Středa, 07. prosince 2022
domacnosti

Domácnosti hledají úspory. Některé šetří už i na dětech

0
Kvůli zdražování začaly domácnosti výrazně omezovat výdaje. Mimo jiné i ty na zájmové kroužky dětí, a to není dobře. I v Česku existují instituce, které dětem na kroužky i vybavení na ně peníze přispějí.
dodavky

Část měst a obcí stále nemá sjednané dodávky energií

0
Významná část měst a obcí stále ještě nemá sjednané dodávky elektřiny a plynu na příští rok. Uvedl to Svaz měst a obcí ČR. Konec roku se ale rychle blíží a povinností měst a obcí je i v této věci provést výběrové řízení.
dávky

Od ledna 2023 stát znovu přidá lidem na bydlení i na děti

6
Od ledna 2023 se zvýší přídavky na děti a změn dozná i příspěvek na bydlení. I v Praze bude platit 30% hranice nákladovosti pro nárok na dávku. A jedná se o zvýšení životního a existenčního minima. I ty ovlivňují výše dalších sociálních podpor.
velke_podniky

Velké podniky se dočkaly. EK schválila Dočasný krizový rámec

0
Velké podniky v Česku, na které se nevztahuje zastropování cen energií, stát podpoří částkou až 30 miliard korun. Evropská komise schválila [15.11.] program Dočasného krizového rámce na podporu české ekonomiky.
vyzve

SP ČR má výhrady k výzvě na pomoc firmám s energiemi

0
MPO ČR zveřejnilo dotační výzvu z programu podpory pro velké firmy na pomoc se zvýšenými náklady na plyn a elektřinu. Žádosti resort v aktuální výzvě přijímá od 15.11. 2022 do 31.1. 2023.
MPO

Výzvu v rámci dočasného rámce MPO plánuje v listopadu

0
Vláda rozšířila okruh firem, jež získají peníze z programu na zvýšené náklady na energie. Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje vypsat první výzvu v první půlce listopadu.
potravinari

Potravináři vyzvali vládu, aby přidala v řešení energií

0
Potravinářská komora znovu vyzvala vládu, aby se zabývala dopady vysokých cen energií do potravinářského sektoru. Potravináři tvrdí, že situace je kritická a velkou částí se podílí na zdražování potravin.
pridavky_na_deti

Přídavky na děti se od ledna zvýší průměrně o 200 korun

0
Přídavky na děti se od příštího roku zvýší o 30 procent, v průměru o 200 Kč na 1 300 korun. Zároveň vzrostou částky životního a existenčního minima, a to alespoň o 5 %. Což rozšíří počty lidí s nárokem na některé sociální dávky.
na_bydleni

Vláda zvedla normativy u příspěvku na bydlení

0
Normativní náklady, které představují strop pro výpočet příspěvku na bydlení, se od října kvůli zdražování energií zvednou o 2 000 až 4 500 Kč. Dle počtu členů domácnosti a velikosti bydliště se zvýší o 11 až 68 %.
energiim

Věřím, že průmysl kvůli energiím vypínat nebudeme

0
„Věřím a spoléhám na to, že se vyhneme scénáři hromadného vypínání průmyslu. I když krachů firem kvůli energiím přibude,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz na téma energetické krize hlavní analytik XTB Jiří Tyleček.
docasny_ramec

Tak dlouho vláda dočasný rámec odmítala, až ho přijala

0
Vláda představila hrubé obrysy pomoci firmám s vysokými cenami energií. Ve dvou programech jim nabídne dotace za cca 60 miliard korun. Dotace nabídnou dva podpůrné programy. V obou případech pomůže EU.
vlada

Vláda zastropovala ceny energií pro domácnosti i stát

1
Vláda stanovila maximální cenu pro maloodběratele u silové elektřiny na šest korun včetně daně z přidané hodnoty za jednu kilowatthodinu [kWh], u plynu na tři koruny za kWh.
vlada

Vláda slíbila firmám kompenzace i úvěry

1
Vláda přislíbila kompenzace podnikatelům ve zpracovatelském průmyslu. Exportérům nabídne zvýhodněné úvěry. Zástupci zaměstnavatelských svazu to vítají, ale i říkají – zatím jsou to jen přísliby.
energii

Stát zdarma poradí s úsporou energií i dotací

0
Od roku 2001 fungují v Česku Energetická konzultační střediska [EKIS]. Ta zdarma radí domácnostem, firmám i institucím s úsporami energií. Obrátit se na ně lidé mohou i online.
usporny_energeticky_tarif

IPŘP: Energetický úsporný tarif je hrubá chyba

0
Největší potíže kvůli zdražujícím energiím mají samostatně žijící senioři, uvedl Institut prevence a řešení předlužení. A těm energetický úsporný tarif podle Institutu pomůže jen málo. 
pomoc

Mimo 5 000 Kč na dítě stát rodinám nabízí i další pomoc

15
Mimo pětitisícový příspěvek na dítě stát nabízí další podporu pro ekonomicky slabší domácnosti s dětmi, a tou je mimořádná okamžitá pomoc. Dávka pomůže s úhradou školních pomůcek i nákupem vybavení do zájmových kroužků.
na_energie

Vláda poskytne slevu na energie v řádu tisíců korun

0
Vláda schválila podrobnější návrh úsporného tarifu. Ten odlehčí domácnostem s vysokými náklady na energie. Průměrná výše státní podpory letos a v příštím roce dosáhne 15 000 Kč na domácnost.
prispevek

První várku příspěvků na dítě úřady rozešlou již v noci

4
První várku příspěvků 5 000 korun na dítě rozešlou úřady práce žadatelům dnes [24.8.] v noci. Peníze jim na účty dorazí v několika dnech. Jde převážně o žadatele, kteří o podporu žádali přes aplikaci Jenda.
Ukrajincum

Češi dali jen na dávkách Ukrajincům šest miliard

0
Česko poskytlo válečným uprchlíkům z Ukrajiny na humanitárních dávkách od začátku ruské invaze 5,9 mld. Kč. Na zdravotní pojištění Ukrajinců vláda vydala navíc o 5,2 miliardy Kč.
Jenda

Jenda už funguje! Pět tisíc na dítě dorazí do 30 dnů

3
Klientský portál Jenda pro podání žádosti o příspěvek 5 tisíc korun na dítě už dobře funguje. Dosud přijal téměř 118 tisíc žádostí o podporu, Czech Pointy podaly přes 15 tisíc žádostí.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »