Čtvrtek, 06. října 2022
kancelarskych

Josef Stanko: Nájemné kancelářských budov stoupá

0
„Nájemné kancelářských budov stoupá," říká v rozhovoru pro FinTag.cz Josef Stanko, analytik společnosti Colliers, která se specializuje na realitní služby a správu investic. Důvodem nejsou pouze a jen energie. 
obrany

Ministerstvo obrany poptalo cenu F-35 Lightning II

1
Ministerstvo obrany předalo zástupcům USA dopis s žádostí o nabídku ve věci pořízení 24 letounů F-35 Lightning II. Předání dopisu je pro americkou stranu nutným předpokladem pro další vyjednávání.
Penta

Penta Real Estate získala miliardu od Komerční banky

0
Komerční banka uzavřela s Pentou Real Estate smlouvu o úvěru na financování dostavby hotelu na křižovatce ulic Hybernská-U Bulhara na Praze 1. Smlouva zní na 38,5 milionu eur [cca 946 mil. Kč].
o_vyznamne_trzni_sile

Zákon o významné tržní síle doznal zásadních změn

1
Sněmovna ve třetím čtení schválila novelu zákona o významné tržní síle. Ta rozšiřuje kontrolu nekalých obchodních praktik na více subjektů v maloobchodě. A to i ty s obratem nad 51 milionů korun ročně.
ESG

Firmy nemusí být ze dne na den 100% v souladu s ESG

0
Tuzemské banky již nyní prověřují české firmy, které žádají o úvěr, z hlediska jejich politiky udržitelnosti. Podle Karolíny Avivi Řeháčkové ze společnosti ESG Services už to je pádný důvod, aby se i české firmy na ESG více zaměřily.
Colt_CZ

Skupině Colt CZ doba přeje. Čistý zisk zvýšila o 87,9 %

0
Skupina Colt CZ Group SE, někdejší Česká zbrojovka, vykázala i v letošním I. pololetí rekordní růst ve všech klíčových hospodářských ukazatelích. Vůbec nejvyšší nárůst prodejů zaznamenala v České republice.
GZ_Media

No tak tu výrobu z Česka přesuneme, zní z GZ Media

0
Výrobce obalů a vinylových desek společnost GZ Media zvažuje přesunutí výroby mimo Česko kvůli drahým energiím. Výrobní závody má v Loděnici, kde pracuje 2 000 lidí, další v Soběslavi, Hýskově a Příbrami.
cipy

Němci řeší buď továrnu na čipy, nebo Green Deal

4
Americký výrobce polovodičů, firma Intel, bude investovat v Magdeburku 17 miliard dolarů [cca 427 mld. Kč]. Výsledkem bude již v roce 2027 továrna na výrobu polovodičů. Problém ale je, kde pro ni vzít energii.
Conor_McGregor

Za XTB nově bojuje i Conor McGregor z Irska

0
Bojovník Conor McGregor je novou tváří brokerské společnosti XTB. Ta nabízí investiční platformu xStation 5. Conor McGregor není v investování žádný nováček. Forbes ho řadí mezi nejlépe vydělávající sportovce světa. 
s_ESG

Více než polovina českých firem již pracuje s ESG

0
Více než polovina českých firem aktivně pracuje s ESG strategiemi. ESG principy dokonce i úzce souvisí s podstatou jejich fungování. Alespoň to vyplývá z aktuálního průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce.
Creditas

Expobank patří bance Creditas. Banky fungují zvlášť

0
Banka Creditas je nový vlastník Expobank CZ. Obě banky budou v nejbližších letech fungovat samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nyní nic nemění. Výši transakce banky nezveřejnily.
banky

Banky letos enormně vydělaly na úložkách u ČNB

0
Banky a spořitelny v Česku letos v prvním pololetí meziročně zvedly svůj souhrnný čistý zisk o 23,6 miliardy korun na 54,61 miliardy korun. Komerční banky vydělávají zejména na vysokých úrocích centrální banky.
do_lvova

MPO pořádá podnikatelskou misi do ukrajinského Lvova

0
Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s platformou Business klub Ukrajina pořádá 26.9. - 27.9.2022 podnikatelskou misi do ukrajinského Lvova. Povede ji náměstek Eduard Muřický.
BTL

Potíže hlásí už i výrobci zdravotnických pomůcek

1
Stejně jako výrobci léků upozorňují již i výrobci zdravotnických pomůcek na neúměrný růst nákladů na jejich výrobu. Podle nich současná situace ohrožuje dodávky zdravotnických prostředků na tuzemský trh.
startGuide

StartGuide má 150 milionů na podporu nových projektů

0
Společnost StartGuide nabízí novým podnikatelským projektům služby na pomezí angel investorů a venture capital fondů. Teď má k dispozici 150 milionů korun. Investovat plánuje do více než 50 společností.
zalohy

Křetínský i Tykač si půjčí od státu na zálohy na elektřinu

1
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela schválil žádosti Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského a skupiny Sev.en Energy Pavla Tykače o půjčky na zálohy pro obchodování na energetické burze.
vlada

Vláda s námi nekomunikuje, tvrdí hotely a restaurace

2
„Vláda nekomunikuje a neřešení prohlubující se energetické krize vyvolává mezi podnikateli paniku,“ uvádí ve své zprávě Asociace hotelů a restaurací ČR. Vládu zároveň vyzývá, aby urychleně začala řešit problém energií.
comirnaty

Moderně vakcína Comirnaty nevadí. I ona chce peníze

0
Americká Moderna podala žalobu na porušení patentové ochrany mRNA technologie na Pfizer a BioNTech. Ty stejně jako Moderna využívají technologii pro výrobu vakcíny proti covidu. 
OP_TAK

Po dotacích na úspory energií OP TAK podpoří inovace

0
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo první výzvy pro oblast výzkumu, vývoje a inovací z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost – OP TAK.
potraviny_na_splatky

Supermarkety prodávají už i potraviny na splátky

1
On-line supermarket Rohlik.cz zvažuje zavedení možnosti nákupu potravin na splátky. Kamenné supermarkety, jako je Tesco nebo COOP, prodej potravin na splátky prozatím vylučují.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »