Neděle, 02. října 2022
ceny

Ceny klesnou nejspíš příští rok, tvrdí ekonom ČSOB

1
„Co se týče zdražování, tak za rok bychom na tom mohli být lépe. Ceny u mnoha položek by mohly být nižší, než jsou teď,“ říká ve video debatě AlterEko hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka.
energiim

Věřím, že průmysl kvůli energiím vypínat nebudeme

0
„Věřím a spoléhám na to, že se vyhneme scénáři hromadného vypínání průmyslu. I když krachů firem kvůli energiím přibude,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz na téma energetické krize hlavní analytik XTB Jiří Tyleček.
sberatele

Dřív lidé měnili i byty, říká šéf veletrhu Sběratel

0
„Sběratel se má vždy na co těšit, protože někde na něj čeká něco, co mu ještě chybí ve sbírce,“ říká Jindřich Jirásek, šéf veletrhu Sběratel, jehož 25. ročník se uskuteční 9. a 10. září na pražském výstavišti v Letňanech.
CNB

ČNB bude nyní intervenovat, co to půjde

2
„ČNB – navzdory mediálnímu šoku z dlouho neviděných úrovní sazeb – udržuje silně expanzivní a tedy proinflační měnovou politiku,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz hlavní ekonom skupiny Partners Martin Mašát.
Tank_ONO

Nejsme úplná výjimka, říká šéf čerpaček Tank ONO

64
„Strategii nízkých cen držíme již přes 28 let,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz šéf ryze české sítě čerpacích stanic Tank ONO Jiří Ondra. A nejen to. Podle něj jsou starší čerpací stojany mnohdy spolehlivější než většina nových.
Zeman

Prezident Zeman tvrdě sepsul exguvernéra Jiřího Rusnoka

20
Měnová politika rady České národní banky pod vedením exguvernéra Jiřího Rusnoka byla dle vyjádření prezidenta Miloše Zemana neúspěšná a zvyšování úrokových sazeb inflaci v Česku dle něj jen umocnilo.
potraviny

Potraviny ještě zdraží, ale ne už tak hrozně jako teď

0
„Potraviny ještě zdraží, ale už teď i vidíme, že některé zemědělské komodity začaly zlevňovat,“ říká agrární analytik Petr Havel. Nedostatku potravin se dle něj obávat nemusíme.
firem

S podzimem přijdou první krachy firem, říká ředitelka SP ČR

0
„Ten koktejl špatných zpráv je smrtící,“ říká v debatě AlterEko výkonná ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR Dagmar Kuchtová. Na podzim lze dle ní čekat první vlnu krachů firem, pokud vláda podnikatelům včas nepomůže.
ruska

V případě útoku Ruska přijde mobilizace, říká vojenský stratég

73
Na hypotetickou otázku, co by se dělo, pokud by armáda Ruska napadla Polsko, Slovensko či jinou zemi EU nebo Severoatlantické aliance, odpovídá v podcastu FinTag.cz Zdeněk Petráš z Univerzity obrany v Brně.
Pavel_Hnat

Pavel Hnát: Dokud je válka, tak žádná tutovka neexistuje

0
Docent Pavel Hnát působí na VŠE v Praze. Ve videodebatě ABCD investora říká, že ho současné ekonomické problémy nepřekvapují. Zároveň je nedává za vinu pandemii covidu nebo válce na Ukrajině.
valky

Jdeme do fáze opotřebovávací války, říká vojenský stratég

1
„Na Ukrajině nyní vstupujeme do fáze opotřebovávací války,“ říká v podcastu FinTag.cz Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně.
Petr_Dufek

Z rostoucí inflace těží hlavně stát, říká ekonom Petr Dufek

3
Z vysoké inflace těží hlavně státní rozpočet. A zdražování zdaleka není u konce. K vysokým cenám energií se přidají podstatně vyšší ceny potravin. Nejen to říká v podcastu FinTag.cz hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek.
Zdenek_Juston

Zdeněk Justoň: Největší riziko jsou přibývající lidé na Zemi

6
„Vzrůstající počet obyvatel na Zemi. To je největší nebezpečí, které nám hrozí," říká v rozhovoru pro FinTag.cz ekonom a antropolog Zdeněk Justoň, který letos vydal knihu Ekonomie českého lidu.
ukrajinske

Ukrajinci se vrátí domů, říká šéf ukrajinské obchodní komory

10
„Budoucnost Ukrajiny vidím pozitivně, Ruska už méně,“ říká v podcastu FinTag.cz prezident Ukrajinské obchodní a průmyslové komory Gennadyi Chyzhykov.
EIB

Ukrajinu podporujeme přímo, říká viceprezidentka EIB Pavlova

1
Evropská investiční banka loni investovala v Česku necelých 30 miliard korun. Aktuálně řeší dopady války na Ukrajině i nastavení nového programu dostupnosti vlastního bydlení v Česku. 

Miliardář Dědek: Do Ruska denně tečou stamiliony eur

34
„To, když v Rusku nebudeme prodávat hamburgery a Facebook nám slavnostně povolí, že můžeme nadávat Putinovi, fakt tanky nezastaví,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz známý podnikatel Dalibor Dědek.
hotel

Hotel bez recepce je už vcelku normální, říká Martin Blažek

1
„Slabší hotely pandemii covidu zkrátka nepřežily. Ale tam, kde se nebáli inovací, přinesl covid evoluční skok,“ říká v rozhovoru pro FinTag šéf společnosti Mevris, která hotelům nabízí IT řešení Better Hotel.
rusko

Rozpadlé Rusko s jadernými zbraněmi by byl vážný problém

0
„Rozpadlé Rusko s jadernými zbraněmi ovládanými jednotlivými regionálními silami by byl velmi vážný problém pro svět,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz bývalý velvyslanec v Rusku a ministr obrany generálporučík Miroslav Kostelka.

Firmy k udržitelnosti nebude nikdo nutit, ale bez ní se neobejdou

1
Evropská komise zveřejnila Směrnici o náležité péči CSDDD. Ta doplňuje opatření, jež unie vyžaduje od firem ve vztahu k udržitelnosti. Jasno do tématu v rozhovoru pro FinTag.cz vnáší Filip Gregor ze společnosti Frank Bold.
investor

To probuzení minulý čtvrtek bylo šílené, říká český investor

0
„Většina byznysové komunity na Ukrajině si nedovedla představit, že Putin splní své hrozby,“ říká Kamil Goca, investor a výkonný partner 4i Capital Partners, která na Ukrajině investuje přes 20 let.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »