Skupina_CEZ

Skupina ČEZ v I. čtvrtletí vydělala 13,6 miliardy korun

0
Skupina ČEZ vykázala provozní zisk před odpisy [EBITDA] v prvním čtvrtletí ve výši 40,3 miliardy korun. To je meziročně o 7,8 miliardy korun více. Čistý zisk Skupiny dosáhl 13,6 miliardy korun, meziroční růst činí 2,7 miliardy korun.
delta_air_lines

Delta Air Lines opět zahájila jediné přímé spojení do USA z Prahy

0
Společnost Delta Air Lines po zimní přestávce znovu zahájila v minulém týdnu provoz pravidelné linky z Prahy do New Yorku. Lety nabízí do 6. října. Cena letenky vyjde na 13 až 14 tisíc korun.
XTB

Sázka na pasivní investování přihrála XTB další tisíce klientů

0
Společnost XTB nabrala v prvním letošním kvartále 129,7 tisíce nových klientů. To je meziroční růst o 24,5 procenta. Počet aktivních klientů zvýšila na 378,5 tisíce. To je meziročně o 45,5 procenta více. Firma hlásí i rekordní tržby, a tak i zisk.
hokeji

Mistrovství světa v hokeji má Česku vydělat kolem dvou miliard

1
S blížícím se Mistrovstvím světa IIHF v ledním hokeji v Praze a v Ostravě [10.5. až 26.5.] roste počet rezervací ubytování v Česku. Jen na první víkend šampionátu si lidé zamluvili v Praze už 86 procent a v Ostravě 75 procent ubytovacích kapacit.
Amundi

Amundi hlásí rekordní majetek pod správou, v přepočtu 53,2 bil. Kč

0
Investiční společnost Amundi, která patří mezi deset největších investičních společností světa, zveřejnila hospodářské výsledky za letošní první čtvrtletí. A zvýšila nejen zisk, ale i objem finančních prostředků pod její správou.
Rusko

Rusko vystavuje ukořistěné zbraně z Ukrajiny. Na ty české lepí české vlajky

18
Stejně jako Ukrajinci vystavují a ukazují zničenou ruskou vojenskou techniku, ukazují Rusové ukořistěnou a zničenou techniku Ukrajinců. Aktuálně ji Rusko vystavuje v centru Moskvy, kde Rusové stejně jako my včera slavili svátek práce.
mRNA

Britská GSK chce po Pfizer/BioNTech peníze za mRNA technologii

0
Britský farmaceutický gigant GlaxoSmithKline zažaloval u amerického federálního soudu v Delaware společnosti Pfizer a BioNTech. Viní je z porušení jeho patentů u technologie mRNA, jíž využily obě společnosti pro vakcínu proti covidu Comirnaty.
propadl

Zájem o výrobní a logistické haly propadl o desítky procent

0
Poptávka po pronájmech výrobních a logistických areálů v prvním čtvrtletí výrazně poklesla. Proti čtvrtému čtvrtletí loni to bylo o 62 % a meziročně o 53 %. Propadl i počet dostavěných průmyslových areálů a zahájená výstavba nových.
tesly

Výsledky Tesly ukázaly katastrofu. Pomoci jí mají nová levná auta

2
Automobilka Tesla oznámila výrobu levnějších aut. Půjde nejspíš i o takzvaný Model 2 Tesly za zhruba 25 000 USD [cca 590 000 Kč]. Automobilka to uvedla ve zprávě akcionářům spolu s informací o 55% propadu zisku letos v 1. čtvrtletí.
ceske_drahy

Skupina České dráhy loni hospodařila s rekordním ziskem

0
Skupina České dráhy [ČD] loni hospodařila s rekordním ziskem 3,8 miliardy korun. Jde o historicky nejvyšší zisk podle Mezinárodních standardů IFRS. Hospodaření ČD se meziročně zlepšilo o 3,4 miliardy korun.
cinske_elektromobily

Podíl čínských elektromobilů na prodejích v ČR dosáhl 14,23 %

0
S rozmachem elektromobility se často zmiňuje ofenzíva čínských elektromobilů. Zatímco na evropském trhu je každý pátý elektromobil čínský, v Česku zůstávají počty registrovaných a v Číně vyrobených vozů nízké. Ale rychle rostou.
radar

Francouzský radar proti dronům by chtěli všichni

0
Asi 50 kilometrů jižně od Paříže stojí ve městě Limours továrna, která vyrábí aktuálně nejžádanější francouzský vojenský artikl. Jde o průzkumný radar vzdušného prostoru Ground Master – GM 400 Alpha. Píše o něm bruselský list Politico.
victory_capital

Amundi US se sloučí s Victory Capital. Vydělat na tom mají obě společnosti

0
Zástupci společností Amundi US a Victory Capital podepsali Memorandum o porozumění o sloučení Amundi US se společností Victory Capital. Amundi usiluje o pozici strategického vlastníka ve Victory Capital.
Novo_Nordisk

Jednostranná závislost je nebezpečná. Příklad je i Novo Nordisk

0
Dánský farmaceutický konglomerát Novo Nordisk patří mezi nejhodnotnější evropské firmy. Cena jeho akcií se za poslední roky více než ztrojnásobila. Někteří však vyjadřují obavy, zda firma nehraje v ekonomice až příliš velkou roli. 
Ceska_Posta

Česká pošta snížila ztrátu o polovinu. Pomohl rozprodej majetku

2
Ztráta České pošty [ČP] loni se proti roku 2022 snížila téměř o miliardu korun. Procentuálně se hospodářský výsledek zlepšil téměř o 60 procent. Česká pošta snížila dluh hlavně skrze rozprodeje majetku a propuštění kmenových zaměstnanců.
Volvo_Cars

Čínská Volvo Cars jde vyrábět do Valaliky na Slovensku

1
Slovensko získalo souhlas regulačních orgánů EU s poskytnutím státní podpory 267 milionů eur [cca 6,8 mld. Kč] na výstavbu továrny společnosti Volvo Cars nedaleko Košic. Švédskou automobilku většinově vlastní čínský Geely Holding.
J&J

J&J kupuje v přepočtu za 300 miliard korun Shockwave Medical

0
Americký farmaceutický koncern Johnson & Johnson [J&J] se dohodl na koupi společnosti Shockwave Medical. Hodnota transakce je 13,1 miliardy dolarů [cca 306 mld. Kč]. A společnost Bayer zaplatí méně na odškodném v kauze RoundUp.
zemedelci

Ekologičtí zemědělci ohrožují konvenční zemědělce, zjistila studie

0
Mnozí ekologičtí farmáři se rádi prezentují jako největší ochránci lidstva a planety. Avšak nová studie z Kalifornie došla k překvapujícím závěrům ohledně důsledků rozšiřování plochy, na níž tito zemědělci hospodaří. 
Francie

Rusko ztrácí ve vývozu zbraní. Dominují USA, ale úspěšná je i Francie

0
Francie odsunula Rusko v pomyslném žebříčku největších vývozců zbraní na třetí příčku. Za posledních pět let zvýšila svůj podíl na celosvětovém exportu zbraní ze 7,2 procenta na jedenáct procent. Pozici v obchodu se zbraněmi posílily Spojené státy.
elektromobily

Čínské elektromobily se prosazují na trhu ojetin. Zájem o ně roste

0
České řidiče stále více zajímají ojeté elektromobily z Číny. V letošních prvních měsících vyhledávali čínské vozy Dongfeng a MG častěji než vozy Škoda Enyaq, Tesla 3 nebo BMW i3. Vyplývá to z datové analýzy inzertního webu TipCars.
- Reklama -
reklama

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »