Čtvrtek, 08. června 2023
vodiku

Elektrolyzér v Napajedlech vyrobil první kilogramy vodíku

0
První kilogramy vodíku vyrobila energetická skupiny Solar Global ve vlastním elektrolyzéru v Napajedlech ve Zlínském kraji. Nyní dokončuje střešní fotovoltaickou elektrárnu, která obstará elektřinu pro provoz elektrolyzéru.
Cyrlyle

Rausnitzové prodali Meoptu americké skupině Carlyle

4
Americká investiční skupina Carlyle převezme přerovskou společnost Meopta. Tu dlouhé roky vlastnil Čechoameričan Paul Rausnitz, jenž zemřel v roce 2017 ve věku 90 let. Meoptu následně převzal jeho synovec Gerald Rausnitz a David Rausnitz.
PPF

Odchod z Ruska ponížil o polovinu zisk skupiny PPF

0
Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur [cca 3,3 mld. Kč]. Oproti předchozímu roku je to pokles o 48,9 procenta. Důvod je odchod PPF z ruského trhu.
inpost

PPF koupila od Adventu podíl v polské společnosti InPost

0
Skupina PPF se dohodla na koupi 15% podílu v polské společnosti InPost. Ta provozuje evropskou síť samoobslužných výdejních boxů a logistická centra pro e-commerce. Akciový podíl PPF prodal americký investiční fond Advent International.
tanky

Vláda schválila nákup švédských BVP. A chce i nové tanky

0
Vláda schválila nákup 246 švédských bojových vozidel pěchoty CV90 za 59,7 miliardy korun. V řádu dalších desítek miliard korun pak pověřila vyjednáváními ministryni obrany Janu Černochovou o nákupu zhruba 70 německých tanků Leopard 2A8.
banky

Banky loni až dvojnásobně zvýšily výnosy z úroků

0
Banky a spořitelny v Česku loni zvýšily souhrnný čistý zisk v meziročním srovnání o 32,3 miliardy korun na 102,64 miliardy korun. Nejvíce jim rostly výnosy z úroků. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka.
pneumatiky

Pneumatiky.cz investují do ERP systému. Vybraly si ABRA Software

0
Společnost ONIO, majitel největšího českého pneu e-shopu Pneumatiky.cz nebo obchodu pro kutily Rucni-naradi.cz, chystá rozsáhlou digitalizaci. Její součástí je využití nového ERP systému od ABRA Software.
Dr._Max

Dr. Max oznámil výsledky i drobnou změnu v názvu

0
Meziroční obrat lékáren Dr. Max v roce 2022 vzrostl o necelých deset procent na 24,8 miliardy korun. To je o 2,2 miliardy korun více než v roce 2021. V Česku pod značkou Dr. Max funguje 482 lékáren.
Jan_Rafaj

Jan Rafaj je nový prezident SP ČR. Porazil Mirka Topolánka

0
Nově zvolený prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj získal v druhém kole volby, v němž se utkal s Mirkem Topolánkem, 60 procent hlasů. Ve funkci po 12 letech střídá Jaroslava Hanáka, který na pozici nekandidoval. Hanák se stal čestným členem Svazu.
CEZ

Zisk skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí propadl o 60 procent

0
Skupina ČEZ letos v prvním čtvrtletí vydělala 10,8 miliardy korun. To je meziročně téměř o 60 procent méně. Důvodem jsou loňské rekordní zisky kvůli extrémnímu růstu cen energií v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a mimořádné zdanění státu.
cinske

Čínské firmy místo akvizic posilují v zahraničí vlastní výrobu

0
Čínské investice v Evropě se loni propadly o 22 procent na 7,9 miliardy eur [cca 185 mld. Kč]. To je vůbec nejnižší hodnota za posledních deset let. Čína ale masivně investuje do výroby baterií v EU.
Amundi

Amundi hlásí za první čtvrtletí zisk 300 mil. eur

1
Skupina Amundi dosáhla v letošním prvním čtvrtletí mírného růstu aktiv pod správou. Díky tomu udržela i upravený čistý zisk ve výši 300 milionů eur [cca 7,03 mld. Kč]. Zástupci skupiny vyzdvihli diverzifikaci aktiv a důraz na koncové klienty.

Westinghouse představil svůj první malý modulární reaktor

6
Americká společnost Westinghouse Electric Company představila svůj první malý modulární reaktor AP300™. Jednosmyčkový tlakovodní reaktor o výkonu 300 MWe je její nejmodernější technologií.
bytu

Developeři stahují část bytů z prodeje. Nabízejí je k pronájmu

0
Téměř dvě pětiny developerských společností [38 %] potvrdily, že odstoupily od záměru některé byty prodat a nabídly je k pronájmu. 57 procent z nich potvrzuje větší zájem o pronájmy než o nákupy nových bytů.
ceske_drahy

České dráhy jsou po letech ztrát opět v plusu

0
396 milionů korun, tolik činil loňský konsolidovaný hospodářský výsledek Skupiny ČD. Hospodaření ČD se meziročně zlepšilo o dvě miliardy korun. České dráhy uvedly, že za tím stojí návrat cestujících do vlaků po covidu.
v_Mlade_Boleslavi

V Mladé Boleslavi mají nejrychlejší nabíječku v Česku

1
Skupina ČEZ spustila nejvýkonnější dobíjecí stanici pro elektromobily v Česku. Ta je v Mladé Boleslavi na parkovišti obchodního centra Olympia. Stojan typu ABB Terra svým výkonem 360 kW překonává o 10 kW dosavadní českou jedničku.
Pavel_Tykac

Jediná náhrada uhlí je teď jen plyn, říká Pavel Tykač

1
„Jediná náhrada uhlí je teď jen plyn,“ říká majitel společnosti Sev.en Pavel Tykač. Výstavba nových jaderných bloků a elektráren je podle něj běh na dlouhou trať. A dodavatelé jaderných technologií jsou aktuálně "na roky vyprodaní".
Merity

Skupina Partners spustila nový realitní fond Merity

0
Skupina Partners otevřela nový fond kvalifikovaných investorů Merity. Ten investuje do developerských projektů s vysokým potenciálem výnosu. Soustředí se na region střední a východní Evropy, ale nevylučuje investice v západních zemích.
vladu

Zaměstnavatelé vyzvali vládu ke zklidnění komunikace

4
Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák vyzval otevřeným dopisem předsedkyni a předsedy vládních koaličních stran ke zklidnění komunikace návrhů na konsolidaci veřejných financí.  
Martin_Pecina

Vymývání mozků nám škodí vůbec nejvíc, říká Martin Pecina

5
Zprvu měl být podcast FinTag.cz s bývalým ministrem vnitra a místopředsedou vlády Martinem Pecinou o dění v České poště. Nakonec v něm Martin Pecina ale mluví i o byznysu s ropou, válce na Ukrajině i české demokracii po 34 letech od převratu.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »