Helena_Horska

Rozpočet státu je extra uvolněný, říká ekonomka Helena Horská

4
„Rozpočet státu je extra uvolněný,“ říká hlavní ekonomka Raiffeisenbank, poradkyně premiéra Petra Fialy [ODS] a členka Národní ekonomické rady vlády Helena Horská. A podle ní se nejspíš brzy stane ještě uvolněnější.
vojaku

Vláda kupuje F-35, ale na platy vojáků peníze nedá, říká Lubomír Metnar

6
„Armáda se potýká s velkou odchodovostí vojáků a nízkými nábory. V roce 2022 byl přírůstek 219 vojáků z povolání. A to je alarmující výsledek,” říká pro FinTag bývalý ministr obrany a předseda Výboru pro obranu Lubomír Metnar [ANO].
Jiri_Masek

Ve volbách prohráli eurohujeři. A to je dobře, říká Jiří Mašek

1
Podle poslance Jiřího Maška [ANO] letos ve volbách posílili eurorealisté. A jak Jiří Mašek říká v rozhovoru pro FinTag, vláda Petra Fialy [ODS] nejspíš navrhne na českého eurokomisaře ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu [STAN].
Izrael

Obviňovat Izrael z genocidy Palestinců je úplně mimo

3
Napětí na Blízkém východě nepolevuje. Španělsko, Norsko a Irsko chtějí uznat Palestinu jak stát. Izrael je proti. Co to znamená, říká pro FinTag místopředseda sněmovního Ústavně-právního výboru profesor Vladimír Balaš [STAN].
Ivan_Hodac

My přece nemáme zájem se pustit s Číňany do křížku, říká Ivan Hodáč

1
„Auto bude v budoucnosti mnohem víc služba než jen auto, jak ho vnímáme my,“ říká v debatě diskuzní platformy Alter Eko, jejíž je FinTag mediálním partnerem, zakladatel Aspen Institute Central Europe a automotive expert Ivan Hodáč.
migrantu

Západní státy se chtějí migrantů zbavit za každou cenu, říká poslanec SPD

6
„Výsledkem hlavních závazných částí migrační legislativy bude přesun těch nechtěných migrantů ze západu a jihu Evropské unie do střední a východní části Evropské unie," říká v rozhovoru pro FinTag poslanec SPD Radovan Vích.
Michal_Zuna

Michal Zuna: Pod rouškou boje za správnou věc se často rodí totalita

1
„Jsme v podobné situaci jako před oběma světovými válkami. Tu první odstartoval atentát. Té druhé předcházelo vytváření nenávisti vůči skupině obyvatel,“ říká pro FinTag místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Zuna.
o_Ukrajine

Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme

6
„Ani po dvou letech keců o Ukrajině víc munice nevyrobíme,“ říká hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer v rozhovoru diskuzní platformy Alter Eko, jíž je FinTag mediálním partnerem.
pavel_hnat

Pojďme si věřit v té komunikaci, říká prorektor VŠE Hnát

0
„Komunikace v byznysu už není jen o prodejích, ale o zákazníkovi. A zákazníkem může být i stát. I s ním se domlouvejme přímo. Ne přes lobbisty a peníze pro média,“ říká v debatě Alter Eko prorektor Vysoké školy ekonomické Pavel Hnát.
koruna

Michálek: V Londýně či New Yorku je koruna Mickey Mouse money

1
„Když se podívají portfolioví manažeři v Londýně, v New Yorku na příležitosti, tak pro ně jsou měny, jako švédská, dánská či česká koruna, vlastně Mickey Mouse money. A nejsou zajímavé,“ říká v debatě #VítěznéPorfolio Tomas Michálek.
rakovinou

Pomoc lidem s rakovinou je na špatné úrovni, upozorňují onkopacienti

0
Finanční potíže dopadají na onkologické pacienty často tvrdě. A sociální pomoc pacientům s rakovinou je velice slabá. V rozhovoru pro FinTag to uvedly Michaela Tůmová z Hlasu onkologických pacientů a Šárka Slavíková ze pacientské organizace Amelie
vyjimku

Žádnou výjimku z přijímání migrantů nemáme, říká europoslanec Zdechovský

4
„Žádnou výjimku nemáme. Můžeme o ni požádat a pravděpodobně ji kvůli velkému počtu Ukrajinců na našem území dostaneme. Je to ale dočasné,“ říká v rozhovoru pro FinTag europoslanec Tomáš Zdechovský [KDU-ČSL].  
Izrael

Izrael nechce problém Hamásu řešit, ale vyřešit jednou provždy

1
,,Izrael ukazuje, že nechce problém Hamásu řešit, ale chce ho vyřešit, a to jednou provždy,” říká v rozhovoru FinTag o aktuálním dění na Blízkém východě člen sněmovních výborů pro bezpečnost a obranu Karel Krejza [ODS].
Dominik_Proch

Dominik Proch: Make in India, přeloženo jako Vyrábějte v Indii

0
„Indie svůj potenciál postupně naplňuje. Jedná se bezesporu o velkou ekonomiku, která se mění vnitřně a i strukturálně,“ říká v rozhovoru pro FinTag k blížícím se volbách v Indii ekonom z Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Dominik Proch.
svobodu

Svobodu vyhazují z KDU-ČSL za proruské názory. Posuďte sami

26
Místopředseda KDU-ČSL a ministr životního prostředí Petr Hladík chce za proruské názory vyloučit expředsedu KDU-ČSL Cyrila Svobodu ze strany. Posuďte sami, zda má Svoboda proruské názory, v rozhovoru, který poskytl FinTag.
drzitelu_zbrani

Propojit zdravotní registry s registry držitelů zbraní je problém

0
Zákon o zbraních a střelivu na konci minulého měsíce podepsal prezident Petr Pavel. Co si o nové normě upravující práva držitelů zbraní myslí poslanec a místopředseda sněmovního Výboru pro bezpečnost Martin Exner?
ukrajinskych_vojaku

Amputace a střepiny jsou nejčastější zranění ukrajinských vojáků

1
„Většinou jsou to střepinová zranění a nejvíce amputace," odpovídá v rozhovoru pro FinTag na otázku, jaká jsou nejčastější zranění ukrajinských vojáků, předseda správní rady nadačního fondu Regi Base I. Hynek Čech.
Svoboda

I laikovi je zřejmé, že Rusko převzalo iniciativu, říká Karel Svoboda

1
„Putin bude za splněnou považovat svoji misi na Ukrajině, až se Ukrajina stane ruským vazalem. Samostatná Ukrajina mu vadí,“ říká v rozhovoru pro FinTag Karel Svoboda z Katedry ruských a východoevropských studií FSV UK.
DIP

DIP má své nedostatky, ale nabízí i výhody, říká manažer Amundi

1
„Podle legislativy podléhají realokace uvnitř DIP časovému testu,“ upozorňuje na nedostatek nového dlouhodobého investičního produktu analytik Amundi Martin Černý a dodává, že změna legislativy u realokací uvnitř DIPu stojí za zvážení.
F-35

Česko by mělo mít jak F-35, tak Gripeny, říká Daniel Koštoval

0
„Zamlouvala by se mi cesta dvou platforem, nejen F-35,“ říká v rozhovoru pro FinTag o nákupu letounů F-35 bývalý první náměstek na ministerstvu obrany a bezpečnostní expert Vysoké školy Cevro Daniel Koštoval.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »