Ekonomika EU ve 3. čtvrtletí stagnovala. Americká ekonomika roste  

1
Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí stagnovala. Ve zpřesněné zprávě to uvedl statistický úřad Eurostat. Ekonomika nerostla ani v meziročním srovnání, ačkoliv odhad zveřejněný v polovině listopadu uváděl růst o 0,1 procenta.

POLITIKA

Západní finanční systém technologicky zastarává, uvedl Putin

0
Ruský prezident Vladimir Putin se dopustil na investičním fóru Russia Calling v Moskvě nechtěného. Poukázal na rychlý vývoj technologií ve financích. A ten je podle něj takový, že ukončí monopol západních bank ve finančním světě.

Nová polská vláda prosazuje výstavbu větrných elektráren

1
Nově zvolený polský parlament dostal úkol. Jím je zjednodušení legislativy umožňující výstavbu větrných turbín. Má to ale problém, legislativní norma prochází jen jako přílepek jiného zákona.

EVROPSKÁ UNIE

PODCASTY

FINANCE

invalidity

Stejná diagnóza a jiné stupně invalidity. I to se stává, říká šéf ČSSZ

5
Stejná diagnóza a dva různé stupně invalidity. I s tím se lidé s invalidní penzí setkávají. Podle ústředního ředitele ČSSZ Františka Boháčka nejde o chybu v posudku. Nehodnotí se totiž jen diagnóza, ale i její dopady na konkrétní osobu.
duchodu

Správa důchodů přejde na nový IT systém v roce 2026

0
O správu důchodů by se měl od roku 2026 postarat nový informační systém České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ] za stovky milionů korun. Nynější software je starší přes 40 let a správu a výplatu penzí i nemocenských dávek komplikuje.
narocne_profese

Náročné profese s výhodnějším důchodem určí ministerstvo

2
Náročné profese s nárokem na dřívější důchod bez jeho krácení projedná vláda v prvním čtvrtletí příštího roku. Seznam těchto profesí vyjde z analýzy ministerstva zdravotnictví o invaliditě a pracovní neschopnosti.

PERSONÁLIE

ADMAN'S CHOICE

PODPŮRNÁ OPATŘENÍ

ANALÝZY

LEGISLATIVA

ESG PRINCIPY

BUSINESS

XTB

Nová éra XTB: Investiční plány, úroky z volných prostředků i frakce

0
V technologickém sektoru musí firmy neustále inovovat, aby zůstaly relevantní a plnily očekávání svých klientů. I broker XTB si toho je vědom a v průběhu roku 2023 představil hned několik produktových novinek.
investicni_pobidky

Vláda schválila investiční pobídky pro Foxconn i další firmy

5
Vláda Petra Fialy schválila na návrh ministerstva průmyslu a obchodu další investiční pobídky pro firmy ON Semiconductor Czech Republic, Lumax Industries Limited, PCE Paragon Solutions a Fielmann Aktiengesellschaft za 1,4 mld. Kč.
EGAP

Státní EGAP utlumuje aktivity v Rusku a posiluje je na Ukrajině

1
Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost [EGAP] pojistila od ledna do konce října vývoz českých firem za 47,3 miliardy korun. To je nejvíc za posledních devět let. V nárůstu se podle vedení EGAP promítá vysoká míra rizika.

ANKETA

Líbí se vám FinTag.cz?
  • Velmi zajímavý web [120 194 hlasů]
  • Zajímavý web [42 987 hlasů]
  • Ještě potřebuje čas [11 497 hlasů]
FinTag.cz Počet hlasujících: 174 678

Hlasujte

Nahrávání ... Nahrávání …

REALITY

FINTAG NEWSLETTER

HYPOTÉKY

DANĚ

POJIŠTĚNÍ

INVESTICE

KE KÁVĚ A ČAJI

Translate »