Petr Fiala v Brně a okolí investuje. A investuje i do domů pro seniory

8723
Fiala
Jeden z projektů společnosti, do jejíchž dluhopisů investoval premiér Fiala, se nachází i v obci okresu Břeclav v Jihomoravském kraji. Jedná se o bytový dům s 13 jednotkami a dvanácti parkovacími stáními. Hodnota projektu činí 37 000 000 korun. / Foto: T – DEVELOPMENT

Seznam Zprávy [SZ] se v článku “Premiér Fiala nakoupil dluhopisy za dva miliony. Měl na to poradce” podívaly na majetková přiznání politiků. A přinesly zajímavá zjištění. Třeba to, že premiér Petr Fiala investuje do domů pro seniory.

Anebo to, že při správě svých financí a majetku využívá služeb finančního poradce. Nejen to ale ukázal článek SZ. Mimo jiné z něj vyplývá, že příjmy tuzemských čelních politiků – stejně jako těch nečelních ve veřejných funkcích – mají s průměrnou hrubou měsíční mzdou ve výši 43 941 korun, kde medián činí 36 651 korun, jen pramálo společného.

„Z přiznání Fialova vládního týmu dále můžeme vyčíst, že pozici nejvíce majetného člena v něm zaujímá ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. I loni měl vysoké příjmy – vedle platu ministra měl ještě další příjem převyšující 10,74 milionu, zároveň však také investoval do své domácnosti,“ píší Seznam Zprávy.

Zodpovídají i otázku, jak nakládá s takovými příjmy hvězda hnutí STAN a nadějný kandidát na českého eurokomisaře, ideálně s energetickou agendou.

„Koupil si novou kuchyni za 471 tisíc, obleky a košile za 232 tisíc, elektroniku za 220 tisíc nebo pračku a myčku za 69 tisíc. Vedle toho splácel tři hypotéky v celkovém objemu 12,54 milionu korun,“ píše server.

Ministr Síkela, někdejší šéf Slovenské spořitelny [Erste Group, pozn. red.], ale i podle nich dosahuje nadprůměrných příjmů každoročně. Za loňský rok vykázal příjem bezmála jedenáct milionů korun. To bez příjmů pramenících z jeho pozice ministra průmyslu a obchodu a dalších s tím souvisejících funkcí.

Investor premiér Petr Fiala

Seznam Zprávy rovněž upozornily na investice premiéra Petra Fialy [ODS] do dluhopisů společnosti s ručením omezeným T – DEVELOPMENT. Premiér si totiž podle nich loni zainvestoval v řádu jednotek milionů korun. Rozšířil s pomocí hypotéky portfolio svých nemovitostí o další byt v Brně za 4,2 milionu korun. Rovněž investoval dva miliony korun do 24 milionové emise dluhopisů společnosti, která v Brně a okolí spravuje nemovitosti.

Záložnu Fialy a jeho kamarádů nakonec uzavře centrální banka

Dluhopisy T – DEVELOPMENT – při značné míře rizika – nabízejí pevný úrok 7,3 procenta ročně. Nabídce, kterou premiérovi doporučil finanční poradce, se dá důvěřovat. Uvedená společnost má ve správě 428 nemovitostí za více než 4,21 miliardy korun. Investorům u svých dluhopisů nabízí pevný úrok 7,3 procenta ročně v půlroční výplatě. Dluhopisy jsou určené pro omezený okruh lidí, jelikož mají relativně nízký maximální objem prostředků.

Struktura nemovitostního portfolia brněnského s.r.o

[Zdroj: T – DEVELOPMENT] 

Zajímavé ale je i to, do čeho premiér Fiala prostřednictvích svých dluhopisů investuje. Je to výstavba a renovace bytových a rodinných domů v Brně a jeho okolí. A dále i do výstavby polyfunkčních domů včetně výstavby a renovace objektů určených pro sociální lůžka.

Konkrétně jde například o domov pro seniory o kapacitě 42 lůžek v brněnské ulici Cacovická za 82 000 000 korun. Anebo o dům s pečovatelskou službou s kompletním zázemím s počtem 115 lůžek v Ivanovicích na Hané za 230 milionů korun.

Vláda chce plně legalizovat doplatky za pobytové sociální služby

V portfoliu společnosti jde spíše o ojedinělé projekty, převažují spíše luxusní reality. Nicméně to ukazuje na aktuální trend, kdy do sociální oblasti vstupují soukromé subjekty, aby doplnily nedostatečně státem sanované zdravotní a sociální služby. Souvisí to i s tím, že pojišťovny aktuálně začaly nabízet takzvané pojištění dlouhodobé péče.

Pojištění dlouhodobé péče nově nabízí Simplea a Ambeat Group

V něm si lidé budou platit pojištění, aby měly peníze na pobytové sociální služby ve chvíli, kdy je budou potřebovat. Nabídka reaguje na nedostupnost sociálních služeb v Česku. A rovněž počítá s dalším stárnutím populace. To akceleruje poptávku po nemovitostech, které splňují požadavky na poskytování sociální péče. Zkrátka a dobře, Petr Fiala postupuje jako poučený investor. Anebo jinak: Premiér správně dal na dobrou radu svého finančního poradce o tom, co udělat s volnými dvěma miliony korun.

Totiž: Český nemocniční systém má mnoho akutních lůžek, ale málo lůžek následné péče a takzvaných sociálních lůžek. Do roku 2050 přitom stoupne v Česku počet seniorů nad 65 let na 3,1 milionu lidí. Což je třikrát více lidí závislých na péči než dosud. A tím pádem bude odhadem v ČR chybět až 70 tisíc sociálních lůžek. Jediný způsob, jak tento vývoj zvládnout, leží v transformaci stávajících lůžkových kapacit a zapojení soukromého kapitálu.

Pár slov o T – DEVELOPMENT s.r.o.

Společnost T – DEVELOPMENT vznikla v roce 2010 za účelem správy části majetku soukromých investorů. V současné době mimo jiné vlastní lukrativní pozemek v Brně – Husovicích, který chce využít k výstavbě výškové polyfunkční budovy. V oblasti realizace nemovitostních investic má bohaté zkušenosti. Specializuje se na fyzické osoby a „sní“ o tom, že klientům nabídne vlastní nemovitostní fond.

Spolu s cenami nemovitostí přirozeně porostou i ceny nájmů

Na svých stránkách blíže popisuje i to, jak postupuje v investicích. Předně si vybírá nemovitosti, které jsou v horší technické kondici a jejich majitelé nemají zájem se o ně starat. Podle zástupců společnosti jde o celosvětově oblíbené aktivum pro konzervativní investory. Totiž, že i přes všechny krize a výkyvy na trzích si vždy obhájilo pozici nejspolehlivějšího způsobu zhodnocení finančních prostředků.

„Bydlení je základní lidskou potřebou a bude mít vždy hodnotu. U investiční nemovitosti nemůže nastat situace, kdy by ztratila dramaticky svou hodnotu, na rozdíl od investice do akcií, investičních certifikátů a obdobných finančních nástrojů, protože se stále jedná o zajištěnou investici fyzickým objektem,“ definují svůj náhled na investování ti, jimž loni svěřil dva miliony korun i český premiér Petr Fiala.

–DNA–

5 KOMENTÁŘE

  1. Dotační podvodník úlisný teolog čistí miliony, které dostává od státu, než ho zavřou za vlastizradu. Sosá po 20. let 82 mil kč na své černok..ké ziskovky. Na rozkradenou UA posílá v darech dolary sám sobě. S bratrem rozkrádají Volyňskou oblast, říkají tomu po demokraticky podnikání. Nic morálně horšího jste si ideologicky zfanatizovaní voliči nemohli zvolit jako zákeřné 5hady s kontrášem na hrad

  2. Jindřich 1, vlastizrada zatím pouze u jednoho Čecha , a tím byl věčně ožralý pro čínský a proruský mužik Miloš Zeman. To na úvod. Pokračování je o tom, že tvoje oči si nevidí ani na špičku nosu. A závěr, nepij, nefetuj, a hlavě, pokud máš místo mozku seno, tak nepiš komentáře kdekoliv. Děkuji.

  3. Tak když se tak na to podívám střízlivě je vlastně “ožralý pročínský a proruský politik” Zeman ten nej člověk a politik. Nic neukradl, nikam nic neposílá a žije svůj důchodcovský obyčejný život.

  4. Časem se stane z Fialy miliardář stejně jako to bylo u jeho vzoru Václava Klause.Je to úplně stejné,Klaus rozprodával majetek státu v divoké privatizaci a Petr Fiala čerpá státní peníze přes přátelskou Ukrajinu.Proto nesmí pětikoalice ani Ukrajina padnout.Všechno by vyplulo na povrch a z vězení by už nikdy nevylezl!

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here