EGAP

Státní EGAP utlumuje aktivity v Rusku a posiluje je na Ukrajině

1
Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost [EGAP] pojistila od ledna do konce října vývoz českých firem za 47,3 miliardy korun. To je nejvíc za posledních devět let. V nárůstu se podle vedení EGAP promítá vysoká míra rizika.
vodikovodu

Německo a Británie jednají o vodíkovodu pod Severním mořem

3
Německo požádalo Británii, aby zvážila výstavbu 400 mil [644 km] dlouhého vodíkovodu na dně Severního moře. Vodík dodávaný tímto potrubím pomůže britskému a evropskému průmyslu zbavit se závislosti na fosilních palivech.
Cepro

Čepro kupuje RoBiN Oil. Státních tak bude cca 300 čerpacích stanic

1
Státní distributor paliv Čepro, jehož jediným akcionářem je ministerstvo financí, kupuje síť čerpacích stanic RoBiN Oil. Čepro již nyní provozuje síť čerpacích stanic EuroOil. Ta je třetí největší v zemi.
Italii

Lékárenská síť Dr. Max koupila 130 Neoapotek v Itálii

1
Společnost Dr. Max Group převzala v Itálii 130 poboček lékárenské sítě Neoapotek. Stala se tak v Itálii druhým nejsilnějším hráčem na trhu. Zároveň i posílila svou pozici lékárenské dvojky na kontinentě.
AI

Je čím dál více žádoucí, aby lidé mysleli kriticky, říká expert na AI

0
„Riziko je, že někteří lidé prostě ´vypnou mozek´ a neposunou se na místa, kde člověk je a bude vždy lepší než AI, umělá inteligence,“ říká v rozhovoru pro FinTag ředitel české technologické společnosti SentiSquare Tomáš Brychcín.

Rodina Kellnerových najala Rusnoka do svého superholdingu

1
Rodina zesnulého Petra Kellnera zakládá společnost Amalar Holding, do které se postupně včlení všechna rodinná aktiva. Cílem je zjednodušení vlastnické struktury, která bude plně pod kontrolou rodiny Kellnerových.
booking_com

Booking.com Itálii odvede dodatečnou daň 2,3 mld. Kč

0
Internetová cestovní společnost Booking.com se sídlem v Nizozemsku se dohodla na urovnání dlouholetého daňového sporu s italskými úřady. Firma podle dohody doplatí na dani z přidané hodnoty 94 milionů eur [cca 2,3 mld. Kč].
elektroaut

V USA narazili na vysoké ceny elektroaut a málo nabíječek

1
Za normálních okolností je 50% růst prodeje považovaný za velmi uspokojivý. Ale když tímto tempem ve Spojených státech meziročně vzrostl počet prodaných elektroaut v letošním třetím čtvrtletí, šlo o zklamání.
CEZ

Skupina ČEZ má rekordní zisky, ale i odvody

1
Skupina ČEZ za tři čtvrtletí vydělala 29,8 miliardy korun. To je meziročně o 43 procent méně. Uvedený propad odpovídá dopadu vlivu nové daně windfall tax. Vyjádřeno v penězích stát mimořádně zdanil ČEZ o zhruba 21 miliard.
likerka

Likérka Fruko-Schulz mění majitele. Rusové nejsou žádoucí

1
Jindřichohradecká likérka Fruko-Schulz změní majitele. Ruští akcionáři ze skupiny Ladoga prodají do konce roku své podíly. Nově bude likérku vlastnit česká firma. Informaci potvrdil ředitel likérky Josef Nejedlý.
Rakusan

Zrušení poboček není celá transformace pošty, říká Rakušan

1
„Těch 300 poboček České pošty máme zavřených a pošta stále funguje,“ uvedl při představování strategie přeměny České pošty za státní příspěvek 3,3 miliardy korun ministr vnitra Vít Rakušan.
Fico

Slovenský premiér Fico se chystá na rekordní zisky bank

1
Nová slovenská vláda podstatně zvýší zdanění bank, řekl včera [6.11.] novinářům premiér Robert Fico. Kabinet podle něj potřebuje peníze na ozdravení státních financí i na nově ohlášené sociální programy.
Ukrajiny

Obnova Ukrajiny je lákavá. Jen se neví, kdo ji zaplatí

4
České firmy už se podílejí na obnově Ukrajiny. Překvapivě převážně ty podniky, které s tímto trhem nemají zkušenosti. Oznámili to zástupci Hospodářské komory ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR.
amundi

Suma, kterou spravuje Amundi, se přiblížila 2 bilionům eur

0
Společnost Amundi ve třetím čtvrtletí dosáhla čistého zisku po zdanění 290 milionů eur [cca 7,1 mld. Kč]. Mezičtvrtletně jde o 3% růst. Za letošních prvních devět měsíců příjmy firmy dosáhly 910 milionů eur [cca 22,3 mld. Kč].
v_dukovanech

ČEZ přijal nabídky na stavbu nového bloku v Dukovanech

0
Finální nabídku na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech podali všichni tři přihlášení zájemci, tedy severoamerická společnost Westinghouse, korejská KHNP a francouzská EDF.
cesky_granat

Zájem o český granát dál trvá, zní z Turnova

0
Zájem o rudý český granát nepolevuje. Šperkařská firma Granát Turnov ho těží od jara do podzimu v Podsedicích na Litoměřicku. Podsedice jsou vedle Dolní Olešnice v Královéhradeckém kraji jediným místem v ČR, kde se český granát těží.
fotovoltaickych_systemech

Autobaterie nacházejí uplatnění ve fotovoltaických systémech

1
Sekundární trh s autobateriemi rychle posiluje. Trend potvrzují zástupci Škoda Auto a společnosti ČEZ Esco. Obě firmy spolupracují v oblasti dalšího uplatnění baterií do aut. A ty nyní nacházejí své místo i ve fotovoltaických systémech.
Mondelez

Mondelēz International zainvestuje 1,5 mld. Kč do závodu v Opavě

0
Výrobce cukrovinek, americká společnost Mondelēz International, zainvestuje do svého závodu v Opavě 1,5 miliardy korun. Investice zahrnuje vybudování nejdelší elektrické pece na světě, ale i řešení na úsporu energií.
CSG

Česká CSG kupuje výrobce munice v USA Sporting Products

0
Český průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group Michala Strnada podepsal smlouvu o koupi muniční divize Sporting Products americké společnosti Vista Outdoor Inc. Hodnota transakce je 1,91 miliardy USD. 
Elektrokola

Elektrokola jsou stále větší byznys. A nejen díky seniorům

3
Německé automobilky čelí v oblasti elektroautomobilů stále dravější čínské konkurenci. Ale jejich další obchodní příležitostí jsou elektrokola. Hodnota jejich prodeje v Německu loni dosáhla 7,8 miliardy eur [cca 192,6 mld. Kč].
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »