Čtvrtek, 06. října 2022
americky

Americký FED nezklamal očekávání a zvýšil úroky

0
Americký FED včera [21.9.] zvedl základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu do úrovně 3,00 až 3,25 procenta. Zároveň uvedl, že ve zvyšování sazeb bude, vyžádá-li si to situace, pokračovat.
Nemecku

Výrobní inflace v Německu šokovala ekonomy

0
Výrobní ceny v Německu v srpnu meziročně stouply o rekordních 45,8 procenta. V meziměsíčním srovnání se výrobní ceny v srpnu zvýšily o 7,9 procenta. Což je také rekordní hodnota.
krvavou

Akcie i zlato včera prošly další krvavou lázní

0
Inflace v USA v srpnu klesla z červencových 8,5 % na 8,3 %. Za poklesem stojí levnější pohonné hmoty a ojetá auta. Aktuální údaje přesto včera vyvolaly s ohledem na další kroky FEDu krvavou lázeň na finančních trzích.
mimoradnych_zisku

Itálie s daní z mimořádných zisků neuspěla. Tak ji zvýší

0
Firmy v Itálii neplatí novou vládní daň z mimořádných zisků. Argumentují, že zákon určuje výpočet mimořádného zisku z odvodů daně z přidané hodnoty [DPH], nikoliv z opravdových zisků.

Dánsko opustilo politiku záporných úrokových sazeb

0
Dánsko zažívá nejvyšší inflaci od roku 1983. Ta v červenci podle evropského statistického úřadu činila 9,6 procenta. Dánská centrální banka ale přistoupila k razantnějšímu zvýšení úrokových sazeb až nyní.
ECB

Evropská centrální banka zvedla úroky. Euro oslabilo

0
Evropská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reagovala na rostoucí inflaci v eurozóně. Finanční trhy se zvýšením základní úrokové sazby počítaly.
dolar

Dolar včera zlomil 20letý rekord. Euro dál oslabovalo

0
Hodnota amerického dolaru včera [6.9.] pokořila 20letá maxima. Dolarový index ICE, který mapuje jeho cenu vůči koši šesti hlavních světových měn, přesáhl 110,5 bodu. To se stalo poprvé od 18. června roku 2002.
inflace_v_eurozone

Inflace v eurozóně je rekordní. Stejně tak v Británii

0
Míra inflace v eurozóně v srpnu vůbec poprvé překonala devět procent [9,1 %]. Vysokou inflaci hlásí i Velká Británie, kde v červenci míra inflace vyskočila na 10,1 procenta. 
na_uhli

Poláci tráví ve frontě na uhlí několik dní. Chybí to ruské

0
Ve frontách na uhlí přímo v dolech tráví Poláci i několik dní. Bojí se, že nebudu mít v zimě čím topit. EU totiž zakázala dovoz uhlí z Ruska, na kterém je v Polsku závislých přibližně čtyři miliony domácností.
nemecka

Německá ekonomika se vyhnula propadu jen o fous

0
Německá ekonomika vzrostla v letošním druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,1 %. Oznámil to německý Spolkový statistický úřad. Statistici ve svém prvním odhadu přitom uváděli, že německá ekonomika neroste vůbec.
v_Estonsku

Vítejte v inflačním pekle – v Estonsku

1
Na centrálním tržišti v Tallinu kupující při pohledu na ceny ovoce a zeleniny jen nevěřícně kroutí hlavou. Ve stánku s potravinami se žena podívá na ceny, otočí se a odejde. A prodavač krčí rameny.
nemecka_vlada

Německá vláda snížila DPH na plyn z 19 na 7 %

0
Německá vláda hledá cesty, jak zajistit dostatek energií pro domácnosti a firmy, lidem ale uleví i od vysokých účtů za zemní plyn. A to prostým snížením daně z přidané hodnoty.
Rusko

Rusko už má ukrajinské uhlí i plyn. HDP mu klesá mírně

5
Ruská ekonomika ve II. čtvrtletí klesla meziročně o 4 procenta. Pokles HDP nebyl tak vysoký, jak se očekávalo. Rusko na Ukrajině navíc již ovládlo území se strategickými surovinami.
analytici

Analytici: Obrat k lepšímu je nejméně pravděpodobný

0
Analytici investiční společnosti Amundi zveřejnili scénáře budoucího ekonomického a politického vývoje v následujících měsících. Pozitivní scénář je podle nich nejméně pravděpodobný.
ekonomika

Německá ekonomika stojí, česká se sotva hýbe

0
Ekonomiky zemí EU ve druhém čtvrtletí rostly v kvartálním srovnání maximálně o procento. Vůbec nejsilnější německá ekonomika stagnovala na úrovni prvního čtvrtletí. Inflace v EU ale dál sílí.
ekonomika_USA

Ekonomika USA je v recesi. Klesla i ve druhém čtvrtletí

0
O 0,9 % klesla ekonomika USA v letošním II. čtvrtletí. Po 1,6% poklesu v I. čtvrtletí jde o druhý propad v řadě. Analytici a americký prezident tvrdí, že situace není tak zlá, jak vypadá. 
FED

FED naznačil neutrální úroky v pásmu 2,25 až 2,50 %

0
V pásmu 2,25 až 2,50 procenta se aktuálně nacházejí základní úrokové sazby v USA. Americký FED zvedl základní úrokovou sazbu o 0,75 %. Podle FED jsou nyní úrokové sazby na neutrální úrovni. 
Ukrajina

Ukrajina žije na dluh. O peníze teď žádá MMF

2
Ukrajina požádala MMF o půjčku ve výši 15 až 20 miliard dolarů. Peníze chce využít na obnovu ekonomiky. Informaci potvrdil guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
Ukrajina

Ukrajina devalvovala měnu. Rusko snížilo úrokové sazby

0
Ukrajina devalvovala svou měnu, Rusko snížilo základní úrokové sazby. Obě země přistoupily k opatřením kvůli podpoře svých ekonomik, jež se potýkají s dopady války a vysokou inflací.  
EU

Cenová stabilita v EU dostává na frak, jinak to ale nejde

0
Politika Evropské centrální banky [ECB] ukazuje na hlavní potíž eurozóny, potažmo celé EU. Je to jednotná měna, ale rozdílné fiskální politiky. ECB se tak nutně mění v politickou instituci.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »