitele sekce kancelář.

Luboš Jemelka pracuje v ČNB od roku 2007. Po absolvování magisterského studia na Právnické fakultě a Fakultě sociálních věd, doktorského studia a studijním pobytu v Německu působil v letech 2004 až 2007 na odboru legislativy Ministerstva vnitra ČR. Po svém nástupu do ČNB byl od roku 2007 do roku 2015 v odboru legislativním a právním sekce kancelář. Následně začal vykonávat funkci tajemníka bankovní rady a od roku 2018 byl současně ředitelem odboru organizačního a protokolu. Vedle toho vyučuje předměty související se správním právem na Vysoké škole CEVRO Institut a píše odborné publikace.

Změny na pozicích public relations a public affairs

Ředitelkou nově přejmenovaného odboru vnějších vztahů, organizace a protokolu se od poloviny ledna stane Petra Krmelová. Ta od října 2022 vedla odbor komunikace. Na její místo bankovní rada jmenovala Jakuba Holase, dosavadního poradce viceguvernérky ČNB Evy Zamrazilové.

Jakub Holas, absolvent Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, se dlouhodobě věnuje public relations a public affairs. Profesní dráhu začal v PR agenturách, kde řídil zakázky zejména v oblasti finančního trhu. V letech 2018 až 2022 vedl úřad Národní rozpočtové rady, který po boku Evy Zamrazilové zakládal. Od roku 2022 pracoval jako poradce bankovní rady ČNB.

Kdo je Petra Krmelová

Petra Krmelová po studiích na Pedagogické a Filozofické fakultě UP Olomouc pracovala ve zlínské redakci TV Prima jako šéfredaktorka. Rok spolupracovala z Itálie s rádiem Impuls. V roce 2004 nastoupila do České televize do ekonomické redakce, v níž prošla tvrdým křtem při moderování pořadu Ekonomika ČT24. Následovaly pořady Studio ČT24 a Studio 6.

V Česku je draho, protože v něm bylo levno, zní z ČNB

V roce 2018 se podílela na startu Televize Seznam. Pracovala v Seznam Zprávách jako redaktorka, moderátorka a šéfeditorka v redakci byznysu. Spoluorganizovala, produkčně zajišťovala a moderovala řadu ekonomicky zaměřených akcí a mediálně školila osobnosti z českého byznysu. V ČNB pracuje od roku 2022.

–RED–

Aktualizace 1.2.2024: Mluvčí České národní banky a zástupkyní ředitele komunikace se stala Štěpánka Filipová. Doplní tak tým pod vedením Jakuba Holase. Toho do pozice ředitele odboru komunikace jmenovala v lednu bankovní rada ČNB.

Štěpánka FilipováŠtěpánka Filipová, absolventka žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingových a sociálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Do ČNB přichází z České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Předtím pracovala jako ředitelka komunikace a marketingu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, řídila komunikaci a marketing agentury CzechInvest, Ministerstva práce a sociálních věcí či České správy sociálního zabezpečení. Byla také mluvčí Karlovarských minerálních vod [Mattoni], starala se o komunikaci globálních společností či Svazu měst a obcí. Mnoho let působila jako novinářka, mimo jiné v týdeníku Profit a České televizi.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here