Středa, 07. prosince 2022
hypoteky

Lidé vracejí už i sjednané hypotéky, potvrzuje Jan Brejl

5
Banky a spořitelny v září poskytly hypotéky za sedm miliard korun. Podle obchodního ředitele skupiny Partners Jana Brejla hypotéky v takovém objemu loni v pohodě sjednávala i jen jedna větší banka. Jsou tu ale i další trendy.
zisku

Bankám chce Stanjura vzít 60 % z čistého zisku

1
Daň z mimořádných zisků bank, kterou navrhne Ministerstvo financí ČR, má činit 60 procent z jejich čistého zisku po dobu tří let. Ministerstvo očekává, že novou daní vybere 25 miliard korun každý rok.
Penta

Penta Real Estate získala miliardu od Komerční banky

0
Komerční banka uzavřela s Pentou Real Estate smlouvu o úvěru na financování dostavby hotelu na křižovatce ulic Hybernská-U Bulhara na Praze 1. Smlouva zní na 38,5 milionu eur [cca 946 mil. Kč].
ESG

Firmy nemusí být ze dne na den 100% v souladu s ESG

0
Tuzemské banky již nyní prověřují české firmy, které žádají o úvěr, z hlediska jejich politiky udržitelnosti. Podle Karolíny Avivi Řeháčkové ze společnosti ESG Services už to je pádný důvod, aby se i české firmy na ESG více zaměřily.
banky

Banky nechtějí mimořádnou daň. Státu nabídly peníze

0
České banky nechtějí platit daň z neočekávaných příjmů, proto státu nabídly finance na podporu ekonomiky. Přicházejí s konkrétními návrhy i v oblastech, kde se státu peněz dlouhodobě nedostává. Jako je například podpora bydlení.
Creditas

Expobank patří bance Creditas. Banky fungují zvlášť

0
Banka Creditas je nový vlastník Expobank CZ. Obě banky budou v nejbližších letech fungovat samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nyní nic nemění. Výši transakce banky nezveřejnily.
banky

Banky letos enormně vydělaly na úložkách u ČNB

0
Banky a spořitelny v Česku letos v prvním pololetí meziročně zvedly svůj souhrnný čistý zisk o 23,6 miliardy korun na 54,61 miliardy korun. Komerční banky vydělávají zejména na vysokých úrocích centrální banky.
prevody_penez

Banky umožní převody peněz i jen na zadání telefonního čísla

0
Online převody peněz mezi bankovními účty budou od nového roku možné i jen na zadání telefonního čísla příjemce. Namísto čísla účtu v bankovnictví odesílatel zadá mobilní číslo druhé strany. Novinka má snížit chybovost v odesílání peněz.
po_splatnosti

Dlužníků po splatnosti se zájmem o další úvěr rizikově přibývá

0
Lidí s dluhem po splatnosti v Česku meziročně ubývá, na druhou stranu přibývá těch, kteří i přesto, že své dluhy nesplácejí, žádají o další půjčky. Nejvíce dlužníků, jež neplní své závazky, pochází tradičně z Ústeckého kraje.
podvody

Banky varují prodávající před podvody na e-bazarech

0
Dle České bankovní asociace v posledních týdnech až desetinásobně vzrostly podvody na e-tržištích a e-bazarech. Cíl podvodníků jsou prodejci. Škody Asociace odhaduje až na stovky milionů korun.
humanitarni_davky

Příští týden začne výplata humanitární dávky uprchlíkům

0
S výplatou humanitární dávky 5 000 korun na měsíc pro každého uprchlíka včetně dětí začnou úřady v pondělí 21.3. Bankovní účty si běženci zřídí i přímo v krajských centrech pomoci Ukrajině.
uvery_na_bydleni

Státem zvýhodněné úvěry na bydlení de facto přestaly existovat

0
Státní fond podpory investic má nyní na zvýhodněné úvěry na bydlení 168 milionů korun. Úroky jsou 4%, tedy skoro jako v komerčních bankách. Zájem o úvěry od SFPI je letos o 40 % nižší než loni.
home_office

Drahá paliva a energie v Česku brzy opráší home office

0
Do úpravy domácnosti kvůli home office se v době covidu pustilo 40 procent Čechů. V průměru do změny investovali 11 tisíc korun. A zřejmě šlo o dobrou investici. Mnozí z nich se totiž k práci z domova kvůli drahým energiím a dopravě ještě vrátí.
Garancni_system

Garanční systém zahájil výplatu peněz z ruské Sberbank

0
Garanční systém finančního trhu dnes [9.3.] zahájil výplatu základních náhrad vkladů klientům Sberbank CZ. Týká se více než 100 000 klientů. Peníze vyplácí Komerční banka.
Sberbank_CZ

Konec Sberbank CZ se dotkne i výplaty přeplatků a podpor

0
Konec Sberbank CZ ovlivní i výplaty přeplatků na dani a kompenzačních bonusů. Finanční správa ČR totiž pozastavila veškeré převody peněz směrem na účty ruské banky s bankovním kódem 6800.
Sberbank

ČNB odejme licenci Sberbank. Klienti o vklady nepřijdou

0
ČNB zahájila kroky k odejmutí povolení tuzemské Sberbank působit jako banka. Důvod je její zhoršená likviditní situace kvůli odlivu vkladů. Sberbank je ruská banka, v níž většinu drží ruské ministerstvo financí.
Sberbank

Klienti vzali Sberbank útokem. Ta zavřela pobočky

0
Česká pobočka ruské banky Sberbank dnes ve 14:00 zavřela pobočky. Reagovala tak na run klientů, kteří se obávají důsledků ekonomických sankcí na Rusko. Banka u nás má asi 120 tisíc klientů.
swift

Rusko se bojí odříznutí ze systému Swift, říká mladý ekonom

0
Sankcí proti Rusku ve sporu kolem Ukrajiny by mohlo být jeho odříznutí od platebního systému Swift. USA to stejně udělaly s Íránem,“ říká v debatě Alter Eko ekonom Dominik Stroukal.
NRB

NRB loni poskytla úvěry za 43,5 mld. Kč. Většinou šlo o záruky

0
Celkem 43,5 mld. Kč loni čerpali podnikatelé od Národní rozvojové banky ve formě zaručených úvěrů [92,5 %] či přímo poskytnutých úvěrů [6,2 %]. Významná byla i finanční pomoc municipalitám.
KB

Vůbec nejvíce úvěrů se státní zárukou Covid – III sjednala KB

0
Komerční banka sjednala od dubna 2020 do konce roku 2021 úvěry za 26,2 mld. Kč. Úvěr s garancí státu si u ní vzalo 3 636 podnikatelů a firem. KB se tak stala v covid úvěrech lídrem na trhu.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »