Čtvrtek, 01. června 2023
sberatel

Jarní Sběratel ukáže známky s Davidem Bowiem

0
Originální dopis pro otce Freddieho Mercuryho, ocenění vlastní sbírky a nakoupení vzácné známky, mince či bankovky od prodejců z celé Evropy. To vše na jednom místě nabídne další jarní veletrh Sběratel [24.3. až 25.3.] v hotelu Olympik Praha.
zlata

Jak investovat do zlata v roce 2023. Cihlu, CFD nebo ETF?

0
Zlato patří spolu s nemovitostmi v Česku k oblíbeným investičním nástrojům. Jeho cena od začátku února ale propadla o sedm procent. Jedná se o dobrý čas k nákupu, nebo se vyplatí ještě počkat? A jakými způsoby lze do zlata investovat?
unikatní_bankovku

Unikátní tisícikoruna ČNB se draží už za šestinásobek

3
Už včerejšího večera [7.2.] se před budovou České národní banky [ČNB] v Praze řadili do fronty lidé s cílem získat unikátní bankovku v nominální hodnotě 1 000 korun s přítiskem v podobě bankovního kolku a výročního loga.
podpisy

Podpisy: Něco veselého! Miroslav Horníček

0
Sběratelů podpisů bylo v Česku hodně za první republiky. Komunistický režim ale přetrhnul generace trvající nit kulturnosti. Situace se však mění. FinTag.cz předkládá ukázky ze sbírky podpisů známých osobností Hany Mahlerové.
vanocni_sberatel

Vánoční veletrh Sběratel nabídne prase, U2 i Mira Žbirku

0
Již 25. a 26.11. se v pražském hotelu Olympik Congress uskuteční vánoční veletrh Sběratel. Účast na něm potvrdilo 80 prodejců z celé Evropy. Ke koupi budou mince, bankovky, poštovní známky, pohlednice, antikvární zboží a další sběratelský materiál.
sberatele

Dřív lidé měnili i byty, říká šéf veletrhu Sběratel

0
„Sběratel se má vždy na co těšit, protože někde na něj čeká něco, co mu ještě chybí ve sbírce,“ říká Jindřich Jirásek, šéf veletrhu Sběratel, jehož 25. ročník se uskuteční 9. a 10. září na pražském výstavišti v Letňanech.
Alternativni_investice

Alternativní investice uvede konference na Sběrateli

0
Vyplatí se investice do poštovních známek, mincí či veteránů? Společně s veletrhem Sběratel na to 10.9. odpoví konference Trading Expo & Alternativní investice na výstavišti PVA Expo Praha. 
umeni

Zájem o umění loni významně vzrostl. Prospěl mu i covid

0
Ochota účastníků aukcí přihazovat a soupeřit o umělecká díla byla loni nejvyšší v historii. Zájemci u umělecká díla zvedli vyvolávací ceny celkem o 77 % a na tuzemských aukcích utratili rekordních téměř 1,5 miliardy korun.
Sberatel

Jarní Sběratel se vrací. Po Tata Bojs připomene Rolling Stones

0
Jarní veletrh Sběratel po výpadku kvůli covidu letos opět přivítá koupěchtivé sběratele. Protože se burzy a veletrhy loni nekonaly v celé Evropě, na veletrh míří mnoho zahraničních prodejců.
s_kameny

V obchodě s kameny a minerály se ročně protočí miliardy

0
14.11. se v pražském hotelu Olympik koná každoroční výstava vzácných kamenů a šperků. Celosvětový objem obchodu s kameny a minerály je odhadován na několik miliard korun ročně.
podmokelsky_poklad

Podmokelský poklad Karla Egona jde do dražby již tento pátek

0
Investoři do mincí budou mít již tento pátek příležitost zúčastnit se aukce zlata z keltského pokladu z Podmokel. Zlatý podmokelský poklad patří k těm největším, který se kdy v Evropě našel.
svata_ludmila

ČNB vydala zlatou minci Svatá Ludmila. Mince už je vyprodaná

0
ČNB dnes vydala zlatou minci v hodnotě 10 000 korun k 1100 letům od úmrtí kněžny Ludmily. Svatá Ludmila je mince s vůbec nejvyšší nominální hodnotou v emisním období 2021–2025.
Sberatel

Veletrh Sběratel se blíží. Nabízí vstup zdarma i burzu vinylů

0
Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě odstartuje na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech již tento víkend [10. a 11. 9.]. Na veletrh Sběratel míří přes 200 prodejců z celé Evropy.
stribrna_petisetkoruna

Dnes jde do prodeje nová pamětní stříbrná pětisetkoruna ČNB

0
Stříbrnou pětisetkorunu s hologramem Parní lokomotiva Škoda 498 Albatros z nové řady „Slavné dopravní prostředky“ dnes vydala ČNB Mince je prvním počinem této série a zároveň jedinou mincí tohoto pětiletého období, kterou ozvláštní hologram.
zlato

V době hrozící inflace je i sázka na zlato jistotou

0
Adman´s Choice – Inflace v dubnu oproti březnu v Česku vyletěla o půl procenta. Obdobně akceleruje inflace v Německu nebo USA. Mnoho lidí proto nakupuje investiční zlato, aby ochránilo své úspory před případným znehodnocením v budoucnu.
bitcoiny

Bitcoiny dál ztrácejí na ceně. Tento týden byly i za 28 000 USD

0
Cena bitcoinu se po středečním propadu stabilizovala a na konci týdne se pohybuje kolem 40 000 USD. Bitcoiny podpořili někteří jejich skalní příznivci. Byla to zakladatelka investiční společnosti Ark Invest Cathie Woodová a šéf automobilky Tesla Elon Musk.
podpisy_Josef_Suk_noty1927

Podpisy: Kdo si koupí významnou osobnost, neprohloupí

1
„Sběratelů podpisů bylo u nás hodně za první republiky a komunistický režim přetrhnul nit kulturnosti, která byla běžná po mnoho generací. Časem se to ale změní,“ říká pro FinTag.cz předseda česko-slovenského Klubu sběratelů autogramů Martin Pros.
trh_s_alternativnimi_investicemi

Trh s alternativními investicemi klesá. Ceny na něm ale rostou

0
Trh s alternativními investicemi hlásí propady na všech frontách. Za loňský rok aktuálně oznámila 22% pokles globálního trhu s uměním největší švýcarská banka UBS a organizátor uměleckých výstav Art Basel.

ABCD investora: Pozor na nákup bitcoinu skrze třetí strany

0
Jaká je férová cena bitcoinu? To řeší v dalším díle ABCD investora hlavní ekonom Banky Creditas Dominik Stroukal s Romanem Chlupatým ze společnosti Save & Capital. Jejich téma je i současná technologická demokratizace finančních trhů.
postovni_znamka

1. května 1840 byla vydána první poštovní známka světa

0
Alternativní investice: Poštovní známky jsou cenově stabilní a ve středně a dlouhodobém horizontů správná poštovní známka či sbírka dokáže generovat i velice slušné zhodnocení.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »