Úterý, 31. ledna 2023
Abra_Gen

Systém Abra Gen nově automatizuje i obchodní komunikaci

0
Firmy, které užívají informační systém ABRA Gen, nyní mohou automatizovat i obchodní komunikaci se svými dodavateli a odběrateli. Umožňuje to nový EDI modul, který Abra Software vyvinula s firmou Grit.
lukoil

Ruský Lukoil v EU dál kasíruje. Otázka ale zní, jak dlouho ještě

2
Po téměř roce od začátku ruské invaze na Ukrajinu se v EU většina ruských energetických společností dostala do pozice vyvrhelů. Je tu ale jedna výjimka. Jí je Lukoil, který dál pokračuje v dodávkách ropy a ropných produktů do Evropy.
firem

Většina západních firem v Rusku dál podniká

0
Od začátku války na Ukrajině ke konci loňského listopadu odešlo z ruského trhu jen 8,5 procenta firem registrovaných v EU a skupině ekonomicky vyspělých zemí G7. Vyplývá to z analýzy švýcarského institutu IMD.
obchodniku_a

90 % obratu v online maloobchodu ovládá 1 % obchodníků

0
Česká e-commerce zažila loni první meziroční pokles. Tržby e-shopů velkých kamenných obchodníků ale dosáhly vyšších hodnot než v roce 2020. Jedno procento největších e-shopů aktuálně stojí za více než 90 procenty obratu celého trhu.
firmy

Technologické firmy oznamují plány na propouštění

0
Americký Microsoft oznámil regulačním úřadům propouštění asi deseti tisíců zaměstnanců do konce března. To je asi pět procent ze všech pracovníků. Místa ruší i další technologické společnosti, chystají se na dopady hospodářské krize.
retezce

Českému maloobchodu dominují řetězce z Nizozemska a Rakouska

2
Patnáct největších maloobchodních firem v roce 2021 vytvořilo tržby přesahující 279 miliard korun. 42 procent z nich ovládají řetězce registrované v Nizozemsku, za nimi následují vlastníci z Německa [19 %], Rakouska [17 %] a Česka [13 %].
Tesla

V USA se rozjel byznys se zázračnými postelemi Tesla

0
Říká se jim „medbeds“, což je zkratka anglického výrazu „zdravotní postele“ nebo „meditační postele“. Ty se nacházejí v klasických motelech, jimž se ale neříká motely, ale léčebná centra. Provozuje je i společnost Tesla BioHealing.
Avatar

Avatar 2 se tržbami řadí k Jurskému parku a Top Gunu

0
Nový snímek Avatar: The Way of Water vydělal za 14 dnů na tržbách v kinech už miliardu dolarů [cca 22,3 mld. Kč]. Stal se tak letos třetím filmem, který miliardový milník překročil – společně se snímky Jurský svět: Nadvláda a Top Gun: Maverick.
Letiste_Praha

Letiště Praha chystá cyklostezky kolem svého perimetru

0
Letiště Praha pokračuje ve snižování emisí i hlukových limitů. Motivuje k tomu i své partnery. Zaměstnancům umožnuje dopravu do práce na kole a pro všechny cyklisty chystá cyklostezky kolem perimetru letiště.
stroju

Soustruhy a frézky československé výroby jsou stálým hitem

18
„Standardní dodací lhůty nových strojů se pohybují okolo 12 až 18 měsíců při 30% záloze," říká v rozhovoru pro FinTag.cz obchodní manažer společnosti Surplex, jež se specializuje na prodej průmyslových strojů z druhé ruky, Ladislav Loučka.
bayraktar

Albánie kupuje legendární turecké drony Bayraktar

0
Albánie podepsala dohodu o nákupu tureckých dronů Bayraktar. Ty se osvědčily ve válce v Libyi, Sýrii, Náhorním Karabachu a nově na Ukrajině. Albánie si zatím objednala tři stroje, které poslouží albánské armádě i albánské policii.
F-35

Němci kupují americké F-35. Cena letounů roste

6
Německé ministerstvo obrany potvrdilo nákup 35 nových letounů F-35 Lightning II. Výrobce Lockheed Martin zase to, že vzhledem k aktuální situaci mu nezbývá nic jiného, než letouny zdražit. F-35 poptává i Česko.
Linet

Žili jsme na populistické vlně, říká manažer společnosti Linet

3
„Žili jsme na populistické vlně a teď musíme zpátky na zem. Nebude to jednoduché období, ale nemůžeme ho dál prodlužovat,“ říká v debatě ALTER EKOnomického fóra globální manažer pro klíčové zákazníky společnosti Linet Jiří Plecitý.
s.r.o.

Založení s.r.o. online nově nabízí Portál občana

0
Na webu Portál občana přibyla služba založení společnosti s ručením omezeným online. Odkaz „Založení SRO online“ je v sekci „na úřad online“. Funkcionalita podle Notářské komory ČR zájemce o založení s.r.o. spojí okamžitě s notářem.
energy_drinky

Byznys s energy drinky je zralý na regulaci, tvrdí lékaři

2
S otravou alkoholem končí v nemocnicích přes dva tisíce dětí ročně. V posledních letech často v kombinaci s energetickým nápojem. Po energy drincích navíc děti rychle tloustnou. Řešení podle lékařů spočívá v regulaci prodeje energy drinků.
autobaterie

Amerika dotacemi pro výrobce autobaterií zametla s Evropou

1
Nový americký zákon Inflation Reduction Law dotacemi podpoří domácnosti při nákupu elektroaut a zejména americké výrobce autobaterií. Zástupci Evropské komise, ale i výrobci baterií v EU jsou z něj však nešťastní.

Katar: Kdo je víc než VIP? Přece VVIP! A není to málo?

0
Červený koberec a hedvábím vymezený prostor. To je vstup pro vyvolené na fotbalový stadion Al Bayt. Zatímco se obyčejní fanoušci tlačí před vchody, VIP hosty vítají exotické postavy oblečené do antilopí kůže se zlatými pokrývkami hlavy.
LNG

LNG nezdražujeme my, ale vaši obchodníci, tvrdí Američané

10
Cena amerického zkapalněného zemního plynu je v Evropě čtyřikrát vyšší než na opačné straně Atlantiku. Má to své důvody. Patří k nim jak omezení dodávek zemního plynu z Ruska, tak politika firem, které LNG do Evropy dovážejí.
ITC

ITC má certifikát EU pro kontrolu zdravotnických prostředků

0
Zlínský Institut pro testování a certifikaci [ITC] se stal v Česku prvním takzvaným oznámeným subjektem oprávněným certifikovat zdravotnické prostředky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU MDR. Pro ITC je to významná zpráva.
Nova_Waltrovka

Penta Real Estate získala úvěr na dotažení Nové Waltrovky

0
Penta Real Estate [PRE] získala od Československé obchodní banky [ČSOB] a České spořitelny [ČS] bankovní úvěr ve výši 74 milionů eur [cca 1,8 mld. Kč] na výstavbu administrativní části projektu Nová Waltrovka v pražských Radlicích.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »