McGregor: Kdo chce skutečný úspěch, musí poctivě makat

2888
McGregor
Conor McGregor je Ir. A tak jedním z jeho podniků je i Proper Twelve Whiskey. / Foto: Proper Twelve Whiskey

Několikanásobný šampion UFC Conor McGregor je globální sportovní i podnikatelskou ikonou a novou tváří brokerské společnosti XTB. Právě ta pro FinTag.cz zprostředkovala rozhovor s touto hvězdou bojového umění.

Z tělocvičen v Crumlinu až k titulu šampiona UFC vedla dlouhá cesta. Co stojí za vaším úspěchem?

Už od dětství jsem chtěl být nejlepší. Přál jsem si dopřát skvělý život sobě i své rodině. A když si něco zamanu, nic mě nezastaví. Dřel jsem, riskoval a výsledky se dostavily.

Jaké zkušenosti ze sportu uplatňujete v osobním životě?

Sport člověka naučí, že když spadne, zase se postaví na nohy. Tohle mě konkrétně naučil boj. Dostávám tvrdé rány a jsem zmlácený, stejně jako v životě. Záleží pouze na mě, jak se s tím vypořádám. Pokud dokážete rány ustát a zároveň ale i pokračovat v boji, úspěch se dostaví ve sportu i v životě.

Z analýzy vašich soubojů vyplývá, že do nich nastupujete jako jasný vítěz. Jak moc je pro vás důležitá psychická příprava na souboj?

Jde o kombinaci fyzické a psychické přípravy. Člověk s nezlomnou vůlí a jasnou vizí se nenechá odradit ani rozptýlit. Je určitě potřeba být stoprocentně mentálně a emocionálně připravený a soustředit se jen na cíl.

Máte nějakou radu, jak překonat vlastní limity?

Neexistují žádné skutečné hranice toho, co člověk může dokázat. Vytváříme si je my sami nebo společnost. Ve skutečnosti nic není nemožné, pokud se k tomu člověk upne celou svou myslí i srdcem.

Jak se připravujete na zápasy?

Jde o to znát svého soupeře zevnitř i zvenčí a připravit se do takové míry, abych byl psychicky i fyzicky připravený na všechno. Čínský vojevůdce a filozof, autor knihy Umění války, Sun Tzu, řekl: „Pokud znáš nepřítele a znáš sám sebe, nemusíš se bát výsledku sta bitev.”

Jak se vyrovnáváte s tlakem a z něj plynoucím stresem na vaši osobu?

Upírají se na mě zraky celého světa, před tím neuteču. Ale já si ten tlak užívám. Motivuje mě a přenáší mě na jiné místo. Zaměřuje mou mysl na přítomný okamžik, zvyšuje mou vnímavost. Připomíná mi vše, čeho jsem dosáhl, i to, co teprve musím dokázat.

Loni jste byl vyhlášen nejlépe placeným sportovcem. Investujete i do vlastních byznysů… Proč?

Mnoho sportovců své peníze prostě investuje a nechá své každodenní finanční záležitosti řídit „odborníky“. Já ale ne. Nejde o to jen investovat peníze. Je potřeba investovat také svůj čas a vášeň a přijmout osobní odpovědnost. V každém svém podniku chci mít aktivní roli. Dohlížím na to, abychom přivedli správné lidi, dosáhli u všech procesů špičkové kvality. A aby naše cíle byly vždy dostatečně ambiciózní.

Existuje něco, co mají byznys a sport společného?

Pokud chcete vyhrát, musíte do toho dát všechno. Musíte se připravit a dobře znát své soupeře nebo konkurenci. Musíte rozumět svým silným a slabým stránkám. A musíte poctivě makat.

Jak se vyrovnáváte se situacemi, kdy věci nejdou podle plánu?

Samozřejmě jsem zažil i neúspěchy. To se prostě stává. Mám ale za to, že právě z proher se můžeme nejvíc naučit. Říct si, kde se stala chyba, a brát to jako motivaci. Ano, neúspěchy jsou kruté. Každá prohra, kterou jsem zažil, mě ale motivovala k tomu, abych se zlepšil.

Mnoha lidem je nepříjemné mluvit o penězích. Vám to problém nedělá. Čím to?

Mluvím o svých penězích, aby si lidé uvědomili, že mohou pocházet z jakéhokoli prostředí a být v podnikání úspěšní. Není to jen pro chlápky z Wall Street. Až někdo uvidí mluvit o byznysu mě, profesionálního bojovníka, který nikdy nechodil na vysokou, může si říct: „Když to zvládne on, tak já taky!“

Adman´s Choice

Conor Anthony McGregor [Conchúr Antóin Mac Gréagóir, po irsku] pochází z irského Dublinu, kde se učil instalatérem a věnoval se amatérským zápasům. Na scénu UFC vtrhl v roce 2013 a již v roce 2015 získal titul v pérové váze. Historii MMA ale přepsal o rok později, kdy vybojoval titul i v lehké váze. Stal se tak prvním bojovníkem, kterému se podařilo být šampionem ve dvou různých váhových kategoriích současně, a zařadil se mezi nejúspěšnější sportovce všech dob.

Úspěchy McGregor slaví i mimo oktagon, a to především ve světě byznysu. Bývalý dvojitý šampion UFC se neustále a s velkým zápalem pouští do dalších projektů. Založil nejrychleji rostoucí značku whisky na trhu, investoval do řady příležitostí v oblasti sportu, pořídil si vlastní restauraci, a dokonce se stal hlavní tváří populární online hry. Nyní Conor McGregor navázal partnerství s brokerskou společností XTB. Stal se jejím globálním ambasadorem, tváří. Jeho zkušenosti podle zástupců XTB platí nejen pro sport a každodenní život, ale i pro investování a trading. Dodejme, že firma XTB spolupracuje i s českým bojovníkem Jiřím Procházkou.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here