Partners nabízí nový fond s 6,5% zhodnocením ročně

2284
fond
Ilustrační foto: Pixabay.com

Partners investiční společnost otevřela nový konzervativní fond Partners Rezerva. Fond podílníkům nabízí zhodnocení jejich krátkodobé, likvidní rezervy s výnosem okolo šesti procent per annum.

Fond využívá výnosový potenciál odvíjející se od repo-sazby nastavované Českou národní bankou [ČNB]. Ta se nyní pohybuje ve výši sedmi procent. Podle mluvčí skupiny Partners Terezy Píchalové fond poslouží zejména klientům s velmi krátkým investičním horizontem.

„Fond slouží jako alternativa spořicích účtů a termínovaných vkladů,“ vysvětluje mluvčí skupiny.

Investiční strategie fondu je podle ní velice konzervativní. To proto, aby minimalizovala pravděpodobnost poklesu zainvestovaných peněz. A to především do krátkodobých státních cenných papírů, pokladničních poukázek a vkladů v bankách.

Při aktuálních úrokových sazbách poroste cena podílu ve fondu rychlostí cca 6,5 procenta p. a. Což je zhodnocení přes 0,5 procenta měsíčně,“ doplňuje kolegyni vedoucí portfolio manažer investiční společnosti a hlavní ekonom skupiny Partners Martin Mašát.

Kolik stojí fond Partners Rezerva

Partners Rezerva je stejně jako ostatní fondy investiční společnosti bez vstupních poplatků. S ohledem na minimální investiční horizont je rovněž bez výstupního poplatku. Bonusem je, že první měsíc fungování fond neuplatňuje manažerský poplatek ve výši 0,3 procenta. V poplatkové politice jsou pak i další proměnné.

„Dlouhodobě odhadujeme celkovou nákladovost [TER] na 0,7 procenta. Po dosažení první miliardy navýšíme správcovský poplatek na 0,5 procenta,“ uvedla Lucie Simpartlová z Partners investiční společnosti.

Partners investiční společnost má pod správou 6 mld. Kč

Službou navíc bude pro klienty možnost sledovat investici ve fondu v aplikaci Partners a aktivně s ní nakládat. Budou tak zadávat výběry či převody do jiných fondů přímo v mobilu. Klienti tím ušetří čas a mohou s touto investicí pracovat obdobně jako například se spořicím účtem. Což představuje velkou výhodu zejména v době, kdy úrokové sazby začnou klesat a bude vhodné peníze reinvestovat do zajímavějších aktiv.

O skupině Partners

Partners investiční společnost [PIS] vznikla v roce 2011 jako dceřiná společnost Partners Financial Services – největší finančně poradenské firmy na českém trhu. Obrat Partners finanční skupiny loni překročil tři miliardy korun. Do finanční skupiny spolu s PIS patří také nemovitostní fond Trigea, Partners bankovní služby a vydavatelství NextPage Media. Od července 2019 patří do skupiny také Simplea pojišťovna, nabízející unikátní životní pojištění, v červnu 2021 odstartovala penzijní společnost Rentea a expanze na Slovensko pod brandem Simplea. Aktuálně připravuje skupina projekt vlastní Partners Banky.

Adman’s Choice

1 komentář

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here