Čtvrtek, 08. června 2023
kreditni

Kreditní karty: Odvrácená strana věrnostního programu

5
Je to překrásný pocit, když vás po celodenním placení kreditní kartou odmění kávou Starbucks zdarma nebo dokonce odletíte první třídou na víkend do Kostariky. Prostě, když díky snadným platbám kreditní kartou čerpáte exkluzivní slevy.
ceny_nemovitosti

I drahé hypotéky lidé splácejí. Ceny nemovitostí tak klesají jen mírně

1
Stále nízký počet problematických hypotečních úvěrů je příčinou doposud relativně nízkého poklesu cen nemovitostí. Na trh se totiž nedostává větší množství nemovitostí k prodeji. Vyplývá to z aktuální analýzy České bankovní asociace [ČBA].
banky

Banky vydělaly přes 100 mld. Kč. Mimořádně je ale nezdaní

6
Tuzemské banky v roce 2022 vytvořily podle předběžných výsledků čistý zisk 104,1 miliardy korun. Oproti předloňskému roku je to o 35,1 miliardy korun více. Vyplývá to z předběžných dat České národní banky.
hypotecni_trh

Hypoteční trh loni meziročně klesl o 64 procent

0
V roce 2022 poskytly banky a stavební spořitelny hypoteční úvěry v objemu 197 miliard korun. Z toho čistě nové úvěry bez refinancování činily 162 miliard korun. Hypoteční trh tak oproti roku 2021 klesl o 63,6 procenta.
inflace_USA

USA jdou správným směrem, inflace tam opět zpomalila

0
Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v prosinci zpomalil na 6,5 procenta z listopadových 7,1 procenta. Inflace v USA klesá už šestý měsíc v řadě. Nad daty o vývoji inflace vyjádřil potěšení i prezident USA Joe Biden.
refinancovani

Refinancování ušetří peníze většině klientů, říká Ondřej Makovec

0
„Refinancování u nás lidem v průměru ušetří 55 tisíc korun na nákladech za svůj úvěr či úvěry,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz šéf oddělení spotřebitelských úvěrů české Max banky Ondřej Makovec. A najdou se i tací, kteří ušetří i 400 tisíc. 
Partners_banka

Nová Partners Banka sází výhradně na cloud a mobil

1
Nová Partners Banka má za sebou dva roky příprav i licenčního řízení u České národní banky. „Není vina centrální banky, že nám ten schvalovací proces trvá tak dlouho,“ říká v podcastu FinTag.cz lídr přípravného týmu banky Marek Ditz.
Irena_Jandikova

Platební kartu nepouštějte z ruky, říká Irena Jandíková

0
Podle šéfky retailového bankovnictví Max banky Ireny Jandíkové lidé z hlediska bankovních služeb nyní řeší dvě základní věci. Která z bank jim nejvíce zhodnotí peníze na účtech a pak i bezpečnost bezhotovostních plateb.
banky

Banky žádné nadměrné zisky nemají, tvrdí bankéř Marek Ditz

0
„Generálně chápu důvody pro uvalení windfall tax na banky, ale banky žádný nádměrný zisk nemají,“ říká v podcastu FinTag.cz někdejší člen představenstva ČSOB a šéf týmu nově chystané banky Partners Marek Ditz.
hypoteky

Lidé vracejí už i sjednané hypotéky, potvrzuje Jan Brejl

5
Banky a spořitelny v září poskytly hypotéky za sedm miliard korun. Podle obchodního ředitele skupiny Partners Jana Brejla hypotéky v takovém objemu loni v pohodě sjednávala i jen jedna větší banka. Jsou tu ale i další trendy.
zisku

Bankám chce Stanjura vzít 60 % z čistého zisku

1
Daň z mimořádných zisků bank, kterou navrhne Ministerstvo financí ČR, má činit 60 procent z jejich čistého zisku po dobu tří let. Ministerstvo očekává, že novou daní vybere 25 miliard korun každý rok.
Penta

Penta Real Estate získala miliardu od Komerční banky

0
Komerční banka uzavřela s Pentou Real Estate smlouvu o úvěru na financování dostavby hotelu na křižovatce ulic Hybernská-U Bulhara na Praze 1. Smlouva zní na 38,5 milionu eur [cca 946 mil. Kč].
ESG

Firmy nemusí být ze dne na den 100% v souladu s ESG

0
Tuzemské banky již nyní prověřují české firmy, které žádají o úvěr, z hlediska jejich politiky udržitelnosti. Podle Karolíny Avivi Řeháčkové ze společnosti ESG Services už to je pádný důvod, aby se i české firmy na ESG více zaměřily.
banky

Banky nechtějí mimořádnou daň. Státu nabídly peníze

0
České banky nechtějí platit daň z neočekávaných příjmů, proto státu nabídly finance na podporu ekonomiky. Přicházejí s konkrétními návrhy i v oblastech, kde se státu peněz dlouhodobě nedostává. Jako je například podpora bydlení.
Creditas

Expobank patří bance Creditas. Banky fungují zvlášť

0
Banka Creditas je nový vlastník Expobank CZ. Obě banky budou v nejbližších letech fungovat samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nyní nic nemění. Výši transakce banky nezveřejnily.
banky

Banky letos enormně vydělaly na úložkách u ČNB

0
Banky a spořitelny v Česku letos v prvním pololetí meziročně zvedly svůj souhrnný čistý zisk o 23,6 miliardy korun na 54,61 miliardy korun. Komerční banky vydělávají zejména na vysokých úrocích centrální banky.
prevody_penez

Banky umožní převody peněz i jen na zadání telefonního čísla

0
Online převody peněz mezi bankovními účty budou od nového roku možné i jen na zadání telefonního čísla příjemce. Namísto čísla účtu v bankovnictví odesílatel zadá mobilní číslo druhé strany. Novinka má snížit chybovost v odesílání peněz.
po_splatnosti

Dlužníků po splatnosti se zájmem o další úvěr rizikově přibývá

0
Lidí s dluhem po splatnosti v Česku meziročně ubývá, na druhou stranu přibývá těch, kteří i přesto, že své dluhy nesplácejí, žádají o další půjčky. Nejvíce dlužníků, jež neplní své závazky, pochází tradičně z Ústeckého kraje.
podvody

Banky varují prodávající před podvody na e-bazarech

0
Dle České bankovní asociace v posledních týdnech až desetinásobně vzrostly podvody na e-tržištích a e-bazarech. Cíl podvodníků jsou prodejci. Škody Asociace odhaduje až na stovky milionů korun.
humanitarni_davky

Příští týden začne výplata humanitární dávky uprchlíkům

0
S výplatou humanitární dávky 5 000 korun na měsíc pro každého uprchlíka včetně dětí začnou úřady v pondělí 21.3. Bankovní účty si běženci zřídí i přímo v krajských centrech pomoci Ukrajině.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »