Dědictví auta znamená řešit i jeho povinné ručení

0
1126

Dědictví auta se může změnit i v dědictví penále za neuhrazené povinné ručení. Kdo zdědí automobil, ale čeká na vyřízení dědického řízení, by měl vědět, že povinnost platit povinné ručení je jeho povinností. Jinak zaplatí pokutu v rozmezí od 50 do 70 korun za každý den, kdy bylo auto bez povinného ručení.

Povinnosti vlastníka vozu vykonávají dědicové až do okamžiku nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví. Zjednodušeně řečeno – všichni dohromady musí uhradit povinné ručení a teprve po skončení dědického řízení (vypořádání dědictví) přechází tato povinnosti na nového majitele.

V případě, že ručení není uhrazeno celý kalendářní rok, pokuta se může vyšplhat až na 25 tisíc korun. Dědické řízení může trvat stejně tak dobře několik měsíců, jako půl roku, rok, dva roky nebo i déle. Což platí vždy, když do řízení vystupují koplikované majetkové vztahy.

V momentě, kdy zděděný automobil má již svého jasného vlastníka, se často ukáže, že povinné ručení je nastaveno velice vysoko. A mimo aktuální ceny na trhy. To platí především u starších lidí, kteří se už se zjišťováním aktuálních cen na trhu mnohdy ani nenamáhají a povinné ručení platí stejně po dlouhá léta.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here