hypoteky

Hypotéky se dál pomalu rozjíždějí. Trend potvrdil i červen

0
Banky a stavební spořitelny poskytly letos v červnu hypotéky za 24,2 miliardy korun. Červnový objem nově poskytnutých hypoték, ne refixace, ve výši 20,2 miliardy korun je nejvyšší v letošním roce. 
uveru

Objem nesplacených spotřebních úvěrů stoupl o deset procent

1
Objem nesplácených úvěrů českými domácnostmi v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 6,2 procenta na 29,94 miliardy korun. Většinou jde o nesplácené úvěry na spotřebu, jejichž objem meziročně narostl o desetinu.
drevo

Češi jsou hlupáci. Místo, aby surové dřevo zpracovali, tak ho vyváží

5
Česko je roky největším unijním vývozcem surového dřeva. Obchod s českým dřevem v praxi často vypadá tak, že se surové dřevo vyveze do zahraničí, tam ho firmy zpracují a s vysokou marží prodají zpět do Česka.

Nabídka fixací hypoték delších než pět let prakticky vymizela

0
„Nabídka fixací delších než pět let prakticky vymizela. Buď je banky přestaly úplně nabízet, nebo ekonomicky pro zájemce o hypotéku nedávají smysl,“ říká pro FinTag o aktuální situaci na hypotečním trhu obchodní ředitel Partners Jan Brejl.
Moneta

70 % hypoték jde přes poradce. Moneta to ale neví, nebo nechce vědět

0
Moneta Money Bank ukončila spolupráci s finančními poradci. Jak ale ve svém komentáři na FinTag píše šéf skupiny Partners Petr Borkovec poradce potřebují klienti Monety. A zejména pak ti se zájmem o hypotéku i další úvěry. Proč? 
DIP

DIP má své nedostatky, ale nabízí i výhody, říká manažer Amundi

1
„Podle legislativy podléhají realokace uvnitř DIP časovému testu,“ upozorňuje na nedostatek nového dlouhodobého investičního produktu analytik Amundi Martin Černý a dodává, že změna legislativy u realokací uvnitř DIPu stojí za zvážení.
Partners_Banka

Nová Partners Banka dává na spořicím účtu 6,03% úrok

0
Dnes [6.3.] zahájila ostrý provoz Partners Banka. Banka nabízí své služby výhradně přes mobilní aplikaci. „Určitě nebudeme nějakou velkou korporátní bankou,“ uvedl ředitel skupiny Partners Petr Borkovec.
clearingoveho_centra

City of London uspěla v boji o pozici clearingového centra

0
Bezmála osm let vzalo, než našli unijní politici s kolegy ze Spojeného království dohodu o tom, které finanční operace po brexitu zůstanou v Británii. Boj se vedl zejména o to, zda si City of London udrží pozici evropského clearingového centra.
spotrebni_uvery

Loni výrazně přibylo mladých lidí, kteří si sjednali spotřební úvěry

1
Celkový objem spotřebních úvěrů ke konci loňska v Česku dosáhl 579,4 miliardy korun. Meziročně stoupl o 47,4 miliardy, to je +8,9 procenta. A výrazně vzrostl i objem nespláceného dluhu u lidí pod 30 let, kteří si sjednali spotřební úvěry.
windfall_tax

Spořitelna, největší banka v ČR, neodvedla na windfall tax ani korunu

4
Česká spořitelna, ale i Moneta neodvedly na windfall tax ani korunu. Banky UniCredit Bank a ČSOB odmítly odpovědět, zda na dani něco státu zaplatily. Včera [9.1.] to uvedl server iDNES.cz.
DTI

ČNB dál mírní pravidla pro hypotéky. Deaktivovala DTI

0
Česká národní banka [ČNB] dál zmírnila pravidla pro poskytování hypoték. Od ledna už banky nebudou muset uplatňovat limit maximální výše celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu DTI.
platby_na_kontakt

Platby na kontakt startují. Umožní poslat peníze na telefonní číslo

1
Bankám dnes [30.10.] Česká národní banka zpřístupnila registr pro službu platba na kontakt. Díky ní si lidé budou přeposílat peníze i jen po zadání telefonního čísla příjemce.
predcasne_splaceni_hypoteky

Penále za předčasné splacení hypotéky dozná změn. A nejen to

0
Dvě procenta z nesplacené jistiny jako penále za předčasné splacení hypotéky by se na již uzavřené smlouvy vztahovalo až při nové fixaci úroků. Pozměňovací návrh včera [24.10.] doporučil Sněmovně ke schválení rozpočtový výbor.
partners_banka

Nová Partners Banka otevře příští rok na jaře

0
Partners Banka získala letos v září od centrální banky bankovní licenci. Žádala o ni více než dva roky. Banku skupina Partners koncipuje jako bezpoplatkovou. A slibuje, že všechny základní služby nabídne zdarma.
inflace

Bez koupěschopné poptávky inflace nevznikne, říká Marek Ditz

0
„Většina očekává mírné oživení ekonomiky doprovázené postupným snižováním inflace a úrokových sazeb. Osobně si myslím, že to nebude nijak rychlé," říká v rozhovoru pro FinTag generální ředitel nové Partners Banky Marek Ditz.
Hyponation

API Hyponation zrychlí vyřizování hypoték. To se nyní děje manuálně

1
Projekt Hyponation sdružení předních poradenských firem na trhu s finančními produkty usiluje o změnu způsobu distribuce hypotečních úvěrů v Česku. Cílí na urychlení digitalizace v oblasti hypoték skrz sdílení zdrojů a odborných znalostí.
CNB

Zrušení úročení rezerv bank u ČNB zaplatí klienti bank

1
Zrušení úročení povinných minimálních rezerv bank u České národní banky, které centrální banka oznámila minulý týden [7.9.], povede ke zdražení úvěrů či snížení úročení vkladů klientů. Shodují se na tom analytici.
Partners_Banka

Na trh vstoupí nová banka. Bude to Partners Banka

1
Finanční skupina Partners potvrdila, že po více než dvou letech prověřování splnila všechny podmínky České národní banky pro získání bankovní licence pro svou novou Partners Banku. Vedení Partners očekává udělení bankovní licence toto září.
platit

V cizině se vyplatí platit i vybírat kartou v místní měně, bez konverze

0
Výběry z bankomatů v zahraničí sice nabízí české banky zdarma, místní banky a poskytovatelé si za služby ale nechají platit. A při výběru v české měně obvykle použijí nevýhodný kurz. Řešením jsou výběry i platby v místní měně, tedy bez konverze.
kreditni

Kreditní karty: Odvrácená strana věrnostního programu

5
Je to překrásný pocit, když vás po celodenním placení kreditní kartou odmění kávou Starbucks zdarma nebo dokonce odletíte první třídou na víkend do Kostariky. Prostě, když díky snadným platbám kreditní kartou čerpáte exkluzivní slevy.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »